• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
ke gonalu píchám ještě Decapeptyl (od 4DC) a to je fuj, fuj, fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: - je tam šíleně tupá jehla, takže než ten můj špek vůbec propichnu, tak to je na maturitu :confused: , no a to nemluvím o tom, že je toho v té skleněné stříkačce co nejde ani pořádně chytit strašně, strašně moc :angry:

OHHS se asi může projevit před i po OPU. Sice sem taky četla, že OHHS je důsledek volné tekutiny v břiše, ale zas na letáčku u gonalu je psané, že k OHHS může dojít i při stimulaci - tj. před OPU
13. srp 2010 v 19:13  • Odpověz
arianka: 8 DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 31 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2IVF
sysysy: 7 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j) KO 14.8.
drndapetka: 10 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace ( Decapeptyl, Puregon 150IU ), KO 17.8.
Iriel: 15 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET
milka77: 21 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 16 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), OPU 14.8.2010
magieee: 3 den po ET,KO 23.8
13. srp 2010 v 19:14  • Odpověz
@arianka Ja jsem pichala cetrotide s Gonalem, tedy s pulhodinovou mezerou se to musi... a jak ses ptala, ze neprasknou, tak to prave dela ten cetrotide, zajistuje, aby predcasne nepraskly folikuly...

JInak po ET jsem dlouho spala, ne kvuli zakroku, ale protoze posledni dobou jsem nejak nemohla v noci spat, tak to ted dohanim, ale uz jsem vas docetla. :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:19  • Odpověz
A holky, nektere, je to OHSS, ne OHHS :grinning: Ovarialni Hyper Stimulacni Syndrom. A pobavilo me, co znamena OPU - Ovum PIck Up :grinning:

ET bylo v pohode, neboli to, ani to neni nijak neprijemny, mela jsem Lovasovou, byla moc mila a byla tam sestricka, co se zjevne zaucovala, takze neumela najit konec katetru na utz, ale nejaka starsi ji tam radila, tak ho nasly :slight_smile:
Tak mam dva bojovnicky v brisku, dali mi jejich fotku, tak to jsem necekala a docela me to vzalo se priznam....

13. srp 2010 v 19:23  • Odpověz
@iriel : a ET probehlo v pořádku ? nebolelo to ? :slight_smile: Juj, tak teď si jen počkat na krásný výsledek :slight_smile:

no, já píchám Cetrotide ráno a Gonal večer, ale to nastavili v Gennetu, když mi ho píchli ráno ..., to není můj výmysl ...
13. srp 2010 v 19:23  • Odpověz
JO a jinak segra takhle rychle rodila vsechny ctyri, i to prvni, takze to neni jen tim, ze je to uz ctvrty porod..
13. srp 2010 v 19:25  • Odpověz
@arianka ano, já jdu zítra ráno na OPU :slight_smile: už jsem z toho celá nervózní, kolik bude vajec :grinning:
@iriel super! gratuluju ke dvěma bojovníčkům :slight_smile: .....vždyť to říkám, že Lovásová není zas tak hrozná.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
@sovicka_ ať ten zítřek vyjde!!! :slight_smile: tfuj tfuj tfuj
13. srp 2010 v 19:27  • Odpověz
@iriel jéééé fotka, to je hezký, to je milý :slight_smile: Tak teď odpočívat a klídeček :slight_smile:

Přiznám se, že tomu OHSS úplně nerozumím. Vím, že to hrozí už při stimulaci a vím, že se to může objevit po OPU. Obojí to souvisí s vaječníky, velkými dávkami hormonů, počtem folikulů... ale víc fakt nevím. Doktor mi to dvakrát vysvětloval, ale pokaždé jsem se v tom ztratila.
13. srp 2010 v 19:27  • Odpověz
@milka77 díky moc :slight_smile: Plivanec potřebuju :grinning:
13. srp 2010 v 19:28  • Odpověz
@iriel - držím pěsti, ať máš brzy na testu // :slight_smile:

sovicka - a tobě taky držím pěsti, ať je co nejvíc kvalitních vajíček :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:28  • Odpověz
@sovicka_ : a kolik máš folíků ? držím moc palce !! :slight_smile:

iriel: tak ať se bojovníčkové hezky zabydlí :slight_smile: fotečka, to je vážně moc pěkné, to se nedivím, že tě to vzalo :slight_smile: Takže na sále jste byly 3 baby, ju ? :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:40  • Odpověz
@arianka Na sale jsem byla ja, Lovasova, dve sestry a za okynkem embryolozka :grinning: JO a ti mi dva prcci, ale nevim, co jsou, jestli holky, kluci nebo parecek :grinning:
13. srp 2010 v 19:46  • Odpověz
@arianka no, v pondělí jich bylo asi 12, ve čtvrtek asi 11. Tak uvidíme, co z toho nakonec bude :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:48  • Odpověz
@iriel : jej, to je lidí :slight_smile: já myslela komorně ve dvou lidech se to děje :grinning: kolik vás tam bylo na ET ?? :slight_smile: hele, ať je to co chce, podstatné je, ať se to má zdařile k světu (no, neříkám, že by se mě straaašně líbil páreček :grinning:

sovicka: to je krásný počet, tak akorát, držím moooooc palce ! informuj jak budeš moct :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:51  • Odpověz
@iriel jsi "připravená" na dvojčátka? :slight_smile: :sunglasses: :slight_smile: já bych je brala :grinning: hned :grinning: holčičku a chlapečka :wink: to by bylo pozdvyžení :grinning:
13. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
@sysysy : jak to dokážeš do sebe bodnout tupou jehlu s velkým množstvím ?? :grinning: já bych zítra ráno měla dát taky injekci klasickou, doteď to vyšlo že mi ji vždy dali v caru a tak hledám kde je pohotovost, asi budu srab a radši někam sjedu :grinning:
13. srp 2010 v 19:53  • Odpověz
no, klidně i 2 holčičky nebo 2 chlapečky :slight_smile:
13. srp 2010 v 19:54  • Odpověz
@arianka ta klasická jehla je co zač? :confused:
13. srp 2010 v 19:55  • Odpověz
@milka77 : no buď je pero, které má krátkou jehličku, nebo klasická injekce a ten Cetrotide co beru je v klasickíé injekci s delší jehlou ... což je pro mě nepřekonatelný problém . . :pensive:
13. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
přeji dobrou noc všem, jsem nějaká grogy ze všeho, pádím do peřin s noťasem a filmem :slight_smile: hodně štěstí na zítřejší OPU i UZV :slight_smile:
13. srp 2010 ve 20:09  • Odpověz
aha, jehly taky nemusím...naštěstí mi při tom asistuje manžílek :wink: kluk šikovnej :grinning: tak dobrou...
@arianka
13. srp 2010 ve 20:13  • Odpověz
@arianka - no mám zaťaté zuby a myslím jen na to, že za pár sekund už to bude za mnou :grinning: :grinning: :grinning:
13. srp 2010 ve 20:14  • Odpověz
ahoj holky
@arianka to je bezva že je OHSS na ústupu, takže bude nejspíš i ET :wink: , jinak ten rozdíl v počtu foliků je docela divný
@sovicka_ tak zítra držím palečky ať máš co nejvíc vajíček :slight_smile:
@iriel jé tak už je z tebe těhulka :dizzy_face: :dizzy_face: , tak si oba bobíšky hýčkej a ať se jim u tebe mooooc líbí :dizzy_face:

já jsem jinak dopadla :pensive: , cysta jak vyšitá, dostala jsem vyvolávačku, tak snad ms brzy dojde a cysta sama praskne jinak půjdu na odsátí :rolling_eyes: @iriel ty jsi na to m byla viď a prosím tě který den cyklu ti to dělali a byla jsi bez narkozy viď, prosím tě písneš mi o tom něco, třeba i do IP, jinak já bych na to šla asi 2 DC ať můžem zahájit stimulku a prej mám 2 možnosti když nepraskne počkat do dalšího cyklu nebo odsátí, já bych další měsíc čekat už nevydržela
13. srp 2010 ve 20:15  • Odpověz
@ankil Ja byla 22DC, bez narkozy, i kdyz se to dela i v ni, ale podle me je to fakt zbytecne, je to jen chvilicku neprijemne, ale bolest to neni nebo mozna na 3 vteriny.. samozrejme je neprijemne i to zavadeni, ale to je jak IUI, proste nic, po cem by clovek denne touzil, ale nic, co by se nedalo zvladnout. Pak muze clovek trochu spinit, to vzdycky, kdyz se jde pres cipek, ale ja ani nespinila. Necekej, ja takhle musela cekat hrozne dlouho a byla tam porad...
13. srp 2010 ve 20:25  • Odpověz
@arianka Ten cetrotide ma jehlicku malinkou, ta velka je na nasati a malinkou to bodnes, je to jen o trochu vetsi nez u Gonalu a tenka je stejne... je to jen o tom to prekonat, velky rozdil v tom vazne neni.. ja si cetrotide pichala celou dobu sama...
13. srp 2010 ve 20:27  • Odpověz
@milka77 Ja myslim, ze dvojcatka bych zvladla, prupravu mam :grinning: Tak uvidime, jak to nakonec dopadne...
13. srp 2010 ve 20:28  • Odpověz
@iriel díky, myslím že to zvládnu i bez narkozy, teď jsem byla na hystero a bylo to úplně v poho, jasně nebude to nic příjemného ale vydržet se to určitě dá, akorát to bude zajímavé ten 2-3 DC :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz
@ankil - ta cysta je jak na potvoru :frowning2:
13. srp 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.