• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@sovicka_ nene ja jsem z Iscaru :o) take ceny jine neco stejne neco jine :o)
10. srp 2010 v 15:49  • Odpověz
@iriel díky díky za info :wink:
10. srp 2010 v 15:49  • Odpověz
@iriel a teď po OPU čekáš až zavolají kolik máš vajíček? nebo co se vlastně děje? :wink:
10. srp 2010 v 15:51  • Odpověz
aha - no v různých centrech může malinko probíhat jinak i OPU, ale liší se to fakt v detailech. Manžel může na pokoj, pokud tam není ještě jiná pacientka - předpokládám :slight_smile: Někde taky dávají erární košili. Ale jsou to fakt detaily :slight_smile:

Holky, jak vypadají vaše kontroly? Mně přijde těch 12 folíků trochu málo, bojím se, že se to neoplodní :pensive: :pensive:
10. srp 2010 v 15:52  • Odpověz
@milka77 těsně po OPU by měl přijít po probuzení dr či embryolog a o počtu vajíček informuje. Pak si každý den voláš do laboratoře a informuješ se o stavu vajíček / embryí. Dle vývoje a dle tvého přání proběhne / neproběhne prodloužená kultivace. Na základě toho se stanoví den transferu.
10. srp 2010 v 15:53  • Odpověz
@milka77 Mam 4 vajicka, coz je hodne malo, takze se uvidi, jestli vubec budou vhodny k oplodneni a jestli jsou zraly, takze zitra dopoledne se dozvime, jak to dopadlo. Pak uz jen uvidime, jak se vyvijeji a jestli je vhodna pk nebo ne a bud v patek nebo v sobotu jdu na ET.
10. srp 2010 v 15:54  • Odpověz
jo a ještě mě napadlo, manžel jde do CARu v den OPU, aby dal spermio, že? :wink: nebo se pletu??? :confused:
10. srp 2010 v 15:55  • Odpověz
@iriel a jaký je tak dobrý průměr počtu vajuch získaných při OPU? :confused:
10. srp 2010 v 15:56  • Odpověz
@sovicka_ Tak v Gennetu muze partner na pokoj i kdyz je tam zen vic, minule jsme tam byly tri a kazda jsme tam mela partnera. A erarni kosile jsou naskrobene :wink:

A v Gennetu take volaji o stavu vajicek/embryi sami, kdyz neco vedi...
10. srp 2010 v 15:57  • Odpověz
@iriel k těhotenství stačí jedno nebo dvě - a ty máš 4 :wink: 2 se oplodní, 2 ti zmrazí pro jistotu :slight_smile:
@milka77 manžel jde k odběru v den OPU, ano :slight_smile: Počet vajuch je strašně individuální. Četla jsem o holkách, které měly 1, četla jsem o paní, co jich měla 40 a silný hyperstimulační syndrom. Mně říkal doktor, že mých 12 folikulů je zlatá střední cesta - samozřejmě bych jich měla nejradši dvojnásobek. Ale zase než si zahrávat s OHSS, tak radši méně folikulů.
10. srp 2010 v 15:59  • Odpověz
taky preferuju svou košilku... :grinning: :slight_smile: :grinning:
@milka77 No treba kdyby z 12 folikulu bylo 10 vajicek a z toho tak 6 vhodnych k oplodneni, tak je to mnohem lepsi :slight_smile: Ale z 12foliku jen 4 vajicka, to je hodne malo, a to jeste nevim, kolik bude vhodnych... mno, zitra budu moudrejsi.

@milka77 Jde, ale s tim ja zkusenost nemam, my mame darce...
@iriel fakt se to prostě liší CAR od CARu. Akorát ten princip je všude stejný.
10. srp 2010 v 16:00  • Odpověz
@iriel to bude ok, vajíčka budou, uvidíš :slight_smile: Můžu se zeptat proč máte dárce, co má partner špatné - morfologii?
10. srp 2010 v 16:00  • Odpověz
@sovicka_ Ale jo, lepsi nez dratem do oka, jenom, ze moje dobra kamaradka co sla driv nez ja, mela vajicek 10, ale k oplodneni vhodnych jen 4, ja mam 4 celkem.... a nevim, jak na tom jsou. Ale nadeje umira posledni, ze :wink: Brandejska byla totiz hodne prekvapena a rovnou rekla -Priste na to budeme muset jit jinak, jakoby bylo jasne, ze ted to nevyjde a to me rozhodilo.
10. srp 2010 v 16:02  • Odpověz
@sovicka_ Manzel nema vubec nic, po chemoterapii a navic stale bere cytostatika, takze i kdyby se tam nejaka urodila, tak je nesmime pouzit.
10. srp 2010 v 16:03  • Odpověz
@iriel s tím dárcem je to takový tajemný... :wink: víš o něm něco? nebo je to všechno anonymní? čeká se na dárce dlouho nebo jich mají na "seznamu" dost? :wink:
10. srp 2010 v 16:03  • Odpověz
@iriel tak to by mě teda taky rozhodilo!! To asi říkat neměla....byla bych z toho vykolejená... :astonished: ale jak píše sovicka, k mimču stačí jedno pěkné vajucho :slight_smile: a to ti tam URČITĚ najdou!!!!! :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:06  • Odpověz
@milka77 maji jich hodne malo, treba pro me jsou vhodny jen tri a z tech tri jsou dva hnedooky hnedovlasy, kdezto ja jsem zrzka se zelenyma ocima a muz poloblondak s modryma, takze to by bylo napadne... takze pro nas je vlastne vhodny jen jeden jediny... a nevis o nem nic, jen krevni skupinu, barvu vlasu, oci, vysku a vahu. Ani vek nebo vzdelani ne, proste nic..
10. srp 2010 v 16:07  • Odpověz
@iriel áááha. Už vím. Trochu jsem to tu zevrubně projela a uvědomuju si, že jsem četla cosi o chemoterapii.
Také by mě to ale s dárcem zajímalo. Třeba jestli se to nějak schvaluje, jestli se to vybírá dle očí, vlasů nebo jen dle krevní skupiny, jestli má třeba ten dárce vysokou školu a jakými testy prochází?
Jinak k počtu vajíček - 4 jsou fakt ok. Já mám naopak známé, které měly 3 vajíčka, z toho jedno nezralé, 2 se oplodnily, zavedly -a jsou těhotné :wink:
10. srp 2010 v 16:08  • Odpověz
tak to je drsný s tím dárcem. Mně by teda víc než barva očí a vlasů zajímalo třeba to vzdělání. Ne že bych byla vybíravá, ale přeci jen bych byla ráda, kdyby mělo nějaké určité předpoklady ke studiu po rodičích :sweat_smile: Na druhou stranu si říkám, že oni si v CARu snad dost vybírají a nějakého "blba" tam nepustí... Předpokládám, že každý CAR má své dárce a vybírá jen z nich, ze svých zdrojů?
10. srp 2010 v 16:10  • Odpověz
@sovicka_ Darce jsem si vybrala sama ze seznamu, proste vidis kody a vidis ty, co jsou k dispozici a ty atributy, co uz jsem popsala... vzdelani nevis, berou SS nebo VS. A jinak nevis skoro nic, no...
10. srp 2010 v 16:10  • Odpověz
hmm, zajímavý s těma dárcema :wink: dík za info! :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:12  • Odpověz
Ono je malo darcu proto, ze musi mit perfektni zdravotni vysledky a zaroven vysokou plodnost, treba Gennet ma myslim hranici 70mil/ml. Ale kdyby jeste z toho brali jen s VS, tak by treba misto mych 3 vhodnych darcu nebyl ani jeden, tezko rict...
10. srp 2010 v 16:16  • Odpověz
Jen bych chtěla přidat trošku svůj pocit na dárcovství, také jsme se o tom doma bavili, kdybychom museli k tomu nakonec dojít...přítel je zásadně proti tomu, příjde mu to jako nevěra, že to dítě není jeho a co hlavně jeho mátinka by to n nepřežila (ostuda)....takže tato cesta je pro nás uzavřena :o(
10. srp 2010 v 16:20  • Odpověz
autor
@iriel ježiš, teď koukám, jak to máme vše drahý :astonished: Nás vyšlo ICSI na 9 999,- , AH na 4 500,- a PK na 4 500,- . Za injekce a léky jsem zatím dala 2 500,- ale počítám ještě jednou tolik.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2010 v 16:21  • Odpověz
autor
Jinak vítám všechny nové a přeji hodně štěstíčka všem :wink:
10. srp 2010 v 16:21  • Odpověz
zajímavý to je. No, je dost možné, že se nás to v budoucnu bude také týkat, manžel má spg tak mizerný, že to teď prostě jen zkoušíme s jeho a případně bychom přistoupili k dárcovským.
10. srp 2010 v 16:22  • Odpověz
@mishule78 Takze by radsi volil adopci nebo zadne deti? :astonished: Trosku sobecke, ne... Muj s tim nema sebemensi problem, naopak je docela rad, ze jsme tim eliminovali geneticka rizika z jeho strany... proste to mude jeho dite a tecka, otec je ten, co vychovava a vytvari zazemi..
10. srp 2010 v 16:24  • Odpověz
@mishule78 mně se takový názor nelíbí :pensive: Samozřejmě je to jeho volba, ale... Pokud by byla chyba na mé straně a dítě bych chtěla, třeba když bych neměla vůbec vajucha, tak bych také přistoupila na darované vajíčko. Tím spíše, pokud by chtěl dítě on. Na druhou stranu očekávám, že pokud je chyba na manželově straně, neměl by s tím být problém. Zase ale respektuju, že někteří chlapi se s tím špatně vyrovnávají, jsem ale ráda, že můj s tím nemá sebemenší problém a tohle byla první věc, ve které jsme měli jasno. Ještě ale nemáme jasno, zda bysme to říkali našemu okolí, ale asi ne. Tudíž reakce maminek řešit nemusíme :slight_smile: Pokud ale mishule má partner dobrý spg, tak zase jeho názor chápu, plně respektuji a určitě k dárcovství nedojde :wink:

@drndapetka já to teda taky ještě vyčíslím:
léky zatím 4100
PK 2800
ICSI 7800 paušál
zmrazení na rok 2800
AH 4000 (nebudeme mít)
10. srp 2010 v 16:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.