• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahojky holky, protože jsem nenašla na koníkovi téma pro nás, které to čeká v srpnu 2010, tak jsem založila tuto diskuzi, abysme si mohli navzájem radit, sdělovat pocity příjemné, i ty míň příjemnější.......Tak šup šup sem všechny, které jdou na IVF v srpnu 2010 :slight_smile:

Něco málo ke mě: O mimi se snažíme od ledna 2010. V dubnu 2010 jsem mělamimoděložní těhotenství, v červnu 2009 zamlklý potrat v 6tt. Manžel má špatnou morfologii spermií-19%, já mámneprůchodný pravý vejcovod, sníženou fci štítné žlázy. Pro IVF jsme se rozhodli v červnu. Vybrali jsme si kliniku Unica v Brně. Stimulaci začínám 27.7.2010. Teď zatím beru antikoncepci Marvelon. Mám napsaný dlouhý protokol-Decapeptyl, Puregon a Menopur. ET by měla být někdy poslední týden v srpnu, počítám cca 28.8.2010........ Tak to je asi prozatím o mě vše :grinning:
19. črc 2010 ve 22:00  • Odpověz
@drndapetka- sice nespadám, do této katgorie mám za sebou práve1. IVF..a proto ti držim moc palce i všem které to čeká!
Hodně štěstí!
19. črc 2010 ve 22:04  • Odpověz
autor
@petrita83 Jééé, ty jsi zlato, děkuji moc :wink: Taky Ti přeji hodně štěstí!
19. črc 2010 ve 22:15  • Odpověz
@drndapetka jo jo štěstí je určitě potřeba :grinning: tak snad ho bude spousta pro všechny..už jen 9dní a budeme vědět na čem jsme..to čekání je děs :grinning: ale to asi víš.
Tak přeju hodně vajíček a pak hodně embroušů bojovníků :grinning:
20. črc 2010 v 08:36  • Odpověz
Ahojky, připojuji se do diskuse.:slight_smile:
Pokud vše půjde podle plánu, tak stimulovat začnu v druhém týdnu v srpnu krátkým protokolem s tím, že ET by měl být někdy koncem srpna. Teď mám antikoncepci.
Mám za sebou 2x neúspěšné IUI (březen a duben). Problém je u mě - nerostou mi vajíčka, takže není z čeho plodit , :unamused: tento rok jsem měla jen 2 ovulace (ty při IUI):frowning2:
Mimi chceme něco přes rok, jenže my se ani nemáme kdy snažit, když nemívám ovulaci.... a do třetího IUI už nechci, když se nepodařili první dvě, tak mi to přijde jako ztráta času...i když ani u IVF není záruka, že se to podaří....před 7 lety jsem byla na 1.IVF-ICSI (vyrobeno 13 embryek). První ET byl neúspěšný - a další cyklus jsem nečekaně přirozeně otěhotněla.....což nechápu dodnes, jak se to mohlo stát. :grinning::grinning::grinning:
23. črc 2010 v 11:02  • Odpověz
@drndapetka ahojky, mě taky čeká IVF v srpnu, bude to naše už druhé, z prvního už mám dcerku :dizzy_face: , stimulku bych měla začít jako @sysysy druhý týden v srpnu :wink:
31. črc 2010 ve 13:40  • Odpověz
autor
@sysysy
@ankil Holky, tak já už stimuluju - pátý den :slight_smile: Píchám zatím Decapeptyl a je mi hrozně :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mám depky, furt brečím, potím se, všichni mě štvou...... :rolling_eyes: Snad to nějak vydržím v práci, pak jdu na neschopenku. 17.8. mám první UTZ folíků, tak jsem zvědavá na úrodu :grinning:

Jinak to je super, že se dozvídám, že úspěch se dostaví i při prvním IVF :dizzy_face: Já pořád ale tak nějak počítám, že když to nevyjde na poprvý, tak na podruhý to jistí :grinning:
31. črc 2010 ve 14:15  • Odpověz
@drndapetka koukám že si stimulku pořádně užíváš :stuck_out_tongue_closed_eyes: , to víš že bude pořádná úrodička :grinning: , koukám že máme stejný zážitek při první injekci, tedá já s tvojím manžou :grinning: :grinning: :grinning: ,když jsem stimulovala na 1 IUI tak jsem si taky rozflákla prst o ampulku- potvora nešla odlomit :grinning: :grinning:
31. črc 2010 ve 14:24  • Odpověz
autor
@ankil No manžovi se to stalo 2x po sobě , a nejhorší na tom je, že já k smrti nesnáším pohled na krec ( cizí ) a on na to ještě upozornil, takže ještě předtím než jsem od něj dostala injekci , tak m bylo zle a byla jsem zelená jak sedma :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A Tobě bude píchat taky manža nebo sama? Já jsem nad tím hoooodně dlouho přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla, že to nechám na mužíkovi, je šikovnej a vůůůbec to od něj nebolí :slight_smile: Jenže je docela pracovně vytíženej, teďka bude příští týden 2 dny pryč, takže mi nebude moct píchnout injekci, mám sice sestru zdravotní sestřičku, ale bydlí docela daleko ode mě a nestálo by mě to za to, jet tam a nazpět, tak mám teď dilema jestli se nakonec nepřekonám a nepíchnu si to sama ty 2 dny, ale nevím nevím, jak ten pocit , co mám v sobě překonat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. črc 2010 v 15:15  • Odpověz
@drndapetka manža je šikulka,co :grinning:.......já si vždy píchala sama, manža je furt v práci a navíc je větší srababa než já :sweat_smile: , sice u první injekce jsem se musela hodně dlouho přemlouvat abych si ji pichla, ale za pár dní ti to už ani nepřijde :stuck_out_tongue_closed_eyes: ........to zvládneš, prostě si řekni že to děláš pro mimi :wink:
31. črc 2010 v 15:25  • Odpověz
autor
@ankil no nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: zkusím to zítra na zkoušku před manžou, a když to nepůjde tam máme přinejhorším pod barákem praktickou lékařku - třeba bude hodná a dá píchanec srababě :grinning:
31. črc 2010 v 15:46  • Odpověz
a čím holky budete stimulovat? Já budu gonalem - předpokládám, že tam je pero, tak by to měla být brnkačka :wink: U dvou IUI jsem měla Fostimon - a to jsou klasické jehličky a taky to bylo v pohodě. Ampulky zásadně rozlomuju přes ručník, protože už se mi stalo v jeden den, že nejen, že jsem se pořezala o ampulku, ale pak i o tu velikánskou jehlu z roztoku a pak i o tu menší co jde do břicha :confounded: - a to jsem zrovna pospíchala, takže to byl zákon schválnosti :sweat_smile:
Hlavně si musím dávat pozor, aby mě neviděla dcerka, to by pak bylo otázek :slight_smile: Takže to budu dělat jako při IUI - dojdu z práce, zamknu se v koupělně, rozbalím nádobíčko a jde se na to :slight_smile:
31. črc 2010 v 15:49  • Odpověz
ahojda @sysysy já u 1 IVF stimulovala puregonem tak teď to bude asi stejné, jinak jsem se s dr. nebavila jaké léky budu mít, nechám se překvapit :grinning: , při IUI jsem si injekce píchala po obědě když dcerka usnula abych na to měla klid :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
1. srp 2010 v 08:20  • Odpověz
ankil - a kolik má dcerka roků? Asi je malá, když chodí po obědě spinkat... :slight_smile: A Vám vyšlo 1.IVF hned na poprvé nebo byl nějaký KET?

drndapetka - kde sídlí Unica v Brně? Já jezdím na Obi - vybrala jsem si ho, protože je to státní zařízení na rozdíl od Repromedy, kam jsem chodila před lety a kde mi přišlo, že jen z lidí tahají penízky... A navíc Obi je jen kousek od hl. nádraží - bydlím 100km :unamused: od Brna, takže dojíždění na UTZ mě hrozně baví :frowning2: :frowning2: :frowning2:
1. srp 2010 v 10:04  • Odpověz
@sysysy jj vyšlo nám hned 1 ivf, letos v červnu jsem byla na ketu, ale nedopadl :pensive: ...dcerce byly v květnu 2 :wink: ....tý jo, je to pořádný záhul takhle dojíždět :stuck_out_tongue_closed_eyes: , do Brna to máme asi tak stejně jak ty a já tam jezdila do Reprofitu při 1IVF na OPU, ET a pak na KET, jinak chodím do Zl
1. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz
autor
@sysysy Ahojek, tak jsem se sem konečně taky dostala :slight_smile: Unica sídlí asi 10 minut tramvají od hlavního nádraží. Jsem tam velice spokojená-přístup a péče úžasná. Jinak v každém CAR dneska tahají jen peníze,n to je jasný a jiný to bohužel nebude :pensive: Ale...my jsme předtím chodili do Heliosu a tam byl přístup už skoro až arogantní, tak jsme od tama utekli. V Unice je i to prostředí takový víc domácké :wink: Já teda naštěstí bydím v Brně. OBI je v Brně jedinej CAR kterej je státní, né soukromej, takže tam o peníze nejde, ale zase jsem slyšela, že je tam dlouuuhá čekačka. To my jsme v Unice objednaný přesně na čas a tak do ordinace taky jdeme. V ordinaci pak třeba strávíme i hodinu, opravdu se věnují :wink: Repromeda nevím jaká je, ale je dražší než Unica
1. srp 2010 v 15:44  • Odpověz
autor
Jinak já mám dlouhý protokol. Teďka píchám už týden Decapeptyl na zastavení růstu folíků a pak nastartuju 11.8. na Puregon. 17.8. mám pak první utz folíků, tak jsem zvědavá :grinning: A pak mě čeká Menopur. Po OPU budu píchat do zadečku 20 dní Agolutin na lepší děložní sliznici, aby se mimísek dobře uvrtal :wink: Do toho budu papt ještě Estrofen. No a listovka a Prednison je samozřejmostí na Unice po celou dobu stimulky až do potvrzení těhotenství.....Stimulku jsem zahajovala minulý měsíc antikoncepcí ( dávají ji taky na zastavení růstu folíků, aby pak folíky lépe reagovali na stimulku ), a teďka by mi měla koelm 3.8. dorazit mrška-doufám, že poslední na příštích 9 měsíců :dizzy_face:
1. srp 2010 v 15:47  • Odpověz
@drndapetka ahojky přidávám se k vám, když to klapne, budeme mít s Petkou stejně ET
1. srp 2010 v 19:44  • Odpověz
@teckovanaorchidej ahoj a vítám tě tady :slight_smile:
1. srp 2010 ve 20:18  • Odpověz
Ahojky taky se ráda přidám.Teď si píchám injekce s léky a zítra jdu na kontrolu.Pokuď to půjde dobře tak v pátek nebo sobotu půjdu na odběr. :slight_smile: Snad to vyjde jdu na to poprvé a trochu mi dodává odvahu,že některým to vyšlo na poprvé.Nechci se zklamat když už se překecávám k tomu,že si píchám sama injekce. :confounded:
1. srp 2010 ve 22:37  • Odpověz
autor
@teckovanaorchidej To si piš že budeme :grinning: Můžeme se držet za ruce, ani manželi nepotřebujeme :grinning:
2. srp 2010 v 06:31  • Odpověz
autor
@magieee Určitě nám to vyjde na poprvé :slight_smile: Hlavně musíme myslet pozitivně, to je nejdůležitější :wink:
2. srp 2010 v 06:33  • Odpověz
@magieee ahoj, jé tak ty tady budeš první vlaštovka :dizzy_face: , tak pak písni jak jsi dopadla na kontrole :wink:
2. srp 2010 v 08:07  • Odpověz
tak to já zítra dojídám poslední prášek Antiko, takže doufám, že MS dorazí cca o víkendu a příští týden hurá do boje...

ankil - do Zlína to mám blíž, ale protože nejezdím autem, tak se musím spoléhat na hromadnou dopravu a vlakové spojení na Brno je pro mě ideální. Naštěstí moje ségra bydlí cca 500m od Obi, takže po ET se k ní jen pěšky přesunu a pak tam u ní budu do druhého dne ležet s nožkami nahoře:grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 08:23  • Odpověz
drndapetka - ty máš tolik "léků" na jedno IVF? :slight_smile: Teda nevím, co kromě gonalu vyfasuju já, ale myslím, že možná max. něco na sliznici, i když s tou při stimulce problém nemívám, ale kdo ví. No a antiko mi taky před IUI předepsali, abych lepší na stimulku reagovala, ale řekla bych, že v mém případě to bylo zcela zbytečné. S fostimonem jsem horko těžko vydolovala jeden folík..... Ale fostimon a menopur jsou "slabší", to se nedá s gonalem a puregonem srovnat, takže doufám, že s gonalem bude vajuch minimálně 10 :slight_smile: Navíc při IVF se předepisuje víc jednotek než na IUI, tak snad se něco urodí.....

Jo a jinak jsem doma začala cvičit Mojžíšovou....už 3 dny :grinning: :grinning: :grinning: ...to určitě v mém případě není na škodu :grinning: :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 16:23  • Odpověz
@ankil kontrola dopada dobře.Snížili mi dávku a nakonec jdu na další kontrolu o den dřív.Prý mám na to kolikátý den to táhnu dobrý ultrazvuk.Tak to snad bude co nejdřív a nejlíp :slight_smile:
2. srp 2010 v 19:59  • Odpověz
@magieee tak to jsou skvělé zprávičky, jen tak dál :slight_smile:
@sysysy tak to máš fajn že tam máš ségru, já tam mám zas bráchu :grinning: a po ETu jsem se u něj taky chvilku odpočívala ale pak jsme frčeli domů, a odkud jsi? kdyžtak písni do IP :wink:
2. srp 2010 ve 20:19  • Odpověz
magieee - super, na kolik folíků to odhaduješ? :slight_smile:
2. srp 2010 ve 21:09  • Odpověz
autor
@sysysy Já mám dlouhý protokol, proto tolik léků :wink: Celkem cca 40injekcí do bříška a po ET 20 injekcí do zedečku. Mám za sebou teprve 8 injekcí do bříška, ale zvládnu i ty ostatní, je to v pohodě :slight_smile:
3. srp 2010 v 06:12  • Odpověz
drndapetka - a co to je za injekce po ET? - proč se pichají? já myslela, že stačí utroš
3. srp 2010 v 07:38  • Odpověz
@drndapetka páni, tolik injekcí :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zkoušela jsi si už píchnout některou sama nebo stále manžílek pomáhá
3. srp 2010 v 08:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 98
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.