• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@arianka co embryjka, už máš nějaké info? :slight_smile:
22. srp 2010 v 08:46  • Odpověz
autor
Ahojky,

tak mě je po Pregnylu dost mizerně :pensive: Od rána, co jsem vstala mě bolí žaludek, je mi skoro až na zvracení :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jsem jak mátoha, bez šťávy, bez energie :unamused: Snad to do zítřka přejde, nebo jim tak ještě pozvracím sál :grinning:

Poradíte někdo, co mám dneska jíst a pít, aby by mi líp?Udělala jsem si neslazený čaj, maličko zabral, ale stejně se mi v žaludku a ve střevech honí žáby :rolling_eyes:

No nic, jdu do pelechu....
22. srp 2010 v 10:24  • Odpověz
@sovicka_ : hezké ráno :grinning: neeee, vždyť v neděli nikdo nepracuje, dnes mám den off :grinning: zítra bude info, doufám, že nezměněné :slight_smile:

drndapetka: to je divné ? ještě jsem nečetla, že by po Pregnylu bylo někomu zle ? Holt co tělo to originál :slight_smile: tak si hoď holt dietku, asi no :slight_smile: rohlík a rohlík a čajík :slight_smile:
22. srp 2010 v 10:45  • Odpověz
Ty joo, nemáte trochu depku holky ? :slight_smile: Vy co ležíte jako já :grinning: Dneska je asi poslední slunečný den, na chvíli jsem šla na zahradu, ale bez vody to nejde tam fungovat, navíc mi je dnes zase divně, tak jsem vyslala zbytek rodiny k vodě a snažím se odreagovat mrknutím na filmíky, ale strašně mě to deptá, že je tak krásně a já ležím v posteli :frowning2: :frowning2:
22. srp 2010 v 10:47  • Odpověz
ahojky, tak z našich 7 embryek se dále vyvíjí pěkně 5 - jsou 3xosmibuněčná a 2xšestibunečná a ti zbývající odpadlíci jsou opožděné ve vývoji - jedno čtyřbuněčné a jedno dvoubuněčné. Takže zítra mám ET- to budu 4.den od OPU (nepočítám den OPU). Prý by mohlo něco být i do mrazáku, ale to se uvidí až zítra, kolik jich ještě odpadne - Jen mě celkem překvapilo, že na to, aby je mohli dát do mrazáku potřebují manželovu krev.... Tak jsem jim řekla, že zítra se tam prostě nedostane ani kdyby nevím co, takže jestli ten vzorek lze dodat až po zamražení. A prý JO. Tak to jsem v klidu.

Jo a četla jsem, že při prodloužené kultivaci ke stadiu blastocysty, zůstane cca 35% embryí z celkového počtu....celkem se to tedy pěkně přetřídí...

Holky, když je blastocysta, kolik má buněk? V tomhle se vůbec neorientuju :confused:
22. srp 2010 v 10:56  • Odpověz
A jinak po OPU už se cítím výborně, bolest odezněla, asi to fakt chtělo v klidu ležet a pít a pít :slight_smile:

iriel - měla jsi PK? Pokud ano, tak prý embryo už nemá čas zdrhnout do vejcovodu :grinning: a pěkně se zahnízdí v děloze :dizzy_face:
22. srp 2010 v 10:57  • Odpověz
@drndapetka já myslím, že je to normální, mně bylo taky divně. A pak následující dny taky. SPíš mě bolelo břicho, ale nic to nebude. Odpočívej a jestli máš střevní trable, dej si mírnou dietu - čaj, rohlíky, piškoty, rýži... Ono to před OPU neuškodí.

@arianka aha, já už mám zmatek, kde se dělá o víkendu a kde ne... Já taky polehávám a jsem ráda, venku je strašné vedro, koupat se nemůžu, takže jsem ráda, že jsem v chládku :slight_smile:

@sysysy blastocysta - buňky se už spočítat nedají, protože jsou nalepené jedna na druhé - je jich prostě MNOHO :slight_smile: 5 embryí je ok. Takže máte 5 embryí po dvou plných dnech? Ty počty buněk jsou ok. My měli ET až 6. den. Do té blastocysty ti to asi kultivovat nebudou, ne? To by museli ještě 2 dny... Ta zpráva, že embryo nemá čas zdrhnout do vejcovodu je super :slight_smile:
22. srp 2010 v 11:16  • Odpověz
autor
@sovicka_ děkuju, já má spíš strach, že mi zítra před OPU bude zle jak dneska ráno, a že se jim tam vyvrátím nebo pozvracím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pomohl mi čaj a piškoty.....naštěstí. Průjem zatím nemám, ale směřuje to k němu, pěkně to ve mě bublá :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: No, co bych taky chtěla, Pregnyl je přeci hcg, tak už mám vlastně těhu nevolnosti předem :grinning:
22. srp 2010 v 11:35  • Odpověz
@drndapetka - já měla ráno před OPU střevní nervozu :grinning: , ale pak bylo vše OK

@sovicka_ asi to jsou 2 plné dny - celý pátek a sobota - čtvrtek a neděle se asi nepočítá :slight_smile:
jsem i ráda, že ET bude na 4.den, neb nám by pak určitě na ten pátý den toho moc nezbylo a přece jen bude bobískům líp u maminky než v misce :grinning:
22. srp 2010 v 11:40  • Odpověz
autor
@sysysy já jsem si zvykla ráno snídat, jinak mi je blbě, a když zítra nemůžu, tak nevím jak mi bude :frowning2: Už to chci mít za sebou :grinning:
22. srp 2010 v 11:42  • Odpověz
autor
@sysysy jj, přesně jak píšeš...oni den OPU a ET nepočítají, jen ty dny mezitím :wink:
22. srp 2010 v 11:44  • Odpověz
@sysysy PK jsem nemela, nebyl duvod, s tema nasima dvema prckama, nebylo co tridit... Ale dneska je mi lip, jen krece sem tam, ale nemotam se, tak snad uz to bude jen lepsi :slight_smile:
22. srp 2010 v 11:53  • Odpověz
@sysysy jo počkej, OPU bylo ve čtvrtek? Tak to jsou 3 dny a dneska je to 4. den. To 8-mi a 6-ti odpovídá tomu 4. dni. Mně se právě v tento den zpozdil ten zbytek embryí, 4 ze 6-ti. Jsem i ukázkový případ odpadu při vývoji do blastocysty - nám odpadlo 66% a zůstalo 33%. ET máš 5. den, po 4-denní kultivaci. Dny OPU a ET se počítají tak, že je to jeden den. Však tak, jak to píšete, by to ani nedávalo smysl - když měla sysysy OPU ve čtvrtek a ET má v pondělí, je mezi čtvrtkem a pondělkem 96 hodin - a to jsou 4 dny kultivace :slight_smile:
22. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz
@iriel taky mám dneska křece- mírné píchání :slight_smile:
22. srp 2010 ve 12:05  • Odpověz
ahj holky, zdravím při krásném víkendíku :slight_smile:
Chci se zeptat, dnes jsem si aplikovala první dávku injekce Cetrotide, a v místě vpichu se mě uděl asi tak 7 cm otok ... co s tím? Je to normální? :unamused:
22. srp 2010 ve 12:35  • Odpověz
@drndapetka to zvládneš :wink: a nakolik máš OPU, jinak nejlepší je čajík, piškoty, rohlík přesně jak psaly holky
@iriel tak to je dobře že je ti už líp :slight_smile:
22. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
autor
@ankil máme tam být ráno na 8:45, ale předtím manžel spermijky, tak se na sál dostanu až tak v 10 hod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. srp 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
@ankil Nejhorší je, že mi dali ještě antibiotika Doxybene, bude je brát i mnažel, je to proti případné infekci, a stěma mýma nevolnostma mi to asi spíš uškodí než pomůže :rolling_eyes:
22. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz
autor
@lilisa Ahojky, já měla takhle vyrážku ( bouličku červenou ) po Dipherilinu, po jiných injekcích ne. Ale pokud Ti do hodinky zmizí, tak je to o.k. , jen kožní reakce :wink:
22. srp 2010 ve 12:47  • Odpověz
@drndapetka tak mě naštěstí po pregnylu zatím nikdy nic nebylo,kdyžtak si tam vem pár piškotů ať nepadneš, ale stejně po odběru budeš pak ještě vyspávat, hm až v 10 to je docela pozdě :stuck_out_tongue_closed_eyes: , když jsem byla na IUI tak cca 10.30 chodily holky co měly OPU už domů
22. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz
@lilisa U cetrotide je to bezne, me na to primo sestra predem upozornila, ja mela jen rude fleky a svedeni, bez otoku, ale bezne to je. Pouze pokud by to po nemizelo, tak se radsi porad s lekarem..
22. srp 2010 ve 12:52  • Odpověz
@iriel holky díky za odpově´d. Ráno jsem si to píchala a mám to doteď, je taková bílá nafouklá. No snad to nic nebude, jen aby to účinkovalo. Kdyžtak bude stačit zavolat až zítra ráno do centra?
Se mi zdá, že to rychle utíká, už stimulkuji 6 den :sweat_smile:
22. srp 2010 ve 12:55  • Odpověz
@lilisa jj letí to :wink: , já už 4 den :grinning: , určitě stačí zavolat až zítra
22. srp 2010 ve 13:01  • Odpověz
@ankil :wink: Ty zítra jedeš na kontrolu,že? Já až v úterý ...
22. srp 2010 ve 13:12  • Odpověz
letí to příšerně. Ono jak člověk každý den píchá nebo bere nějaký lék, tak to letí přímo závratnou rychlostí, den po dni.

@drndapetka tak uvidíš, poležíš si, snad ti bude fajn...

@ankil on to má s tím odběrem každý jiné, mě vzbudili, asi tři minutky jsem byla úplně blbá, ale hned jsem chmátla po mobilu a smskovala s manželem. A on pak přišel za mnou, takže jsem nespala. Usnula jsem až za pár hodin v klidu doma v posteli :slight_smile:
22. srp 2010 ve 13:17  • Odpověz
@sovicka_ jj, při 1 ivf, to jsem byla v Brně mohl být manža se mnou na pokoji tak jsem pak nespala a za tak půl hoďky jsem šupajdila domu, ve Zl myslím manžílci na pokoj nechodí, je tam víc pacientek tak asi proto tak uvidím jak to tady chodí
22. srp 2010 ve 13:35  • Odpověz
@lilisa jj už zítra :wink:
22. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
@ankil ahojky,byly jsme spolu v červencovém IVF,ty jdeš zítra na OPU? :slight_smile:
22. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
@okcelok ahoja :dizzy_face: nene, zítra jdu na utz zkouknout kolik budu mít foliků, předpokládané opu bude až 30-31.8........ a ty jak, už dorazila ms?
22. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
@okcelok a půjdeš zas k Machačovi nebo k někomu jinému
22. srp 2010 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.