• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
...tj. 14 dní od OPU. To odpovídá, vlastně jsi dneska teoreticky měla dostat ms, že jo? 14 dní po ovulaci.
24. srp 2010 ve 14:34  • Odpověz
@sovicka_ Ne, OPU bylo 12DC, normalne bych to mela dostat az ve ctvrtek.
24. srp 2010 ve 14:35  • Odpověz
@iriel-@sovicka-a proc me rekli,ze si mam test udelat az 14 dnech po ET? Ja tomu teda moc nerozumim. No,ale budu muset vydrzet. :dizzy_face:
24. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
@iriel a ty míváš normálně ovulaci 12. den a pak až za 16 dní ms? :confused:
24. srp 2010 ve 14:42  • Odpověz
@kikincuk já jdu na test taky až 14 dní po ET, to je v poho... myslím si, že je to taková "univerzální doba" vzhledem k tomu, že každá má ET jiný počet dní od OPU - tak aby sestřičky / doktoři, kteří nás objednávají, nemuseli sčítat a odčítat nějaké dny. Krom toho, stejně se říká, že test si má ženská udělat až několik dní po vynechání menstruace i v přirozených případech. Menstruace většinou (!) přichází 14 dní od ovulace, plus pár dní ti vynechá... takže nakonec to vyjde plus minus stejně jako počet dní od ET.
24. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
@kikincuk No mne to rekli taky :slight_smile: Ale ja mela priznaky, tak jsem si ho udelala driv..

@sovicka_ Ne, nemivam... ale OPU neni vzdy na ovulaci... proste meli pocit, ze uz jsou folikuly dost velky, mozna by bylo vic vajuch, kdyby ty dva dny jeste pockali, ale spis ne... Ja mam cyklus 29 dni, ovulaci 14-15DC, ale opu proste bylo 12DC...
24. srp 2010 ve 14:45  • Odpověz
@sovicka_ Navic hodne holkam zpocatku hcg nestoupa, takze v den ocekavane ms se nemusi vubec nic objevit a leckdy ani tyden pote, ta krev je proste smerodatna.. Ja uz proste tusila, zeneco bude, tak jsem to zkusila, je fakt, ze to trochu napovida, ze by mohla byt dvojcata, ale uvidime...
24. srp 2010 ve 14:48  • Odpověz
@iriel -tak to jsem fakt zvedava,ms mam dostat ve ct 26.8. Mam v tom hokej. :confused:
24. srp 2010 ve 14:50  • Odpověz
@kikincuk Tak to jsme ji mely dostat stejne...
24. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz
@iriel -ja to stejne do 5.9. nevydrzim. Posledniho srpna to jisti. :slight_smile:
24. srp 2010 v 15:17  • Odpověz
@kikincuk Jee, ty ses nam pekne vybarvila, slusi :slight_smile:
24. srp 2010 v 15:34  • Odpověz
@iriel já myslím, že OPU se dělá těsně před ovulací. Hele - já měla poslední menstruaci 25.7., takže kdybych to brala dle DC, tak bych teď už musela menstruaci zase mít, páč mám cyklus 28 dní - anebo být těhotná - anebo mít totální zpoždění. Já si ale myslím, že moje ms má přijít cca 28.8., což je 14 dní po OPU, což je cca 14 dní po ovulaci. Tím, že mě začali stimulovat až 10 dní po začátku menstruace, se mi celý cyklus rozhodil. Doktor říkal, ať teď dny cyklu (DC) vůbec nepočítám, že momentálně cyklus v podstatě nemám. Ona je otázka, zda vůbec počítat s tím termínem 28.8. jako datem očekávané ms - ale přijde mi to nejpravděpodobnější.

@kikincuk podle čeho to bereš? Podle ovulace? nebo dle poslední ms?
24. srp 2010 v 15:43  • Odpověz
ještě k tomu "OPU těsně před ovulací" - ovulaci vyvolává Pregnyl, takže ovulace musela proběhnout po OPU.
24. srp 2010 v 15:45  • Odpověz
... pokud je krátký protokol a začíná se stimulovat první den menstruace, tak ty DC ještě jakž takž sedí, ale v případě dlouhého protokolu ne-e :slight_smile:
24. srp 2010 v 15:50  • Odpověz
@sovicka_ -podle posledni ms.
24. srp 2010 v 15:52  • Odpověz
@sovicka_ No ale ja mela kratky protokol, mne to sedi...
24. srp 2010 v 16:00  • Odpověz
@iriel však já všude píšu - cca. Den sem, dva dny tam. Ale počítat to univerzálně bez ohledu na stimulaci je prostě nesprávné :slight_smile: A nakonec - však je to fuk :wink:

@kikincuk pokud ti začala poslední ms ve stejnou dobu, kdys začala stimulovat, tak je to zhruba ok. I tak si ale myslím, že je lepší to počítat podle ovulace.
24. srp 2010 v 16:22  • Odpověz
holky míváte někdy strašně silné křeče jakoby někde kolem stydkých kostí ??? ale to nemyslím v rámci ivf nebo ms, prostě někdy z ničehonic ?? mě se to občas stává, vždy se zapomenu zeptat co to je, ale doslova mě to paralyzuje, nemůžu chodit, sedět, nic, teď jsem dvě hodiny proležela s nohama zapřenýma o zeď, aby to trochu polovilo a pak to jakoby zmizí samo :frowning2:
24. srp 2010 v 16:54  • Odpověz
@arianka tak já ten problém nemám... křeče v podbřišku občas jo, nevím příčinu.... tak jestli je to ono?
24. srp 2010 v 17:56  • Odpověz
@sovicka_ : no křeče, které vystřelují od pobřišku až ke styd kostem, fakt se přitom nedá vůbec pohnout, nwm co to je, možná to je ono, jen mě to vystřeluje ještě dál
24. srp 2010 v 17:59  • Odpověz
ja mam dotaz. Kdyz mate hyperstimulak treba jen trochu-zmizi sam,nebo jak je to s nim? :zipper_mouth:
24. srp 2010 v 18:58  • Odpověz
@kikincuk : zmizí sám, pokud se úplně nerozjede, já měla hyper I. stupně, většina holek nemá ani na to, jen náběh. No a krom pití vody a jedením max množství bílkovin se stejně nedá nic dělat, až případně nemocnice, kdyby se rozjel opravdu naplno.
24. srp 2010 v 18:59  • Odpověz
@arianka -no,to by me zajimalo co znamena hyperstimulak 1.stupne. ? :slight_smile:
24. srp 2010 v 19:06  • Odpověz
@arianka -o kolik se ti to zvetsilo? :slight_smile:
24. srp 2010 v 19:07  • Odpověz
@kikincuk : nwm, to mi řekli v Gennetu, že mám hyper 1. stupně, kolik jich vlastně je nwm, ale tuším 3 a ten 2. už je na kapačky. Hele nwm kolik se co zvětšilo, vím jen, že jsem nedopla kalhoty a břicho fakt bolelo, ale za 5 dní co jsem pila kvanta vody a hlavně fit nápoje z posilovny s bílkovinama byl klid :slight_smile:
24. srp 2010 v 19:13  • Odpověz
@arianka-No,me desi to,ze se mi to pres den zvetsi klidne o 4 cm,ale do rana je zase klidek. A takhle every day. +- :angry:
24. srp 2010 v 19:16  • Odpověz
@kikincuk : víš co mě opravdu asi zabralo ? tedy myslím že ano, denně jsem vypila 3 - 4 nápoje s bílkovinama, možná to zkus, neublíží ti to, když to takhle skáče, tak to asi bude v poho, ale jako prevenci, proč ne, i v lékárně je mají, protože ze stravy sice bílk se dá dostat taky, ale jako bomba je ještě lepší nějaký nápoj pro sportovce
24. srp 2010 v 19:18  • Odpověz
autor
@arianka ahojky, mám pocit, že nosím v bříšku kámen, a to už jsem den po OPU :stuck_out_tongue_closed_eyes: bříško mám zvětšené jen o 2 cm. Myslíš, že můžu mít hypestimulák? Jinak se cítím hrozně slabá, bolí mě záda, za krkem ( ale to asi z toho ležení ).....ostatní je v pořádku....Snad to bude jen reakce po OPU :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused:
24. srp 2010 v 19:20  • Odpověz
autor
@arianka jinak na křeče v kostech trpím, když mám MS, hlavně kyčle a stydká kost bolí a nenůžu skoro ani chodit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2010 v 19:21  • Odpověz
@drndapetka : upřímně ? myslím, že by jsi opravdu hyperstimulák poznala :slight_smile: jak z bolesti břicha, tak z jeho zvětšení, jak píše kiki, to hyper nedělá, břicho se nafoukne a nezmenšuje se, 2cm opravdu nejsou hodně, to je po OPU normální, bolest kolem vaječníků taky, ale bolest při hyper je prostě jiná :slight_smile: Ale jak říkám, opravdu si myslím, že preventivně pít 2-3 l vody denně + ty bílk nápoje nikomu neuškodí :slight_smile:
24. srp 2010 v 19:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.