• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@milka77 : to máma fakt podobné :grinning: I tu Lovásovou :grinning: :grinning:

iriel: jej, ty toho máš fakt hodně za sebou ! IVF to prostě jistí :wink:
10. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz
milka77: chtěla jsem napsat to máme podobné :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: No, já předpokládám, že ano, teda mě se nikdo moc neptal, ale chtěla bych ji,i když ty názory se různí.
10. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz
@milka77 U te PK vetsinou rozhodne embryolog... my ji meli taky napsanou, ze jo, ale dneska rikal, ze asi nebude, to proste rozhodne podle situace a vyvoje embryjka. A to ani nemame vajucha oplodneny jeste...
10. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz
ještě holky víte někdo, kdy se asi nejdřív může dělat OPU ? Já vím, že podle velikosti folíků, ale tak nějak obecně kdy se asi dělá ??
10. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
@arianka Uplne nejcasteji se dela 11DC - 17DC, ale nejvic 12.DC
10. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz
@arianka s tím OPU je to zase individuální, ale asi tak nejdříve od 12DC...někde jsem četla, že nejpozději do 34 hodin po Ovitrelle, který doktoři dávají na dozrání vajuch...
10. srp 2010 v 15:00  • Odpověz
@milka77 Jj, 34h, nicmene ovitrelle se napise fakt ty dva dny predtim, kdyz uz se presne vi ten odber...
10. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
holky, můžu se zeptat co se dělo úplně na začátku - ještě před tím, než jste začaly stimulovat na OPU? :slight_smile:
10. srp 2010 v 15:07  • Odpověz
potřebovaly jste nějaké vyšetření od svého gynekologa? na kolika KO UTZ jste byly?
10. srp 2010 v 15:08  • Odpověz
@milka77 Na zacatku byli muz a zena.. :slight_smile: Ne dobre. Takze nejdriv vysetreni (pohlavne prenosne nemoci, spermio, HP, genetika, stitna zlaza), ale na to se asi neptas, takze cyklus IVF zacina vetsinou ultrazvukovym vnitrnim vysetrenim, ktere ma odhalit pripadne cysty, dela se nejcasteji 22. - 28.DC, predtim je samo podana zadost na pojistovnu. Kdyz je utz v poradku, tak se dela dalsi 1.-2.DC a rovnou se nafasuji hormony a zacnes pichat a chodit na kontroly, jak ti rostou folikuly. a pak uz jen pichas a kdyz jsou dost velky a je jich dost, tak se na 11DC - 17DC naplanuje OPU...
10. srp 2010 v 15:10  • Odpověz
@milka77 Kazdopadne musis mit cerstvou cytologii a musis mit predoperacni (krev, ekg, interna) vysetreni, bez toho do IVF nemuzes jit.
10. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
jinak z těch doktorů vůbec neznám Hejtmánkovou ani Hynka?? ani nevim, že tam vůbec ordinujou?? :sunglasses: jj, o Feldmarovi jsem slyšela jsem samou chválu :grinning: tak možná se k němu taky někdy dostanu - je tam ale prý jen 2 dny v týdnu... :frowning2:
10. srp 2010 v 15:13  • Odpověz
Jo a samozrejme popisuju kratky protokol...
10. srp 2010 v 15:14  • Odpověz
@milka77 Je, myslim ve stredu a v patek, je to Slovak, takovej prcek, ale straaasne prijemnej, otevrenej, vsechno vysvetli a popise, komunikacne mi proste prijde nejlepsi i lepsi nez Brandejska, i kdyz ta byla dneska taky hodne fajn...

Hejtmankova je geneticka a Hynek dela hysterosonografie a tak...
10. srp 2010 v 15:16  • Odpověz
@iriel moc děkuju za vyčerpávající popis!!! :grinning: nepracuješ taky v nějakém CARu??? :grinning: :grinning:
10. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
a to nafasování hormonů probíhá jak? všechno v lékárně nebo něco v Gennetu a něco v lékárně?
10. srp 2010 v 15:19  • Odpověz
no právě, ta komunikace s Brandejskou nějak vázne...taková vlažná se mi zdá...ale možná zrovna neměla dobrej den...toho Feldmara bych fakt chtěla zkusit!!! :grinning:
10. srp 2010 v 15:21  • Odpověz
@arianka smím se zeptat, kde ti dělali tu laparku? :slight_smile:
10. srp 2010 v 15:23  • Odpověz
@milka77 V Gennetu vyfasujes hormony a cetrotide nebo co budes mit, je to vedle Dankovy ordinace, platit muzes kartou, sestra ti je rovnou vyda po utz. Mimo Gennet si musis v lekarne vyzvednout Utrogestan a prednison, pokud je budes mit.
10. srp 2010 v 15:25  • Odpověz
@milka77 Hele uz bych pomalu mohla :grinning: Jako pruvodce, prinejmensim. :wink:
10. srp 2010 v 15:27  • Odpověz
@iriel a kolik tak budu platit v tom Gennetu? abych se psychicky připravila... :grinning:
10. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
popis OPU, abyste vedely, co vas ceka :slight_smile:
Takze - 34h pred opu si pichnete doma ovitrelle nebo pregnyl, od pulnoci nejist nepit nekourit, prijit bez sperku a namalovani, nejlepe i odlakovane nehty, zavedou vas na pokoj, prevliknout do kosilky (ne dlouhe rukavy) a vycurat a sups na sal, tam naberou krev a do zily vam pichnou anestetikum, provedou odber, to uz spinkate, pak vas odvezou v postylce na pokoj a nechaji vas vyspat. Az se vyspite a zvladnete si dojit na zachod a napit se, tak muzete domu, nejdriv ale po 1,5h, ja treba az po 2,5h.
10. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
ahoj holky, taky se připojím :slight_smile: Stimuluju od minulé středy, jezdíme do CAR Sanus. Stimuluju Puregonem, nejdřív 250, pak 225 a teď už mám "jen" 200 jednotek. V pondělí jsem byla na kontrole, zatím mám 12 folikulů. Držím vám všem palce, aby vám to vyšlo. Je to naše první IVF, na IUI jsme kvůli mizernému spg ani nezkoušeli jít.
10. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
jéé, to by bylo fajn, milá průvodkyně IVF - na cestě k vytouženému miminku :grinning:
10. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
@sovicka_ ahoj sovicko, vítám a přeju ať se to povede!!! :grinning:
10. srp 2010 v 15:35  • Odpověz
@iriel dík za popis průběhu OPU - hned je to lepší, když víme "jak na to"... :grinning: a co bolesti? cítíš teď něco? může být třeba partner s tebou na pokoji? musíš mít doprovod domů? :wink:
10. srp 2010 v 15:38  • Odpověz
@milka77 Za hormony, pokud budes mit Gonal nebo Puregon, tak cca 4,5k - 6k, podle davky, kterou budes denne mit. Cennik za vykony vam ukazovali, ne? Maji ho na strankach, http://www.gennet.cz/sqlcache/cenik-praha-srpen10.pdf treba my platime:

6000 hormony
2000 darce
7000 ICSI
2500 prodlouzena kultivace
(do AH asi nejdeme, ale byl by 4000)
10. srp 2010 v 15:38  • Odpověz
aha, aha, tak mám zase jasněji, díky :slight_smile:
10. srp 2010 v 15:39  • Odpověz
@milka77 Partner tam byl se mnou celou dobu, meli jsme pokoj sami pro sebe, kdyz jsem byla na sale, tak se koukal na tv :slight_smile: Odvoz domu potrebujes, prece jen jsi po narkoze...
Ted uz me nic neboli, ale tesne pote jo, ale jako pri silnejsi ms, taky chozeni na zachod bylo trochu bolestive, ale ted uz je to ok. Hlavne se musi hodne pit, kvuli ohss, takze ja uz mam ted v sobe 4litry a z toho dva isotonicky napoje... jako prevence.
10. srp 2010 v 15:41  • Odpověz
vy jste se tu sešly se stejnými CARy? :slight_smile:

@milka77 díky díky, to víš, to si přejeme asi všechny :slight_smile:

V Sanusu jsou ceny podobné, i když o krapítek vyšší (v řádech stokorun). ICSI se platí jako paušál.
10. srp 2010 v 15:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.