• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF - říjen 2010

(Zamčená)
22. září 2010 
Ahoj děvčátka, je tu nějaká spolubojovnice, která se chystá na IVF v říjnu 2010? Přijde mi to stráááášně daleko a chtěla bych pokecat s děvčátkama, které jsou také tak natěšené a zároveň vyplašené, co že se to s nimi bude dít a co pořád přemýšlí, jestli se to podaří a co si budeme píchat do bříška a kolik jednotek, atd., atd. atd.? Mmch. máte některá nějaký recept na to, jak na to nemyslet? :grinning: , potřebuji to jako sůl. :slight_smile:
30. črc 2010 ve 14:37  • Odpověz
ahoj, tak já mám IVF už zasebou, ale teď mě čeká KET, doufám, že v říjnu už budu čekat mimi :wink: jinak to čekání znám, je to nekonečné a po IVF zase další čekání, ale co by jsme pro mimi neudělaly :grinning:
30. črc 2010 v 16:04  • Odpověz
ahojky novo- taky už máme s manželem bohužel 2ivf za sebou ale neúspěšně..Vím co to je čekání zda to vyjde,
co a jak kolem....to ti můžu vykládat...ptej se na cokoli odpovím ti mám už s tím dost zkušenosti a na podzim se také chystáme do třetice snad všeho dobrého...A odkud jsi?Když tak mi napiš do pošty a napíšeme si vše o tom...
ahoojky Romana :frowning2:
30. črc 2010 v 16:07  • Odpověz
autor
@anael
KET - to je transfer z mrazáčku? Moc se v tom ještě neorientuji. Každopádně moc držím palečky, aby vám to vyšlo.... jak ses cítila při stimulaci? Já se toho děsím
30. črc 2010 v 16:51  • Odpověz
autor
@jezulicka
Ahojky, moc ráda bych si o tom popovídala a na prár věcí se zeptala. Jestli ti to tedy nebude vadit, napsala bych ti tedy do IP. Teď mizím z práce, tak se ozvu večer...
30. črc 2010 v 16:56  • Odpověz
jasně ok ptej se co budu vědět napíši...
30. črc 2010 v 17:21  • Odpověz
@novotnacci mrkni na diskuzi IVF na podzim...není nás tam moc..ale určitě to budem prožívat spolu..mě to čeká koncem září :wink:
30. črc 2010 v 17:23  • Odpověz
@novotnacci KET je transfér z mrazáčku :slight_smile: já osobně jsem stimulace snášela dobře, cítila jsem se taky dobře a injekce nejsou nic strašného a bolestivého, je to jenom malá jehlička :wink: jde o to, abys překonala strach před první, ale opravdu nic to není :slight_smile: mám toho spoustu, jak krátký, tak dlouhý protokol a také KET,také biochemické těhu :unamused: tak se klidně ptej, ráda odpovím, můžeš mi psát do pošty :slight_smile:
30. črc 2010 v 19:05  • Odpověz
anael-ahojky, tak vidím , že máš toho taky hodně za sebou?kolikrát jsi byla na ivf?jednou?
já byla 2x také mám za sebou dlouhý i krátký protokol....je to hrozné...snad nám to vYjde...my jdeme na podzim do třetice tak uvidíme...a odkud jsi??? :unamused:
30. črc 2010 v 19:34  • Odpověz
@jezulicka tak my máme za sebou už 3ivf a teď v srpnu jdu na KET, máme poslední 4, tak si je nechám rozmrazit. Když to ani teď nevýjde, tak si dáme rok pauzu a pak měníme car. Jsem z CB a pak bych eventuelně jela do Plzně. Uvidíme,k jak to te´d dopadne, už jsem z toho všeho zoufalá :unamused: Ty jezdíš kam do caru?
30. črc 2010 ve 20:46  • Odpověz
anael.-no tak to je fakt hrozné už jsem z toho taky nervozní...já jsem z ostravy tak jsme byli 2x tady a ted po třetí jdeme do Brna prý je to tam lepší.....tak uvidíme....a jaký máte problém?když tak si můžeme napsat do pošty...je to fakt těžké....ty jsi dáš rok pauzu....tak to máš asi ještě čas myslím rokama jsi asi mladší....však mi napiš do pošty a probereme to... :unamused:
30. črc 2010 ve 22:00  • Odpověz
@jezulicka já jsemchtěla prodělat všechny hrazené ivf v jednom caru, ale když nevýjde teď KET, tak jedem do Plzně. Necháme to až za rok, do té doby musíme našetřit penízky :wink: jinak v Brně si to lidi chválí, kdyby to nebylo tak daleko, tak tam jedem taky, to tam máme známého primáře, tak to bych mohla mít i protekci :grinning: ale je to fakt dálka, to nejde, ale kdo ví, třeba na to Brno taky dojde :frowning2: i když doufám, že né
31. črc 2010 v 11:00  • Odpověz
ahoj holky, taky nás na podzim čeká naše první IVF, tak snad se můžu přidat :slight_smile:
snažíme se skoro dva roky, žádný problém se nenašel a přesto se stále nedaří......po nevydařené IUI nám bylo doporučeno IVF, ještě před ním mám ale podstoupit hysteroskopii, protože mi až moc narůstá sliznice, takže je podezření na polyp, nebo mi budou možná muset tu vrchní přebytečnou vrstvu odstranit :frowning2: , naštěstí jsem ukecala narkózu, mělo to být bez :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nemáte s tímhle zákrokem některá zkušenost? zajímalo by mě, jestli pak můžu hned následující cyklus na IVF nebo budeme muset čekat, dodržet jakési "šestinedělí" nebo tak něco......
4. srp 2010 v 11:22  • Odpověz
sedmitecka-ahojky tak s tímto zkušenosti nemám ale chci se zeptat jak moc ti narůstá ta sliznice jak si ji měla velkou?přece k ivf je dobré mít sliznici velkou čím je vyšší tím lepší?vysvětlili ti to nějak?
Já byla jen na laparoskopii... :unamused:
4. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz
jezulicka, no, sliznice by prý měla být před mrchou maximálně 12 mm a já ji měla už týden před termínem mrchy 17 mm, takže celkem síla, nevím ,kam až dorostla :grinning: :grinning: každopádně by to vysvětlovalo tu mojí silnou a bolestivou mrchu...asi mám holt takhle kvalitní sliznici, protože to tak mám už od 13 let :wink:
a to jsem jí ještě, chytrák, rok poctivě podporovala kontryhelovým čajem :grinning: :grinning: :grinning:
laparo mě snad nečeká, nikdo mě na ní neposlal, jen tu hystero musím absolvovat, aby se vědělo, že tam není třeba polyp, než se začne s IVF :slight_smile:
4. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
Ahoj holky, my jsme po jednom neúspěšném IVF v květnu a teď čekáme na výsledky z genetiky, protože se nám to nějak špatně vyvíjelo - jdeme tam zítra po 6ti týdenním čekání, tak jsme napjatí jak struny. A když to dobře dopadne, tak manžel v srpnu znovu na spermio a pak se rozhodne, jestli zkusí jednou IUI, nebo nás čeká v říjnu zase druhé IVF. Problém se zjistil na straně manžela a to jsme si mysleli, jak to první určitě dobře dopadne :frowning2:

Kdyby kterákoli z vás měla jakékoli dotazy, tak pište, jsem už ostřílená :wink:
4. srp 2010 ve 13:20  • Odpověz
petulev, tak ať to dobře zítra dopadne avše je v pořádku :wink:
nevíš náhodou, podle čeho mudři určují, jestli ti při IVF dají dlouhý nebo krátký protokol???
4. srp 2010 ve 14:15  • Odpověz
sedmitecka-ty protokoly se určují podle toho kolik máš v krvi hladinu hormonů...a jak ti zareaguje na pop prvé tělo, u mě zkusili poprvé dlouhý a po druhé krátký....a stále nic.... :unamused:
4. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
jezulicka, aha, tak se nechám překvapit, který vyjde na mě :slight_smile: na clostil jsem reagovala velice dobře, a to při minimální dávce a při IUI jsem píchala menopur a prý taky dobrý , tak jsem zvědavá, co mě čeká.....a dlouhý protokol je ten s braním antikoncepce po dobu jednoho měsíce? musím to nastudovat.....
4. srp 2010 v 17:04  • Odpověz
sedmi-ano ten dlouhý je s braním na jeden měsíc antikoncepci ale prý už je to zastaralá metoda
a už se to tak často nepoužívá tak nevím...ono se to mění rok od roku...necháš se překvapit...a kdy se chystáš
na to ivf?
5. srp 2010 v 08:17  • Odpověz
petulev-tak si tu čtu že jdeš na 2ivf..a kdy jste měli první?za jak dlouho jdeš na to druhé?
a máte problém jen u manžela?u nás je to nápodobné my už se chystáme v říjnu po 3...tak tajně doufáme, že to vyjde...
a jaký si měla protokol?a čím jsi stimulovala?a to jsi byla v Praze?My se chystáme ted do Brna na Unicu....
Tak jsem zvědavá...Byli jsme 2x v Ostravě jelikož jsme z Ov,ale nebyli jsme moc spokojeni tak zkusíme to Brno... :frowning2: :confounded:
5. srp 2010 v 08:22  • Odpověz
jezulicka - my jsme byli na prvním letos v květnu, na druhé se chystáme teď v září nebo v říjnu, čekáme... Problém je u manžela, dokonce to měl tak špatné, že nás rovnou poslali na to ICSI. Ale nějak se nám to špatně vyvíjelo, ač odebráno bylo 18 vajíček, den před transferem mi řekli, že se nějak u všech zastavil vývoj. No nakonec dvě se rozeběhla a dali mi je, ale stejně to očividně bylo k ničemu. Jinak jsem neměla žádné problémy, trochu jsem měla ten mírný hyperstimulační syndrom a vypadala jsem, jak když jsem ve 3. měsíci, ale za měsíc už mi břicho zase splasklo.
Měla jsem krátký protokol, doktor mi pak řekl, že ten neúspěch toho vývoje může být i z toho, že ty vaječníky třeba potřebovaly delší čas a ta vajíčka nebyla tak kvalitní a vyvinutá, takže pro příště určitě zvolím ten dlouhý. My jsme z Prahy, takže chodíme do CARu tady.
Musím teda říct, že nás ten neúspěch docela rozhodil,dokonce jsme se vydali i k bylinkářce, takže už jeden měsíc poctivě pijeme čajíčky, říkala, že výsledky jsou až po 2 měsících a pak určitě prý otěhotníme přirozeně, tak právě ještě vyčkáváme. A dneska si odpoledne jdeme pro ty výsledky z genetiky (po 7 týdnech!!!), tak jsme docela nervózní. Na tu genetiku nás poslali kvůli tomu špatnému vývoji, aby tam nebyl nějaký genetický problém a nevyhodili jsme si 2. pokus taky jen z okna.
5. srp 2010 v 09:22  • Odpověz
dobré ránko holky :slight_smile:

jezulicka, tak uvidím, co si na mě mudři vymyslí....chystáme se na první pokus, nevím kdy, protože začátkem září musím absolvovat tu hystero (přemýšlím, že poprosím, aby mi zkontrolovali i průchodnost, když už tam budu chrnět), pak asi měsíc na rekonvalescenci, protože mi asi budou odstraňovat polyp nebo tak něco....a pak snad už v říjnu začnem se stimulkou :slight_smile:
5. srp 2010 v 09:36  • Odpověz
petulev, tak ať jsou ty genetické testy v pořádku, moc přeju :slight_smile: a můžu se zeptat, kde se hledá spolehlivá bylinkářka??? já bych to taky zkusila, ale o žádné nevím.....
5. srp 2010 v 09:38  • Odpověz
sedmitecka - já jsem dostala kontakt od svojí kamarádky, která u ní byla a vím, že má ta bylinkářka velké úspěchy s neplodností. Tak uvidíme. Kdybys byla někde z okolí Prahy, nebo Středočeský kraj, tak bych Ti kontakt mohla předat - ale momentálně je na dovolené a přijede až v září. :wink:
5. srp 2010 v 10:27  • Odpověz
petulev, tak to bys byla hodná, jj, jsem Praha a okolí, jestli ti to nevadí, můžeš poslat kontakt do IP? děkujuuuuu :slight_smile:
5. srp 2010 v 10:32  • Odpověz
sedmitecka - a jak se posílá kontakt do IP? :wink:
5. srp 2010 ve 12:25  • Odpověz
no když kliknes na muj nick, melo by ti to nabidnout mj. "posli interni postu", funguje to jako email :slight_smile:
5. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
ještě tohle téma funguje? :grinning:
22. zář 2010 v 15:50  • Odpověz
@baronek asi ne, pojď k nám do IVF na podzim, tam je živo :wink:
22. zář 2010 v 16:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.