• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
ach jo, holky. to je ale náladička. ketyz, můj je taky vybavený krabičkama s hamu:slight_smile:
Normálně jsem furt v práci a o vaření se střídáme
24. bře 2011 v 11:27  • Odpověz
autor
@ketyz chci to vědět :slight_smile:

24. bře 2011 v 11:29  • Odpověz
autor
holky tohle jsem našla:

Jsem po odběru vajíček (nebo embryotransferu) a mám nafouklé břicho a bolesti v podbřišku.

Po odběr vajíček (nebo embryotransferu) bývá pocit nafouklého břicha a bolest častým příznakem. Je to způsobeno předchozí hormonální stimulací, kdy se vytvořilo více vajíček. Jedná se o mírný stupeň OHSS (ovariálního hyperstimulačního syndromu). Je nutný zvýšený přísun bílkovin (tvarohy, jogurty), zvýšený pitný režim 4-5 litrů tekutin denně. Doporučujeme střídat různé nápoje event. iontové nápoje. A klidový režim.

Pokud je bolest velká, je nutná ultrazvuková kontrola u lékaře. Prosím objednávejte se nejlépe ráno do 9.30, aby bylo možné udělat odběry krve.

Jsem po embryotransferu a špiním.

Špinění po embryotransferu ještě nemusí znamenat neúspěch. Doporučujeme klidový režim a přijeďte na odběry krve PO – PÁ 8.00 – 9.30.

Kdy si můžu udělat první gravitest?

Gravitest z moči je nejlépe dělat až po 14 dnech po inseminaci nebo po embryotransferu. Dříve se může těhotenský test ukázat jako falešně negativní, protože test reaguje až od určité hladiny hCG v moči. Pokud se ukáže pozitivní, tak se můžete radovat, to většinou falešné nebývá. Test provádějte z ranní moči, kdy je koncentrace hCG nejvyšší.

Můžeme mít po embryotransferu pohlavní styk?

Po embryotransferu doporučujeme dodržet 7-ti denní pohlavní abstinenci.
24. bře 2011 v 11:30  • Odpověz
@prdecek - nejsem si jistá ale něco okolo 25%, takže se můžeme seřadit do řady a začít rozpočítávat, jak na tělocviku.... :grinning:
24. bře 2011 v 11:30  • Odpověz
autor
Trocha statistiky

Říká se,..

že každý 6. pár má problémy s otěhotněním
že příčina neplodnosti je v 35% na straně ženy a v 25% na straně muže
že úspěšnost oplodnění metodou IVF může být až 35%
že 3 % dětí přicházejí na svět po umělém oplodnění
24. bře 2011 v 11:31  • Odpověz
autor
@ketyz :slight_smile: no jo no
24. bře 2011 v 11:32  • Odpověz
autor
Mimotělní oplodnění (IVF + ET)
VF+ET je základní metoda asistované reprodukce při léčbě neplodnosti. Nahrazuje tu část oplození, která probíhá ve vejcovodech. Původně byla tato metoda vyvinuta pro léčbu tubo-peritoneálního faktoru. Vzhledem ke stále se zvyšující efektivitě této metody se dále indikace k IVF + ET rozšiřují a dnes je prakticky tato metoda využitelná téměř u všech poruch plodnosti.

První dítě počaté touto metodou se narodilo v roce 1978 a dnes podíl dětí po IVF + ET dosahuje v některých státech 2 až 3 % ze všech porozených dětí. Není prokázáno, že tato metoda oplození vede k vyššímu výskytu vrozených vad u těchto dětí.

Tato léčebná metoda má několik fází:

Hormonální příprava – spočívá v aplikaci hormonů stimulujících vaječníky, aby bylo možno získat více zralých vajíček. Dále v aplikaci hormonů zabraňujících předčasné, samovolné ovulaci. Tato fáze je kontrolována nejčastěji ultrazvukem – vaginálně, kdy lékař sleduje růst folikulů (obsahujících vajíčko) ve vaječníku .Tato fáze trvá obvykle 1 - 3 týdny.
Ambulantní odběr vajíček v krátké (cca 10 minut) trvající celkové anestézii přes pochvu ženy za kontroly ultrazvukem.
Mimotělní oplození vajíček v laboratoři. Oplození – fertilizace- vajíček probíhá buď klasickou metodou, tj, přidáním spermií do kultivačního media, nebo některou mikroinseminační metodou. Z nich se nejvíce v současné době (cca od roku 1993) používá mikromanipulační metoda ICSI. Ta spočívá v přímém vpravení jediné spermie do vajíčka. Zatímco k prvé metodě oplození je zapotřebí několik set tisíc kvalitních spermií na jedno vajíčko, aby bylo oplozeno, v druhém případě, jak již bylo řečeno, je zapotřebí k oplození pouze jedna spermie. Tím tato druhá metoda dává šanci mít vlastní dítě mužům s těžkou poruchou plodnosti, zvláště ve spojení s MESA či TESE, kdy je získáván malý počet spermií. Taktéž se používá v případech, kde selhává prvá metoda oplození vajíčka. Následuje kultivace embryí v přísně kontrolovaném prostředí (inkubátoru), které zajišťuje potřebné podmínky pro jejich metabolismus a funkce spojené s jejich vývojem.
Pokud je zjištěn normální vývoj embryí, jsou tato za cca 48 - 52 hodin přenesena (transferována – ET) do dělohy ženy. Tento výkon je velice krátkodobý, nebolestivý, ambulantní. Provádí se pomocí speciálních transferových souprav skrz čípek děložní do dělohy. Po něm žena odchází domů a s určitými omezeními životního stylu a hormonálním zabezpečením této fáze čeká, zda se embrya uchytí (implantují). Těhotenství (úspěšná implantace) se prokazuje při ultrazvukovém vyšetření v kombinaci s těhotenským testem. Úspěšnost implantace zvyšují některé postupy, jako je asistovaný hatching či prodloužená kultivace. Prvá spočívá v narušení obalu embrya před jeho přenosem do dělohy, druhá v prodloužení kultivace embrya až na 120 hodin. Embryo je pak přeneseno do dělohy, která je na implantaci lépe připravena.

Do dělohy se většinou přenáší 1 - 3 embrya, kdy o jejich počtu rozhoduje také budoucí matka. Snahou je omezit vícečetná těhotenství při zachování úspěšnosti (tj. dosažení těhotenství). Pokud bylo získáno více embryí, jsou nadbytečná zamražena a uchovávána při teplotě až -196°C.Totéž se provádí v případech, kdy čerstvá embrya nelze z jakéhokoliv důvodu ihned přenést do dělohy. Tato embrya takto mohou být neomezeně dlouho uchovávána a kdykoliv po rozmražení a přípravě ženy přenesena (KET), i když s poněkud menší šancí na dosažení těhotenství.

Úspěšnost programu IVF + ET je většinou uváděna v podílu dosažených těhotenství po přenosu embryí do dělohy. Tato úspěšnost je uváděna od 20 – 4 5% na jeden léčebný cyklus. Výsledky však ovlivňuje řada faktorů. Mezi nejdůležitější patří věk ženy, hormonální příprava, kvalita spermií, kvalita a technika transferu a dále počet transferovaných embryí. V České republice jsou zdravotními pojišťovnami hrazeny 3 léčebné cykly.
24. bře 2011 v 11:34  • Odpověz
24. bře 2011 v 11:35  • Odpověz
@11112 ahoj, byla jsem včera v Brně, Machač tam nebyl...vzala mě Vitoušková na UZ, byla hodná a v klidu :dizzy_face: ...ještě musím jednou na UZ v sobotu (to tam zase bude Koudelka, pospíšilová - taky neznám)
Mám po Clostylu 5 folikulů, takže nebudu už nic připíchávat, až pak Pregnyl.

Holky, včera mi řekla v lékárně, že prý pojišťovny přestaly hradit Pregnyl (cca před 1/2 rokem), tak jsem ho zaplatila tu jednu dávku 5000j, jak vy?
24. bře 2011 v 11:37  • Odpověz
autor
@mandre já pregnyl hradila taky plnou cenu :slight_smile:
24. bře 2011 v 11:42  • Odpověz
@prdecek on stojí 140Kč ta jedna dávka, ale překvapilo mě to...protože minule jsem si vyzvedávala celo tu velkou krabičku (3 dávky 450Kč) a neplatila jsem nic.
24. bře 2011 v 11:43  • Odpověz
autor
@mandre já už nevím kolik jsem platila, ale myslím něco kolem 300,-- za 10tis. jednotek
24. bře 2011 v 11:45  • Odpověz
@prdecek - hele ještě k té úspěšnosti, v Carech počítají jako úspěšný ten cyklus, po kterém je v těhotenství patrná akce plodu (teda vidět srdíčko na UTZ), takže v tom jsou započítané i následná zamlklá těhotenství...., prostě na to musíme kašlat, jinak se zblázníme

hele holky co budete o víkendu vařit?
24. bře 2011 v 11:48  • Odpověz
@prdecek tak to sedí, mně prý stačí 5000j.
24. bře 2011 v 11:49  • Odpověz
autor
@ketyz já budu zítra vařit i na víkend, řízky z pangacia a bramborovou kaši :slight_smile:
24. bře 2011 v 11:57  • Odpověz
@ketyz já nic :grinning: :grinning:, manžel bude vařit :dizzy_face:
24. bře 2011 ve 12:05  • Odpověz
holky, nevíte podle čeho se rozhodují, jak dlouho budou vajo kultivovat?
24. bře 2011 ve 12:08  • Odpověz
@ketyz já manžela poslala pro králíka :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdyby byl tady vedle živý, tak ho snad zakousnu, jak mi ta bílkovina chybí. on ho uloví :grinning: a já ho upeču.
fakt mi ty chutě dělaj rotYku -jejej jaký se tam píše i-y :sweat_smile:
24. bře 2011 ve 12:12  • Odpověz
@valuse podle toho, kolik se oplodnilo...když je jich víc, udělají PK, když málo, tak zavedou např. po 2 dnech.
24. bře 2011 ve 12:12  • Odpověz
autor
@valuse asi podle počtu oplodněných vajuch ne? si myslím, když jich máš dost, tak může bejt dýl kultivace aby se vybrali fakt ty nej.
24. bře 2011 ve 12:13  • Odpověz
Ahojky,tak dneska punkce 1 folikul,v něm jedno vájo,ale ještě se neví jestli je zralý,tak snad bude,protože chceme icsi,když to všechno dobře dopadne,tak v pondělí nebo v úterý ET :slight_smile:
24. bře 2011 ve 12:15  • Odpověz
@prdecek aha. já tentokrát poclostíku jen 2 větší folíky. Z toho jedno vájo kultivovali 3dny. osmibuněčné

marca22 držím palečky. i za jednoho musíme skadovat a věřit mu :slight_smile:
24. bře 2011 ve 12:23  • Odpověz
@marca22 tak gratuluji a moc a moc držím palečky :slight_smile:
24. bře 2011 ve 12:25  • Odpověz
dík holky,taky držím palečky :wink:
24. bře 2011 ve 12:26  • Odpověz
autor
http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/prvni-tyden.html

mrkněte se, je to tam moc pěkně popsaný a vyfocený!
24. bře 2011 ve 13:05  • Odpověz
autor
@marca22 super, tak držím pěsti!
24. bře 2011 ve 13:05  • Odpověz
Akorát nevim co je větší riziko,protože ještě nevíme jestli je vajíčko zralé a chcem ICSI a to prej se pak provést nemůže,při normálním IVF má čas to vajíčko dozrát ve zkumavce,tak co je větší risk? Čekat jestli je zralé,nebo jestli se oplodní? :frowning2:
24. bře 2011 v 15:02  • Odpověz
Doplnila jsem sv info v tabulce. jsem po transferu
doma už mám fotečku emryek, tak snad těch fotek z ultrazvuku bude přibývat
:slight_smile:
@kikina9 18.3.2011 OPU ze 6 folikulů 4 vajíčka, 3 vhodná k oplodnění, 2 oplodněná ISCI, 21.3. zavedena 2 embria (8 buněčné a 2 buněčné, které se prý zastavilo ve vývoji, ale bylo mi líto ho vyhodit ) KO 4.4.2011
@layde -15.3.2011 OPU z 10 folikulů 4 vajíčka, z toho 3x ICSI a jedno přirozeně vše se oplodnilo +PK + AH,19.3. ...zavedeny 2 embryjka v bříšku( morulka a 9 buněční ) a 2 zamražené ( 8 a 6 buněční ), kontrolní krev 31.3
@Radulka1 - 21.3. OPU z 6 folikulů 3 vajíčka, 24.3. ET 2 emrya ( 3 dny kultivace 10 buněčné a 8 buněčné)
@Prdeček - 12.3. OPU z 18 folikulů 6 vajíček, 4 vhodná k oplodnění (všechny ICSI), 2 oplodněna,16.3. zavedena dvě embrya (6buněčné a 9buněčné),kontrolní krev 28.3.
@Petra 123 - 6.3. OPU z 10 folikulů 10 vajíček,všechna oplodněna ICSI,4x...6b zamražené a 9.3... 6b a 8b v bříšku,KO 25.3.
24. bře 2011 v 15:12  •  1 dítě  • Odpověz
@marca22 tak to řekli? tak ti dali na vybranou?
24. bře 2011 v 15:25  • Odpověz
prosím, věděla byste některá co to znamená, když mám v propouštěcí zpráve po ET v kolonce
Embriotransfer: den 3 19.3. 2011 8 A 2
konkrétně mám na mysli to " A 2"
zbytku rozumím. měla jsem osmibuněčné embrio. pak je tam datum transferu
24. bře 2011 v 15:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.