• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
autor
Holkýýýý, tak se nám pořád drží 13 hrošíků :grinning: Prý na 2.den vývoje vše o.k. a transfer s nevětší pravděpodobností v sobotu 28.8. :dizzy_face: jsem šťastnej člověk, zbyde nám určitě i na mražáčky :wink:

25. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@drndapetka to je super !!! To vám určitě něco zmrazí. A že něco nezamrazili hned? Ale asi vyčkávají - když všechno přežilo, tak není důvod, proč to mrazit hned, my byli v jiné situaci, nám hned přes noc se 4 neoplodnili, tak radši zmrazili hned 3 embrya.

@arianka to nevím, jaký tam musí být odstup. Podle mě může být i kratší. Neslyšela jsem, že by se muselo čtvrt roku čekat. A partner žádná vyšetření neměl? Můj byl 3x na spermiogramu,než jsme šli do IVF, na sonu, na genetice, u urologa. Já byla jen na genetice, víc jsme neměli.

@mimunesko já to tu počítala onehdá, 18800 s mražením.
25. srp 2010 v 11:03  • Odpověz
@drndapetka - super stav :grinning: , sice teprve teď to začne odpadávat, ale při tak dobrém základu to určitě bude i tak na plný mražák :wink:

Nám pokud by tohle IVF nevyšlo, tak další KET vlastně ani neplánuju. Možná příští jaro/léto, nevím, vůbec nad tím nepřemýšlím, navíc pokud mám zmrazené 2 výstavní morulky, tak kdo ví, jestli by přežily rozmražení, když vlastně další den už by to měla být blastocysta....a to už je taktak nejvyšší čas na transfer. Ale nevím, neřeším to, nám prostě tohle musí vyjít a TEČKA :grinning:
25. srp 2010 v 11:12  • Odpověz
@sysysy ahojky,omlouvám se,že sem lezu,ale jdu na KET v září a mám zamraženou jednu hatchující blastocystu a po přečtení tvého příspěvku se teda bojím,aby rozmražení přežila,tak jak to prosím je??!!Díky moc a držím palce,ať to vyjde!!! :wink:
25. srp 2010 v 11:14  • Odpověz
@sysysy vyjde :slight_smile: Já se taky ještě nevzdávám naděje. Ale beru to pragmaticky. A navíc mám ráda otevřená zadní vrátka :slight_smile:
25. srp 2010 v 11:15  • Odpověz
@okcelok no, já někde četla, že se to musí pak ještě kultivovat, ale holek, co to mají takhle zmražené, je hodně - takže bych byla v klidu, oni vědí, co dělají, určitě to půjde transferovat.
25. srp 2010 v 11:16  • Odpověz
@okcelok - nejsem žádný odborník :grinning: , ale utkvělo mi v paměti, že jsem někde četla, že pokud už je to ve stadiu blastocysty, tak to nemá šanci se už dál vyvíjet v misce a hyne, takže asi se to dělá tak, že ráno začnou rozmrazovat a šup do mamči :slight_smile:
25. srp 2010 v 11:18  • Odpověz
@sovicka_ snad máš pravdu. Díky moc :wink:
25. srp 2010 v 11:18  • Odpověz
@sysysy a tam pěkně růst! :grinning: Díky moc za rady
25. srp 2010 v 11:20  • Odpověz
@drndapetka Drzim pesti, 13 vajec je hodne, to je super :slight_smile:
25. srp 2010 v 11:24  • Odpověz
autor
@arabida už ne vajec, ale 13 embrijek :wink:
25. srp 2010 v 11:33  • Odpověz
@drndapetka A jo vlastne, to pardon, no to je nadhera :slight_smile:
25. srp 2010 v 11:39  • Odpověz
autor
@arabida děkuji, už 2.den se takto drží, jsou to moji bojovníčci :dizzy_face:
25. srp 2010 v 11:40  • Odpověz
@drndapetka: super zpráva :grinning: to jsou ale hodně šikovní bojovníčkové :slight_smile:
25. srp 2010 ve 12:11  • Odpověz
@sovicka_ : hele neměl žádná vyšetření, nwm ale myslím, že když už děti má, tak třeba to berou jakože je ok.. ? takže spermio ano, ale bez vyšetření ... já jsem to myslím četla na webu, ale ještě se podívám, ono je logické, že by měla být nějaká pauza podle mě kvůli těm hormon dávkám, ale jak dlouhá to nwm, zjistím :slight_smile:
25. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz
určitě se nedoporučuje stimulovat hned následující měsíc, vaječníky si musí odpočinout. Ideální je vynechat 1-2 cykly i proto, aby mohlo vyrůst "hodně folíků"

@arianka - mně se Dr. ptal, jestli máme genetické vyšetření, tak jsem mu řekla, že NA CO, když máme jedno zdravé dítko přirozeně a On, že vlastně jooo, že by se nic nového nezjistilo...
A je stejně zvláštní, že jednou se to podaří přirozeně a teď při IVF nám zůstali jen bojovníčci přes ICSI a ti, co byly přes IVF odpadli....
25. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz
@drndapetka tý jo, tak to jsou velicí šikulové :slight_smile:
@okcelok ahoja, já jak byla na Ketu tak jsem měla zamraženou hatchující blastocystu, nebyla zrovna jedničkové kvality, ale rozmražení přežila a šupajdila ke mě, bohužel to nedopadlo, ze začátku to vypadalo nadějně,ale pak jsem začala špinit a :pensive: . Rozmrazovali ji ráno a přes oběd byl transfer, ale byly to pořádný nervy, jeli jsme do Brna a mě s každým zazvoněním telefonu běhal mráz po zádech jestli zrovna nevolají s centra a jak na potvoru mě pořád někdo volal :grinning:
25. srp 2010 ve 12:34  • Odpověz
@sysysy: takže ho nakonec nechtěl, že ? no já právě nwm, jako kdyby to nevyšlo, i když to vyjde, ale kdyby to nevyšlo .., tak přemýšlím, co si vydupat za vyšetření, protože já jsem komplet vyšetřená, tady už snad u mě není po čem pátrat, tak se zaměřit na něj, ale jak nwm.. No zvláštní to je, protože by se dalo předpokládat, že po přirozeném těhu to půjde snadno i bez ICSI a nic, ta příroda si s námi prostě někdy celkem hraje :frowning2:
25. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz
@ankil jéé,ahojky! no á mám taky dvojkovou kvalitu,tak doufám,že to přežijeme a pak se jen usídlí u mamky! Jsem zvědavá,co mi řeknou na UTZ,když se na to zeptám. To je mi líto,že to nevyšlo,ale te´d to klapne,že jo!!? :wink: :wink: Zkoušíte to znovu?
25. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz
hele holky když se bere Utrogestan, tak brzdí MS, že jo ? Já si to nepamatuju z posledně, ale myslím, že mi říkali, že po jeho vysazení by měla MS přijít do pár dnů, takže podle vynechané MS taky nic nepoznám, je to tak ??
25. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz
@okcelok to byl náš poslední mražáček, tak teď doufám že nám to IVF vyjde
25. srp 2010 ve 12:41  • Odpověz
@arianka mě po vysazení utroše došla ms mezi 2 a 3 dnem
25. srp 2010 ve 12:43  • Odpověz
@arianka
@sysysy spermiogram se může klidně rapidně zhoršit z roku na rok. Že má chlap už dítě - to vůbec nic neznamená. A myslím, že i když máte dítě už spolu, tak i tak tam může být najednou u chlapa nějaký problém - zánět, varikokéla, nějaká infekce... My ale také nemáme úplně všechna vyšetření.Já chlapa dohnala k urologovi, na sono, na genetiku a na krev. Na sonu zjistili, že má střední varikokélu, kterou dřív rozhodně neměl :slight_smile: , ale vzhledem k věku to zatím nechtějí operovat. Stejně by to byl trochu běh na dlouhou trať.

S tím čekáním to zní naprosto logicky, 1-2 měsíce mi přijdou v pořádku.Čtvrt roku mi přijde dost.

@arianka po přirozeném těhu to bez ISCI jít nemusí. Kvalita spermatu se opravdu může prudce zhoršit, nebo může být klika, že to přirozeně povedlo. Popros pro chlapa doporučenku k urologovi. Ten udělá základní vyšetření (manžel z toho měl skoro trauma, nemohl rozdýchat "prst v pr*eli"... ale přežil to) a pošle ho ještě na to sono, genetiku, na krev, na hormonální vyšetření. Můj muž byl strašně laxní, musela jsem ho dokopat, aby se na jednotlivá vyšetření objednal, děsně mu to trvalo, pak dlouhé čekací doby... nekecám, když ti řeknu, že měl ta vyšetření po kupě až za rok. Objednávku k urologovi jsme dostali v 03/2009, se všemi výsledky jsme k němu šli znovu až v 05/2010 - a to manžel stejně jedno vyšetření vynechal (vinou toho urologa, nedal mu žádanku - hormonální vyšetření, skoro to nejdůležitější). Teď má manžel znovu žádanku, aby si to doplnil a co myslíš? Zatím nebyl schopen si tam na tu krev dojít. A už je to čtvrt roku. Takže kdyby to náhoduo nevyšlo - neotálet, vydupat si pro chlapa vyšetření a potom zatlačit na chlapa, aby to absolvoval :grinning:
25. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz
@ankil vyjde,uvidíš!!!Pozitivní myšlení a šupky hupky,budeme všechny těhule!! :slight_smile: :slight_smile:
25. srp 2010 ve 12:48  • Odpověz
@sovicka_ : no to u nás bude podobné ne-li úplně v pytli, protože dokopat toho mému k akci u doktora je skoro nemožné ...., one je přece zdravý a pořádku a nemá čas běhat po lékařích ..., uvidím, co na to doktorka, zatím předbíhám, tak se holt uvidí, co pak, ale bych případné další pokusy chtěla už s nějakým hlubším vyšetřením jeho, to asi ano, protože pak to všechno taky nemusí mít vůbec žádný smysl ... Ono i s tím spermio to bylo zvláštní, když mu ho dělali před půl rokem u mého gyn, tak vše ok a lehce nadprůměr, no a po 6ti měsících 2x za sebou špatný spermio, i když jsem do něj prala vitamíny preventivně .-(
25. srp 2010 ve 13:09  • Odpověz
autor
@arianka s tím spermiem, nevěš hlavu....my v únoru spermio nad hodnoty v tabulkách, nasazeny antibiotika a vitamíny na zlapšení morfologie v dubnu, v červnu přímo příšerný spermiogram - pro srovnání - v únoru množství 44 milionů, v červnu 5 milionů, tak jsem pátrala, co se staoo, přece za půl roku nemůže být takové zhoršení a pak jsem dostala odpověď přímo od embryoložky....Spemie se obměňují každé 3 měsíce, jakmile do něj budeš neustále cpát nějaké prášky, zlepšení se neprojeví, musíš je taky na chvilku vysadit, po 3 měsících od vysazení kontrolní spermio a když nebude pořád dobré, tak znova kůra nejlépe 2-3 měsíční, ale je třeba brát ohled na to 3 měsíční zotavení spermií....My ted pře OPU měli už spermio přímo ukázkové - od vysazení kůry to bylo 4 měsíce :wink:
25. srp 2010 ve 13:18  • Odpověz
autor
@arianka navíc , můj manža je řidič - nejrizikovější skupina spolu s cyklisty....takže jsem měla o jeho spermijky strach, ale nemyslím si, že pokud chlap během půl roku neonemocní, nedostane nějakou ínfekci, zánět, pohlavní nemoc,....že by se mohl spermiogram tak rapidně zhoršit.....bacha na ty antibiotika, ty kvalitu spermatu rapidně zhoršují....obměna na dobré zas až po 3 měsících po dobrání antibiotik :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. srp 2010 ve 13:23  • Odpověz
@drndapetka nechápu to s tím vysazením vitamínů. Je mi to jasné s těmi 3 měsíci, to vím - ale proč by se měly ty vitamíny vysadit? Já uvažuju takhle: dejme tomu v lednu 2010 špatné spermio, nasadím vitamíny, chvíli počkám, než se dostanou do těla a začnou pracovat, dejme tomu 2 měsíce. Pak počkám další 3 měsíce, než dozrajou nové spermie, pokračuju stále s vitamíny - je květen 2010, spermio je lepší. Kde říkám chybu? :grinning:
25. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz
@drndapetka no právě - můj manžel hodně cestuje autem, sedí u počítače, kouří, pije strašně kávy, je starší ročník, v práci jen stres a stres... ach jo.
25. srp 2010 ve 13:26  • Odpověz
@drndapetka : hmm, to jsou teda pekelné rozdíly ?? no něco na tom bude, protože tohle jsem prostě nepobrala v Gennetu jen konstatovali, že se to stává .... No já mu dávám jen zinek a selen, tak nwm, myslíš že to mám taky vysadit ? Měla jsem pocit, že mu to preventivně můžu dávat zbytek života.. :grinning: stejně jako třeba já jím vit C :grinning: Můj partner sice není řidič, ale za volantem nebo sezením u počítače tráví veškerý čas, tak je to samé .., už jsem ho sice naučila nosit aspoň nějaké jiné kalhoty než džíny za volant, ale stejně si nedělám iluze, že na kvalitě se právě tohle nepodepisuje..
25. srp 2010 ve 13:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.