• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF říjen-listopad 2009

(Zamčená)
14. ledna 2010 
Jo jo,už mám 14 letou dívčinu doma a byl to taky boj.Před rokem jsem se rozvedla a teď mám mladšího přítele který děti nemá takže po nich moc touží.
Jasmin tvoje důvody chápu,my až vyčerpáme hrazený výkony tak taky končíme,už takhle jsme na dně:frowning2: Hrozně se toho okamžiku bojim.
4. lis 2009 ve 13:27  • Odpověz
ahoj holky,

mám podobný problém - ms je stále silná s cucky - bříško už nebolí, kontrola v pondělí - mám depku se vrátit do práce..
4. lis 2009 v 15:21  • Odpověz
holky, kdo uz mate nejake IVF za sebou, chci se zeptat, jestli jste "jely" na leky, co hradi pojistovna, nebo jste si treba doplaceli na ten puregon pen, jestli vam doktor treba rekl, ze ty leky, na ktere se priplaci, nejak zvysuji prtavdepodobnost, anebo je to proste jedno... a taky, nemela jste nekdo AH (asistovany hatching)? Zajimalo by me, o kolik zvysuje pravdepodobnost uhnizdeni... pise se, ze zvysuje, ale nikde jsem nenasla, jak moc....

ty jo OPU bez narkozy, jak to? To se snad normalne nedela, ne??? Ja se bojim!!!
4. lis 2009 v 15:30  • Odpověz
Winterska- s cucky to mám i já, jen to není hodně, zatím... Předpokládám, že se teprve MS rozjede...Já zkusím test ještě za 2 dny a pak už to vzdám...
V pondělí na tebe budu myslet!
Skuldova- dceru mám s exmanželem a tento je též mladší a též děti nemá a touží po nich... Sme spolu už 7 let ale manželi nejsme...
Edvi- jediný co mám, je dobrej pocit, že sem pro to udělala maximum. Dcera mi povídá- a proč si teda neadoptujete? Tak sem jí řekla, že to není jen tak-zaprvý nejsme manželé, zadruhý já nepracuju zatřetí máme malej byt a než by se jen toto vyřečilo, tak mi bude 40 a to už nám dítě nedaj...naše zákony...blé
4. lis 2009 v 15:33  • Odpověz
Jasmi - ruzova byva kdyz jedno embryjko se pousti...drzim palce at to nakonec je ok

Edvi - pokud nemas MS, sance porad je, kamoska po IVF mela jen / a to uz mela z krve tehu potvrzeny :wink:

Jinak dnes byla OPU, mam 12 vajicek, SPG tradicne spatny, takze napichnou vsechny co budou zrale a v patek volam jestli se oplodni :wink:
4. lis 2009 v 16:13  • Odpověz
Cabalkova já měla AH u obou embryjek, prý se tím šance zvyšuje, ale vidíš no :frowning2:

Jasmino zákony jsou tu fakt na nic v některých věcech. My měli odpoledne debatu a nevím jestli půjdem ještě do dalšího pokusu. Jsem na tom blbě psychicky a manžel nechce at to postupuju znovu. Je to na nic. Nesu to hůř než jsem čekala.

Paraple no nevím jestli budu zrovna ten případ, že se mi objeví // až tak pozdě.

Já mám pocit, že to neklap lo hlavně kvůli tomu, že jsem byla na opu už 11dc a proto bylo tolik vajíček nezralých a nemáme proto nic na zamražení a pak bylo Et 15DC a měla jsem nízkou sliznici.
4. lis 2009 v 17:54  • Odpověz
Edvi - to nikdy nemůžeš vědět...A můžu se zeptat, který to máš pokus?
A to byl KP?
4. lis 2009 v 17:57  • Odpověz
Paraple IVF je to první, myslíž PK? Tak to jo byla to PK, byly to už blastocysty.
4. lis 2009 v 18:58  • Odpověz
Ahoj Edvi, toto bylo moje 4. IVF a Gonal jsem si píchala 9. dní a 12. den bylo OPU (26oocytů, zbylo 16mrazáčků) a ET měl být 16. nebo 17. den, ale pro hyperstimulační syndrom ze všeho sešlo. Měli jsme ISCI, prodlouženou kultivaci a AH. :slight_smile:

Každý organismus je jiný. Nastavit protokol tak, aby jsme reagovali správně je velká chemie. Vím o tom svoje. Mám za sebou 3x krátký protokol a 1x dlouhý a ani jednou jsem neměla ET. 3x mně to zkomplikoval OHSS a 1x nebylo co transferovat - prostě se přestali vyvíjet. :frowning2:
4. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
ahojky
holky, myslíte, že krátký protokol je účinnější než dlouhý, nebo naopak? začínám přemýšlet o novém IVF, tak si říkám, co je lepší? Při dlouhém protokolu jsem měla jen 10 foliků a 3 vajíčka a jen 2 embryjka bez zmrzlíků..
4. lis 2009 ve 20:37  • Odpověz
Winterska- jsem moc ráda, že myslíš pozitivně!

Jen k těm protokolům- já měla první dlouhej a byla sem rozčarovaná z nízkýho počtu váj(7) z toho přežila pouhá 3 a nakonec ani mrazáček nebyl.Já otěhotněla a v 7tt potrat. Při 2IVF sem chtěla změnu na krátkej- a to byla pecka- odsály jednou tolik, to jo! Ale když sme volali druhý den, koli se nám jich oplodnilo, tak nic- všechna byla prázdná :frowning2: Při 3IVF-1 vájo, 1 embryo, 1 potrat-to byl dlouhej protokol. A ted 4IVF- dlouhej, 2 vája, 2 embrya...dál to znáš...
Tak si vyber- myslím, že záleží na kvalitě a ne kvantitě!
Nejspíš mudři ti doporučí co dál...Ale určo se poptej na protokol!
4. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz
Edvi - já myslela jestli byl krátký protokol, když jsi mela OPU 11 den. :wink:

Jasmi - s těma protokolama je to těžký, já poprvé nereagovala na dlouhý, prostě i přes Synarel jsem měla vlastní 3 folíky, nějak na mně účinkoval opačně než měl, tak mi dali radši pak KP, tam byla OPU 11. DC a odsáli 15 vajec, 5 jsem darovala a 10 zbývajícíh bylo OK, ale pak 5 den mi zbyly už jen 2 na ET, ostatní se zpomalili. Teď jsem měla DP, 12 vajec a co z toho bude se uvidí. Ale spousta doktorů říká, že DP je lepší, prý ty vajíčka bývají kvalitnější, je víc času na předchozí zklidnění organismu a i na růst folikuků je víc času. Ale těžko říct, co doktor, to názor :wink:
4. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz
no zrovna ted ještě zrovna moc pozitivní nejsem..

holky, děkuji za info.. dři asi vědějí co je pro tu kterou ženu lepší..
4. lis 2009 ve 21:16  • Odpověz
Winti - to bude ok :wink: nebooooj :slight_smile:
4. lis 2009 ve 21:23  • Odpověz
Aha paraple, mi to nedošlo, že to je protokol. Měla jsem krátký. píchala jsem od 2DC a 11dc byla opu.
Wintersko jak jsi na tom?
No já stále negativní, zítra jdu na krev. :unamused:
5. lis 2009 v 06:51  • Odpověz
Jasminko,porad doufam,ze se aspon jeden mimisek drzi.Porad ti verim,ze tam je. :wink:

Edvi,nemuzes to vzdavat.Vim,ze na psychiku je to strasne.Kdyz jsem ted mela mimodelozni,ptal se mne pritel,jestli chci jit na dalsi IVF nebo se na to vykaslat.Vidi,jak se trapim,kdyz cekam na vysledky,pak jsem mesic nevedela na cem jsem a jeste jsem skoncila na sale.
Rekla jsem mu,ze pokud proto neudelam to,co bych mela,myslim tim hrazene pokusy,vycitala bych si to.Neni to jednoduche pro zadnou z nas,ale je to boj.
Bohuzel mame jenom tri pokusy,takze je to taky na hlavu.Ono je lepsi fetovat a brat drogy,v tom se o tebe stat postara lepe. :angry:

Paraple a ty uz mas nejake deti,kdyz si darovala vajicka? Ja jsem cetla,ze darovat muzes,kdyz uz mas jedno dite.

Stema protokolama to je asi dost slozite.Kdyz jsem byla na HP,tak dr.nevedela jaky mi dat,ze podle vysledku by to mohl byt kratky,ale taky dlouhy.Porad mam kratky.
Minule jsem pichala 8 dni a hned mela OPU.Zdalo se mi to brzy,ale dr.maji vzdy pravdu.A presne problem,opet mi nedozravaji vajicka.Z 12 zustala jen 2.Ted pri konzultaci mi dr.napsala,ze nesmim mit OPU driv nez 12 den a doporuceno udelat z pulky ICSI.
Jsem zvedava,protoze 1.IVF skoncilo bez ET,neprezilo mi ani jedno z peti.

Tak,vykecala jsem se a jdu do prace.
Hezky den a at ctu sama pozitiva.Pro mimisky musime byt silne,ju?
5. lis 2009 v 07:49  • Odpověz
Larri já si myslím, že jsem měla ten stejný problém, že když bylo opu už 11DC tak proto bylo tolik vajíček nedozrálých a z 11 zůstali jen 2 a druhý problém, že ještě nebyla dost narostlá sliznice při ET. Aspon tak si do zdůvodňuju. :confounded:
Zatím stále ani nešpiním, tak uvidíme.
5. lis 2009 v 08:01  • Odpověz
Dobre ranko damy :wink:

Edvi - drzim palce, at je krev ok a mas vyhrano :wink:

Larri - dite ze zakona mit nemusis kdyz darujes, ale je pravda, ze mne ponekud zarazilo, ze kdyz nevi, jestli jsou me vajicka ok, ze je jen tak muzou distibuovat dal. U tech vajicek je to hilt slozitejsi nez u spermii. Jinak ohledne protokolu,je to vazne slozite, navic pokazde muze telo zareagovat jinak. Kamoska mela 3x stejny a pokazde uplne jiny pocet a kvalita oocytu.
5. lis 2009 v 08:05  • Odpověz
Ahojte kočky

Edvi- noc na tebe myslím, at asponˇty jsi úspěšná těhule!

Já už prohrála...mám hnědo a dost...(pardon)
Žádnej příznak, takže už to vážně balím, děvčata...
Občas za váma přijdu nakouknout, vy budete mít zaručeně dřív nebo později štěstí! :slight_smile:
5. lis 2009 v 11:55  • Odpověz
Jasminko, nevzdávej to. To ještě nemusí nic špatného znamenat. :wink:

Včera jsem byla na návštěvě u kamarádky, která je 14 tt těhotná také po ivf, teď ležela měsíc v nemocnici kvůli krvácení. Prý krvácela a hrozně silně jak když jí kuchají za živa, něco strašnýho :frowning2: , ale po kapačce či injekci to přestalo, mimi je v pořádku a ona také, ale opakovalo se jí to tak 2x do týdne. Prý to souvisí s vývojem placenty. Měla to i u prvního dítěte. Myslela si, že je vše ztraceno a teď si to konečně užívá. :dizzy_face:

Tak klídek a nechceš zavolat do CARu? Já jsem četla na netu, že kolem 6-7tt je krvácení či špinění běžné. Ale chce to vždy konzultovat s lékařem.
5. lis 2009 ve 12:22  • Odpověz
edvi - drž se, alespon ty!!

Je to zvláštní období, hodně z nás se nedaří.. Říká se, že na jaře se spíš zadaří.. tak nevím..

Jasmin - ještě vydrž, ze mě teče červená jak z vola už 4. den, ale v koutku duše stále doufám, že dři tam něco najdou i když testy jsou stále negativní..
5. lis 2009 ve 13:05  • Odpověz
Winti - počkej se závěry až na KO, nikdy nevíš, i když to vypadá beznadějně :wink:
Taky jsem četla, že jaro je lepší, ale loni otěhu strašně moc holek z IVF na podzim, takže to nebude jen tím :wink: A já sama dobře vím, že je to na bednu,ale i kdyby to nevyšlo,s dalším pokusem je šance zas o kousek vyšší :wink: Každopádně na tebe myslím a stále doufám :wink:
5. lis 2009 v 18:06  • Odpověz
cabalkova - měla jsem gonal f, - 4 dny, pak mi dali menopur až do konce - 8 dní. Gonal měl jednodušší aplikaci - samo, ale byl hodně drahý (2500 za 900j - celé pero). Za menopur jsem platila mín, ale musela jsem chodit si to dávat píchnout k sestře na gyn, nebo na pohotovost, protože to neumím míchat ani píchat.. Gonal je totéž co puregon pen.
Při ET jsem měla zaplacenou jak PK, tak i ten asistovaný hatching na obě vložená embrya, a taky to nemusí být 100%. Manžel má dobré spermio, tak nebyl třeba ISCI.

Až půjdu příště na 2.IVF, nechám si dám jiné léky. Třeba to s jinými léky vyjde
5. lis 2009 ve 22:01  • Odpověz
Tak holky dobré ranko!!!

Hlásím BÍLO BÍLO BÍLO na testu a učím se s tím žít...OSUD :frowning2: :frowning2: :frowning2:
6. lis 2009 v 07:35  • Odpověz
Dobré ráno,
Jasminko to je mi strašně líto,doufala jsem že budeš mít lepší zprávu po ránu.Jak ti je?
Wintersko já platila za tři celá pera Gonalu a zbytek léků okolo necelých pět tisíc a nebylo jich málo tak koukám jako tele,dostávala jsem je přímo v ordinaci,jen některé jsem vyzvedávala ale tam byl pidi doplatek....
Na mě nějak dopadá hormonální bouře,leze na mě pěkně depka...... :frowning2: Od večera pořád bulim a vidim všechno černě....
6. lis 2009 v 08:55  • Odpověz
Dobre ranko,
Jasminko,co na to rict.....nemam slov,protoze ty sis toho maleho broucka zaslouzila.Je mi z toho smutno a je to presne to,ceho se bojim,kdyz pujdu ted na IVF.
To cekani s takovym to koncem je na psychiku a nevim,kolik toho jeste vydrzim.Musim bojovat,ale strach mam velky.

Winterska,ja ted dostala Menopur a rikala dr.,ze se za nej nedoplaci.Mela jsem minule Merional a ted jsem dostala Menopur.Teda aspon zatim jsem nic nedoplacela,tak snad mi budou davky stacit.Zatim jsem s tim problem nemela.
6. lis 2009 v 09:23  • Odpověz
Ahoj, taky hlásím bílo a bílo. :frowning2:
Ráno jsem byla na krev, ve 14h budou výsledky krve. Tak dám vědět jak jsme to ukončili. :frowning2:
6. lis 2009 v 11:43  • Odpověz
Edvi - držím palečky, ještě není nic ztraceno :slight_smile:
6. lis 2009 v 11:53  • Odpověz
Ahoj, tak jsme prohráli taky. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Krev je negativní, ani stopa hcg. :frowning2:
6. lis 2009 v 16:02  • Odpověz
Edvi - to mně moc mrzí, já pořád doufala....drž se holka....
6. lis 2009 v 16:06  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.