• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@sovicka_ : :grinning: nepíšeš náhodou o mém partnerovi ? :grinning: :grinning: :grinning: tedy krom kouření, jinak totéž :frowning2:
25. srp 2010 ve 13:32  • Odpověz
autor
@sovicka_ myslím- špatné spermio, nasadím kůru na 2-3 měsíce, dám 3 měsíce pauzu, udělám kontrolní spermio jestli se výsledek dostavil, podle mě je zbytečné cpát chlapa celý rok vitamínama, stejně to vždycky ty 3 měsíce je jedno když se spermie obnovují.....a můj manžel je teda taky silný kuřák , kafe zbožňuje a za volantem se nervuje....no, co holt naděláme :slight_smile:
25. srp 2010 ve 13:34  • Odpověz
@arianka :slight_smile:
Manžel mi slíbil, že pokud by se to náhodou nepovedlo, tak vysadí na nutnou dobu to kouření. Nevím, jak by to zvládl, ale je pravda, že pokud by to neudělal, tak do dalšího pokusu IVF čistě jen s jeho spermiema bych asi nešla.
On si naštěstí uvědomuje, že to celé podstupujeme vlastně "kvůli" němu. Uvědomoval si to i před tím prvním pokusem, ale jaksi si neuměl představit, co to celé obnáší - myslel si, že šance na otěhotnění se blíží ke 100% :slight_smile: a že otěhotním napoprvé. Až když tam se mnou jezdil, až když nám umírala postupně ta embrya, tak mu to celé docvaklo. Teď lituje, že někdy v dubnu přestal jíst poctivě ty vitamíny, že pro to něco víc neudělal.
25. srp 2010 ve 13:37  • Odpověz
@drndapetka já si právě nejsem jistá, jestli je to tak, že když je spermio v čase "0" super, že na spermie nemá vliv, když chlap bude v čase "0-3 měsíce" hulit jako fabrika. Myslíš, že spg v čase "3 měsíce" bude v tom případě stále super jako v čase "0"?
25. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
@sovicka_ : no oni mají někdy trochu delší vedení ...., ten můj nepochybuje o tom, že se to povede, protože on má přece perfektní genetická základ, nad výsledky spermia mávl rukou, že to nic neznamená, no prostě chlap ....
25. srp 2010 ve 13:38  • Odpověz
autor
arianka: 18/8 OPU, ET 23.8.
ankil: 8 DC , CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 6/10 KET, 7/10 1.IUI, 2IVF stimulace (puregon 200IU), 27.8.KO
sysysy: 19 DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j, 187,150) OPU 19.8.
drndapetka: 22 DC, UNICA Brno, 1. IVF -stimulace , 23.8. OPU, zatím 13 bojovníčků, ET 28.8.
Iriel: 27 DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET, 24.8. //, KO 26.8.,
milka77: 33 DC, GENNET Praha, červen 1.IUI - neúspěšné, srpen 2.IUI - ?, příprava na 1.IVF
Mishule78: 28 DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), ET 19.8., KO + krev 2.9.
magieee: 15 den po ET, KO 23.8.
mimunesko: únor 1.IVF Sanus Hradec - neg., nyní Arleta Kostelec 2. IVF, 6 den po ET
arabida: OBI Brno, 1.IVF/ ICSI, PK, AH, ET 21.8, KO 2.9.
25. srp 2010 ve 13:39  • Odpověz
autor
@sovicka_ to netuším, těžko říct, asi to bude individuální :unamused: Ale víte na co přišel můj manžel? :slight_smile: V červnu, když jsme byli na kontrolním spermiu a byl ten hrozný výsledek tak se zrovna "snažil" přestat kouřit, a teď hulí znovu jak fabrika, snad ještě víc než předtím a na OPU bylo spermio lepší než v tom únoru....Tak usoudil, že když kouří, tak má výlsedky lepší :astonished: No nezabili byste ho? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 ve 13:42  • Odpověz
@arianka to zase ne, zase tak laxní můj manžel není. On ani necekl, když jsem mu donesla žádanku k urologovi. Jasně, měl řeči ve smyslu, že se mu tam nechce, že nemá čas se objednat, že na to zapoměl... ale naštěstí nikdy netvrdil, že chyba nemůže být na jeho straně. Velmi rychle se přišlo na to, že chyba na jeho straně je a už to nikdy nikdo nezpochybnil. My tedy samozřejmě nevíme, zda není nějaký faktor i u mě, ale předpokládáme, že snad ne, zatím se na nic nepřišlo.

On má ale můj manžel ten spg opravdu příšerný, já nevím, zda má manžel některé z vás horší :grinning: On má všechny poruchy, co mohou být... málo spermií (normál je dnes 40 mil, on má 0,5-1,5 mil), pomalé (spg na Obilňáky říkaly, že má 7-2% pohybu, spg v Sanusu říkaly, že má 20% pohybu), špatná morfologie (8-3%).
25. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz
@drndapetka ale ono to možné je - když nekouří, je v šíleném stresu - a stres může být větší hubitel spermií než nikotin.

Můj manžel už to jednou zkoušel, když přišli na ten 1. špatný spg, tak přestal okamžitě kouřit, nekouřil od 01/2009 do konce 03/2009, pak začal, protože příšerně tloustl, my měli mít svatbu a nevešel by se do obleku. Kontrolní spg v 06/2009 byl pak o něco lepší než ten první: lepší počet a lepší hybnost. Zhoršila se morfologie. Ta se horší stále.
25. srp 2010 ve 13:46  • Odpověz
Ježíš mě furt bolí ta palice, já se z toho zjevím. Ale asi to mám z toho, jak pořád sedím u počítače. Musím si dát pauzu :slight_smile:
25. srp 2010 ve 13:47  • Odpověz
@sovicka_ Tak muj manzel ma spermii nula, jakoze skutecne nula a pri dalsim spermio po dukladnem proplachu a centrifuze se nasla jedna polomrtva, takze ano, mame horsi :slight_smile:)

A k popisu - je to jeste mlade (27), uplny abstinent, kavu nikdy nepil, cigarety nekouril, nosi trenky a volne kalhoty, sportoval, dokud mohl, ridicak do lonska ani nemel a stejne :grinning: Dobre, uznavam, jsme jiny pripad, ale prislo mi to vtipny.. i kdyz je to trochu cerny humor :wink:
25. srp 2010 v 15:11  • Odpověz
Jo a stres - tak on se vubec nestresuje, v praci pohoda, doma flegmatik... :wink:
25. srp 2010 v 15:12  • Odpověz
@iriel jej, na tebe jsem zapomněla - ale vy máte toho dárce, v podstatě nemusíte kvalitu spermatu řešit jako (ne)příčinu úspěchu či neúspěchu, tak jsem tě z toho výčtu vynechala :slight_smile: Vy jste ale jiný případ, tys psala, že je po chemoterapii, ne?
25. srp 2010 v 15:22  • Odpověz
tak my máme spermio přes centrifugu - pohyblivost 60%, objem cca 42mil., morfologie žádná.....zato je to STRESMAN s velkým "S", takže tady bude asi zakopaný pes :grinning:
A jinak bych ho na žádné vyšetření nedostala :unamused: - když jsem mu řekla, že musí jít na krev kvůli zamražení, tak se čertil co že si ti dokoři myslí, jestli jsou blbí, když on tam byl už několikrát na odběru spermií a to mu nemohli nikdy vyšetřit? že už se vidí, jak do caru letí 100km jen kvůli jedné minutě.... No prostě máme doma veselo :wink: - a to jsem se už v caru zkoušela domluvit, že by mu mohli vystavit žádanku a krev by mu vzal obvoďák a výsledky bysme jim poslali - a prý že ne, že to by pojištovna neproplatila.... Takže je objednaný na krev spolu se mnou, jak půjdeme testit....

25. srp 2010 v 15:31  • Odpověz
@sovicka_ No jasne, ja psala, ze u nas je to neco jineho, stale bere cytostatika, ta to taky komplet nici vsechno... jen, ze proste bez te lecby je nadprumerne vzornej chlap :grinning:
25. srp 2010 v 15:40  • Odpověz
@iriel - že se tak blbě ptám...to už není šance, že někdy v budoucnu se spermie zase objeví?
25. srp 2010 v 15:41  • Odpověz
@sovicka_ : aha, tak to na tom nejsi špatně :slight_smile: já ho teda k doktorovi těžko dostanu, když nebude jiná šance, tak asi ano, ale přemlouvání vidím tak na rok ..... :frowning2:

my tak špatný spermio teda nemáme, ale obecně prostě vidím problém věk + abnormální stresy + sedavá práce + žádný sport + no upřímně, trochu nadváha :slight_smile: K tomu mi žádný doktor nic říkat nemusí, abych pochopila, že z téhle kombinace to tak trochu bude zázrak, když se těm mrškám bude chtít trochu existovat... :frowning2:
25. srp 2010 v 15:45  • Odpověz
@sysysy To nikdo nevi, ale hlavne by se mozna objevily pouze kdyby uz ty leky nebral a ty bude jeste dlouho brat. A i kdyby se stal zazrak zazraku a prestal je brat , pockal ty 2 roky, az se telo ocisti a obnovila by se mu tvorba a nebyly by spermosky uz vadny, tak porad ma celkem silnou genetickou zatez, 50% na autoimunitni onemocneni, cca 30% na schizofrenii ci paranoidni psychozu, takze ja bych to proste neriskovala... On je rad, ze mame darce, protoze tim se tohle riziko eliminovalo a on si oddechl, desne se bal, ze bude mit vlastni dite a neco z toho mu preda... On sam zadnou schizofrenii nema, zaplatpanbuh, ale jeho otec mel, spachal sebevrazdu asi v 37 letech, obesil se doma na zebrinach, jeho bratr se v 16 zastrelil a jeho deda s tim bojoval taky, takze predstava, ze by se neco podobneho projevilo u nasich deti je vice nez desiva...
25. srp 2010 v 15:52  • Odpověz
@iriel - dárce je u Vás fakt nejlepší postup,co jste mohli zvolit....úplně jsi mi vyrazila dech, ani nevím co psát
25. srp 2010 v 16:00  • Odpověz
@sysysy Ja si to taky myslim, proto nechapu postoj, ze nez darce, tak radsi adopce, proste pro nas je tohle idealni reseni, muj muz naopak moc chce, aby melo moje geny a abychom si ho hyckali od embryjka, takze pro nas znacka ideal :slight_smile: A to je v poho, ja jsem se bala, ze to tu trochu zazdim, ono to zni drsne, ale to je proste zivot. Navic maminku ma na vozicku s roztrousenou sklerozou, ktera se primo nededi, ale zas s tou jeho chorobou se zvysuje kombinovane riziko, no proste to je fakt slozity, oproti tomu ja jsem zdrava zenska, takze neni co resit. :slight_smile:
25. srp 2010 v 16:04  • Odpověz
@iriel - přesně tak, pokud ty máš šanci mít svoje dítě, byla by hloupost jít do adopce. Já bych nad adopcí ani nepřemýšlela
25. srp 2010 v 16:11  • Odpověz
@iriel také si myslím, že dárce je ve vašem případě ta nej nej nej volba :slight_smile:

Tak jsem se asi půl hodiny prospala, hlava bolí pořád, heč :unamused: A únava mě trochu přešla, ale pořád si případám jak sůva z nudlí.
25. srp 2010 v 16:40  • Odpověz
@ankil Ten můj si ze mě prvně dělal srandu,že by si zahrál šipky,ale když už sem to zkusila,tak sem měla strach říct jemu :unamused:
Můžu už za měsíc a ještě máme něco našetřeno tak nebudem čekat :slight_smile: :wink:
25. srp 2010 v 16:55  • Odpověz
@sovicka_ Díky za podporu snad máš pravdu,že druhý pokus je úspěšnější. :slight_smile:
Rozhodně to nechci vzdát :angry:
25. srp 2010 v 16:56  • Odpověz
@sovicka_ Sůva a sovička je podobný ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. srp 2010 v 16:57  • Odpověz
@arianka Můžu hned příští měsíc.Bez pauzy to není.Teď zrovna mám menstruaci a nic neberu a další menstruace už můžu.To je teď vlastně ten měsíc pauzy. :slight_smile:
25. srp 2010 v 16:59  • Odpověz
@iriel Moc gratuluju,že se pořád drží a sílí a hodně úspěchů až dokonce a podrobné hlášení!!! :grinning:
25. srp 2010 v 17:00  • Odpověz
@magieee hehe, no jo :slight_smile:
25. srp 2010 v 17:12  • Odpověz
@magieee: aha, tak to jde docela rychle :slight_smile: a tys měla krátký protokol, viď ?
25. srp 2010 v 17:15  • Odpověz
@arianka jojo krátký.Na léky sem prý reagovala dobře,takže záleží na mě kdy.Samozřejmě to doporučuje znovu,že jiná možnost není když mám protilátky
25. srp 2010 v 17:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.