• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@drndapetka Ja si v lekarne nic nekupovala, jen isotonicky napoje normalne v krame a vlakninu uz jsem doma mela, tu maj v lekarne, je to susene psyllium... a jim hodne sunky a cottage cheese a tak :slight_smile:
11. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
arianka - to je mi líto, a jaké dávky jsi teda píchala? já pochopila, že si pícháš jen 150j..... Jsou holky, které i při OHHS otěhotněly, ale to je asi podle toho, jak se kdo cítí...jestli ti je zle jak psovi, tak to nemá cenu ET podstupovat, na otěhu má být člověk v pohodě

drndapetka - týden před narkozou by se neměli užívat žádné léky na ředění krve (acylpyrin a spol.), takže bych si buď tebou zavolala do caru a oni ti poradí, které si máš naordinovat. Je to hrozné, když člověk zrovna potřebuje být zdravý a teď tohle....já mám zas zánět v oku - takže kapu kapky, z mládí se mi ozval bolavý meniskus - takže mažu koleno a ještě než jsem si píchla první injekci, tak jsem měla migrénu jak sviňa, takže záchrana byl ibuprofen....no prostě teď je ideální čas na otěhotnění:grinning: :grinning: :grinning:

Jo a mě taky bezprostředně po aplikaci injekce začnou pobolívat vaječníky - si říkám, že to je znamení, že se tam něco děje. UTZ mám až v sobotu, tak jsem zvědavá...a ty si kolik pícháš jednotek?
11. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
@arianka to mě mrzí, hlavně fakt hodně pij a odpočívej, vím že nějaké holky co měly OHSS tak chodily do caru na kapačky a pak se jim dost ulevilo, ale oni už byly po opu, no a doktorka to mohla podat trošku šetrněj
11. srp 2010 ve 12:53  • Odpověz
@sysysy : no měla jsem si píchat 150IU, jenže jsem píchla 150 / 300 / 300 / 150 . . ., dneska píchnu jen 112,5 IU ..., proto ten syndrom ... Zle mi je a bojím se, že bude hůř, hlavně mudra sama předem vyloučila možnost ET... :frowning2:

ankil: za blbost se platí, no ... jsem si myslela, že budu odpočívat a teď jsem četla, že se nedoporučuje ležet, tak fakt nwm :slight_smile: jdu sekat trávu asi ... nebo já už fakt nwm, za chvíli se utopím ve vodě vnitřně :rolling_eyes:
11. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz
@drndapetka co se týče pití, ptala jsem se na to doktora už při první prohlídce. Preventivně není nutné tolik pít, pouze v případě, že by se OHSS začal dělat, tak pít iontové nápoje. Samotná voda bez iontů nemá téměř význam. Pít jako prevenci také nemá smysl, postačí obvyklá doporučená dávka, tj. 2,5-3 litru denně :slight_smile:

@arianka týýý bláho... no to je tutově z té koňské dávky hormonů. Ale zase máš hodně folíků, to je také fajn :slight_smile: Jinak při OHSS se dá ET udělat, ale asi to musí být nějaká mírnější forma :sweat_smile: Oni tě o těch rizicích informovat musí a to slovo "smrt" nebo "úmrtí" asi musní doslova zaznít :pensive: Mně o těch rizicích také informovali :confused:
11. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz
hollky s těma vitamínama a bílkovinama a iontama to zase nepřežeňte... ono to také není dobře, když se člověk tak šíleně kontroluje a dělá úplně maximum :confused: Dle mého názoru, pokud OHSS nehrozí (=nejsou příznaky), není nutné nějak vyloženě měnit vitamínové návyky. Nadbytek všeho také není zdravý :slight_smile:

jo a tady je seznámek:

arianka: 6 DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 29 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2.IVF
sysysy: 5 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, příprava na IVF
drndapetka: 8 DC, UNICA Brno, příprava na 1. IVF
Iriel: 13 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET
milka77: 19 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 14 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace, KO 12.8.2010
11. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz
autor
@sovicka_ děkuju. Teďka holky v jiné diskuzi psaly, že taky není dobré pít třeba 5 litrů denně, že je to už příliš a pokud opravdu OHSS není na cestě nebo nehrozí, tak je to na jednu stranu špatně, protože voda odplavuje hormony z těla ven a pak nemůže Puregon an folikuly pořádně zafungovat, tak jak měla, takže já budu pít nomrálně 3 litry denně,který jsem pila do teďka a uvidím na prvním UTZ jak dopadnu a co mi doktor řekne :wink:
11. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
@sovicka_ : tak nevím, proč ona to zazdila hned dnes, že ET ne ? uvidím v pátek, jdu k jinému mudr tak snad to bude lepší .., víš co, já vím, že ta slova zaznít musí, ale když ti tohle řekne a pak se zeptá, chcete pokračovat ??? Co na to mám říct ? Já nejsem doktor, jak se mám rozhodnout ? Vím, že nemůže rozhodnout za mě a že tam je riziko, ale aspoň poradit... :frowning2:

souhlas se sovickou, nadmerne pouzivani bilkovin = problem pro ledviny, takze vseho s mirou :slight_smile:
11. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
arianka: 6 DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 29 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2.IVF
sysysy: 5 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, příprava na IVF
drndapetka: 8 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace, KO 17.8.
Iriel: 13 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET
milka77: 19 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 14 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace, KO 12.8.2010

Oprava u sebe :slight_smile:
11. srp 2010 ve 13:11  • Odpověz
@drndapetka kdy máš uZV ??
11. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz
Holky pište pište, je dobré to tady cist aspone vim co me ceka a mozna mine ci nemine
11. srp 2010 ve 13:24  • Odpověz
konec srpna se mi blizi a take zacnu stimulovat tak at vim ceho se vyvarovat, zatim si odnasim ze nic se nema prehanet a pit normalne 3l denne :slight_smile: , bilkoviny, vitaminy proste klasika
11. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@drndapetka Vsak ale ten zvysenej prijem tekutin nemas prece pred opu, tak jak to souvisi s vlivem puregonu na vyvoj folikulu?

@sovicka_ Tak mne o zvysene prijmu tekutin rekla primo Brandejska i Feldmar, tem ja verim :slight_smile:
11. srp 2010 ve 13:33  • Odpověz
@arianka Ja bych teda do ET po OHSS taky nesla, to je riziko... predstav si, ze ti tam narostou skutecne velke cysty a treba se i embryo chyti, ale kvuli nim neudrzi... ten mesic pockat zas neni takove zlo a pokud budou ted pretrvavat problemy, tak mi prijde horsi se do toho hnat...
11. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
@arianka souhlasim s iriel, zrovna kolegyne, psala jsme tu to vcera, je v gennetu a take mela OHSS, 21folikulu, zamarzili je a dala si mesic pauzu, tělo si odpocinulo a pak sla na ET a ted je v 5 mesici :o)
11. srp 2010 ve 13:39  • Odpověz
@mishule78 No prave... clovek sice nikdy nevi, ale moje sousedka byla na 2.IVF, taky OHSS, ale sla do ET a ujala se ji dve embrya. Takze byla rada, ze do toho sla a necekala. Jenze dvojcata se vyvijela az do 17tt, ale protoze tam mela velke cysty po OHSS, tak nastaly komplikace a prisla o ne... to mi proste prijde tisikrat horsi nez si chvilku pockat... Ale asi zalezi clovek od cloveka, jak se Arianka citi taky... Ja musela pred stimulkou na punkci cysty, aby nedelala neplechu a to byla fakt malickata...
11. srp 2010 ve 13:43  • Odpověz
autor
@arianka no toho 17.8.
@iriel no já Puregon teďka teprve píchám, a bylo mi řečeno, ať piju normálně, jinak nebude tak činkovat, ajk by měl
11. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
já si myslím, že je to strašně indi.

@iriel já to s tím příjmem tekutin pochopila během stimulace?
11. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
@sovicka_ Ne, vubec ne. Tam neni duvod neco menit, jenom ten den po opu a pak uz taky ne.... Prave na to vyplaveni hormonu, ale k tomu vubec behem stimulky neni duvod...
11. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
jo takhléééé, tak pak jsme se prostě nepochopily :grinning:
11. srp 2010 ve 13:48  • Odpověz
@drndapetka No vzdyt jo ale :grinning: Holky teda ja o koze a vy o voze, ja prece nerikam, ze se ma hodne pit pri stimulce, jaky by to melo smysl? :grinning: Jenom ten den, kdyz delaji OPU, navic od pulnoci nepijes a po narkoze chvilku taky ne, takze mas naopak nedostatek tekutin a ten musis dohnat a zvysit, aby se telo ocistilo a proto maji smysl iontove napoje, protoze hydratuji....
11. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@sovicka_ Jasne, tak to jsem rada, ze si rozumime, ja uz si rikala, ze to je divne, jasne, ze CAR od CARu lehce jina taktika a metody, ale tohle jsem si rikala se prece lisit nemuze... :wink:
11. srp 2010 ve 13:50  • Odpověz
@iriel OHSS se může vyskytnout přece při stimulce, pak se laicky doporučuje pít - akorát že to mají být ionťáky, ne voda.

Krom toho, mně ani neřekli (a podle mě ani neřeknou), abych nadměrně pila po OPU, samozřejmě - doplnit tekutiny ano, ale ne nějak drasticky. Hormony pak dostáváš stejně stále další a další, tak proč je vyplavovat...
11. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz
tak já při 1IVF měla 18 vajuch a OHSS, ET proběhl ale jen jednomu drobkovi se udělalo srdíčko a cystu jsem měla dost velikou snad do 5 měsíce a pak sama naštěstí zmizela :slight_smile: ,ale ono fakt asi záleží jak se dotyčný cítí a ten měsíc už není tak hrozná doba :wink:
11. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
@sovicka_ Ten den nedostavas a den predtim take ne, alespon ja ne. :wink: Takze zadne "aktualni" nevyplavujes. Nechme toho, mne to proste rekla Brandejska a tak si nebudu stavet hlavu, tobe to zas nereknou, tak si to udelas po svem, treba dokonce budes mit i po opu nejake hormony, i kdyz nevim jake, tak pak je jasne, ze se jich nebudes zbavovat.
11. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
@sovicka_ Mimochodem jake teda hormony budes mit v den opu? Ty jeste neco dalsiho potrebujes?
11. srp 2010 ve 14:07  • Odpověz
@iriel utrogestan, minimálně... o dalších zatím nevím, myslím, že víc jich nebude.

On to každý udělá tak, jak mu řekl doktor - prostě jim věříme, co jiného nám zbývá. Když jim nevěříme, jdeme jinam :slight_smile:
11. srp 2010 ve 14:13  • Odpověz
@ankil jé, ty už máš jednoho drobka doma? :slight_smile: Myslím, že když už má ženská jedno dítě, tak se jde možná na IVF s mnohem lepší náladou, s pocitem, že když to vyšlo napoprvé, mohlo by i napodruhé... nebo se pletu? A je to třeba spíše naopak? :slight_smile:
11. srp 2010 ve 14:14  • Odpověz
@sovicka_ jj vyšlo nám hned 1 IVF, právě že mám spíš strach jestli to zase vyjde, v caru nám říkali že jsme měli velké štěstí že nám to tak vyšlo, bohužel nám nedopadl KET a při 1 IUI jsem měla hodně nízké HCG takže to nedopadlo :frowning2: . Spíš teď začínám být lehce nervozní protože ms pořád nikde a vypadá že ani nedojde, 8DC jsem byla na hysteroskopii tak nevím jestli nemám cyklus nějak posunutý nebo rozhozený, myslíte že po vyvolávačce můžu začít normálně stimulovat, ms jako ms ne? i když byla vyvolaná
11. srp 2010 ve 14:19  • Odpověz
@ankil tak to netuším, s tím nemám vůbec žádnou zkušenost, takže neporadím :confused: A kdy máš nějakou kontrolu?
11. srp 2010 ve 14:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.