• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@sysysy : ja pojedu urco domu,chci do sve postele a basta. Ptala jsem se specialne doktora a rikal, ze v pohode, ze zadne omezeni neni a klidne dneska po hodine lezeni tady u nich muzu normalne treba na prochazku a tak... Tak snad auto a cesta nebude vadit.
23. srp 2010 ve 13:39  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem Vás v rychlosti dočetla :wink:
@iriel jj, určitě zkus testík, 12 den tak to tam už určitě budou //, klobouk dolů já bych to asi do 12 dne nevydržela
@sysysy já po ETu byla chvilku u bráchy, tam jsem polehávala a tak za hoďku jsem jela 100 km domů :slight_smile: a vidíš, prcek doma takže cesta vůbec nevadila
@arianka hm, ale důležité je že máš 2 bojovníčky v bříšku, tak si je hýčkej, držím palečky stejně jako @sysysy

já na kontrole dopadla tak že na jedné straně 7 na druhé 5, největší má 10mm, tak snad z toho něco bude :confused:
23. srp 2010 ve 13:41  • Odpověz

arianka: 18/8 OPU, ET 23.8.
ankil: 6 DC , CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, 2IVF stimulace (puregon 200IU), 27.8.KO
sysysy: 17 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j, 187,150) OPU 19.8.
drndapetka: 20 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace , 23.8. OPU
Iriel: 25 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET, KO 27.8. (test)
milka77: 31 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 26 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), ET 19.8., KO + krev 2.9.
magieee: 13 den po ET,KO 23.8
mimunesko: únor 1.IVF Sanus Hradec - neg., nyní Arleta Kostelec 2. IVF, 5 den po ET
23. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
@arianka mrazacky nemame, ja mela 4 vajicka, z toho 3 zrala a z toho se jedno prestalo uplne vyvijet, jedno sice bylo malinko pomalejsi nez druhe, ale dali mi obe, takze mrazacky vuuubec, nebylo z ceho. Ale zase embryolozka rikala, ze cim driv pak jdou do delohy, tim lip, ze to i to pomalejsi muze dohnat, nikdo nevi, tak proste uvidim, budu testit pozitri..
23. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
Magiee ma dneska tu kontrolu, co? To jsem zvedava, jak ji to dopadlo, nadeje umira posledni.... doufam,z e se tu ukaze.
23. srp 2010 ve 13:52  • Odpověz
@arianka holky, vždyť jste to tu samy psaly a včera jsme to rozebíraly: PK spočívá v tom, že se vyselektují ta nejlepší embrya, ta se dále vyvíjí, dospějí třeba až do blastocysty, která se lépe chytá v děloze a lépe to kopíruje cestu embrya vejcovodem do dělohy. To jsou pozitiva. Negativa jsou ta, že při PK je vysoký podíl "odpadu" - až 2/3 embryí to vzdají. Takže 6 z 8mi, to dost odpovídá. Naše embryoložka šla stejnou cestou: snažila se ze 6ti embryí vyselektovat ta nejlepší a zbytek případně zmrazit. Nepovedlo se, embrya to po 3. dnu vzdala - OPU bylo v sobotu a ta embrya se v úterý začala zpomalovat, do čtvrtka se úplně zastavila a rozpadla. Dvě to nevzdala a ta mi dali dovnitř.

Takže klííííd, nespekulujte, že to není náhoda, když se embrya rozpadla / přestala vyvíjet, prostě to tak je. po 3. dnu vývoje embrya přebírá za embryo odpovědnost spermie a pokud je spermie špatná, tak embryo nevydrží. Dobře, že to tak dopadlo. Vzhledem k tomu, že byla ta embrya špatná, kryokonzervace by byla zbytečná, i kdyby k ní došlo o den dva dříve a byly by to vyhozené peníze. Já mám z prvního dne po oplození 3 mrazáčky, ale nikdo mi bohužel nezaručí, že po rozmražení to také nevzdají.

Pokud je embryí málo, není důvod čekat na ten 6. den a je lepší šoupnout je do dělohy, jak píše Iriel :slight_smile:

A jsi tedy už po ET? Já si nepamatuju, v kolik to máš :slight_smile:

@ankil gratuluju k úrodě folíků, byla jsem na tom stejně, nakonec z toho bylo 13 zralých vajuch :slight_smile: (19 včetně nezralých)
23. srp 2010 ve 13:53  • Odpověz
@iriel já na ní myslím celý víkend... ale neukázala se, tak nevím nevím, jestli se jí nerozjela ms :frowning2: Držím jí pěsti i nadále, samozřejmě...
Začínám být napnutá na středu na tvé testování :slight_smile:
Dnes jsem četla o jedné holčině, která testovala 6 dní po ET, po 5denní kultivaci, takže 11. DPO - a měla tam // :slight_smile:
23. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
taky jsem zvědavá co magiee
23. srp 2010 ve 13:54  • Odpověz
@sovicka_ Holky me taky lamou, at to zkusim uz zitra, tak mozna se necham zlomit, ale nemam tu citlivy test, psala jsem mm, at nejaky koupi, ale koukam, ze to jeste necetl, tak uvidim, bud uz zitra nebo pozitri... nekomu to leti nahoru rychle a nekdo dokonce ma negativni test jeste 4. tyden tehotenstvi, to je hrozne individualni. Snad se tu Magiee aspon stavi a da vedet, jestli je to negativni, tak chapu, ze se ji asi moc nechce komunikovat :frowning2: A Drnda ma dneska OPU, ze? To je ale plodnej den... :slight_smile:
23. srp 2010 ve 14:03  • Odpověz
@iriel : aha a tys mela transfer driv nez 5.den,ze? No dobra ale porad nejak logicky chapu ze ze 3 zralych vajicek jsou nakonec 2 embryjka, nez ze ze 14vajicek je zralych 8 a zbudou dve :cry: to je velka ztrata
23. srp 2010 ve 14:19  • Odpověz
Ja mela ET 3. den. V utery OPU, v patek ET.
23. srp 2010 ve 14:27  • Odpověz
@arianka já měla 19 vajíček, 13 zralých, z toho 3 embrya po kultivaci 24 hodin a 2 po pětidenní kultivaci. Jsem na tom dá se říci statisticky hůře, protože nevěřím, že ta 3 zmražená budou včechna ok. Doufám, že z nich jedno embryo bude, ale 19 vajíček --> 3 embrya nebo 14 vajíček --> 2 embrya, vyjde to nastejno. Vy máte spermiogram naprosto ok?
23. srp 2010 ve 14:32  • Odpověz
@iriel vydrž do středy :slight_smile:
já bych vydržela asi klidně až do krve, ale nechci zažít případné zklamání až tam. Pokud to vyjít nemělo, chci to rozdýchat doma :slight_smile:
23. srp 2010 ve 14:40  • Odpověz
@sovicka_ to stejne rozdychavas doma, jdes na krev a odpoledne si volas, ne? Aspon tak to holky psaly...
23. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
ahoj,arianko-mě odebrali 16 vajíček z toho bylo oplozeno 12 oplozeno a tři prý byla přezrálá.Každý den jsem volala až do šestého dne zavedení o a v den transferu jsme se dozvěděli že též není co mrazit,některá se prý rozpadla a něk
erá byli pozadu ve vývoji-nezbývá nám nic jiného než jim věřit :slight_smile: -hold to je příroda :frowning2:
......některá jste se tu ptala na jakou obrazovku se přítel při transferu díval? Transfer se dělal pod ultr.-tak na to jak se katetr zavadí do dělohy a tak......... což v Hradci se nedělá
Držím ti a všem nám pěsti :slight_smile:
Jinak já jsem byla dneska první den v práci-vymluvila jsem se,že mě pobolívají záda a nedělala jsem nic těžkého.Pár nejbližších přátel to ví,co podstupujem ale jinak nikdo.Chci si ušetřit ty soucitné pohledy v případě neúspěchu a to neustálé ptaní-tak co jak se cítíš? a co ještě jsi to nedostala?apd.Pracuji převážně v ženském kol.-tak chapete :wink:
....a ještě jeden postřeh-je mě opravdu lépe v práci-myslím taky i na něco jiného a lépe mě to utíká :slight_smile:
23. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
@sovicka_ díky :grinning:
@iriel u nás v centru jdeš na krev, hoďku čekáš na výsledek a pak jdeš k dr
23. srp 2010 ve 14:49  • Odpověz
Sanus tedy žádnou obrazovku nemá, prostě zavedou katetr, vypustí embrya a hotovo.

Jo a jde se na krev, pak se hoďku čeká a pak je KO.

23. srp 2010 ve 14:52  • Odpověz
@sovicka_ : no to vyjde nastejno, máš pravdu. Máš pravdu s tím odpadne, vím to, ale prostě zklamání bylo ... , nějak jsem s touhle variantou nepočítala... No spermio, první dělané v lednu naprosto v pohodě nad normou, pak další dvě už pod normou, ale šance přirozeně otěhotnět dle dr tam je i tak, ale hybnost horší.

mimunesko: no taky pěkné .. , jasně, je to příroda, spíš je to takový ten pocit, že jim člověk musí věřit a pořád ve mě hlodá jen myšlenka, zda všechno všichni udělali tak jak měli..., prostě paranoa... :grinning: S tím, žes to v práci neřekla, chápu :slight_smile: U mě to neví nikdo a přesně, chtěla jsem se vyvarovat vyptávání a utěšování atd :slight_smile: Ale já raději budu doma, tedy s vycházkama, normálně trávím za volantem nebo v letadle hodně času a to teď nechci a doma je pořád co dělat :slight_smile:

Jinak tady v Gennetu to také dělají pod UZV, ale na normálním malém monitoru, kdy sestra navádí dr a drží UZV :slight_smile: No a pak už 20mnt na pokoji a šupem domů. Jo a testovat mám za 14 dní doma, kdybych chtěla mít jistotu, tak na krev, ale stačí doma, jasné to prý bude .. A ještě jsem si měla koupit Anopyrin a užívat ho + Utroš
23. srp 2010 v 15:02  • Odpověz
a Magiee tu ještě nebyla, že ? snad vše dobře dopadlo a zbytečně se strachovala :slight_smile:

Mě upozornili, že 7.-9. den může být špinění a že to je vlastně dobře, protože se prcek / prckové uhnízďují..
23. srp 2010 v 15:03  • Odpověz
@arianka hm... taky můžou být ty spermie geneticky špatné. Prý se to dá zjistit fragmentací spermatu, já na to manžela poženu, pokud bysme nááááhodou teď neuspěli - ale to předbíhám :slight_smile: Zklamání to je, já byla taky zklamaná - i když, já byla ráda, že ta dvě embrya tam pořád jsou.
23. srp 2010 v 15:03  • Odpověz
teď mi došlo vy píšete vesměs že máte mít kontrolu, já žádnou nemám ?? jen testnout a podle výsledku se ozvat ??
23. srp 2010 v 15:05  • Odpověz
@sovicka_ : no to může, ale otázka je, že on už dvě děti má ? tak nwm ? a bez problémů ? tak jestli v našem případě by mělo smysl ho tam hnát, když už se 2x osvědčil, to fakt nwm. Ale jasně, člověk musí být rád i za tenhle úspěch :slight_smile: Tak holt jen ať ta příroda sakra dobře zabojuje :slight_smile:
23. srp 2010 v 15:06  • Odpověz
@arianka tak u nás se chodí 14 den na krev do centra ať je to IVF, IUI a podle výsledku se řeší jak dál
23. srp 2010 v 15:14  • Odpověz
@arianka no jo vlastně, tys psala, že tam máte teď děti, nebo jste měli? Jak jsou staré? :slight_smile: Mně by asi trochu vadilo, že po ETu nemám úplný klid :confused: :confused:
23. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
@arianka mně vůbec neříkali, ať testnu :slight_smile: mně rovnou pozvali na 14 dní po ET na kontrolu. Krev a za hodinu konzultace s doktorem.
23. srp 2010 v 15:18  • Odpověz
@ankil : tak já nwm, mám prostě všechno divně..., žádnou kontrolu nemám, jen testovat a pokud chápu správně, tak mezi IVF musí být min. měsíc nebo déle pauza, že ? Tak možná proto žádná konzultace, mrazáčci nejsou, není moc co řešit, vyjde, nevyjde, řešení někdy na konci podzimu :frowning2:

sovicka: jj, on má děti z předchozího vztahu, 13 a 17 let, tak jasně, může se kvalita za ta leta změnit, resp změnila, ale co se genetiky týče, to nwm, zda může také. No, naštěstí jsem si upřímně zalezla hned do postele, mám navařeno a zítra brzo ráno frčí na 2 dny na Slovensko, tak klid bude :slight_smile: Ono vyšlo IVF přesně na 14 dní, co jsou u nás .. . :confused: Ale já nechtěla čekat kvůli tomu další měsíc...

sovicka: no vidíš, všechny to tu máte a já od nich dostala test ... :angry: no nevadí, já si na tu krev stejně dojdu.... :slight_smile:
23. srp 2010 v 15:24  • Odpověz
ty dva dny ležení budou nekonečné, asi jdu nakupovat po internetu, konečně si koupím nějakou košilku podle představ :grinning:
23. srp 2010 v 15:26  • Odpověz
@arianka na jiné diskuzi jsem četla že holky si třeba dělají test a pokud je pozitivní tak se objednají do caru, záleží na zvyklostech centra u nás se naštěstí chodí na krev automaticky, ale stejně si doma test určitě udělám....to by mě taky zajímalo za jak dlouho je možná stimulace na další ivf pokud první nedopadne..........máš teda naplánovanou příjemnou zábavu :grinning: :wink:
23. srp 2010 v 15:36  • Odpověz
@ankil : košilka objednaná, 10 minut času zabitých :grinning: No někde jsem četla, že doporučená doba mezi IVF je 3 měsíce ???
23. srp 2010 v 15:40  • Odpověz
@arianka tak to seš rychlá :grinning: :grinning:, nechceš se nám pochlubit jaká se ti líbila :wink:
23. srp 2010 v 15:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.