• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@drndapetka Brali, az na sale. Ale to ti delali i na zacatku pred stimulkou, ne? Tak to bys od ty doby nic chytnout nemusela :grinning: :grinning:
12. srp 2010 v 10:02  • Odpověz
autor
@iriel no jinak jiný předoperační vyšetření krom té krve nám brát nebudou :confused: budu teda ještě pro anesteziologa vyplňovat ten papír s otázkama ( jaký nemoci mám, co jsem kdy prodělala, jakou operaci atd. ), ale jinak nic...Ono je ještě něco jinýho potřeba?
12. srp 2010 v 10:02  • Odpověz
autor
@iriel nene, před stimulkou mi brali krev 2x.....poprvý když jsme tam byli na konzultaci tak na prolaktin a štítnou žlázu, to my zkistili sníženou fci štítky, tak beru Euthyrox ( preventivně, mám ho 2,7 a normální je do 4, ale oni chtějí na ET hodnoty 1-2 ) a druhý odběr byl začátkem cyklu na ty ostatní hormony ( testosteron, LH, a Ti další - nepamatuju se - to jsem měla o.k. )
12. srp 2010 v 10:04  • Odpověz
autor
@iriel no mě na sále nic brát nebudou, sestřička říkala 3 dny před OPU - já i manžel
12. srp 2010 v 10:04  • Odpověz
@drndapetka Tak to fakt koukam, jak je to vsude jiny, nechapu... v Gennetu chtej klasicky predoperacni vysetreni, prece jen podstupujes narkozu, takze vysetreni krve, moci, ekg, tlak, internu a pak ti obvodak musi teprv schvalit, ze muzes podstoupit narkozu, jinak by te ani nevzali. Papir se samo vyplnuje taky, ja mela operaci, ze se na nej ani nevesly a vim,z e na anestezii reaguju dobre, , ale stejne jsem musela mit kompletni predoperacni.
12. srp 2010 v 10:05  • Odpověz
autor
@iriel já byla pod narkozou během 3 let asi 5x takže se nebojím, že by bylo něco špatně....Na to, že mám nízký tlak upozorňuju hned každýho, jednou když jsem měla akutního slepáka, tak mě na sál s mým tlakem 70/50 ani pomalu nechtěli vzít,a le normálně jsem to zvládla, navíc jsem před půl rokem přestala kouřit takže s dýcháním už taky problémy nemívám, srdíčko mám o.k. tak snad není důvod s tím dělat nějaký peripatie, ale na druhou stranu je dobře, že si to tak v Gennetu hlídají, asi na tom něco bude. I když.....narkoza je jen mírná a trvá max.20 minut, to je v pohodě
12. srp 2010 v 10:08  • Odpověz
@drndapetka Koukam, ze jsme podobny nemocnicni povaleci :grinning: Taky narkozu snasim v poho, jen se mi z ni nikdy nechce budit, ze uz je slysim treba, ale rikam si jeste chvilku me nechte, nebudte me, mne je tu dobre :grinning:
12. srp 2010 v 10:11  • Odpověz
Do břicha píchám (resp. píchala jsem do včerejška) Puregon, sama, do svalu mi píchnou Pregnyl, jednou, na pohotovosti. Tak, teď to mám správně :slight_smile: Injekci do svalu si sama fakt píchat nebudu, páč to neumím - a přeci jen je to dost důležitá injekce, tak se to nechci učit zrovna na ní :grinning:

Předoperační: krev, moč - dávala jsem při minulé KO, poslech srdce a plic, toť vše. Já měla narkózu naposled v lednu, když jsem měla komplet. interní vyšetření, tak taky strach nemám. Jsem ráda, že jsem nemusela ještě běhat někam na internu - posledně jsem tam čekala přes dvě hodiny a děsila jsem se, že od někoho chytnu rýmu, uvítala jsem, že to s tím předoperačním nějak moc nehrotěj. Tlak mi myslím změří těsně před. Už se na to docela "těším", už to chci mít za sebou. Dneska jsem opět blbě spala a zdálo se mi o embryích :slight_smile:
12. srp 2010 v 10:16  • Odpověz
autor
@iriel mě se narkoza náhodou strašně líbí :grinning: já bycvh normálně po nemocnicích nelítala, ale skolil mě nejřív ten slepák, pak to mimoděložní těhotenství ( to mě brali pod narkozu rovnou 2x během jednoho týdne) a při tom zamlklým potratu chtěli mít jistotu, že to zase není ve vejcovodech, tak mě taky nařízli.....takže jsem fakt zvyklá a nebojím se....Ale jak jsem psala.....docela dost jsem kouřila a naposledy po narkoze jsem byla hrozně zahleněná a ne,mohla jsem se pořádně nadechnout, tak to jsem měla opravdu poprvé v životě strach, že asi umřu, ale na sále mě pomohli, jen jak jsem ty hleny ( promiň za ty výrazy ) vykašlávala a měla jsem to bříško čerstvě zašitý, tak to hodně bolelo :unamused: Ale to už je za mnou, někdy na to myslím, co jsem všechno dokázala přežít , ale holt to jinak nešlo....Teď už bude jenom dobře :wink:
12. srp 2010 v 10:16  • Odpověz
ono to má svoje pro a proti, je fajn, že si to hlídají a vyvarují se chyb, zase je to vopruz pro pacientku. Klady a zápory :slight_smile:
12. srp 2010 v 10:17  • Odpověz
na OBI je předoperační vyšetření pouze odběr krve na lačno, toť vše :slight_smile:

drndapetka - ty míváš v normální nestimulovaném cyklu 14 folíků??? to jako, že každý měsíc můžeš otěhotnět a mít 14 miminek???
12. srp 2010 v 10:22  • Odpověz
autor
@sovicka_ já to udělám asi tak, že moč, srdíčko a tlak si nechám zkontrolovat od své obvoďačky, ať mám tedy opravdu jistotu, že je vše o.k.
12. srp 2010 v 10:22  • Odpověz
autor
@sysysy nééééé :grinning: :grinning: každá žena má na vaječníku více folíků, ale vždycky jen jeden folík v cyklu ( dominantní se mu říká ) vyprodukuje jedno vajíčko....a tak se ty folíky asi střídaj...jednou jeden, pak druhý, teda spoň tak já to chápu :wink:
12. srp 2010 v 10:23  • Odpověz
@drndapetka Ha, tak jsem rada, ze nejsem sama uchyl na narkozu, mne se v ni taky libi :grinning: a mam to uplne, ale uplne stejne, taky mimodelozni a taky narkoza dvakrat za sebou, kvuli nemu, pak slepak a zamlkle a k tomu jeste 6 operaci nohou, koukam, ze jsme experti :grinning:
12. srp 2010 v 10:24  • Odpověz
@sysysy Ja mam v normalni cyklu 10 folikulu, to je normalni...
12. srp 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
@sysysy např. já měla při poslním UTZ na každé straně 7 folíků a jen jeden byl ve velikosti 15mm, tedy rostl....ostatní folíci měli jen 5mm......to je tak normoš
12. srp 2010 v 10:25  • Odpověz
Folikulů je normálně více, to je opravdu normální, ale praskne většinou jen jeden a vajíčko se tudíž uvolní také jen jedno :slight_smile:
12. srp 2010 v 10:36  • Odpověz
jo, jo, chápu, já právě myslela, že těch 14 je dominantních a to mi hlava nebrala, protože já mívám spoustu drobných, že to ani nepočítají, ale dominantní ani jeden...takže moje jediná šance na růst folíků jsou injekce (ani na clostil nereaguju), tak jsem zvědavá, co bude v sobotu na UTZ...

A k pregnylu - na mé gyndě se to píchá zásadně do zadku a když vycházel pregnyl na víkend, tak jsem měla žádanku na pohotovost. V mém caru mi řekli, že je to úplně jedno kam se to píchá, že se může jak do zadku, tak do břicha, že záleží, jak to komu vyhovuje. Pregnyl je injekce, která se dobře vstřebává jak ze svalu, tak z podkoží.
12. srp 2010 v 10:40  • Odpověz
autor
@iriel můžu být drzá a zeptat se Tě na věk? prosím Tě a po tom mimoděložním Ti ten vejcovod nechali nebo vzali? Mě ho totiž nechali, těhu nebylo ještě v takovém stadiu, že bych měla ten vejcovod zcela zničený, tak nějak to embrijko opatrně vařízli a nechali mi ho, ale teď každý doktor nadává, že nechápe ten postup, že ten vejcovod už nikdy nemůže fungovat na 100%, že mi ho měli raději vzít, že mi takhle uškodili, protože se mi tam budou dělat pořád srůsty a zůstane už neprůchodný :unamused:
12. srp 2010 v 10:44  • Odpověz
autor
@sovicka_ No a myslíš, že může být i po stimulce folíků míň než v přirozeném stavu nebo je to málo pravděpodobné a počet bývá cca stejný nebo spíš vyšší? :confused:
12. srp 2010 v 10:58  • Odpověz
tak měl by být vyšší a hlavně by měl být vyšší počet těch zralých vajuch...
Teď jsem si volala své obvoďačce, že by mi třeba nabídla, ať si zajedu večer za její sestřičkou a ta mi to píchne, ale bohužel :grinning: Pojedu na tu pohotovost.
12. srp 2010 v 11:02  • Odpověz
autor
@sovicka_ tak to jsem opravdu zvědavá na úterní ultrazvuk kolik folíků bude.....asi se zvědavostí zblázním :grinning:
12. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
@drndapetka Mne ho vzali uplne, smik smik. :slight_smile: Je mi 29.
12. srp 2010 v 11:04  • Odpověz
@drndapetka měla jsem to taky tak, popravdě jsem trochu zklamaná. Rozumově chápu, že není pro doktory žádoucí, aby ženská měla těch folikulů 20 nebo 30, že je to pak riziko... ale tajně jsem doufala, že by jich mohlo být víc, když má manžel tak mizerné spermie :slight_smile: Ale co budu předbíhat, třeba to nakonec bude zcela postačující.
12. srp 2010 v 11:06  • Odpověz
autor
@iriel a v kolikátým týdnu Ti to mimoděložní zjistili? Já zjistila těhu testu cca 15DPO a protože jsem hend ten den začala špinit, tak mě doktor poslal do nemocnice na pozorování a tam jsem čekala jestli se něco na UTZ objeví, ale po týdnu furt nic ani gestační váček a hcg mi stoupalo hrozně pomalu, pak mě vzal na vyšetřovnu přímo primář, strčil do mě snad celou ruku jak do krávy a já začala krvácet - byli tam s ním i oststní doktoři a dokonce i studenti na praxi a on jim povídá: "Vidíte? Mimoděložní těhotenství se mimojiné projevuje, že žena krvácí LESKLOU krví". No a bylo to, letěli jsme na sál. Bylo to embrijko cca v 5tt, prý ještě malé tak mi vejcovod nechali.....no a já teď nevím jestli mám být ráda nebo být naštvaná...Tenkrát jsem byla ráda, teď o tom pochybuju jestli udělali tenkrát dobře
12. srp 2010 v 11:10  • Odpověz
autor
@sovicka_ já myslím že 11 folíků je krásných a jestli v každém bude jedno dokonalé vajucho, tak je to úžasný výsledek....pokud máte ICSI tak doktoři si se spemíkama už poradí :wink: A mimochodem výšku sliznice máš krásnou, tam se miminkům bude krásně spinkat jak v peřince :wink:
12. srp 2010 v 11:13  • Odpověz
@drndapetka U me prave celkem pozde, jeste jsem mela debila doktora, protoze vedel, ze mam cysty a nic s tim nedelal, vedel, ze se snazime uz rok a nic a odmital taky neco resit, ale ja byla jeste tele, bylo mi 21 a verila jsem mu, je to hodne znamej gynekolog, dela i takovy ty poradny v poradech, na netu a v casopisech... No a takze jsem normalne dostala ms v terminu, ani test jsem si nedelala, ale za dalsi dva tydny jsem zase zacala spinit a pak krvacet, on mi rekl, ze je to ovulacni krvaceni a nemam strasit, takze to zacal resit, az kdyz jsem krvacela asi 20 dni. cili skoro 7tydnu od oplodneni, takze podle tehu by to byl 9tt. Docela sila, pry uz jsem mela namale.
12. srp 2010 v 11:16  • Odpověz
To je mrzuté, ta mimoděložní těhotenství :frowning2: :frowning2:

@drndapetka za sliznici jsem docela ráda, si říkám, jestli to není moc :sweat_smile: aby to nějak nevadilo :sweat_smile:
12. srp 2010 v 11:27  • Odpověz
Proto u nas taky nema smysl IUI, jeden vejcovod nemam vubec, mame darce, takze po rozmrazeni ta kvalita neni takova a ten druhy vejcovod taky neni uplne stoprocentni, ale presto me Langerova cpala do dalsich IUI, pry zkusime aspon jeste tri.. tak jsem si uz postavila hlavu, ze uz vazne chci IVF a odesla od ni.
12. srp 2010 v 11:34  • Odpověz
autor
@iriel ach jo :frowning2: přitom mimoděložní těhu se vyskytuje jen u 2% a my jsme měly zrovna to štěstí ( teda spíš smůlu ). Mám trošinku strach, aby se to neopakovalo i po IVF, když je tam riziko mimoděložního zvýšené o 1%, doufám, že se nám to oboum vyhne, protože bych se asi už zbláznila kdybych to musela prožívat ještě jednou :pensive:
12. srp 2010 ve 12:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.