• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF březen 2011

(Zamčená)
14. července 2011 
@prdecek víš to je tak už jsem ve 3 témátku když nepočítám to naše..ze kterého se známe původně..
vždycky naděje a na konci všechny až na mě těhulky..
proč by to teď mělo být jiné? kdo ví...ale to nic..já už mám plány na "pak"..
agiligy s Lájou, výcvikový víkend, dovolená,změna práce štěňátka.. a na konci toho všeho adopčátko..
28. únor 2011 v 10:35  • Odpověz
nevím ale s tou cystou je to tak že když jí tam máš tak nemůžeš začít stimulovat..
28. únor 2011 v 10:35  • Odpověz
autor
@wrtulka aha, no tak snad ji tam nemám :D
tak to jsme na tom podobně, akorát já teda těhu byla, ale pak z toho nic nebylo. Doufám, že už se to změní a z tohohle tématu budme všechny mít mimča do konce tohohle roku :slight_smile:
28. únor 2011 v 10:37  • Odpověz
@prdecek víš s ohledem na to jaká je úspěšnost IVF tak není pravděpodobné že by to vyšlo všem tady v tomhlé témátku.. :pensive: :pensive: ale snad nás bude opravdu hodně..
cystu nepoznáš proto dělají ten UTZ tak ti držím pěsti aby to bylo ok..
28. únor 2011 v 10:42  • Odpověz
@gambrinuska IVF s minimálkou se do toho nepočítá, hradíš to sama, Clostyl + Pregnyl pojišťovna, ostatní ty....nevim, kolik to bude, jdu po prvý, ale počítám +- 15.tis.....já jsem kvůli tomu šla do jiného CARu....jinak mám případně ještě 2 pokusy na pojišťovnu, ale vzhledem k tomu, co předcházelo, tak jsme s Dr. zvolili minimálku.
Reakci uvidím, v pátek jsem na UZ - bez stimulace - měla 2 folíky, tak zkoušíme i doma. :sunglasses:
28. únor 2011 v 10:42  • Odpověz
@mandre ahoj proč jdeš do minimálky?měla jsi moc vajíček?
28. únor 2011 v 10:43  • Odpověz
autor
@wrtulka díky, nic du něco podělat po baráku :slight_smile:
28. únor 2011 v 10:45  • Odpověz
@wrtulka ne normálně 9, ale po krátkým protokolu byly skoro všechny nezralý - 1.IVF 1 embryo, 2.IVF bez ET....takže mě nový Dr. teď bude testovat, jak to vyladit, abych neplácala pokusy na pojišťovnu.
28. únor 2011 v 10:47  • Odpověz
@mandre jo aha..
tak uvidíš snad ti to teď správně vyladí :wink:
já jdu totiž taky na minimálku..já měla při 150jednotkách Merionalu jednou 18 vajuch a podruhý 24 teď bych chtěla tak 4-5 zralých aby bylo jedno dvě k transferu a šlus..nám se všechny embrijka rozpadaly víš..a prý za tomůžou moje vajíčka..říká se že čím víc vajíček tím horší kvalita tak proto zkoušíme tu minimálku..
28. únor 2011 v 10:52  • Odpověz
@wrtulka a proč ti dali tu antikoncepci?
Já měla 2x Gonal, taky cca 150-200j, já si nemyslím, že čím víc vajec, tím musí být horší kvalita....na jiné diskuzi měla holčina asi15 vajec, OHSS, cca 10 embryí jí zamrazili, + dali jí 1 zpátky kvůli tomu OHSS a má holčičku :dizzy_face: .
Ale je pravda, že na tu minimiláku je jedna z indikací - hyperstimulák.
A v jakým centru jsi před tím byla?...
28. únor 2011 v 11:13  • Odpověz
@mandre já toho mám za sebou už hodně..
CAR v Hradci Králové - Sanus,
CAR v Pardubicích
Brno Helios - 2IVF -poprvé 7 embrií podruhé 14 poprvé bez ETu podruhé ET 3embrií ale neúspěšně
pak závěr - mám špatná vajíčka tak jsem si zjišťovala co a jak a ta minimálka by mohla pomoct.. ke kvalitě..ale jestli to tak bude nevím uvidíem..
no ta antikoncepce se dává i dost často před samotným IVF cyklem..že si vaječníky odpočinou a pak hned stimulka..
28. únor 2011 v 11:18  • Odpověz
@wrtulka ale ty nebudeš stimulovat Clostylem, viď? a kromě tohoto závěru, našli ti něco konkrétního?....
No ta minimálka je dobrá v tom, že můžeš několikrát za sebou a nemusíš čekat 3 měsíce + dá se nastimulovat i víc vajec....taky jdeš po prvý :confused:
Nenavrhoval ti dr. třeba úplný NATIV s 1 vajíčkem...někomu zabralo jenom tohle.
28. únor 2011 v 11:26  • Odpověz
@mandre nenavrhovali ale vím o tom.. moc se mi do toho nechtělo protože se bojím že tam je šance už opravdu minimální..
jinak ne já budu stimulvoat Fostimonem začínám první 3 dny 150 jednotek a pak mi to snižuje na 75 tak uvidíme co z toho bude vajec..
no na mě nenašel nikdo nic my máme především špatné spermie víš..
28. únor 2011 v 11:28  • Odpověz
@wrtulka jsi zlatá, zvedla jsi mi náladu, s tou větou o počtu vajíček :dizzy_face: :pensive:
28. únor 2011 v 11:36  • Odpověz
holky to jsou šílený boje co podstupujeme :frowning2: pak bych ti lidi co ty děti někde odhodí uškrtila :angry:
u nás v CARu jsem zatim o minimálce neslyšela, já měla z 11 vajuch 10 zralých, tak ani nevim, že by jich mohlo být víc nezralých, no n ic aspon se tu člověk dozví něco nového
po fostimonu jsem měla IUI se 75j jsem vypotila 1 vajucho
28. únor 2011 v 11:39  • Odpověz
@wrtulka taky chceme si jít pro adopčátko, manžel špatně snáší to moje opíchaný břicho a nemocnice a doktory, ale asi půjdem ještě do 1 pokusu, ale s papírama k adopci doma :pensive:
28. únor 2011 v 11:42  • Odpověz
@wrtulka aha...takže pícháš (to si platíte, že jo) :confused:
no když ti nenašli nic (FSH, AMH, ŠŽ), tak proč by si měla mít špatný vajíčka....no uvidíš, já jsem taky zvědavá, co se mnou bude dělat :confused:
Dr. řikal, že to je otázka stimulace. Na úplný Nativ říkal: 80%, že tam bude vajíčko a 10%, že to vyjde. Je to hrozný, člověk se musí pídit a řešit hlavně sám. Neni CAR jako CAR :confounded:
Já bych měla začít někdy kolem půlky března.
28. únor 2011 v 11:45  • Odpověz
@gambrinuska děkuju jsem ráda že sem ti zvedla náladu :wink:
@mandre nanašli nic..ale při obou stimulacích se nám rozpadaly embria proto si myslí že nemám dobrý vajíčka..
ano platíme si to sami..taky doufám že se vejdeme do 15tis nebo tak nějak..
28. únor 2011 v 11:49  • Odpověz
@wrtulka řekla bych že je něco mezi nebem a zemí, taky by mi zajímalo proš se rozpadaj :rolling_eyes:
28. únor 2011 v 11:54  • Odpověz
@gambrinuska hm důvody..
- špatný spermie (můžou pomoct vitamíny, dárce..)
-špatný vajíčka (může pomoct změna protokolu, hormonů, native, nebo dárkyně..)
-nemusí se jim líbit ve zkumavkách - moc dlouhá kultivace..
- další důvody už nevím..
ale ono ani krásná embrijka když jsou a nerozpadají se tak se pak nemusí uhnízdit je to složitý :pensive:

28. únor 2011 ve 12:10  • Odpověz
no kde všechny jste? :confused: :grinning:
1. bře 2011 ve 13:38  • Odpověz
@wrtulka lítám po venku a různě :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz
autor
@wrtulka já byla v tom Brně :D už jsem doma s injekcema a první dávku mám píchnutou.
Akorát mě zarazilo, že mám prý nárok jen na 30ampulí toho menopuru za těch 700,-- a to pak jako budu platit celou cenu? nebo jak? pač si píchám 4ampule a to mi asi jako nevystačí na celou stimulaci ne???
pak si píchám ještě Decapectyl či jak se to píše a budu brát prednison. Krev i ultrazvuk mi dopadly prý moc dobře.

1. bře 2011 ve 14:46  • Odpověz
autor
@11112 jak to máš ty s tím Menopurem? co Ti řekli? kolik si toho budeš píchat? A když ti dojde tak kolik budeš doplácet?
1. bře 2011 ve 14:46  • Odpověz
@prdecek ahoj teda ty ti dali na začátek hormonů jak pro koně teda fakt :confused: :confused: :confused:
to máš 300 jednotek..já stimulovala 150! Ale ty jsi asi silnější trochu viď? Tak si asi myslí že budeš hůř reagovat či co :confused: :confused: :confused:
a ano máš pravdu pojišťovna stanoví kolik jednotek je ochotná hradit..já se do nich vždycky vešla s přehledem..
1. bře 2011 ve 14:53  • Odpověz
@prdecek ale je dobře že ti to jinak dopadlo dobře :wink: máš už PN?
1. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz
autor
@wrtulka jj, PN už mám, a mám odpledne od 14 do 16hod i vycházky, takže je to super.
No silnější su to je pravda :D a myslíš, že mi to pak sníží? Jako nedovedu si představit, že bych měla plati ještě za další krabičku už plnou cenu nějákých 6300,-- to je mazec. No myslím, že dr. řekla, že mám nárok na 30ampulí jedna je 75jednotek, takže fakt jak píšeš tak 300jednotek denně. no 7.3. jdu na kontrolu, tak aby mi to do té doby vůbec vyšlo? ale asi to mají napočítaný, že?
1. bře 2011 v 15:19  • Odpověz
@prdecek 300jednotek mi příjde hodně kor když nevědí jak budeš na ty hormony reagoat..oni předpokládají že bueš asi reagovat hůř proto ti jich dali tolik nevím no
1. bře 2011 v 15:27  • Odpověz
s tím počítáním jednotek si dej pozor já vždycky počítám s doktorem protože se může stát že to nevychází...
a kolik ti jich dali? těch ampulí? domů teď?
1. bře 2011 v 15:31  • Odpověz
autor
@wrtulka no 11112 si taky bude píchat 4ampule a to je myslím hubená.
Doma mám 30ampulí
1. bře 2011 v 15:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.