• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF říjen-listopad 2009

(Zamčená)
14. ledna 2010 
d.h.86 moc dekuji,urcite dam vedet,ale ja myslim ze mam jasno,ale co boli to preboli a zivot jde dal :slight_smile: vim ze jsem, strasnej pesimista ,ale co uz.tak zitra se urcite ozvu myslim ze kolem 12h budeme mit s paraplickem jasno.to cekani je na tom nejhorsi.zkousela si testovat? :slight_smile:
22. lis 2009 ve 12:11  • Odpověz
Nani - no já už jsem smířená s osudem, testíky jsou už zas bílé jak padlý sníh :unamused:Zítra to přetrpím a v úterý půjdu zahnat žal do nějakého nákupního centra :grinning: :wink: Ale u tebe ještě není nic jistého, tak hlavu vzhůru :wink:
22. lis 2009 ve 12:20  • Odpověz
ALE JE PARAPLICKO U ME TY TESTY JSOU TAKY BILE JAKO PADLY SNIH,NEBOT JSEM SI DNES UDELALA TEN POSLEDNI A PRAZDNOTA.ZITRA TO NEJAK PREZIJEME A BUDEME BOJOVAT DAL :slight_smile: VZDYT NEJSME PRVNI ANI POSLEDNI.TAKY SI NECO PEKNEHO KOUPIM,ZACNU DRZET NEJAKOU MIRNOU DIETU NEBOT JSEM PEKNE PRIBRALA,BUDEME SE TESIT NA JEZISKA A PO NOVEM ROCE SE DO TOHO ZASE VRHNEME :wink:
22. lis 2009 ve 12:45  • Odpověz
já jestli sjem testovala?ZAtim ne a nevím,jestli vubec budu.Asi si tentokrtá ten pocit,že jsu možná těhu vychutnám až doposledka.MInule jsem dělala test a hned jsem věděla,že nic.Po kolikáty že IVF podstupujete?Já už právě pod ruhý a na třetí pokus ted není-ani finance a asi ani psychická síla.A nevím,co bude dál ,když to ani ted nevyjde.Pomalu ta vidina vlastního miminka mizí.Pak nevím,kde hledta smysl života.Já vím,každej říká,hlavně že máte jeden druhýho,to jo,to je fakt,ale právě k těm dvoum má vždycky přibýd někdo další,kdo rozzáří celej svět.Ted ve středu to bude 14dní co mi brali vajíčka,tak ani nevím,kdy teda test dělat.
22. lis 2009 ve 13:56  • Odpověz
Ahoj prej je nejlepsi testovat tak 14 dni po ET ja byla na ET v patek 13 :grinning: (nejsem poverciva) takze dneska je to 9dni a to je prej dooost brzy ach jo jak se bojim vysledku...psala jsem ze me boli podbrisek a prej je to dobre ze se mrska uhnizkuje...tak snad je to pravda ty uz mas od dr.naplanovanou krev?Ja mam udelat test az 30.11 coz je hrozne dlouha doba 17dni od transferu a krev az pak nejak ale objednana nejsem...
22. lis 2009 v 15:38  • Odpověz
Ne,mě řekli,když mi je v neděli 15.dali do mě,že mam přijet 27.11.na krev.Jak dlouho myslíte,že je to ovlivněný těma práškama?
22. lis 2009 v 15:48  • Odpověz
Co ja vim tak ovlivnuje ten Pregnyl kterej se picha 2dny pred tou punkci a ten ucinkuje 10 dni
22. lis 2009 v 15:50  • Odpověz
Ty jo taky bych chtela jit na krev co nejdriv...a ne az kdovikdy...
22. lis 2009 v 15:52  • Odpověz
holky urcite vam to klapne nekdo to prelomit musi :slight_smile: je to moje prvni ivf.holky kolik jste dali za IVF?ja jsem platila 7000kc kdyz mi davali mrnousky to bylo asi za AH a ICSI ale nerekli mi kolik budu doplacet dal.nastesti jsem nemela zadne injekce za ty se pry taky hodne plati tak jsem zvedava na kolik to sama,sumarum prijde
22. lis 2009 v 16:16  • Odpověz
nana.76:my jsme měli injekce,AH,ICSI,PK a první vyšlo na 15300 a ted to druhý na 20800Kč,takže celkem mazec.JInak myslíte,že porpvý,když mi vyšel minule neg test,tak v krvi už nic nebylo a ted by tam něco mohlo být?Myslím,že jsem ho dělala minule dřív než ted.
22. lis 2009 v 17:22  • Odpověz
My platili 5500 za ty stimulacni injekce 7.000 za oplozeni(ICSI) 5.000 za zmrazeni ostatnich embryjek a 2.500 za prodlouzenou kultivaci takze 20.000
22. lis 2009 v 17:36  • Odpověz
holky je to nasup s penezma.my si chteli kupovat nove auto no ne teda uplne nove ale cena 180tisic,ale domluvili jsme ,ze asi jeste pockame ze je mimi prednejsi. :slight_smile: d.h.86 test si jeste nedelej at nejsi zklamana jako ja ju? :slight_smile:
22. lis 2009 v 17:52  • Odpověz
my si naštěstí koupili autí loni,ale jen za 80tisic-peugeotka.
JInak jsme měli Pk-4000.ICSI-8000,AH-3500 a injekce kolem 5000,je to prostě mazec.
nana.76:no,když já právě odpoledne.....nějak jsme to nevydrželi a test jsem si udělala.
22. lis 2009 v 18:32  • Odpověz
no a copak ti vyslo?
22. lis 2009 v 18:56  • Odpověz
Ahoj, zítra držím na krvi palce :slight_smile:
Co se ceny týče, asi sem moc nezapadnu :grinning: Každopádně my na naše první dva pokusy dopláceli na každý 4000 za Puregon (2000 IU), jinak nic. ICSI nebylo potřeba, AH je taky zbytečné, PK na dvě embrya je blbost, takže opravdu jen ty 4000. Tentokrát máme bezdoplatkové injekce (Menopur), ale zase si připlatíme 6000 za ICSI. Každopádně nás to nezruinuje, tak hlavně, aby to zabralo, protože plně hrazený pokus už se cenově pohybuje jinde, že :unamused:
22. lis 2009 v 18:56  • Odpověz
len:jj,plně hrazený je úplně v jiné cenové relaci,ale nevím,mě osobně to zas tak zbytečné nepřijde ty věci kolem?My třeba ICSI asi nepotřebovali,manžel má dobrý SP,ale chtěli jsme mit větší jistotu.Je fakt,že poprvý to bylo taky se vším všudy a bohužel.A můžu se zeptat,nevyšel ani jeden nebo děti už máš?Taky jsem měli jen prvně 5 a ted 4vajíčka,ale Pk mi nepřijde špatný.POkud by se nevyvíjeli,zbytečně by je nezaváděli.Snažili jsme se pro to udělat maximum.
22. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
d.h copak ti ukazal ten testik?
22. lis 2009 v 19:33  • Odpověz
Nani - tak zitra na krvise sejdem, jdu na telku, hezky vecer :wink:
22. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
D.H., ona za normálních okolností není s ICSI větší jistota, popravdě bylo mnohokrát ověřeno, že s ICSI nebo bez jsou při OK spermiu % oplodněných vajíček naprosto srovnatelná (v průměru 70-80 %). Bohužel pár výjimek existuje... PK má význam jakožto metoda výběru - pokud je víc vajíček a nejsou si jisti, která jsou ta nej, nechají je na PK a ono se to vytřídí. Pokud jsou vajíčka dvě a ty chceš dvě zavést, je PK nesmysl, protože akorát riskuješ, že při něm pomřou, přičemž nikdo nedokáže říct, že co umře v misce, v přirozeném prostředí dělohy by nepřežilo... Takže já jsem pro PK určitě, pokud je z čeho vybírat. My měli pokaždé dvě (oplodnilo se všecko i bez ICSI, ale chyba nastala jinde), tak nám embryoložka doporučila zavést je co nejdříve (a to PK neplatíme, takže o penězích to nebylo). Poprvé se jedno chytlo (ale potrat v 8.tt), podruhé žádné. My to necháváme plně na embryoložce, má s tím zkušenosti, takže kdy doporučí ET, tehdy na něj jdeme :slight_smile:
No a AH - prý do toho byly vkládané velké naděje, ale časem se zjistilo, že až na pár výjimečných případů je přínos nulový, takže u nás už ho taky většinou nedoporučují...
Jako já jsem ochotná zaplatit všecko možný, pokud mi dr. řekne, že má šanci to zvýšit pravděpodobnost. Ale pokud mi poví, že studie potvrdily, že je to zbytečné, tak se mi za to moc připlácet nechce :unamused:
22. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
len.njn holt není to u každýho stejný, každý tělo chce něco jinýho, a hlavně koukám že jsou celkem dost rozdíli i v CAR.
22. lis 2009 v 19:54  • Odpověz
nana.76:nechci to zakřiknout,bylo to brzo,jsu 12 den PO a teda 7D po ET.Ale vyšel poz.Slabě,ale tak to je jasný,asi je malá hladina,ted mám ale ještě větší strach.Tak uvidim,ve středu mam dostat MS a v pátek jedem na krev.
22. lis 2009 ve 20:00  • Odpověz
Tak to určitě :slight_smile:
A ono má všecko svoje pro a proti, ideální CAr asi neexistuje, byť jsme si určitě každá vybrala takový, který se naší představě ideálu maximálně blíží :wink:
A bohužel kdyby existoval jednotný postup, který plošně dokáže pomoct všem, někdo už by za něj dávno dostal Nobelovu cenu a praktikovali by ho všude :confounded:
Taky jsem si myslela, že když to napoprvé prakticky klaplo, zopakujeme to beze změny a úspěch je velice nadějný. A ono houby, napodruhé vypluly nové problémy (které se poprvé jen rýsovaly), takže třetí pokus naopak změna, změna ve všem, od léků přes protokol po použité metody... A je ve hvězdách, jestli to zrovna na mě zafunguje :unamused:
22. lis 2009 ve 20:01  • Odpověz
d.h ja kdyz jsem si delala test 7d po ET tak jsem uz mela bilo ani stopa po pergnylu tak ti ver ze se to povedlo :slight_smile: zkus to zase za dva dny a uvidis budu na tebe myslet :wink:
22. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz
počkej a jak že ty sis ten test dělala?Ještě se bojím,aby se to jen nechytlo a pak opak.Já jsem na prvním pokusu IVF dělala test taky a byl úplně bílý,tenhle ne,je tam vidět druhá čárka,ale mám strach,ale zírověn hroznou radost.Pořád si říkám,že nemuže byt takový problém,že když jsem loni přirozeně otěhotněla tak snad to pujde zas.
22. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz
no vis ze ten 7den jsem mela bilo zadna stopa po nejake injekci ktera ti muze ukazat pozitivni test a vubec to tak treba neni.u kazdeho to funguje jinak,ale jestli sis tenkrat taky ten test delala a nic tam nebylo tak ted to urcite klaplo :slight_smile:
22. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz
Dh, stín je rozhodně lepší než nic :wink: Samozřejmě to může dopadnout jak u Paraple, že stín zmizel :frowning2: Nebo nedejbože u mě, kdy to skončilo po dvou měsících, jenomže takhle koukat na svět, tak ti taky může pětiletý dítě přejet auto, že jo? :confounded: Takže pevně doufám, že stín zesílí :wink: Po 12 dnech od OPu už by to snad s Pregnylem nemělo mít nic společnýho...
22. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz
len :slight_smile: ahoj, tka jsem tu
22. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz
Ahoj ahoj :slight_smile: Kdy začínáš?
22. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz
len ahoj už jsem začala (nevím je to asi měsíc?) Brala jsem proveru tbl, pak dipherelin inj, a teď dipherelin a merional inj. v úterý mě čeká kontrolní odběr krve, pak ještě nějaký den ultrazvuk..... Nevím ještě přesně termín odběru oocytů - to se asi určí podle výsled¨ků krve a ultrazvuku, že? Vidím to tak na týden, nebo týden a něco
22. lis 2009 ve 22:36  • Odpověz
Jé, vždyť jsi sem vlastně psala včera, sorry, je nás tu nějak moc :grinning: No vidíš, tak jsi listopadovka jak vyšitá, akorát testovat budeme v prosinci :slight_smile:
22. lis 2009 ve 22:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.