• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF říjen-listopad 2009

(Zamčená)
14. ledna 2010 
Jo, v Ikei jsem byla v pondělí s mámou - celodenní výlet... Ono je to fajn, akorát člověk musí něco chtít na tom "správným" konci Prahy - do školy jsem to měla 15 minut busem, ale do jedný práce jsem dojížděla hodinu a půl se čtyřma přestupama a to už mi bylo jedno, že je to Praha, to už jsem dřív třeba v tom Chomutově :grinning:
7. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
len, dojíždět hodinu a půl do práce bych si to snad švihla..a ještě v jednom městě :slight_smile: moje kamrádka dojížděla teda taky do Prahy, ale aspoň se hejbala z města do města :slight_smile:

holky, teď mi přejmenovali pojišťovnu...z Český národní na Českou průmyslovou a změnili i ten stávající kód z 222 na 205 myslím. jenomže já už mám vyplněné všechny žádosti na IVF, ICSI, PK :confused: ...myslíte, že to stačí napsat nějak vedle do závorky, nebo zabělítkovat, nebo nevim... jsou to fakt idioti..kdyby dali vědět třeba měsíc předem, že dojde ke změně...ale me to přišlo včera s tim, že od 1.10. je všechno jinak...na zabití, fakt!!!
7. říj 2009 v 15:34  • Odpověz
No paráda, já bych radši ještě cinkla k doktorům... Neplatí to třeba ještě nějakou dobu současně? U bank to tak bývá.
7. říj 2009 v 15:35  • Odpověz
No právě, Milena že testík je negativní, ale ještě tolik jsem neklesla do dnešního odpoledne na mysli je přeci jen brzo desátý den , jenže teď odpoledne v práci jsem začala špinit jak před menzes (ten bych měla dostat 12.10.09) vždy tak těch 4-5 dní před menzes to tak u mne začíná tak jsem trochu smutná :frowning2: , uvidíme v pondělí .
7. říj 2009 v 15:39  • Odpověz
Cirilek, nezoufej, já při neúspěšným IVF nešpinila vůbec (a díky Utrogestanu dorazila MS s pětidenním zpožděním), zatímco při úspěšným jsem docela špinila :wink: Ale s testem neporadím, já testovala až 15 dní po ETa to už bylo pokaždý jasno...
7. říj 2009 v 15:41  • Odpověz
holky, ještě prosím o radu...ten dlouhý protokol (no, ono je to spíš na tebe Len :grinning:) tak mezi kolikátým DC se začíná tak cca stimulovat????
7. říj 2009 v 15:48  • Odpověz
Len, oni tam píšou, že lékaři atd jsou informováni, takže by to neměl být problém...ale nevim nevim...tak se teda radši zeptám příští týden sestry a kdyžtak to hned v ordinaci přepíšu..a bude...zas takovejch lejster :-X

a nevím, co mám udělat se zbylýma vajcama,...furt to tam nemám zaškrtlý :grinning:
7. říj 2009 v 15:49  • Odpověz
Cirilek : hlavu vzhůru, to ještě nemusí nic znamenat!!!! ještě vyčkej !!!!

Len, taky jsi byla vždycky na PN, nebo jak jsi to měla???
7. říj 2009 v 15:51  • Odpověz
Ne, já poprvý (když to vyšlo) chodila normálně do práce, bylo to mnohem lepší. Při druhým mě z práce vyhodili, tak jsem byla celou dobu doma a nic moc, taky to nedopadlo :unamused:

U nás zbylá kvalitní embrya mrazí (nezažila jsem :grinning:) a teprve pak se rozhoduje, co s nima...

Jinak dlouhý protokol - já začínala stimulovat pokaždý cca dva týdny po zastavovací injekci (což mi vycházelo kolem 5.-10.DC). Ale ony se tam DC nedají moc počítat, když po zastavovačce tělo vlastně nefunguje :wink: Od OPU mi pak spočetli tzv. fiktivní MS - prostě odečetli 14 dní, aby se jim případný těhotenství líp počítalo :grinning:
7. říj 2009 v 15:56  • Odpověz
Len, já to právě taky nějak nepochopila, pač mám podepsaný, že když budou embrouši ok, tak to zamrazíme....musim se teda poptat mudry...ta mi poradí...

já chci být právě od OPU doma - ráda bych - v práci na dvě věci...ale určitě nechci furt jenom ležet a soustředit se na to, kde zrovna vajco plave :slight_smile:

ty jo, takže můžu klidně začít stimulovat i "20DC" ? no to jsem zvědavá..jsem si totiž ted uvědomila, že mám v listopadu koncerta..a jestli dostanu už tu zastavovačku příští čtvrtek - jakože asi jo - tak jsem v prdce...lehce... :-X
7. říj 2009 v 15:59  • Odpověz
No, oni tě začnou stimulovat, až bude tělo zastavený, u nás to bylo p těch 16 dnech nebo tak nějak, ale myslím, že lehce se s tím pak šoupat může, kdybys měla závažný důvod :wink:
7. říj 2009 v 16:00  • Odpověz
tak ten koncert zas tak závažnej neni :slight_smile: stejně by mi to na něj vyšlo nebo vyjde tak nebo tak...no víc se dozvim příští čtvrtek...holt bych musela malou sestřenku poslat s někym jinym :zipper_mouth:

hele, a nevíš jak to teda chodí s tou nemocenskou, jestli mi jí teda písnou od OPU nebo až od transferu? chodím do Pronatalu a tam prý si mudři na tom klidu po transferu potrpí...chodily tam totiž i moje známý, tak říkaly...
7. říj 2009 v 16:02  • Odpověz
jo, hele a jak dlouho ti trvalo schválení žádosti od pojišťovny...já nevím jestli to bude stejný jako u toho IUI - tam mi to schvalovala pojišťovna cca 4-5týdnů... :confounded: příští čtvrtek to je tři týdny od toho, co mudra odesílala žádost, tak nevim jestli tam už vůbec budu mít léky...
7. říj 2009 v 16:06  • Odpověz
No, u nás PN nevypisují vůbec a gyndr. by mi ji býval dal po ET, ale poptej se, někde ji snad dávají i na stimulace, je to centrum od centra...
Pojišťovna mi to schválila cca za 14 dní, mám VZP.
7. říj 2009 v 16:12  • Odpověz
asi taky za chvíli přejdu k všeobecný :grinning: já byla doteď s tou národní spokojená pač mi nikdy nic nebylo :grinning:

Len a kam ty docházíš? jako na stimulaci to nechci určitě....a po ET ti jí nechávají asi až do krve, testu, ne????
7. říj 2009 v 16:14  • Odpověz
děkuji za podporu děvčata zkusím na to tolik nemyslet zítra i pozítří máme v práci fofr tak se odreaguji :grinning:
7. říj 2009 v 16:15  • Odpověz
No to nevím, s těma lázněma jsem se zařekla, že už je nechci ani vidět :grinning:
Chodím k Apolináři :slight_smile: Maximální spokojenost, ale prostě jsou takový "přírodnější" :grinning: Takže PN se z nich vydupat nedá, ani ty lázně, maximálně mi sepsali doporučení...
7. říj 2009 v 16:16  • Odpověz
přírodnější :grinning:

uvidíme, co mi řekne příští týden mudra :slight_smile: jsem zvědavá...hrozně!!! :slight_smile:
7. říj 2009 v 16:19  • Odpověz
cirilek : od toho tu jsme, ne? :slight_smile: pak budeš podporovat ty nás :grinning: hlavně neztrácet naději...pozitivní myšlení = polovina úspěchu :dizzy_face:
7. říj 2009 v 16:20  • Odpověz
Nojo, no, doporučují bezdoplatkový léky, když to není nutný, tak radši bez ICSI, AH povětšinou vůbec nedělají, PK jen dle doporučení embryoložky, po transferu žádný ležení, žádná PN... Je to fakultka, tak si na všecko udělají studie, zjistí, že to nemá efekt, tak nebudou lidem tahat peníze z kapsy... prostě přírodnější :grinning: Ale výsledky mají, to zase jo :wink:
7. říj 2009 v 16:22  • Odpověz
bez ICSI? fakt ? tak to bysme tam neuspěli..my na ICSI jdeme :slight_smile: a na PK taky :slight_smile: koukala jsem, že i v Pronatalu se jim teď procentuálně zlepšili výsledky. u ICSI už mají hooodně slušné :slight_smile:
7. říj 2009 v 16:25  • Odpověz
Píšu, když to není nutný :wink: Prostě když je dobrý spermio a dost vajíček, tak doporučují bez ICSI, pochopitelně pokud je problém na straně chlapa nebo cokoli jinýho vyžadující ICSI, tak ho provedou, to zase jo :slight_smile:
No a PK - to fakt doporučí embryoložka, když je z čeho vybírat, tak je tam prostě déle nechají, ale pokud jsou jen dva zoufalci, jako jsem měla já, tak PK nemá žádnej přínos :unamused:
7. říj 2009 v 16:30  • Odpověz
len, tak u nás problém na straně chlapa neni...je to stoprocentní samec :slight_smile: akorát já mám ty vajca obalený protilátkama...takže se bude vpichovat :slight_smile:
7. říj 2009 v 17:12  • Odpověz
len a kolik jsi měla folíčků? proč by neměla PK žádnej přínos pro dvě? ...asi se ptám jak pitomec, ale zajímá mě to :sweat_smile:
7. říj 2009 v 17:14  • Odpověz
ahoj misando, koukám že jsme na to uplně stejně. taky mě začne v listopadu stimulovat moje dr. a do pronatalu si pojedu na OPU a transfer. :dizzy_face:
7. říj 2009 v 17:14  • Odpověz
Petulke : tak super...fakt jsme na tom stejně :grinning: a ještě bydlíš blízko mě :grinning:
7. říj 2009 v 17:15  • Odpověz
cirilku ještě chvíli vydrž, hlavně se nestresuj a vubec na to nemysli. Chtělo by to nějakou procházku do přírody, zpříjemnit si ty dlouhé dny čekání něčím příjemným. :wink:
7. říj 2009 v 17:17  • Odpověz
Misando, folikulů poprvé 12, podruhé 13.
PK je skvělá věc k tomu, jak vybrat ta nejlepší embrya - nechají se na misce déle, některá to nevydrží, ale ta perspektivní se hezky vyvíjejí a z těch pak vyberou ta nej.
Ale když máš jenom dvě embrya a chceš si nechat zavést dvě embrya, tak pokud je necháš na mističce déle, nepřinese to nic pozitivního a naopak riskuješ, že to na mističce nevydrží (a nikdo ti nemůže říct, že když nepřežijí v laboratoři, nepřežila by ani v tom pro ně nejpřirozenějším prostředí - děloze). Takže když jsem měla jen dvě, která se vyvíjela, jak měla, doporučila mi je embryoložka zavést už po dvou dnech. Při větším počtu by je tam klidně nechala déle, aby vybrala ta správná, ale takhle to bylo buď - zavést rovnou, počkat a ona pomřou (přičemž ve mně by třeba přežila) nebo počkat a ona přežijí k zavedení (pak bychom na tom byli stejně, jako bychom je zavedli rovnou). Takže přínos žádnej a malý riziko k tomu.
7. říj 2009 v 17:21  • Odpověz
len...jj, vím co to je PK...mě to s těma dvěma embryma nenapadlo :sweat_smile: ...každopádně určitě souhlas s tím, že v ženský je lepší prostředí pro embryjka jak ve zkumavce (i když ty zkumavky už jsou teď taky sofistikovaný :grinning:)

já jsem zvědavá kolik budu mít folíků já...fakt hrozně zvědavá...
7. říj 2009 v 17:23  • Odpověz
Jsem byla taky a teď budu zas, jak zareaguju na ten krátkej protokol :wink:
7. říj 2009 v 17:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.