• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF říjen-listopad 2009

(Zamčená)
14. ledna 2010 
děkuju za odpovědi, jsem včera našla na netu video a taky jim to tam cvakalo :slight_smile:
1. lis 2009 v 18:19  • Odpověz
super, že jste to s tím perem vysvětlily, já jak došel gonal, jsem dostala ampulky menopuru a už jsem chodila k sestričce k nám na polikliniku si nechávat píchat normální injekce.

milen - držím se držím, nic jiného mi nezbývá. bud ráda za mrazáčky, na mě žádní nezbyli :frowning2:. Co vím, tak lze jít na KET hned následující cyklus, ale záleží na dr. Což u dalšího celého cyklu IVF asi hned nehrozí.
1. lis 2009 v 18:40  • Odpověz
vombata:moc děkuji :slight_smile:
jsem se někde dočetla že první tři cykly hradí pojištovna..tak to je asi blbost že?
1. lis 2009 v 18:54  • Odpověz
za léky jsem zaplatila 5400,-- a za PK a AH 9200,--, bohužel bez mrazáčků. :frowning2:
Ostatní je v rámci pojištění. Konkrétní cenu ti sdělí ve tvém CARu.
Např. v Gennetu měli v létě akci, že PK byla v rámci IVF zdarma.
1. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
To je pravda, ale ne celkove...taky jsem z toho byla s muzem docela vyjukana. Je to tak, ze treba ty leky maj cenu +- nevim to presne, ale kolem 40 tis. urcite no a ty zaplatis "Jenom" 5000.... :sweat_smile:
1. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
Winterska: no jo uz mi to bylo vysvetleno jsem cela vypleskla :grinning: sorry ze se budu tak ptat ale nez abych zpetne po tobe patrala se radeji zeptam jak daleko jste na ceste za miminkem?
1. lis 2009 v 19:00  • Odpověz
aha...tak děkuju holky...
já jsem si jen říkala,že ještě dalšího půl roku se neobjeví ovulace ani menstruace a půjdu snad na ivf.nebo už mě to štve :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
1. lis 2009 v 19:07  • Odpověz
Mscat - celková cena za IVF záleží na tom, co vše budeš mít jako nadstandard a taky na CARu. My loni platili 17 tis. a to nám 10 000 odečetli, že jsem darovlala pár vajíček. Hodně jsme dopláceli za léky (cpali mně vysoké dávky, aby měli větší zisk) Teď jsme zatím nedopláceli za léky nic (chodím do FN) a počítám, že nás to vyjde na cca 20 000, budem mít vše: ICSI (cena se odvíjí od počtu vajíček) AH (3500 Kč)., PK (3 500). Pokud by bylo co mrazit, tak 2000 navíc :wink:
1. lis 2009 v 19:10  • Odpověz
Ahoj hoky, všechny vás zdravím :slight_smile:

Mscat - já jsem teď v říjnu absolvovala IVF - léky mě stály cca 4tis., metoda ISCI 7tis.. AH s prodlouženou kultivací 6tis. - to jsem zatím neplatila + zamrazení embryí - to jsem též ještě neplatila.
Děla to něco kolem cca 20tis.

Včera jsem objížděla s babičkou hroby a taky jsem měla nějaké splíny. Nějak to vše na mě dolehlo. :unamused:
1. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
vom - jukni na na ten fotacek napravo nahoře u uživatelky - když je tmavý, má tam uživatelka svá alba - tj. pár foteček + občas i popis cesty k miminku. Samozřejmě i TY si můžeš nějaké albíčko vytvořit :slight_smile:
1. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
tak to je sranda....jak kdyby každý těch cca 20 tisíc měl v kapse že? :sweat_smile:
1. lis 2009 v 19:40  • Odpověz
ja konkrétně jsem měla 19. OPU a 23.KET. A ted čekám zda přijde ms nebo //... Ale trvá to hrozně dlouho to čekání :cry:
1. lis 2009 v 19:43  • Odpověz
rákosníčku - to máš dobrý, že jsi ještě nic neplatila :grinning:
v mém Caru kdybych jim nezaplatila předem co chtějí, nebyl by ET..

Na hřbitov pojedu, až mi bude líp, ted si za volant netroufám. a Pak snad budu mít i nějaké zprávy, které babičce i dědečkovi mohu sdělit. Hodně mi babička chybí, byla jsem Její vnučka. Táta měl ségru (první), mamča měla a má bráchu (nejmladší) a já měla babi. :pensive:
1. lis 2009 ve 20:29  • Odpověz
autor
hoky tak to jsem ráda,že s těma splínama nejsem sama... já jsem poprosila dědečka at se za mě přimluví aby příště jsem mu mohla jít zdělit krásnější zprávičky.... já poznala jen tadytoho dědu ,druhej děda umřel když ségře byli 2 měsíce a ta je o 11 let starší,takže ho znám jen z fotek.. zato obě babičky jsem mohla poznat a jedna co už taky nežije,ale je daleko a ta druhá žije sice jí je 82 ale furt je čiperka naštěstí....

holky nás léky a nadstandarty vyšli skoro na 25 tisíc,taky jsme měli vajuch a něco ISCI a PK já to počítám teda i s dojížděním a za injekce co si jezdím na ředění krve....
1. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz
winterska, zatím jsem zaplatila léky + ISCI. Zbytek budu platit při KET. Počítám, že to bude cca 10tis.
Já chodím do Pronatal Spa Karlovy Vary. Při OPU jsme zaplatili léky + ISCI a při ET jsme měli doplatit zbytek. Jelikož jsem měla OHSS tak se ET odložil a embryjka se zamrazila. Máme jich tam 16.
1. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz
rakosníčku - jo tak to jo - tedy váš první ET je vlastně nastávající KET. :slight_smile:
No a jestli jsi z Písku, máš to do Varů pěknej kousek :frowning2:..
1. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz
winterska - ono je to již 4. IVF a bohužel při prvním a druhém jsem měla OHSS, při třetím byly jen dvě embrya, která se nevyvíjela, takže byl stop. Teď už máme bohužel poslední pokus s pojišťovnou, tak doufáme, že vše vyjde. :slight_smile:

Vary jsou pobočka pražského Pronatalu. Já jezdím do Českých Budějovic, kde mají ordianci a pouze na OPU a ET musíme do Varů. :wink: Takže to není tak strašné.
1. lis 2009 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu poprve, procitam vasi diskuzi, a tak se taky pridam.... My, pokud dobre dopadnou testy na genetiku (manzel ma hodne mizerny "geneticky material", tak nas tam poslali rovnou ), bychom meli zacit se stimulaci cca za 14 dni. Tak zacinam trochu chytat nerva :unamused: . Chtela bych se zeptat, jestli jste pred stimulaci bastily specialne nejaky vitaminy, chodily na cviceni atp. Ja to zatim nehrotim, bastim listovku a snazim se na to az tolik nemyslet....
1. lis 2009 ve 21:38  • Odpověz
Tak co se týká ceny, my zaplatili se vším 22tis za tenhle pokus. A bud to vyjde nebo ne, mrazáčci nám nezbyly. :frowning2:
2. lis 2009 v 07:08  • Odpověz
Ahojky,už měsíce si pročítám diskuze ale ještě jsem nenašla odvahu se zapojit,ani nevím proč.Teď už jsem na tom psychicky tak že potřebuju pokecat s někým kdo v tom taky lítá:slight_smile:Zrovna čekám jestli mi doroste dost děložní sliznice aby mi mohli zavést rozmražená dítka ( po odběru vajíček nastal hyperstimulační syndrom tak musely všechny děti do mrazáku ) :frowning2: Nejsem už nejmladší tak šance klesají dost rychle.Marodím,sedím si tady u počítače sama a hlava šrotuje a to není dobře.Jezdíme z Tábora do Varů a zatím nás to stálo asi 20000 ale čert vem peníze,jen kdyby se zadařilo..jo a jinak ve Varech jsou úžasní:slight_smile:) A to nekecám,už jsem toho najezdila hodně a tohle mě totálně dostalo.
2. lis 2009 v 08:54  • Odpověz
katule manžel má taky mizerný spermio , nejdřív před IVF jsem do něj chviličku cpala vitamíny Profertil ale stojí děsně peněz , na radu děvčat teď po prvním neúspěšném pokusu jsem mu koupila vitamíny Energyman myslím že 587,-Kč vychází na tři měsíce což by měla tak odpovídat do našeho dalšího pokusu . Já jsem si opět koupila vitamínky Baby plan a mamka mi zaplatila kurz cvičení podle Mojžíšové (2 400,-Kč) na což jsem děsně zvědavá je to na šest týdnů musíš samozřejmně cvičit i sama doma a pak u doktora následuje mobilizace páteře. Manžel má hrozně rád saunování a výřivku což mu doktor teď nedoporučil .

skuldova vítej je dobře že si našla odvahu , podělit se o starosti a trápení je fajn. Máš rech s těma penězma já nevím co bych za to dala snad se i zadlužila jen kdyby to vyšlo. :slight_smile:
2. lis 2009 v 09:10  • Odpověz
autor
ahojky holky a opět máme tady nové tvářičky :slight_smile:

skuldova mě gyndar a i v caru doporucily kyselinu listovou a pak babyplan na první trimestr. Jééé ty jsi z Tábora :slight_smile: já tam mám tetu ta už je v důchodu,ale pracovala na poště :slight_smile:

holky s těma penězma je to věc... když jsme šli poprvé tak mi říkala kamarádka to je prima,že to hradí pojišťovna a já jsem jí řekla no to jooo,ale jen něco,zbytek je nazvaný jako nadstandartní služba a pokud chceš zvýšit šanci tak to si musíš připlatit a když jsem jí to začala počítat,tak nevěřila ,tak jsem jí pak ukázala potvrzení,tak koukala jak péro z gauče a nadávala ja zdravotnictví,že to je nespravedliví ,že ti co chtějí děti a nemohou je mít ,tak ještě musej takhle platit a to jsem pak koukala jak péro já..... ale v celku měla pravdu...
2. lis 2009 v 09:17  • Odpověz
Díky za přivítán Cirilku í:slight_smile:Jak to vidím tak spermie trápěj kde koho,u nás to bylo mizerný ( říkali že patologický ) ale investovali jsme 3000 do léků profertilu a najednou je spermiogram v pořádku,koukali jsme na to jako telátka:slight_smile:Peněz jako želez ale když mi pak ukápla slza v Pronatalu když nám řekli výsledky tak jsem na peníze hned zapomněla.Je pravda že k tomu přidal naprostou abstinenci a upravil jídelníček.Taky nás čeká zadlužení ale jdeme do toho stůj co stůj,teď to vzdát nehodláme.Máme 11 dětí v mrazáku ( bylo odebraných 43 vajíček ),sestřička říkala že jsem pořádná nosnice:slight_smile:No hyperstimulační syndrom potom už taková sranda nebyla,ale pomalu se z toho dostávám a vyčkávám na vhodnou chvilku pro zavedení.
2. lis 2009 v 09:23  • Odpověz
Ahojky Milčo,kyselinu mám brát už teď,bratr měl roštěp patra tak už to beru jako prevenci teď,ale o babyplanu jsem neslyšela,díky za tip,už to svištím sehnat:slight_smile:Máš pravdu,nadstandard to je věc.Sranda je že jsem z Tábora ale na kontroly jezdíme do Budějic a na výkony do Varů,peníze za benzín už jsem přestala počítat,vlastně už jsem to uplně přestala počítat,teď už se jen modlim aby to vyšlo a ničem jiným stejně nesejde,snad se nezadlužíme moc.Když vidím přítele ( za 14 dní již manžela) jak si hraje s neteřinkou tak bych udělala nevim co aby byl tátou:slight_smile:)
2. lis 2009 v 09:40  • Odpověz
Ahoh vítám nové tváře, které chtějí s námi pokecat a podělit se o starosti a radosti.

skuldova - Ty chodíš taky do Budějovic a do Varů? Já taky. Též tam mám mrazáčky a teď čekám na KET. Měla jsem při odběru cca 50folikulů, z toho 26 oocytů a teď tam máme 16 tučňáčků.
Opravdu jsme byli ve Varech spokojeni. Přístup byl super.
V Táboře mám známé. Jedni bydlí na Sojčáku a druzí v Sezimáku
2. lis 2009 v 10:13  • Odpověz
Ahoj vsichni, rada bych se k Vam pridala a sdilela sve pocity s nadchazejicim IVF. Dnes mam 7 den Gonal a jestli vsechno dobre dopadne, tak o vikendu bude odber a pak to dlouhe cekani. Moc Vam vsem drzim palce a doufam, ze podzimni snazeni bude pro nas vsechny uspesne!
2. lis 2009 v 10:45  • Odpověz
autor
holky taky to nemáte jednoduché s tím cestováním my tedy to tak komplikované nemáme my jedzíme jen do Prahy ,ale co májí gennet pobočku v Liberci,tak taky jezdí na OPU a na ET či KET do Prahy.. tak ještě ,že aspoň nemusíme takhle lítat :fearful: :slight_smile: ale taky pro mimi udělám cokoli aby jsme byli kompletní rodinka....

skuldova tak vy budete mít svatbičku jéé tak to gratuluju a přeju moc úspěchů a štěstí na společné cestě životem :dizzy_face: :dizzy_face:
2. lis 2009 ve 12:09  • Odpověz
jo jo Rákosníčku taky Budějky a Vary :slight_smile:My měli 43 oocytů ,zbylo 11 statečnejch,6 zamrazili hned a 5 čekalo jestli si pro ně přijedu,ale chytla jsem hyperstimulační syndrom a putovala na kapačky,to bylo hodně veselé :frowning2: Tak šel i zbytek dítek do mrazáku.....No a teď pěstuju děložní sliznici a uvidíme příští týden,vychází nám to na termín svatby:slight_smile:) No snad se to nesejde,buď už půjdu s mimčama k oltáři nebo si pro ně pojedem hned druhej den.Jestli chceš tak mi písni koho tady máš známýho,svět je malej,třeba je znám.Kdy jedete Vary?
2. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz
Milčo moc děkuju za gratulaci :slight_smile: A moc ti přeju aby to vyšlo a byla z vás rodinka jako malovaná:slight_smile: Teda tenhle pokec jsem neskutečně potřebovala,hodně jsem se od rána uklidnila...díky holky...
2. lis 2009 ve 12:46  • Odpověz
skuldova - nám jich z těch 26 zbylo 16. CCa 11 jich bylo zamraženo hned ve fázi prvojader a zbytek se kultivoval dále. Jelikož mě také potkal hyperstimulační syndrom, tak zbytek též zamražen.
Teď čekám na menses (nějdy příští týden) a začnu zobat Estroferm na růst sliznice a cca 14. den cyklu směr Vary na KET. :slight_smile:

Na Sojčáku bydlí Cvígrovi, v Sezimáku Pavlišovi :wink:
2. lis 2009 ve 13:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.