• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF říjen-listopad 2009

(Zamčená)
14. ledna 2010 
Mili - no manžovi se zlepšíl po vitamínech z předloňské oligoasthenozoospermie na téměř průměrný loni, tak snad se letos holky spermijovatý ještě trochu víc vzchopí, akorát ten stresík, ten má v práci furt, takže to je trošku problém :unamused: No uvidíme :wink:
11. říj 2009 v 18:10  • Odpověz
Ahojte
Holky- vítám nové i staré příchozí :grinning:
Len- už sem tě nestihla, ale krásně si to užij v lázních!
Cirílek- chjo, :pensive: kočko- bude líp!
Milen- téda, ty jsi nosnice, no bomba úroda! Úplně si mi vyrazila dech... :slight_smile: Taková krásnej počet! Tak opravdu hodně pij a do ET odpočívej!
Všechny ostatní zdravím!

Hlásím, že mám v sobě už 4 injekce(1200IU) a zatím se jen potím :grinning: . Zítra mi čeká předoperační vyšetření a nákupy.Tak sem pak nakouknu, jak se vede. Nemám svůj pc a budu na něj čekat ještě týden, tak se ukážu méně než dřív
11. říj 2009 v 18:57  • Odpověz
autor
paraple a ještě jsem zapoměla můj manžel má DNU a bere na to nejake léky a dneska mi ríkal,že je vysadil aby spermonici nemeli tolik chemie,ze ja toho do sebe peru dost,tak je mozne,ze to i udelalo sve... se nato zeptam mudry....

jasmin sice nosnice jsem ...byla jsem jak kvocna to jooo,ale ted me trapi ten bruch,tak snad to splaskne a bude dobre..... tak ty tedy taky stimulujes uz ? tak parada :slight_smile:
11. říj 2009 ve 20:15  • Odpověz
Cirilek - je m ito líto. :confounded: Můžete to znovu zkusit po 3 měsích, alespoň tak mi to říkala moje MUDr. ( mezi ivf musí být min. 3 menstruační cykly).

Mě je od rána dobře, tak toho manžel hned využil a že jedeme nakupovat. Dali jsme holku k babičce a jeli do Makra, manžel si vybral předvánoční dárek - plazmovou televizi. Pobral prémie, tak má roupy...., už po ní toužil dlouho. No a teď ji máme doma, úhlopříčka 106 cm, je fakt obrovská :sweat_smile:. Budeme muset udělat i menší změny v postavení nábytku v pokoji, ale už se na maolu přestavbu těším. Alespoň jsem za celý den neměla čas myslet na sebe a pozorovat se, co a jak, zda to vyšlo nebo ne. Mám dojem, že už je to stejně rozhodnuté :confused: , uvidíme za týden, co bych mohla zkusit testík. Ráno jsem poprvé mluvili i o adopci dítěte.
11. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz
autor
dc kami to je dobre ze ti je uz dobre :wink: a je moc hezky od manzela ze te protahl nekde venku aspon tio jeden den utekl jako voda a ty jsi mela jine myslenky nez miminka. Moc drzim palecky at na testiku mas \\ a vsechno je OK :wink:
12. říj 2009 v 06:46  • Odpověz
Děkuji všem za hezká slova a útěchu . Dnes zavolám do CARu aby taky měli info že to nevyšlo a rovnou se objednám aby jsme se dohodli co dál , jestli tedy říkáte až za tři měsíce tak to aby sem si zase v lednu vše objehla a byla na únor připravená .
paraple98 co tvůj manžel bral za vitamínky ? že se mu tolik zlepšil spermiogram u nás je to to samé ?
12. říj 2009 v 08:07  • Odpověz
ahooj holky,

já měla akční víkend, včera jsem taky byla nakupovat :slight_smile: v PRaze :slight_smile: takže se zase karta ztenčila :grinning:

cirilek : já myslím, že na ev.KET můžeš hned následující cyklus, ale stimulovat vaječníky můžeš zase až za tři cykly...a je mi to samozřejmě líto :frowning2:...ty jsi byla na prvním IVF :frowning2: ?

Milena : s těma vajcama je to naprosto mega :slight_smile: a ještě když se samy oplodnily...moooc gratuluju, teď ať hezky embryovatí a brzo jsi těhulka :wink:
12. říj 2009 v 08:33  • Odpověz
autor
misanda prave loni byl spermiogram spatny a spermonici nebyli tak akcni,tak jsme meli ISCI a pak pan embriolog rikal,ze zkouseli prirozene oplodnit a nic,tak jsem mela prave strach ze by to dopadlo jako loni,ze by se neprovrtali do vajicka,tak jsem radeji dala 10 vajuch na ISCI ab y byla jistota,ze to klapne... kdyz mi rekla druhy den ze se oplodnili i prirozene tak jsem si rekla,ze jsem mohla dat na doktorku,ale kdyby se to nepovedlo,tak bych si zase vycitala,ze jsem nezaskrtla ISCI,takze sichr je sichr :slight_smile:
12. říj 2009 v 08:51  • Odpověz
Cirilek,je mi to lito,vim,co prozivas.

Musis dostat dve MS a pri treti muzes zacit znova stimulovat,tak je to aspon u nas v CAR.
Ja se pri 2.IVF taky objednavala,ze to nedopadlo,ale i pri krvaceni jsem mela pozitivni testy a po 14 dnech od ET jsem kazde rano zvracela.Pak jsem sla na krev,kde bylo tehotenstvi potvrzeno,jenomze pak se ukazalo mimodelozni.

vzdycky neznamena,kdyz se dostane MS,ze je konec.Ale ja spinila nebo krvacela mesic vkuse,ale porad doufala v zazrak.Nechala jsem si zavest dve embrya,tak jsem chtela verit,ze jedno odeslo a druhe se drzi.Ono se drzelo,ale tam,kde nemelo.

Mam nepruchozi vejcovody,takze mi daji embryo primo do delohy a ono to stejne do vejcovodu nekudy vleze.
No neni to pech?
12. říj 2009 v 09:05  • Odpověz
milena : tak ten sichr chápu...my taky radši jdeme do ICSI...no uvidíme...

holky, ale na ten KET se přece může hned následující měsíc, ne??? nemusí se čekat tři...???
12. říj 2009 v 09:19  • Odpověz
autor
misanda to zalezi na kazdem caru a pak me mudra taky rekla 3 cykli pauzu protoze jsou vajecniky zvetsene po stimulaci a pak jak nemam ovu tak me musej davat taky nejake leky tak prej proto.. doporucuji ty 3 cykli nooo,tak nevím
12. říj 2009 v 10:02  • Odpověz
nj, ale já to myslím tak, že na KET přece nemusíte podstupovat žádnou stimulaci...ne?

no já se v tom ještě tak zcela neorientuju, proto se ptám. mě čeká teprve 1.IVF :wink:
12. říj 2009 v 11:58  • Odpověz
misanda - ano je to moje první IVF - opravdu jsem v to nevkládala naděje a jak jsem psala zařekla jsem se že bulet nebudu ale nakonec byl celý víkend slzavé údolí.
Bohužel nemám žádné mrazáčky takže asi nudu muset počkat ty tři měsíce , uvidíme příští týden ve středu jdu na kontrolu tak se uvidí.
larri díky za útěchu .
12. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
Mili - aha :slight_smile: No my měli rovnou ICSI kvůli SPG a teď chci zase, i když je spg lepší, když už do toho jdem, tak ať je to sichr, pak bych si to určo vyčítala :wink:

CIrilek - u nás na KET můžeš hned následující cyklus, na další IVF až za 3 měsíce, Jinak do manži cpu všechno možné, střídavě kupuji co zrovna maji, zinek, selen, vit. E, Eregmu max power, horcik, vapnik, bud zvlast, nebo v multivitaminu, ted jsme pribrali jeste kotvicnik, obcas uvarim nejaky ten caj na plodnost a pridali jsme i pravidelne kysku. No a jeste vit. C, ale protoze je manza kurak
12. říj 2009 ve 12:10  • Odpověz
Ahoj holky, hlásím návrat z nemocnice. Holky jsem ráda, bylo to tam strašně dlouhý!!!!!!!!!!
Konečně jsem dočetla novinky co se přihodilo, když jsem tu nebyla.

milena26 taky jsem měla nařízeno vypít 4l tekutin za den a bylo to dost náročné.

Žádný ET se nekonal. Vše máme zamraženo. Teď budu čekat na menses a po té volat k mudrovi, chce mě vidět cca 12. den a podle toho se rozhodne co dál. Tak se mějte hezky :slight_smile:
Zdraví rákosnicek
12. říj 2009 ve 12:28  • Odpověz
Rakosnicek - ahojky, tak hlavne ze jsi zas doma a OK :slight_smile: A na ET budes pekne odpocata, nezatizena hormonalni vichrici a bobci se krasne chyti :wink:
12. říj 2009 v 15:37  • Odpověz
autor
misanda pro vysvetlenou....my kdyz šli na KET,tak já nemám ani ovulku a ani mi nerostla sliznice,tak proto jsem musela čekat na 3cykli a pak jsem m ohla jít na KET samo,že když máš OVU a norrmálně sliznice roste,tak tě nemusej stimulovat a udělají ti KET v přirozeném cyklu

rakosníčku to je dobře ,že jsi doma a tobě se OHSS rozjel ,že jsi byla v nemocnici ? co s tebou dělali?
12. říj 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahoj milena, po OPU jsem byla hned následující den na kontrole, protože doktor se bál OHSS pro velký počet folikulů. Ten den bylo vše O.K. i odběry krve. Další kontrola byla ve středu (7.10.) a to i já sama ráno poznala, že není vše O.K. Odběr krve a SONO vše potvrdilo. Byl to lehčí II. stupeň a p. doktor mi odeslal k hospitalizaci.

Měla jsem klid na lůžku, ale mohla jsem i za holkami na oddělení, kde pracuji, ale moc jsem toho nevyužívala. Jenom 1x denně po obědě na malou kávu. Z léků mi píchali Fragmin (heparin) jako prevenci embolie. Denně jsem se vážila a měřili mi obvod bříška.

Teď mě čeká menstruace a 12. den kontrola u p. doktora a SONO a možná i KET. Vše se uvidí.
Marodím dál.
12. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz
autor
rakosníčku tak to jooo mě mudra po OPU řekla že mám v břiše už trochu volné tekutiny a že mám hodně pít,že po mě chce abych vypila minimálně ty 4 litry (což pro mě je teda opravdu velké množství) a že bude chtít než půjdu na transfét aby mě nejřív skouknul mudrc.že budu mít pocit nafouklého pupíku a i bolesti ,což měla opravdu pravdu.... chvílema je to fáákt hrůza a když jsem doma,tak se natáhnu,ale v práci to bohužel nejde se natáhnout,tak aspoň sedím a odpočívám. Tak snad už to bud dobré příjde mi že se to lepší,ale vaječníky bolí ještě dost kor když mám plný močák tak to děsně tlačí.... to je tím jak jsou vaječníky zvětšené to je jasné...
13. říj 2009 v 07:51  • Odpověz
dobré ránko,

milena : a proč nejsi na neschopence???

jinak s tím KETem jsem to až takhle dopodrobna nevěděla...takže když mi roste sliznice nromálka a mám i ovulku, tak můžu hned následující cyklus po IVF....super :wink:
13. říj 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
misanda nooo pokud mas normalni cykli tak asi neni důvod davat leky na rust sliznice,tak bys asi mohla,ale to tu na tuty rekne mudra :wink:

nejsem na neschopence protože jak jsem psala nas podnik budou zavirat a zatim nechci prijit o praci sice je to narocnejsi,ale snazim se to zvladnout .... ted bude zase dalsi vybirani odpadliků a ja bych nechtela byt mezi nimi... tak doufam,ze se udrzim.... na jare by to meli zavrit tak se budu snazit udrzet co nejdyl pokud to bude jen mozne... a hlavne kdybych sla na neschopenku,tak hned kazdej vi,ze obsolvujeme IVF a to ja nechci.... v praci to vi jen kolegyne a kolega co ted trochu pomaha s tezkyma vecma aby nato kolegyne nebyla sama ,jinak jsme si prave pomahali s kolegynkou navzajem a asi by to moc dlouho neustala kdyby mela jen to tezke,tak jsem prave poprosila kolegu a aby oba dva mlceli,tak mi dali slovo
13. říj 2009 v 09:29  • Odpověz
autor
a taky mame na realitce byt ktery prodavame ,ten jsme tam dali predtim nez jsme se dozvedeli ze budu bez prace,jinak by jsme ho na realitku nedavali ,ale mame to do listopadu,tak kdyz ho prodame ,tak aby jsme si mohli vzit na hypo nejake penize aby jsme koupili tedy vetsi byt,tak budeme potrebovat potvrzeni o zamestnani,tak aspoň kdybych v praci vydrzela do konce listopadu tak by to bylo dobry..... furt nad tim premyslim a kdyz se ozve realitka na prohlidku,tak se klepu jak osika,protože nevím jak tohle dopadne ufuf .... a ještě když by se nam zadarilo,tak to bude šrumec :grinning: nebudu moct ani stehovat veci ,manžel mě nenechá.. nooo prostě takova trosku prekerní situace \:slight_smile:
13. říj 2009 v 09:41  • Odpověz
Ahoj milena, já jsem té tekutiny měla o trošku víc. Špatně se mi dýchalo, při každé nerovnosti jsem cítila bolesti v bříšku. Možná, že by to šlo být doma, ale jelikož už jsem měla hyperstimulák i minule a horší než tento, tak mě pan doktor radši poslal na pozorování do nemocnice.
13. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
autor
rakosnicku to je lepsi,ze jsi byla pod dozorem... ja v nedeli byla jak balon a rekla jsem si ze jak to nepolevi,ze si zajdu ke svemu gyndari,bruch sice boli ,ale citim se lip,tak uvidime.

jinak jsem volala do caru a pravdepodobny ET by mel byt ve ctvrtek :slight_smile:
13. říj 2009 v 10:54  • Odpověz
Ahojte kočky. Jdu se snažit dočíst..

Mám dotaz- píchali ste prosím některá vysoké dávky? A jestli jo, jak dlouho a kdy bylo OPU?
Mám 300iu denně Fostimonu a sobě dnes 6 píchanců a zítra utz.Tak přemýšlím nad tím, aby nebyli rychle narostlí folíci a tím pádem brzy OPU. Nevíte některá?
Muže mám totiž pracovně v Belgii a mám strach, aby se vrátil do víkendu :frowning2:
13. říj 2009 v 11:18  • Odpověz
Nazdarek damy :slight_smile:

Mili - to ti teda nezavidim s tou praci, a chapu, ze se snazis udrzet co nejdyl za kazdou cenu...tak hlavne at to vyjde i s mimisem a bude dobre :slight_smile:

Jasmi - já si píchala necelých 300 IU Puregonu. Mám dojem že jsem začla píchat v Út a na OPU šla příští týden ve Čt, myslím, že jich spíš bude víc než že by rostly rychleji než 2 mm za den :wink:
13. říj 2009 v 11:52  • Odpověz
autor
jasmin souhlasím s paraplickem.... ja mela 220IU a pak 187,5 od třetího dne a začala jsem v úterý a na OPU jsem šla až další týden v sobotu,tak myslím,že by jsi mohla bžt v klidu :wink:

paraplícko jo jo budu se snazit udrzet a samo budu i doufat a verit aby vyslel i mimisek :wink:
13. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
Tý jo, no to je pech Mili . Nezávidím, ale držím palce!At tě v práci moc netrápí a bolest bříška ustoupí! :slight_smile: A at se byt prodá a vše klapne'
Rákosníčku, no sláva, že tě daly do kupy a můžeš se těšit v pohodě na Ketík.
Kamčo- do testíku moc držím palce! Hezky si tv do vánoc užívejte- příští rok už bude určo koukat s prckem na pohádky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Paraple- no vidíš, že je možné, když sem začla píchat ve čtvrtek, že opu budu mít v sobotu...No uvidíme zítra, třeba ta akce nebude tak složitá, jak si představuju a vidím to už předem scifi...je to mé 4 ivf, ale stejně sem pořád neklidná
:grinning:
13. říj 2009 ve 12:05  • Odpověz
Jasmi - no ale co vim od holek co mely se mnou fostimon, ty sly na OPU pozdeji a nevic zavisi i na tom, jaky mas protokol, ja mela kratky :wink:

Mili - jasne ze vyjde, to by bylo aby konecne nebylo :wink:
13. říj 2009 ve 12:24  • Odpověz
Paraple, tak já mám dlouhý protokol. Sama to vidím, tak neděle , pondělí na mý 4tý OPU.Což je 11,12 den od počátku píchání FSH.
Pojištovna hradí 2250IU. To bych eventuelně přikupovala 800IU, kdyby opu vyšlo na neděli...
No nechám se překvapit na zítra a asi budu kulit oči... :confused: Musím se připravit i na to, že žádná odezva vaječníků se nekonná...ale nebudu malovat čerty na zedˇ
13. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.