• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
@11112 diky za odpověď a co jak se jinak citíš?
5. kvě 2011 v 15:40  • Odpověz
@layde Ahoj celkem to jde jen mě je občas zima tak jsem si myslela,že to je z utrogestanu,ale tajně si říkám,že bych mohla být těhotná :wink:Jinak mě nic není občas mě bolí bříško jenže na příznaky je brzy minule mě taky bolelo.A jak je tobě?Myslím že zkusím už v pondělí testnout bude to desátý den. :slight_smile:
6. kvě 2011 v 08:18  • Odpověz
@11112 ja zatim beru ten estrimax a v utery jdu na ko na ultrazvuk tak uvidim.Na pondeli ti moc a moc budu drzet palecky at tam mas // .A kdyz tak dej vedet :wink:

6. kvě 2011 v 19:40  • Odpověz
autor
ahojky holky, dlouho jsem tu nebyla. Jak se vám tu daří????
já ještě nedostala další ms po tom první IVF :( a to mám už po vyvolávačce. Nevíte čím by to mohlo být???? jsem už 41DC :unamused:
8. kvě 2011 v 08:26  • Odpověz
@prdecek Ahojky, a nebudeš těhotná? :slight_smile:
Já jsem byla ve čtvrtek na revizi dělohy, protože mimi se přestalo vyvíjet, měla jsem zamlklé těhotenství :cry: Takže nálada nic moc :frowning2: Žila jsem v napětí, jak to dopadne, víc jak 2 týdny. V 7. týdnu doktor na ultrazvuku neviděl srdíčko, tak mě pohrozil zamlklým těhotenstvím. Potom v 8. týdnu už srdíčko bylo, ale mimi se mu zdálo menší, tak mě pozval na kontrolu v 9. týdnu, a tam už zase srdíčko nebylo. Tak jsem šla na revizi do nemocnice, kde mi řekli, že srdíčko tam opravdu není, a že to byla jednovaječná dvojčátka :frowning2:
8. kvě 2011 ve 12:47  • Odpověz
@kikina9 no to jsi si zkusila chudinko, snad to brzo přebolí, já bych byla psychicky k.o. obzvlášť když to měli být dvojčátka
@prdecek ty jo, to já už mám druhou MS od IVF a těhotenský test máš negativní?

8. kvě 2011 v 18:14  •  1 dítě  • Odpověz
@prdecek Ahojky já jsem MS dostala hned ten den co jsem si měla dělat test a to normálně nemám ms i 3 měsíce.Nebudeš opravdu těhotná?Nebo ti to rozházely ty hormony což se může stát.Já jsem po tom prvním nezdařilém pokusu šla po ms na konzultačku co dál a tam mě našel dvě vajíčka takže na druhý den jsem pichla pregnyl a pak šup na odběr kde bylo jedno které mě vložili a v pátek 13.5 si mám dělat test tak uvidím,ale moc nadějí si neávám zase s jedním :frowning2:
9. kvě 2011 v 07:44  • Odpověz
@kikina9 Ahojky tak to mě mě ale opravdu moc líto je to moc smutné,ale snaž se to zvládnout at můžeš na další pokus a ten už určitě dopadne dobře :wink:
9. kvě 2011 v 07:46  • Odpověz
autor
@kikina9 to je mi líto, já si tím prošla dvakrát, tak vím, jak se cítíš!!!!

@radulka1 test negativní a MS se včera už dostavila, takže super :slight_smile: mám z ní radost normálně, pač už jsem měla strach, co se děje.

@11112 no to já po tom IVF taky dostala ten den co jsem jela na krev, ale tohle je jakoby první cyklus po tom IVF. Ale už jsem to včera dostala, takže pohoda :slight_smile: držím pěsti, aby na testíku toho 13.5. byly // :slight_smile:
9. kvě 2011 v 08:26  • Odpověz
@11112 tak co delala jsi si vcera ten testik?

ja dnes byla na ko a pry to vypada dobre v sobotu mi budou pichat agolutin a v pondeli bude ket uz se na jednu stranu moc tesim a doufam ze se to konecne povede.

@kikina9 tak to je moc smutne ,to me moc mrzi a tak to vypadalo nadejne :frowning2: ,tak budu drzet palecky at ta dvojnasobna bolest rychle prejde a budu drzet palecky aby dalsi pokus byl bez komplikaci
10. kvě 2011 v 15:19  • Odpověz
@layde Ahojky tak testla jsem,ale zase jen jedna čárka jsem z toho špatná zase nic.Myslím že za chvilku budu muset vykrást banky jestli se příště nepodaří.Zkusím to ještě v ten pátek jak mám správně testit,ale tuším že to prostě nevyšlo.Držím ti palečky at jsi na tom lépe a máš tam ty dvě krásné čárečky :wink: :slight_smile:
11. kvě 2011 v 07:58  • Odpověz
@11112 no treba se to do patku zmeni prorad ti budu drzet palecky at v patek najdes //

moc dekuji taky doufam ze to uz klapne,my uz jsme financni rezervy vycerpali a na dalsi nemame a ani uz asi nenasetrime protoze musime doopravit barak a navic uz se mi blizi 40 :frowning2: takze nejak nestiham :cry:
11. kvě 2011 ve 13:15  • Odpověz
@11112 Tak moc držím pěsti! :slight_smile: Já byla včera na poslední kontrole v Caru, zítra už jdu ke své Dr., snad už dostanu průkajdu :slight_smile: Jinak mimi měří 3 cm a termín máme 18.12. :grinning: Všechny moc zdravím a přeju minimálně tolik štěstíčka, kolik stálo při nás! :wink:
11. kvě 2011 v 15:13  • Odpověz
@moniques tak gratuluji a doufam ze to dotahnete do zdarneho konce bez komplikaci :wink:
11. kvě 2011 ve 22:35  • Odpověz
@moniques Moc gratuluji a přeji taky štěstíčko do konce :wink:
12. kvě 2011 v 08:28  • Odpověz
Dobré ránko holky tak zázrak se nekoná pouze jedna čárečka .... :frowning2:
13. kvě 2011 v 10:07  • Odpověz
@11112 tak to me moc mrzi a tak jsem ti drzela moc a moc palecky :frowning2:
13. kvě 2011 ve 20:44  • Odpověz
@11112 ach jo, tak zase čekat na další pokus viď, já jedu teď 25. do lázní tak si snad vyvětrám hlavu.
@kikina9 tak jak se vede? už to trochu přebolelo?
@layde držím palce na KET
Holky chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s Anti-Muller Hormonem? Mě teď zjistili, že ho mám hrozně nízký, tak si říkám, že to bylo štěstí, že jsem měla 3 vajíčka. Nemáte ho některá taky nízký?
14. kvě 2011 v 09:26  •  1 dítě  • Odpověz
@radulka1 Ahojky, zatím ještě moc ne, asi to chce čas :frowning2: Kdybych mohla normálně otěhotnět, tak to beru jinak, dám si 3 měsíční pauzu a zkoušíme znovu, takhle je to horší. Ale doma musím normálně fungovat, aspoň se snažím, protože nervozita se přenášela na dcerku i na manžela, a to není dobré. Teď bude léto, které miluju, tak věřím, že tu bolest nějak zvládnu :wink:
A s tím Anti-Muller Hormonem ti neporadím, mě ho zatím neměřili, zjistili mi pouze vyšší FSH, a dál žádná vyšetření nedělali.Ale předpokládám, že ho taky asi nebudu mít nic moc :wink: Jaký ti v CARu doporučili další postup? Já váhám, jestli jít do minimální stimulace, nebo zkusit ještě jednou klasické IVF, ale zatím mám dost času na rozmyšlení, znovu se o mimčo můžeme pokoušet až v září.
@11112 to mě moc mrzí, že to zase nevyšlo :frowning2: Ale co se dá dělat, člověk se musí sebrat a jít dál :wink: Toto jsi asi neměla brané jako klasické IVF, že?
14. kvě 2011 v 10:24  • Odpověz
@kikina9 já bych asi šla ještě jednou do IVF, vždyť vajíčka jsi měla a dokonce se i chytlo. Do minimálky bych šla asi až budou vyčerpaný pokusy. Jinak já jdu do CARU až příští týden tak musím zkonzultovat všechny výsledky z imuno. Ještě mi našli vysokou štítnou žlázu,tak uvidíme. Já své další IVF vidím tak srpen-září :confused:
14. kvě 2011 ve 21:20  •  1 dítě  • Odpověz
@radulka1 Tak potom dej vědět, na jakém dalším postupu se v CARu domluvíte, máme zřejmě podobný problém, tak si ráda poslechnu názor jiného lékaře :wink:
Při IVF jsem vajíčka měla, ale moc ne, 6 folíků, 4 vajíčka, z toho jen 3 schopná oplodnění, takže výsledek nic moc :frowning2:
A při prvním pokusu IVF pouze 1 vajíčko, tak mám strach, aby se to nezopakovalo. Po tomto prvním neúspěchu mě doktor sám navrhoval minimálku, no a já jsem ho ukecala na klasické IVF, Vím, že některé holky opravdu lépe zareagovaly na minimálku než na klasické IVF, ale to mě asi nikdo dopředu neřekne, jaká bude reakce u mě, že....
Je tam ale podstatný finanční rozdíl, minimálka nás vyjde asi na 13000 - 15000, a klasické IVF na 27000,- :frowning2:
No uvidím, co mi navrhne doktor v CARu. Jsem ale rozhodnutá změnit lékaře, protože ten, ke kterému jsem chodila posledně, tak mě strašně stresoval, neměl vůbec pozitivní přístup,a to člověku moc nepomůže, od začátku mluvil o tom, že když je vyšší FSH, tak mám počítat s tím, že není naděje na úspěch.A potom mi dodalo ještě to, že když se zjistilo to zamlklé těhotenství, tak řekl, že to je díky těm špatným a nekvalitním vajíčkům, která při vyšším FSH jsou :frowning2: Mě je jasné, že vajíčka už nebudou nejkvalitnější, ale znám opravdu moc holek, které takto taky potratily, a vysoké FSH určitě neměly, těch potratů do 12. týdne je opravdu hodně. Takže si myslím, že to klidně mohlo být i kvůli něčemu jinému. Dokonce jsem psala i do poradny odborníka na neplodnost Dr. Řežábka, a ten mi odpověděl, že pokud embryo vydrželo až do 9. týdne, tak ten potrat bude něčím jiným, než nekvalitním vajíčkem, že pokud tak dlouho vydrželo, tak zase tak nekvalitní nebude :wink:
Jo, a ze štítnou žlázou se léčím taky, mám sníženou funkci
:unamused: A ještě mi zjistili nějaké trombofilní mutace, MTFR, ale prý to má hodně lidí a že to nemám řešit, že musím jíst jenom hodně kyseliny listové, a bude to dobré, tak snad jo. Pro jistotu užívám Femibion, kde už je ta kyselina listová připravená pro tělo v nějaké lepší, využitelnější formě :slight_smile:
15. kvě 2011 v 06:50  • Odpověz
@kikina9 Ahojky to jsem neměla jako klasické takže mám doufám ještě 2 pokusy a přemýším o dárkyni vajíček,ale ještě nejsem rozhodnutá uvidím co mě řekne Machač. :frowning2:
16. kvě 2011 ve 12:15  • Odpověz
ahojky tak KET se nekonal :cry: dnes uz to vajíčka vzdala.Já už žádný pokus nemám,takže jsem to pořádně obrečela a pořád je mi dobreku jak si na to vzpomenu :frowning2: takže to musíme nechat náhodě ale nevěřím tomu protože přítel má špatné sperma po všech stránkách takže bez pomoci malinká skoro nulová šance :cry: ,ale prý ještě můžem zkusit IUI s injekcemi když se mi ten vejcovod zprůchodnil,je tam pry taky naděje nějaká,tak jsem si řekla že to ještě zkusím jak dorazí ms tak mam volat ..Já vím že už děti mám ale chtěla jsem velkou rodinu a nedaří se :frowning2: je to tak nespravedlivé,ti co je nechcou tak je mají a ubližují jim jakým koliv způsobem a ti co by moc chtěli tak jim to nejde a nebo je mít nemůžou... :cry: :frowning2:
16. kvě 2011 ve 13:11  • Odpověz
@layde Ahoj, moc mě mrzí, že to tak dopadlo, věřila jsem, že vám ten KET vyjde :frowning2: Moc dobře ti rozumím, já jsem taky vždycky chtěla velkou rodinu, plno lidí mi říká, že přece jedno dítě mám, to že mi může stačit, že někdo nemá ani to. Sice chápu, že kdo nemá ani jedno dítko, tak je na tom hůř než já, ale ta touha po děťátku je tak velká. A navíc nechci jedináčka,a dcerka by taky moc chtěla sourozence :frowning2:
Třeba vám zrovna to IUI vyjde, a nebo co zkusit minimální stimulaci? V našem CARu to vyjde na cca 13000,- + 1000,- za ISCI na každé vajíčko, není to tak drahé, jako kdyby sis musela platit celé IVF jako samoplátce, vajíček se nezíská tolik, jako při klasickém IVF, asi 2 - 8, ale mohlo by to vyjít :wink: Já o této stimulce teď taky docela vážně uvažuju, protože na klasické IVF nemáme penízky :frowning2:
16. kvě 2011 v 18:36  • Odpověz
@11112 Tak to je super, že ještě zbývají 2 pokusy :slight_smile: Mě teda taky ještě zbývají 2 pokusy, toto bylo sice moje 2. IVF, ale protože u 1. IVF nedošlo k transferu, tak se to prý nepočítá :slight_smile: Já půjdu do CARu až v září, teď musíme mít 3-měsíční pauzu, a chci je vyptat na minimální stimulaci, pokud mi ji doporučí, tak jdu asi do ní :wink: To jsi dobrá, že uvažuješ o darovaných vajíčkách, já pro ně zatím nějak nenacházím odvahu :frowning2:
16. kvě 2011 v 18:41  • Odpověz
@kikina9 ahojky minimalni stimulaci (nativ) nam taky navrhla a u nas v caru to vyjde na 12 000 + leky 7500 +icsi 2000 za kazde vajicko takze je to dost penez to si ted dlouho nebudem moct dovolit :frowning2: ale jestli to IUI nevyjde tak si zkusim na to nasetrit.A mas pravdu touha po miminku je velika hodne velika.Ja pochazim sama ze 4 deti a vim jaky je to perfektni mit tolik sourozencu a obzvlaste kdyz mas problem mas kam jit ,ale ted v rijnu jsem o jednoho sourozence (sestru jen o rok starsi) s kterou jsem si nejvic rozumela a nejvic jsem se radila tak jsem o ni prisla a porad se tim nemuzu vyrovnat do toho ty nezdarene pokusi a tak me to tak slozilo,jsou ty emoce moc silny ... :cry:
16. kvě 2011 ve 20:21  • Odpověz
@kikina9 Ahojky já taky ještě nejsem rozhodnutá pořád si říkám pro a proti manžel to vůbec neřeší,ale já si říkám že nebude mít moje DNA tak uvidím co na to Machač. :slight_smile:
17. kvě 2011 v 08:17  • Odpověz
@11112 Je to opravdu těžké rozhodnutí, já si to nechávám opravdu až jako poslední možnost, mám strach, abych potom neupřednostňovala Natálku, která je "moje" před mimčem, které by ze mě nemělo vůbec nic :frowning2:
Zatím tedy budeme zkoušet tu minimálku, a potom uvidíme, třeba to vyjde, a když ne, tak buď budeme muset zůstat u jednoho dítka, nebo třeba taky "dozraju" pro přijetí darovaných vajíček. :wink:
Chlapi toto vůbec neřeší, já to vidím doma, všechno rozhodnutí nechávají na nás. Kdyby bylo na manželovi, tak vůbec do IVF nejdeme, on by sice chtěl druhé dítko, ale nejraději přirozeně, takže jsem ho musela trochu popostrčit :wink:
Dej potom vědět, jak jsi se rozhodla, a co ti Macha doporučil :slight_smile:
17. kvě 2011 v 19:38  • Odpověz
@layde Ahoj, tak ty ceny u vás v CARu jsou opravdu šílené, a to jsem myslela, že v našem CARu jsou ceny hodně vysoké :wink: A co zkusit poohlédnout se po jiném CARu, teda pokud v okolí ještě nějaký máte, třeba by tam na tu minimálku byly ceny příznivější :slight_smile:
To s tvojí sestrou mě mrzí, musí to být hrozné přijít o sourozence v tak mladém věku :confounded: Já jsem zase přišla o sestřenici, se kterou jsme ale vyrůstaly jako sestry, byly jsme od sebe pouze o 2 měsíce, a zemřela úplně nečekaně ve 25 letech, bylo to hrozné a taky jsem se s tím do dneška nesmířila :frowning2:
17. kvě 2011 v 19:46  • Odpověz
@kikina9 ahojky můj taky dlouho říkal,že se jednou zadaří že to chce čas až po dlouhé době jsem ho dokopala na vyšetření spermii a pak si teprve začal uvědomovat,že to není žádná sranda.On do dárkyně chce já to beru hůř jak píšeš nebude mít nic ze mě.Píšeš tady o tom jak je těžké přijít o blízkého člověka taky to bohužel znám umřela mě sestra měla 24 let na rakovinu je to už 5 let,ale do dneška to bolí.... :unamused:
18. kvě 2011 v 07:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.