• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@arianka hele a ty plánuješ ležet jakože nonstop? :slight_smile:
23. srp 2010 v 15:48  • Odpověz
@ankil : nojo, ale já neumím přidat fotku, počkej, pošlu odkaz :grinning: :grinning: ale je to jakože "nemocniční košilka " :grinning:

sovicka: neeeeeeeeeeeeeeeeee :grinning: :grinning: ale dneska chci, to ano, zítra polehávat a pak tak nějak klidově normální režim :slight_smile:
23. srp 2010 v 15:50  • Odpověz
http://www.bonprix.cz/bc/offer.htm?pr=105285

jako nehledej v tom extra eleganci, ale já nemám ráda noční košile a už vůbec ne kytičky a medvídky atd., jsem celkem vysoká a rozhodně ne postavou anorektička, takže si v tom pak připadám jak velkej, sladkej bonbon :grinning: Tak jsem úmyslně hledala košili ala velké a dlouhé triko :grinning: :grinning:
23. srp 2010 v 15:55  • Odpověz
@arianka Jo, to mi rikala Dr taky, to je kvuli te stimulaci...
23. srp 2010 v 15:56  • Odpověz
@iriel : no přesně tak, takže radši vůbec nebudu přemýšlet nad tím, že by tohle nevyšlo .... Protože 1/4 roku je opravdu dlouhá doba..
23. srp 2010 v 15:59  • Odpověz
@arianka Ta je nahodou super, kolik meris? Ja jsem jako fakt baculata, takze nejake roztomile kosilky teda ne e, doma spim v manzelove triku a nebo bez nej a mam jen jednu "nemocnicni" kosilku, zapinaci vepredu.
23. srp 2010 v 15:59  • Odpověz
@arianka náhodou vypadá dobře :wink: akorát jí moc neunosíš, pokud ji máš jako nemocniční :grinning: , ivf vyjde a u porodu do ní zas nenarveš břicho a pokud budou dvojky tak to ani nemluvě :grinning:
@iriel tak co zkusíš testit už zítra :dizzy_face:
23. srp 2010 v 16:00  • Odpověz
Výhody PK:
Možnost vybrat nejlepší embrya pro ET.
Transfer pouze jednoho embrya aniž by došlo ke snížení pravděpodobnosti otěhotnění.
Výrazné snížení počtu vícečetných těhotenství.
Synchronizace vývoje endometria s vývojem embrya tak jak je tomu v přirozeném cyklu
Prodloužení doby kultivace umožňuje provedení preimplantační genetické diagnostiky (PGD) v odůvodněných případech.
Použití jako diagnostické informace u pacientek s opakovaným selháním IVF cyklů (nedojde li opakovaně k žádoucímu vývoji embryí po PK je nutno hledat důvody selhání jinde než v procesu IVF a kultivace embryí – př. genetika, mužský faktor tj. kvalita spermií).
Možnost redukce počtu spontánních potratů souvisejících s vyšším věkem pacientky.
Nevýhody PK:
Definitivní ztráta (zástava dělení) některých kvalitních embryí v časném stupni vývoje. Embrya která by se mohla zdárně vyvíjet v děloze po transferu 2. nebo 3. den kultivace.
Zvýšené riziko možnosti, že k ET vůbec nedojde neboť až 60% embryí se v podmínkách kultivace in vitro zastaví ve vývoji 2. až.3. den.
Zůstává snížený počet embryí nebo žádná embrya pro kryokonzervaci.
Výrazné zvýšení pravděpodobnosti vývoje a narození jednovaječných dvojčat.
Tendence k selekci pohlaví ve prospěch pohlaví samčího (rychleji se vyvíjející embrya jsou spíše mužského pohlaví).
Zatím kontroverzní výsledky v úspěšnosti těhotenství po PK nebo po ET časných embryí mezi centry IVF ve světě.
23. srp 2010 v 16:02  • Odpověz
tak vidíš :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:04  • Odpověz
@iriel : já mám 179 a jsem řekněme také dobře rostlá :grinning: takže doma přesně totéž, partnerovo triko nebo jen nátělník a "boxerky" a fakt jsem prostě v obchodech nenašla nic takového jakoby obyč, ale přitom příjemného, na netu je toho mraky :grinning:

ankil: dík :grinning: noo, hned na jiné stránce měli těhotenské košile a taky pěkné :grinning: jojo, dvojčata by byla fajn, i za cenu, že ta košile bude ležet ve skříni nedotčená :grinning:

23. srp 2010 v 16:04  • Odpověz
@ankil Asi ne, pockam na stredu aspon, stejne tu nemam citlivy test, mam mamatest a ten ma 25IU/ml, chtela bych ten 10IU/ml, tak pockam do stredy, zitra ho manzel koupi :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:08  • Odpověz
@arianka podle fotky v ikonce vypadas na krehkou vilu :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:09  • Odpověz
@iriel : a jak se vůbec cítíš ? ty nevolnosti a motání hlavy atd., odeznělo, trvá ?
23. srp 2010 v 16:09  • Odpověz
@iriel : :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: partner by ti řekl těžkotonážní víla :grinning: :grinning: ta fotka je 4 roky stará myslím, no trochu jsem přibrala, co naplat :slight_smile: Ale zase si to kompenzuji pocitem nárůst váhy = zvětšení prsou :grinning: Tak jsem si řekla, že do formy se dostanu po porodu :grinning:
23. srp 2010 v 16:10  • Odpověz
@arianka Dneska je mi fyzicky urcite lip, zato jsem se probudila s takovou divnou uzkosti, az se mi chtelo brecet a cely den jsem se toho nemohla zbavit, tohle se mi fakt nestava... ale uz to pominulo, dneska mam zas navaly horko zima horko, proste super :grinning:
23. srp 2010 v 16:12  • Odpověz
@iriel jj mamatest 10 mám doma, vždy připravená :grinning:
23. srp 2010 v 16:14  • Odpověz
@arianka Ja mam prsa veliky porad, takze kez by nerostla :grinning: I kdyz manzel si teda nestezuje, jemu se presne tohle libi, vyrazne hubnout mam primo zakazano :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:15  • Odpověz
@iriel tak to je dobré znamení, určitě si těhu :dizzy_face:
@arianka těžkotonážní víla :grinning: :grinning: :grinning:
23. srp 2010 v 16:16  • Odpověz
@ankil No jo, no, chybicka :slight_smile: Ja si matne vzpominam, ze mam jeden v praci, uz ani nevim proc, ale mohla bych se jit projit do lekarny, to je pravda... otazka je, jestli u nas "na vsi" bude v lekarne neco takoveho k mani :grinning:
23. srp 2010 v 16:17  • Odpověz
tak už jsem zpět:slight_smile:), z našich všerejších 5-ti bojovníčků odpadl jeden, takže nám dnes zůstaly 4 morulky - dvě mám v sobě a 2 děcka v mrazáku :grinning: Prý vypadaly pěkně, ale to asi říkají každému :wink: a zítra už prý by z toho u mě měla být blastocysta :dizzy_face: Celkem jsem platila 21300,- Kč (léky, PK a ICSI 6ks a zamražení). O AH se se mnou nikdo nebavil, zrovna jsem do papírů předem napsala, že ho nechci, takže mi ho neúčtovali, ale v lékařské zprávě mám napsané nadstandartní výkony: PK a AH.....tak nevím....asi si nevšimli, že ho nechci a tak ho mám zadara :grinning:

Jinak nám bylo řečeno, že o tom, jestli to vyjde rozhoduje půl hodinka po transféru - tolik času mají embrya na to, aby se zahnízdila. No teda u někoho to může trvat max. 2 hodiny, ale pokud se nezahnízdí během této doby, tak už z toho asi nic nebude :unamused:
Takže není co řešit, jestli to vyjde nebo ne, když už je rozhodnuté :grinning: , já našim bojovníčkům věřím a vůbec na to nemyslím. :dizzy_face:

@iriel - hustý bílý výtok je typický znak těhotenství!!! Jak já ho při IUI marně vyhlížela...

@arianka - mě zrovna objednali na sobotu 4.9., že mám přijet na krev.
23. srp 2010 v 16:17  • Odpověz
@iriel : jako lepší znamená mít nemůžeš ? návaly tepla / zimy, změny nálady apod., co víc chceš ? mamatest snad ani nepotřebuješ :grinning: No tak to já byla celkem hubená na svou výšku a pak jsem se tak nějak oplácala a z takových menších dvojek jsou poctivé trojky a fakt si to užívám :grinning: No a partner by samozřejmě rád ty trojky zachoval a vrátil mě na původní váhu, což techniky bez silikonu nejde a ty on nechce :grinning: takže to teď nijak neřeším :grinning:

ankil: :grinning:
23. srp 2010 v 16:19  • Odpověz
@sysysy : no tak super, tos dopadla dobře :slight_smile: :wink: Jestli o tom vážně rozhoduje půl hodina nebo hodina, tak to je celkem masakr..., to není moc dlouho, škoda, že se to nedá případně odhalit dřív, zda se chytla nebo ne, člověk by si ušetřil nervy :slight_smile: A ten AH gratis nema chybu :grinning:

23. srp 2010 v 16:28  • Odpověz
http://www.babyonline.cz/vyvoj-miminka/prvni-tyden.html

asi to znáte, ale kdyby ne, je to hezky popsané i s fotečkama :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:32  • Odpověz
si taky myslím že Iriel může testit klidně 25 IU
@sysysy tak to je super, držím palečky :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:33  • Odpověz
@arianka Tak jsem do te lekarny skocila a nic samozrejme nemaji, jen standardni mamatest 25IU/ml.

@sysysy Ja mam fakt veskrze tech priznaku dost, kdyz si to shrnu:
- mam strasne citlivy cich ted, manzel mi jinak voni, vsechno citim, z neceho se mi zveda zaludek
- hlek, vytok, cipek
- unava, malatnost, spavost
- navaly horka, chladu
- zvysena teplota
- pichani v podbrisku
- precitlivelost, nalady

Jenze to uz jsem mela kolikrat a nic z toho nebylo, takze proste dokud to nebude z krve, tak nicemu neverim, ale je fakt, ze tomu davam hodne sance, protoze si rikam, kdyz uz nic jineho, tak proc bych mela porad tu teplotu vyssi? Nemocna nejsem... a kdyby ne, prece tohle vsechno nedela jen ten blbej Utros, no ne?
Proste uvidime bud ve stredu nebo v patek, to uz je fakt za chvili, to vydrzim :slight_smile:
23. srp 2010 v 16:34  • Odpověz
@iriel : no to je asi jako u nás, tady nemají ani ten mamatest :grinning: :grinning: ty příznaky co píšeš nemají chybu, ale jasně, člověk má jistotu až... ale vypadá to doooost dobře :grinning:
23. srp 2010 v 16:36  • Odpověz
@iriel tak to seš teda pěkně rychlá, už i z lékárny doma :grinning:, věř tomu, tolik příznaků :dizzy_face:
23. srp 2010 v 16:38  • Odpověz
@sysysy s tím zahnízděním si myslím, že je to nesmysl. Vždyť se dávají do dělohy i dvoudenní embrya, která se stále rýhují. Embryo se hnízdí až po stadiu blastocysty, ne? :confused: :confused:

@iriel hele a nechceš zkusit testit přeci jen zítra? :dizzy_face: Já teda ten příznak nemám žádný :frowning2:
23. srp 2010 v 16:45  • Odpověz
@sovicka_ já nevím, já tomu nerozumím, tak nám to bylo po zákroku řečeno. Nikdo neměl žádné dotazy, tak jsem vytasila ty svoje - a toto byla na ně odpověď. Mně totiž zajímalo, jak dlouho je embryo ve" vzduchoprázdnu" a kdy se začne zahnízďovat - tj. padat na dno peřinky :slight_smile:
A prý se hned začnou zahnízďovat, proto doporučují ty 2 hoďky v klidu na lůžku.

@iriel - typické příznaky TĚHU :slight_smile: , moc moc držím pěsti :dizzy_face:
23. srp 2010 v 16:55  • Odpověz
@sovicka_ ty máš na příznaky ještě čas :wink: kolikátý den si po e, 4?
23. srp 2010 v 16:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.