• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
Ahojky, tak zitra rano jdu na transfer, vcera jsem to asi nejak popletla, dnes me rekli, ze mam sest z osmi. Tri ze tri ICSI a tri IVf. Ptali se me jestli budu chtit asis. h., tak prave nevim. Ale zas pry kvuli veku je to lepsi. Tak si rikam, jestli si nenecham jedno normalne a druhe nachystat. Jinak rada bych take reagovala na vase prispevky, ale vzdy je procitam se zpozdenim a debata je uz nekde jinde :wink: . Jinak se taky divim, ze vam na ultrazvuku hned reknou kolik vajec, ja taky myslela, ze se da poznat az z te vysate tekutiny :slight_smile: .
20. srp 2010 v 18:43  • Odpověz
drndapetka: divný, co ? Ale hned po OPU mi řekli, že u nich je tenhle systém, každé ráno mezi 8-9h volají sami no a pak jsem zjistila, že to je vážně sestřička, kdo mi říká info a nic víc neví, než co jí pošlou asi v nějakém raportu ... Na jednu stranu to že volají sami je fajn, proč ne, ale i mě, coby laikovi, ty info připadají hodně zjednodušené, no uvidíme.... Ty si budeš volat každý den, že ?
20. srp 2010 v 18:45  • Odpověz
@arabida : mě niko asis h nedoporučil, i proto, že po ICSI je stejně obal drobně narušen, ale zase co doktor, to jiný názor..., těžko říct ..., na UZV podle mě počet vajíček mohou jen hádat, přesný počet nelze říct .. Držím pěsti a transfer možná mě zítra také čeká :slight_smile:
20. srp 2010 v 18:46  • Odpověz
autor
@arianka no, já si budu volat sama, ale přímo do laboratoře
20. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
@drndapetka : no to právě že snad všechny holky tady dostaly číslo do laborky, tak nwm no, holt Gennet to prostě zavedl tak a co s tím udělám :frowning2:
20. srp 2010 v 19:00  • Odpověz
@arianka Taky drzim pesti, me ho doporucila, protoze mam vice nez 35. Asi u jednoho to tak necham, a druhe necham zavest normalne.
20. srp 2010 v 19:45  • Odpověz
@arabida my AH budeme mít, měla jsem ho i u prvního, v centru to berou jako samozřejmost, ale ještě se teda zeptám jestli teda jo nebo ne, co si o tom myslí ........... na utz vajíčka nevidí, jenom folikuly ale je možné že je dr superman :grinning:
20. srp 2010 ve 20:35  • Odpověz
@arianka oni čekají (a nevědí), protože cca od druhého třetího dne se začne lámat chleba, špatná embrya najednou odpadnou -. i ta, co se vyvíjela předtím normálně. Odpad při PK je klidně i 40-50%. Přesně jako se stalo mě - do 3. dne ok, od 3. dne najednou zhoršení u více než poloviny. Pokud by odpadla třeba všechna kromě dvou, tak pak už není na co čekat.

@drndapetka já mluvila se sestřičkou z embryologie. Počty buněk mi říkala, když jsem jí poprosila.
20. srp 2010 ve 20:44  • Odpověz
@arianka bavila jsem se o tom s tou embryoložkou, jaký na to má názor. Ona říkala, že je to těžké, že jsou klady a zápory. Že tím ICSI to trochu narušené je, ale může to mít smysl, pokud se zdá, že je obal vajíčka nějak více silný nebo pevný. A že u mě se jí nezdálo, že by to bylo nutné. Že je proti takovému velkému obcházení přírody, ale někomu že to i přesto doporučí.

@arianka já jsem taková radikální - já bych chtěla vědět přesnější info a kdyby mi je nedali, volala bych do laborky. A kdyby byli sprostí nebo nepříjemní, zavolal by manžel a sjel by je. Platím jim za to tisíce, mají podávat info :slight_smile:
20. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz
Dobré ránko holky, potřebuji poradit. Chtěla jsem si píchnout Gonal, ale mám v tom peru tři bubliny co mám dělat? Vím, že by tam být neměly, když se aplikuje do těla ..... poraďte :astonished:
21. srp 2010 v 06:11  • Odpověz
Dobré ráno všem :slight_smile: ,ráda bych se přidala do vaší diskuze :slight_smile: ........je dobré mít se s kým podělit o pocity a předat si nějaké rady :slight_smile: .......v unoru jsme podstoupili 1 ivf-bohužel neúspěšně-zaváděli mě dvě embrijka,znic nezustalo k zamražení :cry: ....31.8 jsem začala opět stimulovat menopurem,z 20 folíků bylo 16 vajíček,každý den jsme si volali-12 se jich oplodnilo metodou icsi a 12 sse jich vyvíjelo.....Ve čtvrtek 19.8. nám paní embrioložka doporučila zavedení 3 embrií ohodnocené na jedničku,s tím že zbytek není vhodný k zamražení :frowning2: byli jsme z toho hodně zklamaný,protože pak už zbývá poslední hrazený pokus pojištovnou...................Takže mě ve čtvrtek zavedli 3 bublinky,tak snad to tentokrát vyjde :slight_smile: ........Je mě 37,jedno dítě už mám.Po letech změna partnera a bohužel málo spermií,tak jiná cesta než ivf nebyla.Jsem tedy 3 den od et.,cítím se plně a nafoukle.Klid jsem dodržovala dle doporučení první den na lůžku,samozřejmě ani ted nedělam nic namáhavého,ale myslím si,že těhotenství se nedá vyležet-Kdyby jo-tak nás tu tolik není..................
Všem držím palečky a at všechno dobře dopadne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
...........liliso-bohužel nevím jak je to s těma boblinkama :cry: ,být tebou zavolám do centra abych měla klid :slight_smile:
21. srp 2010 v 08:33  • Odpověz
Krásné ráno
@lilisa tak jsem se šla podívat a v peru mám jednu bublinku, ale není kde se nasazuje jehla je u vrchu takže to nevadí, kde ji máš ty
@mimunesko ahoj vítám tě tady a přeji aby Vám to vyšlo :dizzy_face:
21. srp 2010 v 09:01  • Odpověz
@magieee myslím na tebe, testíkovalas? držím moc palečky :dizzy_face:
21. srp 2010 v 09:02  • Odpověz
@ankil Ahojky vypadá to,že to nevyšlo a sem z toho dost mimo. :cry: :cry: :cry: Test je negativní a navíc asi dostávám menstruaci.Ten můj chce abych tam zavolala,ale myslím,že bych se akorát ztrapnila. :frowning2: :frowning2: Jednodušší bude tam prostě jít v pondělí nechat jen potvrdit co už vím a pak se s tím vyrovnat a zkusit to znovu což bohužel nebude hned. :cry: :cry: :frowning2:
21. srp 2010 v 09:15  • Odpověz
@magieee ach jo, to je mi moc líto :frowning2: Co říct? Vyjde to příště. Statistiky jsou neúprosné, prostě to zhruba polovině z nás vyjde a polovině z nás to nevyjde. Bude nás víc takových. Vím, že člověk se těší a doufá, že zrovna on bude mít ten příjemnější výsledek, bohužel osud tomu tak nechce. Neztrať víru v další pokusy a tfuj tfuj tfuj do příště.
21. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
@sovicka_ To se snadno řekne,ale hůř dělá.Mě to bude asi trvat dlouho než se s tím vyrovnám. :cry: Navíc bych měla být v klidu,protože bych z nervů mohla dostat záchvat.Ptám se co sem uděla špatně a jestli chci tak moc,když chci jenom rodinu. :frowning2:
21. srp 2010 v 09:24  • Odpověz
@magieee to je mi strašně líto :cry: , drž se holka, uvidíš přebolí to a pak nabereš sílu do dalšího boje
21. srp 2010 v 09:35  • Odpověz
@magieee já vím, slova nepomohou. Musíte se s tím nakonec vyrovnat sami. Ale vyrovnáte, člověku nic jiného nezbyde. Chybu jsi neudělala. Při normálním přirozeném sexu je pravděpodobnost početí asi 10%, při IVF 40-50%. I když v tobě není žádná chyba a udělala jsi vše pro miminko, embrya mohla být špatná nebo prostě nebyla ta pravá chvíle. Vyjde to jindy, uvidíš.
21. srp 2010 v 09:37  • Odpověz
já už pomalu přestávám tak moc ležet, už sedím i u počítače, tak můžu konečně zaktualizovat seznam

arianka: 15 DC, GENNET 1x IUI, 1. IVF, 18/8 OPU, zatím 8 embryí
ankil: 3 DC , CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, 2IVF stimulace (puregon 200IU), 23.8.KO
sysysy: 14 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j, 187,150) OPU 19.8.
drndapetka: 17 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace , 23.8. OPU
Iriel: 22 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET, KO 27.8. (test)
milka77: 28 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 23 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), 19 vajíček, 13 oplozováno, 9 oplozeno, 3 v mrazáku, 2 embrya zavedena 19.8., zbytek se přestal vyvíjet. KO a krev 2.9.
magieee: 10 den po ET,KO 23.8
21. srp 2010 v 09:39  • Odpověz
autor
@lilisa když poklepeš na pero prstem, bublina by měla zmizet :wink:
21. srp 2010 v 09:41  • Odpověz
magieee: :frowning2: nwm jestli je ještě šance, že se na testu objeví co chceš, pokud ne, tak jen snad hlavu vzhůru... :frowning2:

@arabida : tak když ti to přímo doporučili, tak to je jiné, mě to tedy nikdo ani nenabízel, no, tak snad toho pak nebudu litovat :slight_smile:

sovicka: no tak ti nwm, jak jsi vcera psala, ze pokud odpadnou treba dve, neni na co cekat, ja mam stale vsech 8 ve vyborne kvalite a nakonec stejne jdu az v pondeli na ET.... porad si myslim ze to je zbytecne....

21. srp 2010 v 09:41  • Odpověz
Nakonec sem tam i volala a prý to nemusí nic znamenat a v pondělí mám prý normálně přijít a zatím brát i hormony.Už tomu,ale nevěřím.Manžel je teď v práci tak sem mu tu pracovní dobu asi nezlepšila a to chceme jet na výlet za mými rodiči k vodě.Bohužel je zklamu a i ty jeho. :frowning2: Za těmi jdeme prozměnu zas zítra. :frowning2: Teď bych ho potřebovala tady.
Šel kvůli mě do práce na 4 aby mohl skončit o půl2 a teď toto. :cry:
21. srp 2010 v 09:42  • Odpověz

arianka: 16 DC, GENNET 1x IUI, 1. IVF, 18/8 OPU, stále 8 embryí, ET 23.8.
ankil: 4 DC , CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, 2IVF stimulace (puregon 200IU), 23.8.KO
sysysy: 15 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j, 187,150) OPU 19.8.
drndapetka: 18 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace , 23.8. OPU
Iriel: 23 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET, KO 27.8. (test)
milka77: 29 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 24 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), 6 embryí bojuje, ET 19.8.
magieee: 11 den po ET,KO 23.8
21. srp 2010 v 09:43  • Odpověz
@mimunesko ahoj, vítám tě, málem bych tvůj příspěvek přehlédla. Přidej se do seznámku :slight_smile: Jsi na tom jako já, já byla na ET ve čtvrtek :slight_smile: Já byla také namlsaná na velké mražení, měli jsme 9 oplozených vajíček, 3 šla hned do mrazáku po prvním dni. Zbytek se vyvíjel zdárně, ale 4. den kultivace se vývoj u čtyrech z nich zastavil, 2 se vyvíjela dál a ta mi také zavedli. Zbytek se rozpadl :frowning2: S embryoložkou to přisuzujeme špatnému spg manžela, ale ani ta vajíčka prý nebyla všechna stoprocentní. Jakou poruchu má tvůj partner? Můj má špatné snad všechno - málo spermií, malou pohyblivost a nejhorší má morfologii, stále se zhoršuje, teď už má jen 3%. Já jsem ležela ve čtvrtek, ale vstávala jsem na jídlo a mísu do postele mi také nenosili :grinning:, včera jsem pomáhala malinko dělat manželovi jednoduchý oběd, byla jsem si na zahrádce otrhat nějaké ovoce a chvíli jsem s manželem seděla na terase, jinak jsem ležela, no a dneska už s ním půjdu na chvíli ven. Také si myslím, že se dítě nedá vyležet, navíc je prý důležité prokrvování dělohy.
21. srp 2010 v 09:44  • Odpověz
autor
@sovicka_ Ahojek, mám pocit, že mě dr říkal, že na jeden (přirozený ) cyklus je pravděpodobnost otěhu 25% a u IVF cyklu pokud je žena mladší 30 let, dobře reaguje na stimulaci a dobře se vyvíjí embrijka , tak je šance 50-65%. Ale jsou to jen statistiky, to jo :unamused:

@magieee Kočenko, drž se! Posílám Ti spoustu sil do dalšího boje a ať to, co nejrychleji přebolí ( a ono to přebolí, to mi věř ). Taky se mi nechtělo po dvou potratech poslouchat "blbý" kecy a rady druhých, znám to. Ale bohužel opravdu čas rány léčí, teď to bolí, za týden se na to budeš dívat jinak.....Vím, že člověk věří ( a je to dobře - víra je to jediný co nám v těchto případech zbývá ), ale příroda je holt mocnější, člověk to musím tak nějak přijat, i když je to těžké :pensive: jsme tu s tebou, neboj :wink:
21. srp 2010 v 09:47  • Odpověz
@arianka k těm embryím - pokud jsou embrya třeba jen dvě, není na to čekat. V břiše je jim lépe a není z čeho vybírat. Zase se neodhalí případná špatná informace od spermie - ta se projevuje až ten třetí, čtvrtý den. Pokud je embryí hodně, tak je lepší počkat, nechat ta horší, ať se sama zastaví ve vývoji a nechat lepší, ať prokáží, že lepší jsou. Pokud jich máte osm, je určitě lepší počkat. Z osmi mohou čtyři odpadnout. Představ si, že by ti dnes zavedli jedno z těch čtyř špatných. Také by se nemusela chytit. Mohla - ale nemusela. Když jich je hodně, je lepší vyčkat.
21. srp 2010 v 09:47  • Odpověz
autor
@magieee Ale vím, jedna kočena měla 12 den po ET jednu / a 15. den po ET tam měla // :wink: tak zkus ještě doufat, pokud tam mimís (ci) jsou, tak jim neprospěje negativní myšlení ( hlavu vzhůru ). A pokud jen špiníš nebo jen mírně krvácíš, tak to může být cokoliv jiného, né hned mrcha.....lež, odpočívej, vem si čokynu a knížku, pohlaď si bříško, a zkus ještě doufat :wink:
21. srp 2010 v 09:49  • Odpověz
@drndapetka každý car má tu statistiku jinou, každý se chlubí skvělými výsledky, ale podle mě je to trochu zkreslené a vidím to tak na těch 40-50%. To přirozené početí - tak 25%, dobře, já si to trochu vycucala z prstu :slight_smile: I když, při IUI je to prý 12-20%, ale tam zase může hrát roli to, že ten pár má evidentně nějaký problém, proto je ta pravděpodobnost možná menší...

Na druhou stranu, nač jsou čísla? Všechny chceme mimčo :slight_smile:
21. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
@drndapetka Budu si s váma psát pořád.Doufám,že to vyjde aspoň některé z vás abych měla pro příště větší naději.Z kraje nám říkali,že můžem zkusit i nějakou léčbu na ty protilátky proti spermiím a toho mýho,že můžou poslat ještě na nějaké vyšetření a dat mu taky něco aby se třeba to sperma trochu spravilo někomu to prý pomáhá.Asi se do toho teď pustíme než budu moct jít znova aby byla větší šance.Stejně to teď chvíli potrvá než půjdu.
21. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
@drndapetka taky to může být špinění ze zahnizďování. Krev ukáže.
21. srp 2010 v 09:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.