• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
Jsem možná magor, ale píšu si seznam všeho za co utrácíme kolem IVF :grinning:
12. srp 2010 ve 13:58  • Odpověz
autor
u nás přijde cyklus s KET cca na 7 tisíc ( počítá se do toho rozmražení, příprava embrijí a samotný ET ), takže to už nejsou nějaké závratné sumy
12. srp 2010 ve 13:59  • Odpověz
@arianka tak to vůbec nechápu, že jste se o penězích nebavili, představ si kdyby teď na tebe vybafli že chtějí 50 tis :grinning: , my to teba probírali a dr nám napočítal 26 tis + jestli bude něco k zamražení tak + 4000,- navíc
12. srp 2010 ve 14:01  • Odpověz
no to jsou pálky holky :frowning2: a já si zrovna vymyslela mimčo v době krize, která se nás hodně dotkla, partner skoro zastavil podnikání a jdem od koruny ke koruně, takže pro to mé šílené občas nemá pochopení, ale jak dlouho mám čekat.., krize může být rok, měsíc nebo dva roky a já mladší nebudu :pensive:
@drndapetka nejsi magor :grinning: , aspoň budeš vědět jaký "poklady" budeš nosit pod srdíčkem :grinning: :grinning:
@ankil : fakt nebavili a jak to píšeš, přijde mi nelogické, že finanční stránku nezmínili :frowning2: já tak nějak počítala s 20ti tisíci, to jsem asi trochu vedle jak ta jedle, no dobrá ... :sweat_smile: možná už někde v Carech změnili metody a finance říkají postupně a ne na začátku páč ví, že to každý uhradí . . . i kdyby měl po nocích uklízet nádraží . . .
12. srp 2010 ve 14:02  • Odpověz
týýý jo ty to máš teda spočítané. Já si to nepíšu, ale odhadnu:

30,- první prohlídka
4050,- Puregon
180,- Prednison
20,- poplatek za Pregnyl
235,- doplatek za Utrogestan a Crinone

dále bude pokud to půjde:
PK 2800,-
ICSI 7800,- (platí se paušál)
zmražení embryí 2800,-

benzín jedna cesta cca 400 Kč, zatím 5 návštěv = 2000,- Kč.

Jeden cyklus nás bude stát do 25ti tisíc korun.

KET stojí 3000,-
12. srp 2010 ve 14:04  • Odpověz
mno a to já k tomu ještě nepočítám jako Drndapetka všechny výdaje, jako ježdění do Prahy a občasné nocování v hotelu jako dneska před zmražením spermijek zítra a mým UZV.. :grinning: ne, já to nebudu počítat... :confused: ono to nějak dopadne. . .
autor
@arianka nic si z toho nedělej...my zrovna vydali 400tisíc na rekonstrukci a vybavení bytu a z toho 200 tisíc musíme vrátit, takže taky nic moc :unamused: Ale jsem ráda, že manžel na IVF přistoupil i v této době a nemusíme čekat do příštího roku ( jak chtěl původně )......navíc je to pro mě teďka dobré, že víc myslím na vybavování bytečku než na miminko....tajně doufám, že díky tomu, že mám myšlenky tak trochu jinde, se nám zadaří :wink:
holkyyyyyyyyyyyyyyyy dooooooooooooooooost :grinning:
@mishule78 mně je to jasné, že si CARy honí triko a asi to neodpovídá realitě :slight_smile:
autor
@sovicka_ no tak cestování MHDéčkem jsem do toho nepočítala..... :grinning: ale taky mě to určitě stálo aspoň na 200,- :wink:
12. srp 2010 ve 14:05  • Odpověz
@drndapetka : vy aspoň bydlíte tam kde chcete bydlet.., my se ještě musíme stěhovat a nevím kam ... :frowning2: tenhle domeček není pro dítě moc vhodný :frowning2: to mě taky trochu děsí :frowning2: No, ten můj to chtěl taky odložit na rok a pak nakonec souhlasil, ale spíš aby měl doma klid, protože bych pořád brblala... :-P To máš 100% pravdu, že když jsou tvé myšlenky zaměstnané i něčím jiným, je to jedině dobře, čím víc se člověk soustředí na to jedno, tím je to na houby víc a víc :frowning2:
12. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
@arianka ono to stejně asi vyjde cca 20-30 tis, no co bychom pro ty naše dětičky neudělali že :sunglasses: , já to už raděj nepočítám kolik jsme do toho vrazili peněz, hlavně aby byl výsledek :wink:
12. srp 2010 ve 14:06  • Odpověz
@arianka teda, nebavit se o penězích mi přijde jako celkem podstatný detail :pensive: :pensive:
12. srp 2010 ve 14:07  • Odpověz
@drndapetka no jo, já jezdím autem a to je jedna cesta tam-zpět 200 km :slight_smile:
... a to nepočítám ojetí auta :grinning:
autor
@arianka já si myslím,že pak to ostatní se dá už nějk zvládnout, když dítě držíš v náručí, tak Ti budou Ty problémy připadat malé a budou se Ti lépe řešit, neboj :wink:
@ankil : no, jak říká moje drahá polovička, tohle děťátko bude nejdražší deťátko už od svého buněčného vzniku :grinning:

sovicka_: no, jako souhlasím, já nwm proč to tak nějak vynechali ? vím jen, že zmínila dražší a levnější léky, já řekla, že chci ty lepší a tím to skončilo ... njn, co doktor to jiný přístup . . . :frowning2:
12. srp 2010 ve 14:09  • Odpověz
tak to já zatím platila necelé 200,- za léky, co jsem měla na předpis (ale nevím, kolik na které jsem připlácela - byl tam prednison, otrivelle, tabletky pro muže a ty injekce Dec.....).
Před OPU budu platit zálohu 15000,- Kč. (5800 gonal + 4000 PK a pak asi nějaká záloha na ICSI). Celkem by nás to mělo vyjít na 17800,- Kč a když budou mrazíci, tak plus 4000, tj. celkem nás to nevyjde na víc než 22tisíc.

Ale i tak jsou to pálky, kde na to má člověk brát??? Před dovčou se nám pokazilo auto, takže 20tisíc padlo jen na opravu, pak dovča stála stejně jako oprava auta a teď jsme na nule... Naštěstí mám hodné rodiče, kteří mi IVF dávají jako dárek k narozeninám, které mám poslední týden v srpnu - náhodička - zrovna to bude nějak kolem dne ET, jinak bych si IVF nemohla dovolit.... Navíc včera se nám auto opět pokazilo a předpokládaná oprava bude skoro 10tisíc....sakra, asi začnu krást :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@sovicka_ : vzdálenost máme stejnou, také 1 cesta 200km a auto dost žere, takže to není výlet za pár kaček .. :slight_smile:

drndapetka: máš pravdu, jasně, jen člověk prostě pocitově chce mít všechno tak nějak v rychtyku :slight_smile: ale vždycky si říkám, že to zvládají jiní lidé v různých podmínkách, tak proč ne já :slight_smile:
12. srp 2010 ve 14:11  • Odpověz
@sysysy : no taky pěkný :frowning2: ještě že jsou rodičové tak hodní :slight_smile: je to vážně síla :frowning2:
12. srp 2010 ve 14:12  • Odpověz
a to mi ještě dnes přišla faktura za mobil a mám tam nějaké zahraniční volání do Vatikánu (v období, kdy jsem byla v Chorvatsku), což je u mě absolutně vyloučeno, nikde jsem nevolala, cizím jazykem ani nežbletnu, navíc mobil nedám z ruky, tak nevím, co tam mají za zmatek, hned jsem podala stížnost, ale si myslím, že stejně neuspěju, neb jak mě paní z T-mobilu řekla - my tu máme záznam, že z Vašeho tel. čísla by hovor uskutečněn a TEČKA:angry:
12. srp 2010 ve 14:17  • Odpověz
12. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
@sysysy ty operátoři v tom mají teda bordel :angry: Já bych se teda nenechala a dala bych to do Prahy.....můj manžel by jim teda dal :grinning: Jednou se mě i manželovi stalo, že jsme měli na faktuře započítaný internet, přitom doma máme wifi, takže za připojení si nemohl T-mobile nic vzít a nic jsme nestahovali, jenprohlíželi stránky a to mají zadara a každý jsme tam měli zaúčtované 1000 Kč.....tak manželse nehorázně naštvala volal tam, strašně je sřval, začal jim vyhrožovat , že je udá atd. a nakonec operátorka řekla, že ty 2 tisíce teda stáhneme na 300,- jestli yb to šlo.....No a šlo to....pořád lepší 3 stovky než 2 litry, že.....ale vymazat úplně to nechtěla a moc dobře věděla, že ej to jejich vina :angry:
12. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
@sysysy tak to máš zlaté rodiče :dizzy_face: :wink: .......co se týče mobilu tak to vážně potěší a o auto nemluvě
12. srp 2010 ve 14:25  • Odpověz
@sysysy : hele to se mě stalo u O2 před rokem, že jsem měla volání do USA z mobilu, což nebylo pravda, volám přes skype... nicméně mi řekli, zaplaťe to a reklamujte, kdyyž nezaplatíte, odpojíme vám telefon ...., nechápala jsem . . . :rolling_eyes:
12. srp 2010 ve 14:26  • Odpověz
@arianka a vyřešilo se to?
12. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz
@arianka - jo, radši jsem to hned zaplatila, byla to nízká částka - jen za 3 minuty, ale i tak, jde mi o princip....příště by mi tam mohli naúčtovat tisíce :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2010 ve 14:30  • Odpověz
@ankil - taky jsem nechápala, že mi to chtějí zaplatit... bylo mi to trapné....dají mi na to 15 tisíc...jsem jim totiž vykládala, že tolik to stojí, kdybych věděla, že to stojí víc, tak přihodím :grinning:
12. srp 2010 ve 14:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.