• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
@sovicka_ 14mm není moc, je to teda maximum co se u holek tak dozvídám ( vyšší jsem snad u nikoho nezaznamenala ).....je to pořád lepší než mít třeba jen 7mm....jako šance tam taky je, ale doktorům se více líbí ty dvojciferné čísla od 10mm nahoru, tak neboj :wink:
12. srp 2010 ve 12:20  • Odpověz
12. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz
@drndapetka ok :slight_smile: Tož to jsem ráda, teda :grinning:

Teď jsem si prohlídla papíry, co mám ze Sanusu - a je tam také takový dotazník o 3 stranách, kam se vyplňují různé info o nemocích a návicích. A na poslední stránce je také místo, kde se má vyjádřit obvoďák - nabrat krev a udělat krevní obraz, vyšetř. moči a základní intern. vyšetření. Tím se myslí právě ten poslech srdce a plic. Toto pro pacienty pod 40 let. Nad 40 let už se dělá i EKG. No a mně toto všechno udělali přímo v Sanusu, takže už na žádné vyšetření nemusím.
12. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz
ještě k tomu Pregnylu, na gyndě mi ho píchali do zadku a teď při IUI jsem si ho píchla sama do břicha :wink:

holky slyšeli jste o embryo glue
12. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz
autor
@ankil co to je embryo glue? :confused:
12. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@iriel tak to je super zprávička že se všechny 3 drží :dizzy_face: , takže bude i mražáček :wink:
12. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@drndapetka to je že takové "lepidílko" je takové mazlavější a že se pak embryjko lepší chytí a necestuje ti tam :grinning:, nevím jestli to dělají všechny cary, u nás to třeba v ceníku nemají, myslím že u jiných cca 1500,-
12. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@drndapetka embryo glue je takový"lepidílko",ve kterém je při transféru obalené embryo a měli by napomoci lepšímu " přilepení " k děloze!
12. srp 2010 ve 12:37  • Odpověz
autor
@ankil jééé, to chcíííí, to musím mít :grinning: .....ta cena je suprová, stojí to za to.....jen teda nevím jestli u nás v CARu něco takového dělají...v ceníku to taky nemají :frowning2:
12. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz
@ankil byla jsi rychlejší! :grinning:
12. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz
autor
@ankil a má to dobré výsledky, byly na to embrio blue už nějaké statistiky úspěšnosti?
12. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
autor
@ankil jéé, já z toho udělala "modré embrio" :grinning:
12. srp 2010 ve 12:40  • Odpověz
@okcelok ahoja, jak se máš? a co mražáčci už se nemůžete dočkat, viď :wink:
12. srp 2010 ve 12:40  • Odpověz
autor
no fuj, se stydím, píšu embryo s měkkým i, jsem koza :rolling_eyes:
12. srp 2010 ve 12:41  • Odpověz
@okcelok jj výjmečně rychlejší :grinning: :grinning:
12. srp 2010 ve 12:41  • Odpověz
@drndapetka třeba to bude embryo blue jestli to bude kluk :grinning: :grinning:
12. srp 2010 ve 12:42  • Odpověz
autor
@ankil :grinning: :grinning: a embryo pink, když to bude holka :grinning:
12. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
12. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz
teda to už mi přijde ujetý - že by tam to embryo rovnou přišili? :wink:
12. srp 2010 ve 12:56  • Odpověz
autor
@sovicka_ by mě zajímnalo jestli to má opravdu nějaký efekt :confused:
12. srp 2010 ve 13:04  • Odpověz
mně to trochu připadá už jako takové obcházení přírody - pokud se má to embryo chytit, tak se chytí, tohle mi přijde jako tlačení hlavou proti zdi. Ale já tomu prd rozumím, nejsem odborník :slight_smile:
12. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz
z internetu:

ptala jsem se dr. Vobořila a říkal, že kdyby to byl takový zázrak, tak to budou používat všichni a pořád, že studie na opakovaných transferech je sice moc pěkná, ale u častějšího opakování je sama o sobě šance, že se zadaří... Prý o tom mluvili a není to nic zázračného, v Pronatalu vůbec nepoužívají.

a další

Novinkou v naší nabídce je transferové medium Embyro Glue. Jde o speciální transferové medium firmy Vitrolife. Tento roztok má složení podobné podmínkám v děloze. Dle dostupných údajů v literatuře je toto medium vhodné pro pacientky s opakovaným selháním nebo pro pacientky již starší. Dá se použít jak pro ET čerstvých embryí, tak pro KET. Dle výrobce je pozitivní vliv tohoto roztoku patrný právě u výše zmíněných skupin pacientek. Zdá se, že v běžném provozu není kladný vliv Embryo Glue statisticky významný. Neznamená to však, že by použito být nemělo nebo nesmělo. Rozhodnutí, zda má či nemá být Embryo Glue použito záleží na přání léčeného páru. Je třeba tak učinit již během přípravy cyklu. Tato informace je pro embryologickou laboratoř velmi důležitá. Celý embryologický proces totiž musí být této skutečnosti přizpůsoben.
Bohužel jde o poměrně drahé medium. Proto bude užití Embryo Glue zařazeno do naší nabídka za příplatek ve výši 1500 Kč.
MUDr. Jan Šulc
12. srp 2010 ve 13:08  • Odpověz
autor
@sovicka_ hm, zajímavé :unamused: Mě teda ale 1500,- nepřipadá moc, když už člověk vyhazuje za IVF 20-30 tisíc, tak si myslím, že tohle už je zanedbatelná částka a kdyby mělo zvýšit úspěšnost třeba jen o 5% ....jenže škoda, že nikdo ani pořádně neví a u nás na UNICE to stejně nepoužívají, asi ví proč.....i bez tohoto "zázračného" media mají podle podle poslední roční statistiky úspěšnost 55,5% což si myslím, že je jedno z nejúspěšnějších CARů tady v ČR.
12. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
Mě by strašně zajímalo, kde jsou ty neúspěšné CARy :slight_smile: protože třeba na rok 2008 a 2009 má "náš" CAR 40 a 47 %, přičemž průměr ČR je prý 33 a 28%. Pak musí nutně existovat CARy, kde mají úspěšnost třeba jen 20% - které to proboha jsou????
Jen jestli tyhle statistiky nejsou nějak vycucané z prstů :slight_smile:
12. srp 2010 ve 13:16  • Odpověz
http://www.unica.cz/cs/vysledky-lecby.html tady?

ale zaujalo mě toto: Kvalita našich postupů nám již sedmý rok umožňuje garantovat úspěch.
Pokud žena u nás během tří cyklů s transferem neotěhotní,
poskytujeme jí čtvrtý IVF cyklus zdarma.

to je pravda? :slight_smile:
12. srp 2010 ve 13:21  • Odpověz
ankil: no to je fakt, že vidím folíky, to by mě asi opravdu položilo, kdyby tohle mega množství bylo prázdné :frowning2: zítra se na to zmražení poptám, jak a co :slight_smile:

12. srp 2010 ve 13:24  • Odpověz
@sovicka_ zajímavé, ale u mě je to stejně jedno u nás v caru to v ceníku nemají tudíž to nedělají, taky by mě zajímalo jestli je to pravda, že 4 cyklus IVF zdarma :grinning:
12. srp 2010 ve 13:24  • Odpověz
@arianka neplaš, určitě bude nějaký prázdný, ale ne všechny :wink:
12. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@ankil : já neplašim, já už se jen bojííííím :grinning:

jinak já jsem ode dneška na neschopence od obvodní, tak uvidím, co dál, zítra další UZV a OPU buď sobota nebo PO, podle zítřejší kontroly, začíná to být ultra detektivka, když nwm, co dál :slight_smile:

ten 4.pokus IVF je dobrá nabídka, jen mám pocit, že to nikde jinde nedělají :slight_smile: ale je to docela hodně povzbuzující, protože tím vlastně říkají, že se téměř nestane, aby nevyšel jeden ze 3 pokusů :slight_smile: to nakopne :slight_smile:
12. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz
otázka je, co ti v té ceně zdarma dají... i léky, ICSI, PK?
12. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.