• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
rutina u těch doktorú určitě bude...ale zajímalo by mě, jestli se někdy vžívají do nějakých případů nebo zda jsme pro ně "jen" pacienti.... :confused:
13. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
arianka: 8 DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 31 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2IVF
sysysy: 7 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j) KO 14.8.
drndapetka: 10 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace ( Decapeptyl, Puregon 150IU ), KO 17.8.
Iriel: 15 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET
milka77: 21 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 16 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), OPU 14.8.2010
13. srp 2010 ve 12:40  • Odpověz
holky, nevíte, jestli je u stimulky normální "ovulační hlen", i když "ovulka, (OPU)" by měla být až třeba za týden? Jsem dnes 7DC a hlen se objevil...si říkám, že je je to jen zvýšena sekrece díky hormonům a s ovulkou jako takovou to nemá nic společného
hlavně klid.folíki budou a vajíčka taky.Samozřejmě pak budou křičet doma :grinning:
@milka77 to by mě taky zajímalo
13. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz
@milka77 : no jsou :frowning2: nějak jsem se strašně těšila, že to poběží jak na drátku s tím IUI a tohle je jeden problém za druhým :frowning2: a vlastně pořád nic nwm, ani termín, nic..., natož ceny, že :angry: chjo :frowning2: ale v PO jdu k Brandejské, jsem zvědavá, poslední, kterou neznám, jinak mě to střídání už ale začíná vadit, co doktor, to jiný názor, jiný termín a i jiné dávky léků :frowning2: asi to tak musí být, ale občas si protiřečí, tak nwm :frowning2:

magieee: no, máš pravdu, sekají to jak Baťa cvičky . . . tady jsou super sestřičky, ale u doktorů je vidět, že to berou po "kusech" a empatie jdou vesměs stranou .., hodně lituju, že nemám v tomhle oboru nějaké známé, protože vím, že pak berou člověka úplně jinak :frowning2:
13. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
milka77: jaké bereš léky ??? vždyť čekkáš na výsledek IUI ?? :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
@sysysy : laicky myslím, že by neměl být, díky hormonální stimulaci ?? ale nwm,nicméně myslím, že fakt ne
13. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
jo a taky jsem si dnes dokupovala další balení Gonalu a toho Cetro-něco, mám pocit, že budu píchat do 100 let.., v neděli jsem měla končit, teď mám dávky do úterý :confounded:
13. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz
arianka - když je OHHS na ústupu, neuvažuješ o ET v tomto cyklu?
13. srp 2010 ve 12:49  • Odpověz
@arianka já mám s doktory i sestrami naštěstí dobrý zkušenosti a vám všem přeju aby se to zlepšilo :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:50  • Odpověz
no nic.Půjdu za tátem do kuchyně vařit už se vzbudil po noční a už mám i hlada.Zas se ozvu.Pa :slight_smile:
13. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
@sysysy : jak neuvažuju ? Já s tím počítám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: KET byl jen v případě OHHS, teď je situace jiná, tak jsem připravena na ET a partner samo taky nějak snad teda v ten den vyprodukuje něco použitelného ... :grinning:

mimochodem holky, jak dlouho měl cca partner pauzu před OPU a odevzdáním spermijek ?? říkají 3 - 5 dní, dneska zase dr říkal, 2 dny stačí, tak nwm
13. srp 2010 ve 12:59  • Odpověz
@magieee : buď ráda :slight_smile: jako mohlo by to být horší, ale taky lepší :slight_smile: co vaříš dobrého ? :slight_smile:
13. srp 2010 ve 13:01  • Odpověz
tedy pauzu, myslela jsem abstinenci :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a ještě dotaz, když se zadaří a je oplodněno víc vajíček, zavádí se i víc než dvě ???
13. srp 2010 ve 13:11  • Odpověz
arianka - tak to je super, většina holek co měli OHHS tak otěhotněly

A doporučuje se netulit 3 dny před odběrem....ale nám se osvědčila víc než týdenní zdrženlivost - to pak byla kvalita:grinning: :grinning: :grinning:
13. srp 2010 ve 13:13  • Odpověz
@sysysy : jako vážně ?? při OHHS ?? to jsou mi věci ?? :confused: týden ju ? mě právě 3 dny se zdáli málo, aby bylo co dozrát, tak nwm, tak snad tulení naplánuju na dnešek a pak pauza :grinning: jsem normálně zjistila, že jak jsem začla stimulovat, šlo nějak tulení stranou a víc si rozumí s odběrnou lahvičkou, než se mnou :grinning: musím to napravit :grinning: :grinning:
13. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz
@arianka tak to je fajn, že jdeš k Brandejské. Všechny holky si jí chválí, tak uvidíš, jak na tebe zapůsobí :wink: je to primářka, asi z nich všech nejvíc zkušená...já když u ní byla na úplném začátku (první konzultace a příprava na laparku) tak mně přišla takova mdlá...nic moc neříkala, neradila, jen stále něco ťukala do počítače...tak nevím, teď když se to rozjelo a mám za sebou 2IUI a přípravu na IVF jsem u ní už nebyla...možná by to bylo už o něčem jiném...více akčnější...až se budu znova objednávat toho 2DC, třeba zkusím jít k ní, ale nevím, jestli to půjde...uvidim...tak držim palečky na pondělí ať jsi spokojená!!! :slight_smile: mně také říkali 3-5 dní nesexovat :wink: týden se mi zdá hodně, ale zase! je to strašně individuální!!! :wink: arianka, žádné léky neberu - jen Utrogestan - do příchodu mrchy.
13. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@arianka jj, to chce napravit, aby manža nezačal žárlit na stimulku :grinning: :grinning: :grinning:
13. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz
arianka - nám stějně nějaká týdenní zdrženlivost nevadí, my nejsme z těch, co trhají normu každý druhý den :grinning: :grinning:
13. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz
mně by střídání doktorů šíleně vadilo. Jsem ráda, že můj doktor si při druhé - třetí návštěvě už pamatoval moje příjmení a pozná nás s manželem podle vzhledu, nemusím se ptát na všechno 5x a přistupuje k nám individuálně. I na odběr tam bude, i na ET tam bude. Říkal, že neradi praktikují střídání doktorů, že to není dobré a že pokud má doktor pacientku, která má OPU o víkendu, tak ten doktor prostě musí přijít, nemůže se nechat zastoupit (samozřejmě krom dovolených, to je jasné).

@arianka k tomu OPU - tak moc netuším, na co tvůj doktor čeká... já měla v pondělí folikuly 12,5 a 13,5 mm, ve čtvrtek měl ten největší 18mm a OPU je v sobotu. Možná se ti to nějak zbrzdilo snížením dávek po tom OHSS....

My jsme měli sex naposled ve středu večer, tj. dva a půl dne před OPU. U nás má být poslední sex v rozmezí 2-5 dní před OPU.

Více než dvě vajíčka někde zavádí, dělá se to v případě, že máš za sebou třeba neúspěšné první IVF, ale nám doktor vysvětlil, že zavádět více vajíček než dvě je již nežádoucí, že je to riziko - my do toho rozhodně nepůjdeme.
13. srp 2010 ve 13:56  • Odpověz
@milka77 : jo Utroš, tak to jo :slight_smile: jsem si říkala, co bys měla brát :slight_smile: a Utroš bereš 2x denně, že jo ? No, uvidím, já tedy dneska Brandejskou potkala u sestry a i přede mnou a sestřičkou začala mluvit o nějakých lidech z pojišťovny a její slovník byl "kreténi, debilové, podělaný papíry" .........., tak jsem tak nějak trošku znervozněla, ke komu to jdu :grinning: :confused:

milka77: aby nakonec mě nevyměnil za kelímek a svoje představy, co ? :grinning: jj, dneska zkusím tulíky, ačkoli po dnešním odběru nwm :grinning:

sysysy: no pozor, to my taky ne :grinning: ale teď se nějak nemůžu dopočítat, kdy naposled bylo něco mezi námi, tak to už zase není dobrý :grinning: :grinning: jinak zrovna už taky na tom nejsme jakože sexík každou volnou chvíli . . . :grinning:

sovicka: hmm, asi začnu jezdit do Jihlavy . . ., tenhle přístup co píšeš se mi líbí, ten tedy s tím střídaním ne :frowning2: jedině sestřičky mě znají, ale doktoři ani náhodou a podle toho to vypadá .. :frowning2: taky si myslím že termín opu přehnal, ale hádej se s ním :frowning2: no, já asi taky nechci zavést víc jak dvě, jen kdyby někdo řekl, že to je lepší, tak to udělám . . :slight_smile:
13. srp 2010 ve 14:03  • Odpověz
@arianka já střídání zažila na Obilňáku v Brně, ale nebyla jsem tam dlouho, takže mi to nějak moc nevadilo. Tam mi krom jiného vadilo šílené čekání na cokoliv :slight_smile: Na krev... na UTZ... na konzultaci... a pořád dokola.
Ty máš kontrolu ještě před tím odběrem? Hele, já bych věřila, že v caru vědí, co dělají, tak to snad stanovili dobře :wink:
13. srp 2010 ve 14:10  • Odpověz
@sovicka_ : tak tady se nečeká, ale prostě co kontrola to jiný doktor a jiný názor a občas i zpochybní názor kolegy to mě vadí asi nejvíc . . , no mám UZV v pondělí a OPU říkal že vidí na ČT .., faktem je, že injekce mám do úterý...gonal a cetrotide..
13. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz
@arianka jj, ten utroš mám denně 1-0-1, ale to je asi standartní dávka, že? Tak to mě docela vzalo dech - ten slovník Brandejský :astonished: to bych do ní neřekla! A já si tu "stěžuju", že je taková mdlá a neakční... :grinning: to jí musela ta pojišťovna asi hodně vytočit :sunglasses: ale neboj, v PO bude zase OK, po víkendu bude zrelaxovaná! :wink:
13. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
tak v nejhorším ti to posunou na středu, kdyby ti to rostlo nějak rychle... Fakt nevím, to se takhle těžko odhaduje, no... Třeba je ten dominantní velký a ostatní malé a oni chtějí počkat, až ty ostatní poporostou. A je fakt, že folíci mohou mít klidně 20-25 mm a je to ok :slight_smile:
13. srp 2010 ve 14:22  • Odpověz
@milka77 já budu mít Utrogestan po OPU v dávce 2-2-2, ale ono při IVF je to asi jiné.
13. srp 2010 ve 14:23  • Odpověz
@arianka v PO se ten den OPU klidně může změnit podle UTZ a stavu folíků...uslyšíš opět jiný názor :wink: od primářky určitě ten správný! :slight_smile:
13. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz
@sovicka_ to asi jo, po OPU je ten utroš asi třeba v silnější dávce...já ten standart 1-0-1 brala po IUI :wink:
13. srp 2010 ve 14:25  • Odpověz
@milka77 : já měla utroš taky tak, po IUI a před tím v rámci hormon léčby stejně, takže to je asi klasika :slight_smile: no, taky mě dostala, doufejme, že nemá přes víkend službu a bude opravdu odpočatá . . .

sovicka: po OPU jsou dávky vyšší :slight_smile: no uvidím v pondělí, jasně, jen mě štve, že si člověk prostě nemůže nic plánovat, příroda jedna přírodovědná :slight_smile: já právě myslela, že do cca 18mm se musí odebrat, že tak dlouho nevydrží neprasknout ???
13. srp 2010 ve 14:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.