• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@ankil : to si nedovedu představit :grinning: Ale jednou jsem to zažila u bráchy :grinning: ťukám večer v 21h na skleněné dveře přes terasu a vidím prcka (2 roky) jak bagruje autem zem a vedle na pohovce spí v sedě švagrová, jeho maminka :grinning: Tak to asi občas dopadá :grinning: :grinning:
17. srp 2010 ve 21:05  • Odpověz
@arianka jj asi tak nějak :grinning: , šak počkej taky se takových chvilek dočkáš a jestli se povedou dvojčátka :grinning: ....
17. srp 2010 ve 21:09  • Odpověz
Ahojky, tak jsem se sem konecne dostala. Tak dnesni muj prvni odber byl super. Ani bricho po odberu moc nebolelo, jen tak lehce picha. Mam 8 vajicek a ve ctvrtek mam zavolat co a jak :slight_smile:
17. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz
@arabida a proč nebudeš volat už zítra? Osm vajíček je fajn, z toho určitě něco bude :slight_smile:
17. srp 2010 ve 22:53  • Odpověz
@ankil : no věřím že to je někdy fakt masakr :slight_smile: :slight_smile:

arabida: hezká úroda :slight_smile:
18. srp 2010 v 05:55  • Odpověz
Dobré ránko holky, tak druhou injekci jsem zvládla. Kdo si tu píchá ten Gonal? Potřebuji poradit :confounded:
18. srp 2010 v 06:04  • Odpověz
Krásné ráno i když u nás zatažené :unamused:
@arabida jé, tak to určitě zbyde i na mražáčky :wink:, já myslela že se může volat každý den :confused:
18. srp 2010 v 07:44  • Odpověz
@arianka ranní ptáče, co :grinning: si nemohla dospat :wink: , na kolik jdeš
18. srp 2010 v 07:45  • Odpověz
@sovicka_ Nevim, na embryologii me rekli, co a jak , a ze mam zavolat az ve ctvrtek.
18. srp 2010 v 08:31  • Odpověz
@arabida a jak se cítíš
18. srp 2010 v 08:32  • Odpověz
@arabida tak to bych nedala, já se nemůžu vždycky dočkat dalšího dne, kdy tam mám volat... a včera jsem volala dokonce 2x :grinning:
18. srp 2010 v 08:33  • Odpověz
Jsem rada, ze uz nemusim pichat zadne injekce, ted uz jenom Prednison a od zitrka Utrogestan. Nechala jsem si pro jistotu nechat 2-3 vajicka na ICSI a zbytek IVF a co zbytek zamrazit
18. srp 2010 v 08:34  • Odpověz
@sovicka_ už se ti to blíží :dizzy_face:
18. srp 2010 v 08:36  • Odpověz
Docela dobre, jen me picha bricho asi jako pred ovulaci, celkove jsem rada, ze jsem to zvladla a vubec to nebolelo, protoze to bylo pro me vse poprve. Zatim jsem optimista :slight_smile:
18. srp 2010 v 08:37  • Odpověz
@lilisa Ja jsem pichala Gonal, co potrebujes?
18. srp 2010 v 10:14  • Odpověz
holky hádejte co se stalo............................. dorazila ms jupííííííííííííííííí :grinning: , zítra jdu na utz jestli je cysta pryč a hurá do stimulky :dizzy_face:
18. srp 2010 v 11:40  • Odpověz

arianka: 13 DC, GENNET 1x. IUI, 1. IVF, 18/8 OPU
ankil: 1 DC , CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, 19.8.příprava na ivf- utz
sysysy: 12 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j, 187,150) OPU 19.8.
drndapetka: 15 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace ( Puregon 75 IU, Menopur ), KO 20.8.
Iriel: 20 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET, KO 27.8. (test)
milka77: 26 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 21 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), 6 embryí bojuje, ET 19.8.
magieee: 8 den po ET,KO 23.8
18. srp 2010 v 11:42  • Odpověz
@ankil super, Ja mela pri predposledni ultrazvuku take cystu za delohou a na poslednim uz tam nebyla.
18. srp 2010 v 11:43  • Odpověz
@arabida tak to jsi mě potěšila :slight_smile: , ale při mém štěstí nevím, nevím určitě tam bude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 ve 12:11  • Odpověz
Ahoj holky, vcera vecer mi bylo zle, tocila se mi hlava, ani sedet jsem poradne nemohla, byla jsem hrozne slaba a dneska se mi nafukuje bricho. To by me fakt zajimalo, jestli je to normalni reakce nebo co to je a cim to je... Jsem myslela, jak uz mi bude hej a budu v pohode, ale zatim teda zadna slava a to fakt nejsem zvykla polehavat, ale ted se fakt na nejakou aktivitu vubec necitim...
18. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
@iriel a nechceš si raděj zavolat do caru, ale na ohss je asi už pozdě
18. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
@ankil no sláva :grinning: vidíš že přišla konečně :grinning:

iriel: a dnes už je ti líp ???

tak holky, mám za sebou OPU, máme 14 vajíček, zítra se uvidí, kolik se podařilo oplodnit a jaký je další průběh :slight_smile: ICSI je jasná věc, spermio opět špatné a PK doporučena, ale nwm, nechce se mi do ní, s PK by byl ET v pondělí, jinak v sobotu. Jdu ještě dospat :slight_smile:
18. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
@ankil Prave ze to uz ne, to uz je pozde a nevim, nechci byt za hysterku, zatim je to asi tak nejak v norme, jen jsem si proste myslela, ze mi bude lip rychleji... kdyby to bylo dyl jak tyden, tak se jim ozvu, ono mi zas tak nic neni, jen jsem zeslabla, mota se mi kebule, jo a pali zaha, ale to teda hrozne, brr... no a dneska se pridalo to bricho, ale uz v nem neboli, jen je to takovy tlak... tak pockam a uvidim, kdyztak se zkusim jeste nekoho zeptat.
18. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz
@arianka Jen spinkej a odpocivej, 14 je uzasny, to by i za PK stalo, mas jich fakt hodne... drzim palec :wink:
18. srp 2010 ve 12:56  • Odpověz
@ankil : nemohla jsem dospat ? já nespala vůbec :grinning: v 6 h jsme museli vyjet, abych na 8h byla a já spala asi hodinu ze strachu, abych nezaspala, takový jsem nervák :grinning: takže svítání pro mě byla úleva :grinning: :grinning:
18. srp 2010 ve 12:56  • Odpověz
@arianka seš teda číslo :grinning:, 14 vajuch seš ale šikulka :wink: a co košilka, líbila se :grinning:
@iriel tak uvidíš, ale holky co znám tak byly na začátku těhu taky hodně unavené a o pálení žáhy mi ani nemluv, mě tak v těhu pálívala, že jsem se večer i budila a nemohla spát, ale říká se že když pálí žáha že bude vlasaté mimčo a naše malá se narodila s takovým hárem :grinning:
18. srp 2010 ve 13:10  • Odpověz
autor
@iriel buď na sebe moc opatrná a hlídej se...OHSS může prý být i 7 dní po ET, tak kdyby se Ti bříško ještě nějak moc nafukovalo a bylo Ti špatně od žaludku, motala se Ti hlava nebo se přidala teplota, tak určitě volej doktorům, dostala bys jen kapačku a bylo by líp....samozřejmě Ti přeji, ať to nic není a ať je ta slabost a nafouknuté bříško způsobené mimískama :dizzy_face:
18. srp 2010 ve 13:14  • Odpověz
@iriel jojo.Drndapetka má pravdu můžeš mít OHSS i teď.Pokuď se ti nafouklo břicho tak,že nedopneš kalhoty co včera,tak zavolejdoktorům raději hned.Nechci tě strašit,ale sestřička mi vysvětlovala,že to je jedn z příznaků a může ti být i zle od žaludku.Lepší si prý zavolat včas.Pokuď to nic nebude tak tím líp,ale jistota je jistota :wink:
18. srp 2010 ve 13:36  • Odpověz
@ankil k ms gratuluju :grinning: taková radost, když ji člověk má, co? :slight_smile:

@iriel zavolej si radši do caru, jestli nemáš hyperstimulák :confused: :confused: To není sranda, podle mě se to nemá podceňovat, nečekala bych a volala bych hned.

Já volala před hodinou, dvě embrya se předpisově vyvíjejí a zítra je dostnu, další tři jsou o den zpožděná a půjdou do mrazáku, šesté je nějaké divné, tak se uvidí, jestli poputuje za ostatníma nebo se zlikviduje.

18. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
OOHSS Ovariálního hyperstimulačního syndromu

Jedná se o syndrom s lehkým až závažně těžkým průběhem. Tělo reaguje na hormonální léčbu, která je nepřirozeně vysoká a má za cíl produkci nadměrného počtu zralých folikulů (váčky obsahující vajíčko připravené k oplodnění). Citlivé na hormonální léčbu jsou téměř všechny ženy, ale jen u zhruba 1 % vyžadují komplikace léčbu. U zhruba 23 % se objeví mírné problémy s otoky a tlakem v břichu.

Časově se lékaři setkávají s hyperstimulačním syndromem časným a pozdním. Časný se projevuje 3. – 7. den po aplikaci hCG (lidský choriotropní hormon), který u žen vyvolá ovulaci. 12. – 17. den po aplikaci hCG nastupuje pozdní ovariální hyperstimulační syndrom. Projevy jsou připisovány na vrub vysoké hladině hCG, která při normální ovulaci nenastává. Patří mezi ně zvýšené prosáknutí tkání, volná tekutina v dutině břišní a hrudní. Takový výrazný úbytek tekutin z cév vede k sníženému tlaku, zvýšené srážlivosti krve, která se může projevit emboliemi a trombózami. Pacientka s lehkou formou pociťuje tlak v břišní dutině. Symptomy se stupňují a muže nastat zvracení a průjem. Díky silné dehydrataci může stav vyústit až k selhání ledvin. Lékař pod ultrazvukovou kontrolou vidí výrazně zvětšené vaječníky a ke správné diagnóze ho vede také výrazně oteklý genitál.

Léčba je symptomatická. Mnohdy postačí klid na lůžku a kontrola laboratorních parametrů. Při velkých obtížích spojených s volnou tekutinou se mohou lékaři rozhodnout pro punkci (vpichem odsátí tekutin). Je nutné sledovat laboratorní hodnoty srážení krve a popřípadě zahájit protisrážlivou terapii (heparinem, nízkomolekulárním heparinem). U velmi těžkých případů je nutné přistoupit k přerušení těhotenství. Stav se může zkomplikovat natolik, že může dojít k prasknutí vaječníku a lékař se akutně musí rozhodnout pro jejich odnětí.
18. srp 2010 ve 13:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.