• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@kikincuk Krasne rano i tobe :slight_smile:
25. srp 2010 v 06:59  • Odpověz
ahoj holky,zavádím jednou denně crinone gel,vždy večer,začínám mít takové to nepříjemné pálení a řezání jako při kvasinkkové inf. nekoupu se jen sprchuju,milování jsme raději ted vynechali úplně-tak nevím :frowning2: Nevím co si mám naordinovat a nebo čekat jestli se to srovná :frowning2:
Mám dnes volno,jdu k zubaři-auau :frowning2:
Jinak dnes jsem 7 den od et.-testit asi nebudu,počkám až na krev :slight_smile: -jestli to teda vydržím
Jinak příznaky mám takové že-už se necítím tak nafoukle
-prsa mě taky pobolívají méně,ale zda se mě.že mám troshu vystouplé
bradavky a mám je jakoby pevnější
-jo a taky jsem pěkně nervozní-jako před menzes ¨-achjo :frowning2:
-vaječníky pobolívají stale lehce a žadný výtok nemám
Takže když to shrnu,tak příznaky skoro žádný :frowning2:
Jinak dobré ráno všem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. srp 2010 v 07:20  • Odpověz
taky všem přeju dobré ráno :slight_smile: Hlava mě bolí stále, chjo, se na to vyprdnu :rolling_eyes: A to jsem šla spát asi v jedenáct a spala jsem doteď. Je fakt, že v noci jsem se stěhovala z ložnice kvůli chrápajícímu manžovi :wink: ale nevím, vyspalá bych měla být dost... tak to vidím na paralen.

@arianka už jsi jak já - hele, já z toho sledování příznaků skoro magořím :grinning:
25. srp 2010 v 07:25  • Odpověz
Krásné ráno :slight_smile:
@iriel tak to je super zprávička, jen ať pořádně sílí, určitě už můžete pomalinku potichounku slavit :dizzy_face:
25. srp 2010 v 07:25  • Odpověz
@sovicka_ vy jste si nechali kolikátý den zamrazit embryjka.......zkus paralen určitě ti pomůže, mě stačí pokaždé jen půlka :wink:
25. srp 2010 v 07:27  • Odpověz
K tem priznakum jeste - jeden z hlavnich priznaku je to bodani na ruznych stranach podbrisku, tyden po ET by vas brisko uz bolet nemelo, pokud se nic nechytlo a pokud boli, tak se upravuje deloha, je to jine, nez menstruacni bolesti a je fakt, ze nekdo to taky nema vubec takhle brzo, ale pokud jo, tak bych tomu davala dost sanci.
25. srp 2010 v 07:30  • Odpověz
@iriel to je super že sílí !!!

@mimunesko já taky zavádím crinone a nic mě nepálí, já ho snáším dobře. Ale říkali mi, že kdybych s ním měla problém, mám přejít na Utrouš...Tys chodila dřív do Sanusu?

@ankil hned po oplození, prý jsou taková embrya k zamražení nejodolnější. Nebylo jim podle mě ani 24 hodin.
Ta půlka mi asi nepomůže - mě bolí hlava hrozně často a láduju do sebe analgetika skoro po hrstech... no, to samozřejmě ne, ale dva ibumaxy najednou nejsou problém - a když to nepřejde, tak třeba další. Tak se obávám, že jeden paralen mi nepomůže. Ale zkusím to.
25. srp 2010 v 07:30  • Odpověz
sovičko-ano -1 ivf jsme měli v sanusu- v unoru
a jinak jak se cítíš ?
25. srp 2010 v 07:37  • Odpověz
@sovicka_ aha, tak to jo, snad se ti po jednou uleví :wink:
25. srp 2010 v 07:37  • Odpověz
@mimunesko já pořád stejně, pobolívá mě břicho, hlava, včera jsem byla unavená, bolí mě prsa. Jestli mám nějaký hlen netuším, protože kvůli tomu Crinone pro jistotu nosím intimku, tak to nezjistím :grinning: Můžu se zeptat, proč jsi šla na další pokus do jiného CARu?

Ještě k těm příznakům: tady je to hezky sepsané: http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/prvni-znamky-tehotenstvi . Hlavně je důležité si uvědomit, že pokud ty příznaky nejsou, anebo je jen pár z nich, tak i tak to může znamenat těhotenství.
25. srp 2010 v 07:45  • Odpověz
@sovicka_ jo, to je dobrej link, na ten jsem koukala. a je fakt, ze krom zacpy a spineni jsem mela vsechno. Dneska je mi prvni den fakt uplne dobre a jsem naopak desne cila i kdyz jsem moc nespala... :slight_smile:

Ja uz chci, abyste mohly taky testovat a objevily dve carky, to by bylo tak super, jsem nedockava za vas :grinning:
25. srp 2010 v 07:52  • Odpověz
@iriel možná pracuje podvědomí a byla jsi nervózní z toho, co najdeš na testu - a ty // tě uklidnily a teď je ti ok :slight_smile:

Já z těch příznaků nemám skoro nic. Jen ta prsa - ale bez tvarových změn :slight_smile: - bolest břicha, bolest hlavy, únava. Včera jsem měla pocit, že mám trochu ty návaly horka, ale jen maličko. Myslím si, že jsem tonoucí, co se stébla chytá :grinning:
25. srp 2010 v 07:57  • Odpověz
Tak ja teda jedu do mesta-do lekarny. :grinning:
Dobra zprava hned po ranu-brisko mi splasklo pres noc opet o 4 cm. :sweat_smile: jen aby nam to vydrzelo. :grinning:
25. srp 2010 v 07:59  • Odpověz
@sovicka_ -tak to jsme dve. :grinning: ja krom motani hlavy nemam priznaky asi zadny,nebo to nezaregistruju. :grinning:
25. srp 2010 v 08:01  • Odpověz
ještě jeden zajímavý odkaz - abyste věděly, kdy má zhruba smysl testovat:

http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=343

Je tam hladina HCG od Pregnylu, odběru, dnu kultivace - podle toho, kolikadenní jste měly. Tak jsem z toho vyčetla, že nemá smysl testovat dřív než 14-15 dní od odběru. Já budu testovat 16 dní od odběru, v pondělí.
25. srp 2010 v 08:50  • Odpověz
@sovicka_ : no jsem jak ty :frowning2: a to jsem si říkala, já budu v klidu prostě to nechám běžět a nějak to dopadn.. a včera v noci totální panika, prsa přestala bolet úplně, vůbec je necítím a bolí jen vaječníky trochu, jinak nic, únava pryč a já začla zmatkovat až jsem z toho nespala :frowning2:

kikincuk: no vidíš, to nebude syndrom v klidu :slight_smile:
25. srp 2010 v 08:56  • Odpověz
@arianka klíd, na příznaky máš mnohem víc času než já :slight_smile: Ale mně tedy ty příznaky spíše ustupují než nastupují. No nic, stejně s tím člověk nic nenadělá. Asi to chce udržet si zdravý rozum a případně jít s chutí do dalšího pokusu. Šmarjá, kdyby to mělo každému vyjít napoprvé, tak by ty statistiky asi vypadaly jinak :slight_smile:
25. srp 2010 v 09:04  • Odpověz
@sovicka_ ta bolest hlavy klidně může znamenat zahnízďování - změna hormonů. Já to tak měla při malé, když jsem si to zpětně uvědomila - šílená bolest hlavy a tak jsem chroupala jeden ibalgin za druhým...a nepomáhalo to :fearful: A těhotenství jsem zjistila až skoro v 6.tt - do té doby jsem neměla žádné příznaky, tedy nic abnormálního, co by mě trklo, že bych mohla být těhu.
Takže každá jsme asi jiná. Mně třeba začaly prsa bolet až ve 3.měsíci, kdy nastoupilo i zvracení - asi jsem to měla všechno nějak opožděné :dizzy_face:

@arianka - v klidůůůůů, stejně nic neovlivníš, co se má stát, to se stane, takže se zbytečně nestresuj :grinning: , vždyť jsou horší věci na světě než jedno neotěhotnění :dizzy_face: P.S. - ale nám to vyjde, takže neboj :grinning:
25. srp 2010 v 09:09  • Odpověz
@sysysy když já na bolesti hlavy trpím běžně, takže tomu nepřikládám moc význam. Spíš to značí pms - to mě bolí hlava pravidelně každý měsíc. No uvidíme.

25. srp 2010 v 09:14  • Odpověz
@sovicka_ mně taky sem tam bolívala hlava, ale tohle bylo prostě jiné. Navíc se stějně říká, že těhu příznaky jsou stejné jako předmenstruační, takže dokud nejsou na testu dvě čárky nemá se cenu stresovat :wink:
Třeba příznak - bílý hustý hlen - jak má člověk poznat co je hlen a co je vytečený utroš? Už takhle jsem ulepená snad až za ušima :grinning:
Bolavá prsa - to taky ovlivňuje utroš
Chuť na jídlo - to mám normálně :grinning:
25. srp 2010 v 09:17  • Odpověz
@sysysy no já třeba Utroš nemám, mně nevytéká vůbec nic - a to běžně ano - myslím si, že mě ten Crinone tak ucpává, že se nic nedostane ven :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 09:19  • Odpověz
@sovicka_ : nojo, ale pak si člověk říká, když to těm a těm vyšlo prvně, proč ne mě... :frowning2: kdybych měla aspon ty mrazáčky, tak by se mi líp spalo :frowning2:

sysysy : :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no jasan že vyjde . . .
25. srp 2010 v 09:21  • Odpověz
no vidíte, to je další věc, já ani nepoznám, jestli mám výtok ten správný, protože z Utroše mám výtok pořád, jak se ty tblt rozpouští, chjo
25. srp 2010 v 09:28  • Odpověz
sovičko-přešla jsem ze Sanusu z několika důvodů-celkově mě to tam přišlo jak na běžícím pásu.Málo inf. a ve finále nám nepříjemná sestra řekla výsledek v čekárně-jste neg a hotovo! bez jakékoli konzultace z doktorem a a zhodnocení postupu a taky se domluvit co dál. Prý se máme znovu objednat,jenže my to mame do Hradce asi 70 km a přišlo nám to zbytečné když byl doktor za dveřmi.Prostě pro nás by to byla znovu zbytečná stráta času a peněz,ale to oni neřeší-však jsem psala jak na běžícím pásu :frowning2: myslím si,když už to stojí tolik peněz a taky nervů,čekala bych prostě jiný přístup,psychyka a důvěra je prostě pro úsp.léčbu strašně důležitá.V Arletě je všechno úplně jiné-lidský přístup,vše dopodrobna vysvětlí a jsou hrozně milí :slight_smile: Jo a taky ten rozdíl,že transfer v Sanusu nedělají pod ultr. a v Arletě ano
Chtěla jsem se zeptat,prý ze mě mají odcházet nějaké cucíky po tom gelu,ale skoro nic-tak si tak říkám kde to zůstává. Zavádíš ráno nebo večer?
25. srp 2010 v 10:00  • Odpověz
@arianka my sice máme tři embrya v mrazáku, ale já jim nedávám po rozmražení moc šanci, když nám 4 ze 6ti uhynula... možná to třeba 1 přežije, ale je to takový nejistý výsledek. A navíc to budu podstupovat někdy na podzim, kdy se mi to časově vůbec nehodí... takže tak.
25. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
@mimunesko já jezdím do Sanusu do Jihlavy. Transfer se tam skutečně pod utz nedělá - já to probírala s holkama, co do Sanusu chodí a došly jsme k závěru, že to promítání na obrazovku a utz je stejně spíše jen na efekt a pro klid pacientky. Oni přece vidí děložní čípek a vědí, kolik toho katetru zasunout. Ale každý může udělat špatnou zkušenost, o tom žádná. My jsme byli zase velmi nespokojení na Obilňáku v Brně - a jsou tu holky, co tam chodí a jsou spokojené. Já bych tam už nešla. Nepříjemná sestra je zlá věc. Na recepci v Jihlavě je taková svérázná sestřička, na kterou se m usí pomalu, tváří se jak kakabus, ale vždycky se nám povedlo ji rozmluvit a rozesmát. Na doktora si vůbec nemůžeme stěžovat. Jak je ta Arleta cenově? Mně vychází Sanus jako jedno z nejlevnějších CARů s dobrou úspěšností.

Nic ze mě taky nevychází - jen výjimečně malinké kousíčky. Dávám si ho večer. Podle mě se to tam vstřebá... anebo to tam zůstává a blokuje to ten hlen :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 10:07  • Odpověz
@sovicka_ : tak jistota není, ale víš jak, je to nějaká šance.., minimálně pro ten pocit...., pokud do toho půjdeme znovu na podzim, jsem na tom stejně, jediná vhodná doba bylo léto, pak je to už skoro nemožné,ale čekat na další léto je taky masakr :frowning2:
25. srp 2010 v 10:10  • Odpověz
@arianka tak my do toho půjdeme i tak... na podzim případně KET a v lednu případně 2.IVF. Jen nevím, zda s dárcem nebo ne. To se uvidí.
25. srp 2010 v 10:17  • Odpověz
Sovičko v Arletě je pár věcí dražších a některé zase levnější,takže nevím. V sanusu nás to celé vyšlo bez mražáčků metodou isci asi na 17000,nyní jsme na 20000-opět bez mražáčků,ale jiné léky -tak nevím :confounded: ale za ten klid to stálo,jsem opravdu víc v klidu :slight_smile: na další pokus bychom neměli-nechci na to raději ani moc myslet,ale říkali jsme si tak příští rok na jaře-jenže to už by byl poslední hrazený a taky zase budu skoro o rok starší :frowning2: -38-to už je dost :frowning2:¨
25. srp 2010 v 10:19  • Odpověz
@sovicka_ : no pokud se tohle nepovede, taky se asi zaměřím na bližší určení důvodu a případně vyšetření partnera, resp spermio, protože už mě nebaví poslouchat, jak jsme v pořádku a nic z toho.., uvidím.. nevíě ohledně odestupu mezi IVF zda je to opravdu 3 měsíce nebo kratší ?
25. srp 2010 v 10:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.