• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@iriel já to moc nechápu, ale pro někoho je přijatelnější adoptované dítě, na kterém se nepodílí ani jeden rodič, než dítě "napůl". Pro mě je jasně lepší volba "dítě napůl".
10. srp 2010 v 16:26  • Odpověz
autor
@sovicka_ jaktože to máte tak levný? :astonished: No já koukám.....ale jedno plus Unice nemůžu upřít - KRYO má ročně jen za 1000,- Kč , což je super.....jinak s tím AH ....proč ho holky nechcete? Mě ho strašně doktor vychválil....myslíte, že je to na nic? :sweat_smile:
10. srp 2010 v 16:27  • Odpověz
@sovicka_ V Gennetu je za icsi pausal 7000, zmrazeni na rok stoji 1000 a AH 2000 za jedno embryo. Ono je to vsude plus minus autobus :slight_smile: Mely bychom obnovit tabulku, at se v tom jeste vyzname :wink:
10. srp 2010 v 16:28  • Odpověz
@drndapetka Ve svete se od nej uz uplne upousti, ze to vubec nezveda pravdepodobnost, ale naopak to prinasi riziko poskozeni... penize navic, proste.
10. srp 2010 v 16:30  • Odpověz
Přítel děti určitě chce, spg ma špatné, ale dárcovství nechce - zatím, myslím si, ale pokud nevyjde 1IVF a dr řekne, že jediná možnost je dárcovnství tak do toho půjde, ale pokud mu to Dr ještě neřekl do očí a máme tu šanci mít naše, tak o tom nechce ani slyšet....njn
10. srp 2010 v 16:30  • Odpověz
@drndapetka no Iriel to má ještě levnější, jak psala ob stránku dopředu :slight_smile: AH je pro nás prý na nic, protože při ICSI se spermie tak jako tak vpichuje a ten vpich tak jako tak vajíčko naruší. Doktor nám řekl, že si ho zaplatit samozřejmě můžeme, ale že je to trochu tahání peněz z lidí...
A to si představte, že ve státním CARu v Brně jsou ceny mnohem vyšší. Ceník starý rok a půl: PK 4 tisíce, zmražení na 1,5 roku 3500, za ICSI se platí od kusu: 1-3 oocyty po 2 tis. Kč, 4-6 paušál 8 tisíc, každý další +1000. AH 3500.
10. srp 2010 v 16:33  • Odpověz
@mishule78 pak to opravdu nechápu :pensive: Manžel na dárce okamžitě kývnul, je si vědom toho, že celé toto podstupujeme kvůli němu - obvinění samozřejmě doma nepadají, nejsem blázen, ale oba víme, jak se věci mají a nezavíráme před tím oči. Takže tohle je tak jediné, jak mi to může ulehčit. Přiznávám se, že vědomí toho, že v případě neúspěchu s IVF mohu zkoušet IUI s dárcem, mě dost drží nad vodou :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:34  • Odpověz
arianka: 5 DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 28 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2.IVF
sysysy: 4 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, příprava na IVF
drndapetka: 7 DC, UNICA Brno, příprava na 1. IVF
Iriel: 12 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU
milka77: 18DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 13DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka:

@sovicka_ dopiš se do tabulky jestli chceš :wink:
10. srp 2010 v 16:35  • Odpověz
jej vy jste toho nakecaly za tu chvíli :grinning: co je AH ?????????????????
10. srp 2010 v 16:35  • Odpověz
A to DC je co - napadá mě akorát tak "den cyklu" :grinning: což mi přijde divné - že by se to každý den opravovalo? :confused: :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:36  • Odpověz
asistovaný hatching. Naříznutí obalu oplodněného vajíčka, aby se v děloze snáze ze svého obalu snáze vylouplo. Provádí se samozřejmě před zavedením do dělohy :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:37  • Odpověz
AH = asistovaný hatching
DC = den cyklu
10. srp 2010 v 16:37  • Odpověz
@sovicka_ Je to vazne den cyklu, zatim jsme to opravovaly, protoze to stejne kazdy den nekdo doplnuje a nechceme to hledat nekde vzadu... skoda, ze tu nejde mit nastenku nebo zahlavi diskuse...
10. srp 2010 v 16:38  • Odpověz
@sovicka_ ano ano, ty dny cyklu se mění každý den nebo se pak dopočtou podle datumu toho posledního záznamu :wink: :wink:
10. srp 2010 v 16:38  • Odpověz
aha, dobře :slight_smile: Akorát nevím, jak se bere DC při dlouhém protokolu. 1. DC je první den píchnutí Puregonu?
10. srp 2010 v 16:39  • Odpověz
@sovicka_ jestli jsem to dobře pochopila, tak 1.DC = 1. den mrchy :confused:
10. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
autor
Chtěla bych taky přidat moje názorky k dárcovství: Kdyby nám to nešlo a nešlo by to jinou cestou, tak rozhodně bych šla do adopce, i když vím, že bych se asi ochudila o to mít miminko v bříšku atd. ale na druhou stranu by mě hřál krásný pocit, že jsem pomohla jednomu nevinnému tvorečkovi , kterého opustili rodiče......neříkám, že bych si to ještě nerozmyslela, stát se může všechno, jak člověk stárne, mění názory, jen jsem chtěla ještě říct, že rozhodně nikoho za nic neodsuzuju, je to každýho věc názoru a je to hlavně o domluvě partnerů a druhým to může být ukradený jak se kdo rozhodne a co chce :wink: Jsou to naše životy a naše štěstí.....
10. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
@sovicka_ den tveho menstruacniho cyklu je porad stejnej, at je protokol dlouhej jak chce :wink: :wink:
10. srp 2010 v 16:41  • Odpověz
autor
@sovicka_ Tak to má OBI celkem levné - my ICSI - do 8 vyjuch těch 9 9999,- a za každé další vajucho 1 200,- :unamused: No já četla, že u toho AH není možné žádné riziko ( alespoň to nikdo do dneška nedokázal ) a už tak i tak je ta přirozená bariéra porušena tím vpichem a ten vpich prý kolikrát na "vycestování" embrijka z obalu nestačí, takže my jsme se nakonec pro AH rozhodli....je nám jedno jedtli bude celkem IVF cyklus stát 25 nebo 30 tisíc, důležitý je výslede. Je teda pravda, že člověk, který je už zoufalý by dal za mimino i daleko víc a oni to v těch CARech moc dobře víc, proto si můžou dovolit mít tak vyské ceny. To je jak s cigaretama - kdyby je kuřákům zdražily na 200,- tak stejně půjdou a koupí si je-to je ta závislost ( možná blbé přirovnání, ale pravdivé :grinning:
10. srp 2010 v 16:45  • Odpověz
děkuji :-d
10. srp 2010 v 16:47  • Odpověz
bolí mě hlava jak střep a břicho mám jak balon, tak se trochu bojím zítra UZV, ale zase budu vědět, na čem jsem :frowning2: tak si vás zítra dočtu a pro dnešek se loučím :slight_smile:
10. srp 2010 v 16:48  • Odpověz
@arianka měj se a zítra nás informuj! :wink:
10. srp 2010 v 16:49  • Odpověz
no to bych neřekla, při dlouhém protokolu se cyklus úplně rozhodí - já jem se na to doktora ptala, kolikátý den cyklu se pak začíná stimulovat atd. a on říkal, že pak už nemá smysl hovořit o dnech cyklu, pak už žádný cyklus není - tedy tak, jak jsem ho měla předtím. Je jasné, že při krátkém protokolu je 1.DC=1. den stimulky, ale při dlouhém? Navíc vlivem té injekce, kterou se zastavuje činnost hypofýzy, mi přišla MS asi o 4 dny dříve. Stimulovat jsem pak začala asi 8.DC...
10. srp 2010 v 17:04  • Odpověz
@arianka to je těmi hormony, taky mě pořád bolí hlava. Ptala jsem se na to doktora a zakázal mi prášky na bolest, chjo...
10. srp 2010 v 17:24  • Odpověz
@drndapetka na ten HA se názory prostě liší a člověk nakonec poslechne doktora :slight_smile:
10. srp 2010 v 17:24  • Odpověz
autor
@sovicka_ myslím, že máš pravdu. Mám dlouhý protokol a začala jsem stimulovat 25D zedy ještě před mrchou. Měla jsem v té době nasazenou navíc ještě antiko, kterou jsem 28DC vysadila a na 31DC se dostavila mrcha. Teď jsem jakoby 7DC, ale nedá se o cyklu jako takovém ( přirozeném) mluvit, protože je ovládaný hormonama, takže jak se někdo baví pak o tom, že byl na ET nebo na KET až 25DC a proč, tak to nemá vůbec smysl, co myslíš? :unamused:
10. srp 2010 v 17:26  • Odpověz
@drndapetka mě to na tom OBI přijde dražší, pokud je těch vajíček hodně, tak bysme se vůbec nedoplatili.... a vůbec všechny ceny jsou vyšší.
10. srp 2010 v 17:26  • Odpověz
@drndapetka já nevím. Je fakt, že pořád se o DC mluví a píše - ale myslím, že v tomto "jazyce" mluví holky, co měly krátký protokol (kolikrát vidím fotku testu a u něj napsáno třeba 25.DC - 7 dní po ET). Já bych musela psát zhruba 33.DC :grinning: Podle mě jsou nějaké dny cyklu úplně nesměrodatné a v tomto případě nepřinášejí žádnou informaci, protože některá začne stimulovat jakože 3.DC, některá jakože 8.DC (třeba já)...
10. srp 2010 v 17:30  • Odpověz
autor
@sovicka_ já právě myslela, že ten AH pomůže, no uvidíme, co se z toho vyvrbí...je to přeci jen náš první pokus, tak se zázraky asi dít nebudou :unamused:
10. srp 2010 v 17:30  • Odpověz
@drndapetka proč ne? Budou :slight_smile: Ber to optimisticky :slight_smile: Já věřím, že se nám zadaří hned napoprvé.
10. srp 2010 v 17:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.