• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF říjen-listopad 2009

(Zamčená)
14. ledna 2010 
Nani - díky za optání, výborně:grinning: Momentálně mlsám nutelu a koukám na dvd :wink:
19. lis 2009 v 11:07  • Odpověz
TAK TO SI DAVAS DO BRISKA TO JE POTRE :slight_smile: BA JA TED SNEDLA TAKY OPLATEK MAM HROZNE RADA TEN MILA OPLATEK JE MOC SLADKEJ,ALE DOBREJ
19. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
Nani - sladký je dobrý na nervy a to potřebujem :wink:

Len - gratulka ke stmulce...tak když je všechno jinak, tak i výsledek bude tentokrát jiný, 3.5 kg a uřvaný až běda, nebo taky dva takové výsledky :wink:
19. lis 2009 v 11:14  • Odpověz
No bezva :grinning: Aby to nebylo natolik jiný, že by třeba nic nenarostlo :grinning: Jsem sama moooc zvědavá... Jinak potají mlsám čokoládu, a to jsem se stimulkou ještě ani nezačala :wink: Ale jak začnu, budu to mít na co svádět :grinning:
19. lis 2009 v 11:16  • Odpověz
Len - naroste a basta fidli :wink: A musis se prece pripravit pozvolna na mlsani u stimulky, aby to pak pro telo nebyl sacharidovy sok :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
19. lis 2009 v 11:18  • Odpověz
Hm, já se pozvolna připravuji už tak dvacet let :grinning:
19. lis 2009 v 11:22  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Tak já místo toho, abych se učila Genetiku, tak brouzdám po netu a učení stále oddaluji :grinning:
To jsem doma marod na neschopnosti a nic mě vůbec nebaví.
V úterý jsem vyprala tmavé pádlo a po vyndání z pračky jsem zjistila, že v kalhotách zůstal papírový kapesníček. Takže máme na bílo. Mám co dělat než to oberu.

Venku je tak krásně, že po obědě půjdu na chvilku ven. :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:24  • Odpověz
Hm, genetika, kdybyses dozvěděla něco zajímavýho o triploidech, dej vědět... I když už jsem na ně poloviční odborník :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Já taky trčím doma, tak aspoň háčkuju dárky pod stromeček :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:31  • Odpověz
Rakosnicek - ja mela planu co doma udelam a jedine co delam je net, dvd a knihy :grinning: :wink:

Len - my měli loni taky dva triplíky :grinning: :grinning:
19. lis 2009 v 11:45  • Odpověz
My jich měli 80 %, heč :grinning: Teda kecám, z osmi embryí 5 triploidů a jeden dokonce haploid, taky raritka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2009 v 11:48  • Odpověz
rakosnicek75:tak papirovej kapesniček mi zásadně nechává v kalhotech manžílek.kdyby to byl jen kapesniček,občas tam je tužka,šroubky a buh ví co.Ale to by člověk mohl opakovat donekonečna,at si kontroluje kapsy.
Jinak,kdo by chtěl,juknět na mí korálky.
Mužete si kldně i něco objednat.
mojedoma.com
19. lis 2009 v 11:49  • Odpověz
ahoj holky tak jsem zpáky,díky budem doufat.
nano,myslím,že to máš větší naději než já.Beru ten crinone jen jednou ráno vaginálně.Když jsem byla na 1 IVF myslím,že jsem brala taky ten utroš,rozhodně jsem ho brala několikrát deně.
19. lis 2009 ve 12:00  • Odpověz
Vám sem hodím dva grafy, na které jsem teď narazila:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/110638.html
12 dní od OPU pořád nic :grinning:

No a tohle:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/108651.html
14.-15. den od OPU veliký pokles, dokonce špinění, no a pak se to zvedlo a 16. den // :slight_smile:
19. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
len a d.h. - teda holky, dívala jsem se na vaše výtvory a klobou dolů, úžasný. Závidím vám, že na to máte trpělivost, já při prvním zamotání hážu všechno hned vzteky z okna.
Jo a ještě mi někdo prozraďte, co je to haploid.
19. lis 2009 ve 12:17  • Odpověz
Lotyno, normální embryo (člověk) má dvě sady chromozomů - jednu od otce, jednu od matky - je to diploid. Triploid má sady tři, haploid jen jednu, obě tyto možnosti nejsou životaschopné (i když pár triploidů už to dotáhlo i k porodu a přežilo pár týdnů-měsíců, většinou se buď vůbec nechytnou, nebo potratí do konce prvního trimestru) :unamused: Při IVF to jde velice snadno odhalit a taková embrya se hned vyřazují z kultivace. Občas se vyskytují, jeden-dva, problém je, že my jich takových měli většinu.
19. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
len,já moc těm vašim skratkám nerozumím,jsem tu krátce.Co je to OPU?a ty grafy to jsou výsledky hcg?
19. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz
OPU je odběr vajíček :slight_smile: Grafy jsou grafy bazální teploty, pokud někdo během IVF měřil (já nebudu). Prostě u obou to hodně dlouho vypadá, že to nevyšlo, všecko svědčí tomu, že přijde MS, testy negativní... No a pak se vše v dobré obrátí - prostě "ponaučení" - brzké testy nemusí být spolehlivé :grinning:
19. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
len: Díky za vysvětlení, to je mi líto.
19. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz
No, hlavní je, že se jich vždycky najde pár dobrých :slight_smile: Teď mi právě měnili úplně všecko, léky, protokol, dokonce zkusíme navzdory výbornému spermiu ICSI, tak pevně doufám, že to zabere a třeba bude i co mrazit :slight_smile:
19. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
Když je dost vajíček a dá se mezi nimi vybrat, tak je vždycky naděje :slight_smile:
19. lis 2009 ve 12:43  • Odpověz
len,díky zas jsem o něco chytřejší.Ty o tom už víš opravdu hodne,jak dlouho se snažíš?
19. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz
No, něco přes těch 50 cyklů (shrnutí mám v albu)... Akorát jakmile na něco narazím, začnu se v tom hrabat, až to není hezký, takže ve výsledku toho sice vím spoustu, ale často je to spíš na škodu :unamused:
19. lis 2009 ve 13:03  • Odpověz
Len - vítej v klubu, taky si říkám, že někdy vědět méně je lépe....především co se týká rizik a úspěchů IVF :wink:
19. lis 2009 ve 13:31  • Odpověz
Že jo? Sice občas žasnu, že někdo to zvládne absolvovat zcela nedotčen věděním, co se tam vlastně všecko děje a k čemu je to dobrý, ale pak si uvědomím, že skrytě závidím tu bezstarostnost :grinning:
Na druhou stranu v kombinaci s mým cynickým doktorem nebýt mého stejného přístupu, asi už se dávno hroutím, tohle není pro citlivý žaludky :grinning:
19. lis 2009 ve 13:41  • Odpověz
INACH V TOM TO NENI,ALE PREJI TI AT TO VYJDE ASPON TOBE JA DITKO MAM TAK SE S TIM BUDU LEPE SMIROVAT VZDYCKY SE PODIVAM NA DCERU A JE MI NEJAK LIP :slight_smile: TED JE NEMOCNA TAK MI DELA SPOLECNOST PRES DEN TAK JE TO TAKOVE VESELEJSI :slight_smile: JINAK INACH V PONDELI SE NAM TO ROZHODNE,UZ TESTIT NEBUDU A NECHAM TO OSUDU.TED JSEM POTKALA KAMOSKU MA ZA SEBOU 3IVF A NEJAKE INSEMINACE A VYSLO JI TO NA POTRETI A RIKALA ZE TEST JI VYSEL POZITIVNI AZ 16DEN TAK NEJAKOU TU NADEJI TAM JESTE MAME. :wink:
19. lis 2009 ve 13:50  • Odpověz
LEN JAK SE TAK DIVAM DO TVEHO ALBA PROSLA SI TOHO HODNE,TAKZE JA UZ SI OD TED NESTEZUJI KDYZ SE NAPOVEDE PRVNI IVF TAK BUDU BOJOVAT DAL .TY UZ TOHO PROSLA HODNE SMEKAM KLOBOUK. :slight_smile:
19. lis 2009 ve 13:55  • Odpověz
holky,hlavu vzhuru.
nana.76-ty už máš dcerku?Zrovna nedávno jsem se o tom bavila s kolegyní z práce,měla dceru a dlouho se jim druhý nedařilo,prý to bylo děsný.Řekla jse,že ne určitě tak hrozný,jako když člověk nemá žádné ditě a to se mnou vubec nesouhlasila.Při tom já si myslím,že pokud už má člověk jedno tak je to jiný,než když žádný.Aspon to jedno,ale když člověk nemá žádnou jistotu ani toho jednoho,je to děs
19. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Ahojte holky, asi sem nepatřím ale nevím už kde se doptat odpovědi...Jsem dárkyně oocytů, OPU jsem měla v úterý, celkem asi 35 vajícek, takže je jasné že hyperstimulační syndrom se u mě rozběhl...břicho mám jak velký balon. vcera jsem byla u doktora, který řekl, že zatím tekutinu odsávat nebudeme..přitom by se mi tak ulevilo určitě...jen nevím jak to odsátí probíhá , jak to bolí?? po tom všem už se bojím jakékoliv bolesti :frowning2: Snad mi tady některá z vás poradí..děkuji
19. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Když už na to člověk jde,tak o tom něco vědět musí at chce nebo ne,něco málo ti řeknou doktoři.Ty základy jak to probýhá atd.Já to studovala před 6lety a nic moc se nezměnilo ale ústěšnost je odost vyšší
19. lis 2009 ve 13:57  • Odpověz
19. lis 2009 ve 13:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.