• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@arianka A kdy jsi tam nakonec byla? Mne naopak zvysil dneska davku, pichnu jeste Gonal s cetrotide vecer a rano a pak uz vecer jen ovitrelle a v utery jdu na opu. Ale spechal urcite, protoze mne to i spatne spocital nejdriv a sestra mi pak jeste volala domu a neco opravovala, pak se me zeptal, jestli uz mam utrogestan a prednison doma, ja rekla, ze ne a on mi napsal utros, tak jsem se ptala, co ten prednison a on mi rekl, ze o nem nic nerikal, tak jsem jen podotkla, ze ho zminil, proto se ptam a on mi rekl, ze to jsem si s necim spletla, no nic...
Ja picham vecer, ve stejnou hodinu a jak uz jsem psala, nemam teda asi vubec zadnou reakci, ani nalady ani rozcitlivelost, nic...

@ankil ja chci zkusit nechat treba pulku oplodnit icsi a pulku ne, uvidime, jestli mi na to pristoupej :slight_smile:)PK budeme mit, ale AH je zbytecnej, uz se od nej ustupuje, ze nema ani vetsi uspesnost naopak je tam nejake riziko, tak na to kasleme...
7. srp 2010 v 18:26  • Odpověz
@arianka Jo a pravda, me utz skoro nikdy neboli a dneska od Danka to teda bylo dost neprijemny... ale delal mi predtim punkci cysty a tam byl zas hodne jemnej, tak nevim, asi fakt spechal dneska...
7. srp 2010 v 18:28  • Odpověz
@iriel no my musíme mít ICSI na všechny, protože budeme mít sperma dárce :pensive: , u prvního jsem AH měla, ale my to měli složité a přijde mi že jak to dr počítal na kolik nas IVF vyjde tak oni to vše berou jako samozřejmost tak nevím, určitě se při kontrole zeptám, díky za info..............a na ovulku máš ten ovitrelle? já měla vždy pregnyl a ještě se chci zeptat na ten prednison, já ho brala vždy až po ETnebo IUI ale nějaké holky říkají že se má brat už dřív
7. srp 2010 v 18:32  • Odpověz
@iriel asi dr spěchal nebo měl špatný den :grinning: , to víte sobota :wink: a musel do práce :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2010 v 18:33  • Odpověz
@arianka - OHHS se projevuje až po OPU, takže se to až tak dopředu nepozná, jako jasně, že jasnou indícií je moc vajuch, ale OHHS může mít i ten, kdo jich má i méně.....prostě každá jsme jiná....

ankil - u nás se taky dělá UTZ 2DC - osobně nechápu proč, je mi to nepřijemné, když mám MS, ale nic s tím nenadělám

My bysme chtěli přes ICSI oplodnit 6 vajuch a zbytek klasicky IVF. Sice manža má hodně dobrý spermiogram, ale přesto...náhoda je blbec a ICSI nám příjde jako "tutovka"....i když známe z jiných diskusí, jak tato tutovka může dopadnout, že :frowning2: :frowning2: :frowning2:
7. srp 2010 v 18:35  • Odpověz
@ankil Kvuli darci ale prece nemusite, my mame darce taky a nemusime mit ICSI... je to jen takova pojistka, ale kdyz to rozmrazene sperma dopadne dobre, tak neni duvod...

Ja mela predtim taky pregnyl, ovitrell je na dozrani vajicek, pregnyl mi vubec nedali, tak nevim, no, snad vedi, co delaji :grinning:

@sysysy Dulezite je hodne pit a jist hodne bilkovin, tim se riziko OHSS snizuje (Jo, je to OHSS, ne OHHS :slight_smile:)
Ale mas pravdu, clovek nikdy nevi, jak telo zareaguje... mno, uvidime. :wink:
7. srp 2010 v 18:40  • Odpověz
@iriel nám zase řekli že jo, tak se v tom pak vyznej

a chci se zeptat proč si chtete třeba nechat jen půlku přes ICSI a zbytek klasicky IVF?

@sysysy hm tak jsem zvědavá jestli mi bude utz taky dělat, myslím při ms :stuck_out_tongue_closed_eyes: jelikož mi to přijde dosti nepříjemné, ale teď jsi vzpomínám že před stimulkou na IUI jsem měla ms a dr říkal že mi ho udělá přes břicho když krvácím
7. srp 2010 v 18:59  • Odpověz
@ankil : jj, dělal 2DC aby věděli zda mám začít stimulovat nebo ne, tys nakonec musel ukončit to první IVF nebo jak to řešili ???

7. srp 2010 ve 20:06  • Odpověz
@iriel : a tys tam byla dnes taky ?? já tam byla na 10hod, ale čekala jsem delší dobu, no tak fakt asi spěchal, protože mě právě UZV taky nikdy nebolí a dnes to bylo hodně hnusný, to si mohl odpustit a je fakt, že i za mě sestra 2x šla do ordinace a něco s ním řešila že blbě spočítal ..., achjo :frowning2:
7. srp 2010 ve 20:08  • Odpověz
holky tak jsem píchla první "pero" a nevím, jsem asi pako :frowning2: jednak jsem to samozřejmě vytáhla dřív, takže kapka vytekla mimo tělo a určo vím, že normální injekci nedám, já prostě nedokážu do sebe píchat a partnerovi to tedy nesvěřím :grinning: on zrovna nemá ruce mechanika, to bych se bála ještě víc, to je v háji :frowning2:
7. srp 2010 ve 20:09  • Odpověz
@arianka nene nezrušili, hodně jsem pila vodu a odpočívala, ET proběhl normálně a výsledek teď kouká na pohádku :grinning: :grinning: ............ já ti ohledně pera asi neporadím neboť si to už nepamatuju :grinning: , ale šlo mě to dobře a žádné problémy :grinning: , neboj zítra ti to půjde už líp a další den ti to už ani nepřijde :wink: a jak to vlastně je, nastavíš jednotky, píchneš pak zmáčkneš, chvilku počkáš a vytáhneš?
7. srp 2010 ve 20:32  • Odpověz
koukám že dr. neměl svůj den :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. srp 2010 ve 20:32  • Odpověz
holky, já si myslím, že pokud embryo není schopné života, tak mu nepomůže ani svěcená :rolling_eyes: a je úplně jedno, jestli se užívá utroš, prednison nebo agolutin aspol. A když je životaschopné, tak si vytváří svůj progesteron a uchytí se i bez podpůrných prostředků.
7. srp 2010 ve 21:15  • Odpověz
ahoj holky, můžu se přidat? Já ještě nestimuluji, ale čeká mě to za týden, má to taky tak někdo? :wink:
7. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz
@lilisa - ahoj, vítáme tě mezi námi :slight_smile:
7. srp 2010 ve 21:23  • Odpověz
Sysysy: děkuji :wink: kam chodíte všichno do center? Já do Zlína. Mám z toho strach :wink: A jak to máš ze stimulkou ty? nějak jsem to nestihla dočíst ... Já vím, že budu mít krátký protokol, ale ještě nevím co budu mít za léky.
7. srp 2010 ve 21:25  • Odpověz
@lilisa - do Zlína chodí i Ankil :grinning: , já, ač to mám blíž do Zlína, jezdím do Brna na Obi. Taky budu mít krátký protokol. Stimulka bude v pohodě, hrozně rychle to uteče a pak už jen ET a nekonečně dlouhé čekání na výsledek.
Já už si koupila novou děsně zamilovanou knížku a mám ji schovanou v šuplíčku a vytáhnu ji, až ¨těsně po ET a budu číst a číst, abych se z toho čekání nezbláznila :grinning: :grinning: :grinning:
7. srp 2010 ve 21:30  • Odpověz
sysysy: no taky jsem si říkala, že si koupím knížku, časopisy a křížovky, abych nezblbla :grinning: A Ankil je na tom jak? a kdy budeš stimulovat ty?
7. srp 2010 ve 21:31  • Odpověz
já začínám v pondělí - 3DC, takže počítám někdy koncem srpna bude ET, Ankil je o pár dní pozadu :grinning: :grinning: :grinning:
7. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz
@arianka A nechavas ho tam a pocitas do 10, jak je v navodu? Celou dobu stlacene a pustit az venku? To se mi nikdy nestalo, ze by neco uniklo... ja zrovna ted pichala, jak pero, tak jehlu, ale mne to fakt nevadi... a nemas nekoho pobliz?
Ja tam byla na 11.00 a bral me presne v tech jedenact.... to jsi mozna odchazela prede mnou :slight_smile:
7. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz
Sysy: takže ty už stimuluješ? No já to mám o týden pozdějc, to budu poslední já, co? :grinning:
7. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz
@lilisa - první pichanec bude v pondělí :slight_smile: už se těším :dizzy_face:

@arianka - když je to jen kapička, tak to neva, ne? Horší by bylo, kdyby vytekla celá dávka...

Loučím se, dobrou noc :slight_smile:
7. srp 2010 ve 21:36  • Odpověz
Sysy: dobrou noc :slight_smile:
7. srp 2010 ve 21:37  • Odpověz
@ankil Protoze se muze stat, ze nevyberou tu nejlepsi spermii, embrya oplodnena ICSI maji o neco nizsi sanci udajne, proste kdyz uz podstupujeme tohle vsechno, tak to chci v ramci moznosti co nejvic prirozene, ale zase nechci riskovat, ze se prirozene nic neoplodni, proto pulka tak a pulka tak a kdyz vyjde oboje, tak si necham prenest ty, co se oplodnili prirozene, prece jen je to vyber prirody, ktera se tam uvrta a ne nejakyho laboranta :wink: Oni se snazej proste rejzovat, vsude... i hodne nutej ty doplatkovy hormony a vubec vsechny mozne vykony co nejsou potreba... ja jsem se narovinu zeptala, uz s tim, ze jsem si to zjistovala, jestli na oplodneni v misce staci 10mil/ml, coz ten darce po rozmrazeni mel a doktorka mi rekla, ze na to potreba ICSI vubec neni, ze mel i dobrou pohyblivost, protoze teda uprimne a logicky, kdyz se s darcovskym spermatem dela IUI, tak je nesmysl, aby se s nim nemohlo oplodnit vajicko v misce, kdyz tam je to uplne bez prekazek. Kdyby bylo darcovske sperma vzdy na ICSI, tak by prece neslo delat IUI....
7. srp 2010 ve 21:38  • Odpověz
Ahojda
:slight_smile:
arianka: 3DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 26 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2.IVF
sysysy: 2 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, příprava na IVF
drndapetka: 5 DC, UNICA Brno, příprava na 1. IVF

@iriel máš pravdu, uvidíme, docela mě lámeš :grinning:, no záleží kolik budu mít vlastně vajíček, kdyby jich bylo málo tak necháme asi všechny ICSI
@sysysy tys to na mě práskla :pensive: no počkej já tě ještě doženu :grinning: :grinning:
@lilisa ahoja, konečně další Zlínačka, už jsem myslela že tu zůstanu sama :grinning: , já čekam až se dostaví milostivá ms a pak hurá na kopec vyfasovat injekce, ke komu chodíš
8. srp 2010 v 07:29  • Odpověz
@ankil Ve Zline jsem byla zrovna ted v patek, mam rodinu v Ujezde u Valasskych Klobuk :slight_smile:)
8. srp 2010 v 09:10  • Odpověz
@ankil : aha, tak já myslela, že se pak musí přerušit celá stimulace, tak aspoň že to není zbytečné celé to píchání se... :slight_smile: no, nastavíš dávku a bodneš, jen jsem měla pocit, že ta jehla není vidět, že to je jako propiska zavřená, když si člověk dá na kůži a zmáčkne.., proto jsem chtěla pero :grinning: jehla ale vidět je, což je ten základní problém, včera jsem píchla po panáku vodky, jestli takhle budu pokračovat, bude ze mě alkáč.... :-X

lilisa: ahojky :slight_smile: já sice stimuluju, ale jsme od sebe týden, to není zas tak moc :grinning:

iriel: no, nepočítám do 10ti ..., copak já čtu návody ? :frowning2: jsem to vytáhla hned jak jsem zmáčkla, ok, tak dnes nový, lepší pokus :angry: no já šla asi před tebou nějak, přišla jsem hodně před 10tou, jak radila sestra, že to vyjde dřív, ale nevyšlo ... :angry: hele já nevěděla, že mohu nechat část vajíček nechat přirozeně oplodnit a část ICSI ???? jsem si to teď četla a to nemá chybu, souhlasím, co píšeš ankil a pokud to bude trochu možné, jdu stejnou metodou, přece jen příroda je příroda a verze laborant je hodně proti přírodě, na druhou stranu jistota...
8. srp 2010 v 09:41  • Odpověz
@arianka OHSS se objeví až po OPU a kdyby byly nějaké problémy a ty nemohla jít na ET tak ti bobíšky zamrazí a pak bys šla na KET :wink: , tak mě to píchání problém nedělá, ale teď při stimulce na IUI jsem se dlouho přemlouvala abych si injekci píchla, ale pak další šly jak po másle :wink:

tak to já si blbec přečtu i vždycky příbalový leták a pak mám hrůzu co za sr..ky do sebe valím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

@iriel jé vida, tak nakonec se holky ve Zlíně ještě potkáme :grinning:
8. srp 2010 v 09:53  • Odpověz
@ankil : :grinning: jo tak ty jsi tenhle typ, co se straší předem :grinning: to já fakt radši vědět nechci :grinning: celé mi to nahání hrůzu, jak snadno si hrát s vlastním organismem, že další info už nepotřebuju :grinning: Aha, aha, no tak jsem zvědavá, co vyprodukuju a jak to celé dopadne. Jak máš vlastně dlouhý cyklus ? A budeš mít jaký protokol ??
8. srp 2010 v 10:01  • Odpověz
arianka: 3DC, GENNET červenec 1x IUI, příprava na IVF
ankil: 26 DC, CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, čekání na 2.IVF
sysysy: 2 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, příprava na IVF
drndapetka: 5 DC, UNICA Brno, příprava na 1. IVF
Iriel: 10DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU
8. srp 2010 v 10:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.