• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@magieee : a jaký je vlastně postup teď ? testovat za 3 týdny ? doma nebo na krev nebo jak ??
11. srp 2010 v 16:10  • Odpověz
@arianka obvykle se testuje doma tak 10 dní po ETu, některé holky testují na citlivé testy už 7. den po ET, ale je lepší trochu počkat. Za 14 dní po ETu jdeš do CARu na krev.
11. srp 2010 v 16:41  • Odpověz
@sovicka_ Jak dlouho myslis je dobre zustat po ET doma? Tyden urcite, ale ma smysl dele nebo ne?
11. srp 2010 v 16:44  • Odpověz
@iriel mně v CARu říkali tak 5 dní v klidu a polehávat, ale neumím si představit, že to 5 dní vydržím. Osobně to vidím na 2-3 dny fakt klidu a polehávání, pak lehkou nezátěžovou činnost... do týdne bych se jela třeba podívat do práce. Ale já si vezmu asi dovolenou.
11. srp 2010 v 16:53  • Odpověz
@iriel čím ty jsi stimulovala?
11. srp 2010 v 16:54  • Odpověz
@sovicka_ Gonalem, 187,5 IU. Ja uz moc dovolene nemam a dojizdim do prace celkem kus cesty, takze ten tyden chci byt doma, pak uz to stejne utece jako nic a clovek muze testovat, tak uvidime... Hlavne mam v praci dost velky stres, tak jsem si rekla, ze to proste nebudu lamat pres koleno :slight_smile:
11. srp 2010 v 17:04  • Odpověz
@sovicka_ : už 10 dní ? to je rychlovka, to se dá vydržet :slight_smile: :slight_smile:

iriel: já budu mít neschopenku od zítřka, dovolenou stejně nemám a budu ji mít tak dlouho, jak dlouho to půjde a bude třeba, i kdyby to mělo být 9 měsíců :slight_smile:
11. srp 2010 v 17:06  • Odpověz
@iriel to určitě ne, je lepší být doma. Tak si vezmi neschopenku, to by nešlo?

@arianka no já nevím... asi to bude 10 nejdelších dní v mém životě, chjo :slight_smile:
11. srp 2010 v 17:16  • Odpověz
@sovicka_ Vsak jo, ja uz na ni jsem, jen premitam, jak dlouho byt doma.. proste tomu necham volny prubeh a uvidim, jak se budu citit :slight_smile: Kdyz clovek vydrzel takovejch let, tak uz tech 10 dni musime taky nejak zvladnolut :wink:
11. srp 2010 v 17:22  • Odpověz
@sovicka_ : no, to jasně, těch 10 dní se potáhne jak špageta :slight_smile: ale zase, ten výsledek prostě bude stát za to !! a basta :slight_smile:

11. srp 2010 v 17:33  • Odpověz
@iriel : a ty máš neschopenku nakonec od Caru nebo obvodní ? já si chci zítra říct obvodní, zda by mi ji napsala, uvidím
11. srp 2010 v 17:34  • Odpověz
u nás to funguje tak, že neschopenku napíše car.
11. srp 2010 v 17:44  • Odpověz
@arianka Od CARu, proste v den opu se te zeptaji, jestli uz chces PN nebo pockat na ET... Jelikoz mam mezi opu a et dva dny, tak uz jsem zustala doma.
11. srp 2010 v 17:50  • Odpověz
@arianka nejlepší je prý první test 11den.ale na krev jdu hned 12 do Caru. :slight_smile: Neschopenku mám od pondělí,protože sem měla teď 3 týdny dovolenou a pokuď to dopadne šťastně,tak už do práce nepůjdu.U mě by to mělo špatný následky,protože dělám v obchodě :unamused:
11. srp 2010 v 17:54  • Odpověz
autor
Tak já už jsem z práce doma a odpočívám :grinning: Zítra naposledy a pak dovolená a od úterý PN ......
11. srp 2010 v 18:30  • Odpověz
autor
@magieee taky dělám v obchodě, navíc vedoucí fci, takže budu taky doma odpočívat abych byla v klidu....18ti hodinové sěny by asi nebyly při stimulaci a pak pro embrijka to pravé ořechové :unamused:
11. srp 2010 v 18:31  • Odpověz
autor
@magieee chtěla jsem napsat 12ti hod. směny :slight_smile:
11. srp 2010 v 18:32  • Odpověz
12ti hodinové směny asi fakt nejsou zrovna ideální.
11. srp 2010 v 18:53  • Odpověz
tak u nás to funguje tak že po ET se chodí 14 den na krev a neschopenku ti napíší bez problémů, stačí si jen o ni říct, já ji po IVF měla :slight_smile:
@arianka měli jsme PGD / asi po 5 denní kultivaci odeberou z embryí několik buněk a ty jsou vyšetřeny jestli nenesou genetickou zátěž/ protože manžel je geneticky zatížen má laicky řečeno přehozené 2 chromozomy- chromozomální balancovaná translokace, on je v pořádku, zdraví, jeho sperma obsahuje jak zdravé tak i "vadné" spermijky, kdyby došlo k oplodnění těmi špatnými co nesou nebalancovanou aberaci /část chromozomu chybí/ tak by dítě mělo nějaké poškození, takže z 15 oplodněných vajuch nám zbyly jen 3 u kterých bylo vše v pořádku a to můžem být rádi že vůbec nějaké byly,nejsem žádná spisovatelka tak snad Vám to bude dávat hlavu a patu :grinning:
tak jsem si volala do caru :grinning: a v pátek si jdu na vyvolávačku, zřejmě mám nějak rozhozený cyklus po hystero, doufám že ms dorazí co nejdřív a můžu začít se stimulkou :grinning:
11. srp 2010 v 19:20  • Odpověz
mělo tam být po 3 denní kultivaci :grinning:
11. srp 2010 v 19:22  • Odpověz
@iriel : jo tak to jo :slight_smile:

ankil: je to víc než jasné :slight_smile: nevěděla jsem právě co je pgd, už mám jasno :slight_smile: mě vždycky po vyvolávačce ms dorazila do dvou dnů, tak to už bude utíkat rychle :slight_smile:
11. srp 2010 v 19:27  • Odpověz
říkám že nejsem žádný spisovatel :grinning: místo poškození mělo být postižení :pensive:
@arianka a jak se cítíš
11. srp 2010 v 19:29  • Odpověz
@ankil : :slight_smile: přesto jsem pochopila :slight_smile: :slight_smile: no, jak se cítím, vypila jsem asi 4l vody, což je u mě opravdu naprosto ojedinělý jev ..., další litr mě čeká .., asi už chápu, jak se člověk cítí těhu,prvně v životě mám břicho nafouklé a nejde zatáhnout.. :confounded: jinak to je po té vodě kupodivu lepší, ale uvidím v pátek ... UZV zase dneska strašně bolel, tak už bojim, bojim, elán a nadšení je dávno pryč :frowning2:
11. srp 2010 v 19:32  • Odpověz
@ankil Teda, to je sila z 15 jen tri, ale tak hlavne, ze nejaka vubec byla v poradku, uff... a ted predpokladam budete mit pgd znovu, hradi vam ji v tomhle pripade pojistovna? My mame taky genetickou zatez ze strany manzela, je tam toho vic, ale napr. cca 25% na schizofrenii, coz mi prijde hodne a 50% na autoimunitni onemocneni, takze je to vlastne dobre, ze zadne sperma nema a mame darce, je to takova jistota... no, jistota, proste vyssi pravdepodobnost, ze to bude v poradku. Uz aby bylo zitra rano a volali, ze se bojovnicci dal vyvijej, furt na ne myslim :grinning:
11. srp 2010 v 19:35  • Odpověz
@arianka tak si na takové bříško začínej pomalu zvykat :wink: :grinning: je fajn že je ti krapet líp, uvidíš v pátek, ale nezoufej kdyby ET nemohl proběhnout, tak budeš mít nanučky, kteří na tebe budou čekat :sunglasses:
11. srp 2010 v 19:35  • Odpověz
@ankil : :slight_smile: no, hlavně aby byli nějací nanučci, kdo ví, zda z těch mega folíků něco bude :frowning2: je vážně divný pocit, nic nedopnu .. ale kdyby to zůstalo jen takhle, pak paráda..

11. srp 2010 v 19:41  • Odpověz
@drndapetka já sice nedělám 12 hodin,ale mám od pondělí do pátku odpolední pak sobotu,neděli celý den a od pondělí do pátku ráno , víkend volno a znova.Docela náročný a musím stíhat víc věcí zaráz a běhám jak blázen z jedný strany prodejny na druhou :unamused:
11. srp 2010 v 19:42  • Odpověz
@iriel jj, pořádně nám to zredukovali, pgd nám naštěstí hradila pojišťovna, bohužel teď už půjdeme do dárce, možná to bude pro některé nepochopitelné, ale nějak nemám sílu riskovat že by nebylo ani jedno v pořádku a taky si nemůžem dovolit "vyhodit" cca 26000,- , takže moc doufám,že nám tohle IVF taky vyjde
11. srp 2010 v 19:43  • Odpověz
@ankil Kdyz jste s darcem v pohode vy dva (jako my :slight_smile:), tak je to super a nikomu do toho nic neni.. :wink: Manzel mi jednoznacne rekl, ze chce mit aspon moje miminko, ze by byla hrozna skoda, abych nebyla tehotna a nebylo aspon po mne jen kvuli tomu, ze on ma nejaky problem, taky jsem to v sobe resila dyl, ale uz mam jasno :slight_smile:
11. srp 2010 v 19:56  • Odpověz
zajímavé s tím vyšetřením vajíčka po párdenní kultivaci... a to se odhalí ze spermií, že je nutné toto dělat? Vím, že se dělá fragmentace spermií a zjistí se procento geneticky špatných spermií - taková spermie pak vajíčko ani neoplodní... ale že se takto odhalí riziko konkrétních nemocí?

Nebo to o čem píše iriel se zjistilo z prostého gen. vyšetření z krve (tj. ne ze spermií)?
11. srp 2010 v 19:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.