• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
@sysysy Je to Agolutin. Taky je to progesteron jako Utroš, akorát je mnohem silnější, tím pádem pro udržení embrijka asi to nejlepší :wink: Navíc zavádění Utrošu je pro mě osobně trošku "nechutný" :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dostala jsem ho minulý rok při těhu na špinění a nezabral :frowning2:
3. srp 2010 v 10:10  • Odpověz
nepoužívá se agolutin na zastavení krvácení? Já teda o tom nikdy neslyšela, že by se po IVF předepisoval agolutin...ale já nevím věcí :grinning: :grinning: :grinning: (manža ho mívá na zastavení krvácení z nosu, tak to mám spojené jen s tím)
A ještě mě napadá, jestli se třeba agolutin nepředepisuje jen v těch případech, kdy už byl nějaký potrat...., aby se tomu předešlo...
Jinak utroš zavádět taky není nic pro mě. Celý den sedím v práci, takže to "vytékání" je fakt nechutné....ale co už...prý to má lepší účinky než když se polyká
3. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
autor
@sysysy Agolutin je na dobrou výstelku děložní sliznice......takže, buď, pokud T třeba mešká mrcha a ty sen nesnažíš otěhu, tak se touto injekcí mrcha vyvolá ( naroste sliznice a spustí to krvácení ). Ale pokud se píchá v těhu, tak embrijko podporuje v uhnízdění a vytváří lepší peřinku pro miminko.... :dizzy_face: V Unice ho dostává každý po IVF, je nejsilnější z progesteronů ( hormon, který je potřeba pro fungování žlutého tělíska na začátku těhu ). Utrogestan nebo Duphaston jsou slabší a zkušenost mám takovou, že když jsem je polykala, tak mi bylo blbě od žaludku a byla jsem hrozně unavená, tak jsem ráda, že budu mít injekce...
3. srp 2010 v 11:36  • Odpověz
autor
@sysysy manžel určitě používá na zastavení krvácení Ascorutin, nééé Agolutin :grinning:
3. srp 2010 v 11:37  • Odpověz
jj, ascorutin je na zastavení krvácení a není agolutin na vyvolání ms? já po IVF brala prednison, anopyrin a crinone gel, doufám že budu mít i teď crinon místo utroše
3. srp 2010 v 11:46  • Odpověz
autor
@ankil Prednison je na snížení imunity, aby embrijko tělo nevypudilo ( mohlo ho totiž brát jako "cizí" předmět ). Anopyrin se po ET bere na lepší prokrvení sliznice a gel netuším, ten mít nebudu. Jinak jojo, Agolutin může sloužit i jako vyvolávač MS, naroste po něm krááásná sliznice, a proto je dobrý i po IVF protože embrijko se pěkně v té vysoké sliznici válí :grinning: Rozhodně nemůže vyvolat mrchu, když už tam mimísek je, ba naopak těhu velmi dobře podpoří :wink:
3. srp 2010 ve 12:02  • Odpověz
@drndapetka co jedno,hned 2 se tam budou vyvalovat :grinning:
3. srp 2010 ve 12:06  • Odpověz
autor
@ankil No vidíš, já úplně zapoměla :grinning:
3. srp 2010 ve 12:14  • Odpověz
jéééé....já jsem blbá :grinning: , to je fakt ascorutin :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj holky, taky nas to ceka v srpnu, stimuluju od konce cervence Gonalem 187.5 UI a zitra jdu na utz. Od zitra zacinam pichat misto Gonalu Cetrotide, zatim mi picha manzel, perem je to v pohode, tak snad ta injekcni jehla bude taky v pohode...
Chodim do Gennetu v Praze, mam za sebou mimodelozni tehu a neuspesne IUI.
3. srp 2010 v 15:52  • Odpověz
no a jinak po Gonalu zadna reakce, zadne nalady, rozcitlivelost nebo tak... nic, citim se spis hodne v pohode, jen jsem vic tuliva :slight_smile:)
3. srp 2010 v 15:54  • Odpověz
ahojda @iriel vítám tě a držím palečky ať jsou na testíku brzy // :dizzy_face:
3. srp 2010 v 18:30  • Odpověz
@sysysy to si netroufám typovat .Snad co nejvíc :wink:
3. srp 2010 v 19:42  • Odpověz
@ankil je to skvělý,ale mám docela velké tlaky v podbřišku a na zádech a není to moc příjemné.Jako kdybych to měla dostat :unamused:
3. srp 2010 v 19:48  • Odpověz
iriel - proč místo gonalu cetrotide?
3. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala :slight_smile: Od června navštěvujeme Gennet Praha , v červenci proběhlo 1. IUI, ale nezdařilo se, teď čekám každým dnem mrchu a hurá na UZV, kde pokud nebude cysta (a já doufám, že opravdu ne..), tak někdy během víkendu bych měla začít stimulovat. Tedy pokud paní mrcha nebude dělat problém a dorazí, jak má, ale IUI bylo bez stimulace, tak snad ano.
4. srp 2010 v 08:10  • Odpověz
iriel: ahoj :slight_smile: prosím tě, nemáš nějakou zkušenost s Genetem o víkendu ?? Mám přijít 1. nebo 2. den MS na UZV, což zrovna jako naschvál bude asi SO a NE, jak to tam chodí, když člověk v sobotu v 9h zavolá, že musí přijet na UZV ??
4. srp 2010 v 08:11  • Odpověz
A ještě dotaz na zkušenější, vůbec nevím, čím a jak budu stimulovat, jen vím, že od 3. dne cyklu, vy to máte jak ?
4. srp 2010 v 08:11  • Odpověz
@sysysy Jejej, ja to napsala spatne, vedle Gonalu i Cetrotide, ne misto.. promin :slight_smile: Cili oba, s pulhodinovym rozestupem.

@arianka Ja jdu treba tuhle sobotu taky na utz, proste se trochu dele ceka, protoze prednost maji odbery vajicek a obvykle slouzi jen jeden doktor, ale jde to. Ovsem nevim, jestli je to stejne i v nedeli... pokud to stejne dostanes v patek, tak muzes prijit v sobotu a kdyz v sobotu, tak staci i pondeli, takze by to melo byt v poho... domluv se s nimi, ja jim ze zacatku volala s takovymi dotazy porad :grinning: To se tam mozna v sobotu potkame :slight_smile: Ke komu chodis?

@arianka Ja stimuluju od 2.DC Gonalem, na tom jsme se dohodli predem, jestli Puregon nebo Gonal nebo ty levnejsi menopauzalni hormony. V tuhle chvili jsem doplatila zatim 6tisic za leky.
4. srp 2010 v 10:17  • Odpověz
Jo a malem bych zapomnela - stimulka probiha dobre, mam 10 vetsich folikulu a nejake mensi, uz je tedy citim, ale je to v pohode, jen takovy nenapadny tlak...
4. srp 2010 v 10:18  • Odpověz
@iriel tak to je krásné číselko, tak ať jen hezky rostou :wink:
4. srp 2010 v 10:34  • Odpověz
ankil - Diky :slight_smile:

Ja tedy mela cystu, i kdyz to poradne ani nebyla cysta, spis nepraskly velky folikul a musela jsem na odsati pred zahajenim IVF, ale vubec nic to neni, neboli to, je to podle me lepsi nez hsg.
4. srp 2010 v 10:37  • Odpověz
autor
Tak mě dneska došla mrcha mrchatá, tak doufám, že bude poslední na příštích 9 měsíců ( klidně i dýl ) :grinning:

Jinak mám za sebou 9 injekcí Dipherelinu, a příští středu začínám už píchat Puregon, jupííííí.......Utíká to rychle :slight_smile:
4. srp 2010 v 16:06  • Odpověz
arianka - pokud máš krátký protokol, tak se začíná stimulovat 2. nebo 3. den cyklu. Můžeš si vybrat injekce - levnější Fostimon nebo Menopur nebo dražší Gonal či Puregon (za dražší se platí cca 6tisíc). Určitě si vyber dražší, co jsem tak četla diskuse, po těch levnějších je málo folikulů - sama jsem toho zářný příklad :slight_smile:

drndapetka - jé, ty se máš s MS, už se ti to krátí :grinning:

iriel - dobrá úrodička, teď jen, aby všechny vajucha dozrály a oplodnily se :wink:
4. srp 2010 v 17:07  • Odpověz
@drndapetka to je super,že nikde nezabloudila :wink: , pěkně ti to ubíhá, já už chci takýýýýýýýýý :grinning:

@iriel co je to hsg :confused:
4. srp 2010 v 19:24  • Odpověz
autor
@ankil myslela jsi hcg, ne? :wink:
4. srp 2010 v 19:33  • Odpověz
@drndapetka néééé, iriel psala o odsátí a že le to lepší než hsg :slight_smile:
4. srp 2010 v 19:41  • Odpověz
autor
@ankil tak asi myslela hysteroskopii, ne?
4. srp 2010 v 19:43  • Odpověz
@drndapetka aha, to mě nenapadlo :grinning: to víš už se blíží večer a přestává mě to myslet :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2010 v 19:45  • Odpověz
já už chci taky začít stimulovaaaaat :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....ale vidím to tak na příští týden...pondělí...úterý....středa.... kdo ví....u mě MS vždy začíná tak, že cca 3-5 dnů špiním a pak se teprve spustí jatka....

drndapetka - když už teď pícháš puregon, tak to budeš mít do 14 dnů OPU, že jo? a necháte si PK?
4. srp 2010 v 19:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.