• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
Dobrý večer, mohu se k vám přidat? Chodím do Gennetu k MUDr. Langerové a podstupuji již druhé IVF, první proběhlo bez transferu z důvodu všech špatných embrií. Zítra mě čeká oběr vajíček, mám cca 24 folíků, což je moc a doufám, že se mi nerozjede hyperstimulační syndrom :frowning2: :frowning2:
26. srp 2010 ve 22:34  • Odpověz
@sysysy : přesně, mluvíš mi z duše !... finanční zabezpečení je fajn věc, ale když jsou oba rodičové mimo domov celé dny, tak to má pak tyhle následky, jasně, může se to stát, i když člověk bude věnovat všechen čas dětem, ale nemyslím si to...A že spolykala prášky, je od mámy také zvláštní krok..., 5 dětí nepřišlo na svět náhodou a i laik si domyslí, že to je záhul jak na čas, tak na peníze, prostě prima dokument, ale divní rodiče.. A mimochodem, vše nejlepší k Tvým zítřejším narozkám :grinning: A hlavně, ať se Ti splní to největší přání :slight_smile:

sovicka: já teď viděla mého partnera po 4 dnech.., skončilo to menší hádkou a pak mým pláčem v koupelně, nad vším, nad ním,nade mnou, asi nějaké erupce na slunci...., tak nejsi sama :frowning2:

teady: ahojky, hoď se do tabulky, jestli chceš :slight_smile: Také chodím k Langerové, jsi s ní spokojená ? No, 24 folíků je slušný počet, držím palce, ať OPU dobře dopadne a ať je hodně kvalitních vajíček :slight_smile: Langerka ti poradí na hyperstimulák klasiku: hodně vody a steak se zeleninou :slight_smile:
26. srp 2010 ve 22:44  • Odpověz
@arianka : s Langerovou jsem moc spokojená,ale protože měla skoro celý srpen volno,tak toto IVF podstupuji spíše s MUDr. Feldmarem a je taky moc milý. Co mi poslední dobou v Gennetu vadí jsou některé sestřičky, chovají se,jako bychom je tam obtěžovali.
Bohužel je to pro nás i finančně náročné, protože platíme vyšetření embrií z důvodu mé balancované translokace. Při prvním IVF jsem měla 15 vajíček a 5 dní po oplodnění se jim teprve dělá nějaké vyšetření. Takže pět dní člověk žil ve stresu,jak na tom budou a všechny byli špatné, tudíž je zlikvidovali. Teď budu opět pět dní žít ve strachu, zda vůbec bude nějaké dobré :frowning2:
26. srp 2010 ve 22:52  • Odpověz
@taedy : no asi tak.., Langerovou jsem viděla 3x, zato všechny ostatní několikrát.., ale sedí mi ze všech nejvíc, jen Feldmara jsem nikdy nepotkala :slight_smile: Prosím tě, co je translokace ??? 5 dní čekat, je opravdu dost dlouhá doba :frowning2:
26. srp 2010 ve 23:02  • Odpověz
translokace je nějaká genetická vada chromozomů,když to řeknu hrozně zjednodušeně,tak to znamená,že se nevytváří správně genetika toho zárodku a zajde, neroste dál. Proto mám za sebou strašně potratů a až v Gennetu mi přišli na to proč. Šance na zdravý zárodek je podle doktorů hodně malá,ale je. Proto platíme pokaždé 15.000 navíc,aby mohli ty embrya vyšetřit,než by je do mě vložili, protože kdyby to embryo nebylo zdravé, stejně by umřelo..
26. srp 2010 ve 23:06  • Odpověz
@taedy : :frowning2: no páni :frowning2: na druhou stranu je perfektní, že na to přišli, ale ty nervy těch pár dní po OPU si dokážu představit :frowning2:
27. srp 2010 v 08:26  • Odpověz
Holky ja mam dost, dneska.. v noci se mi zdaly strasne zive sny, ze jsem potratila a krvacim, porad dokola, i kdyz jsem se vzbudila... pak jsem si rano delala ten Gennetackej tehu test a ten byl negativni, to me totalne rozhodilo, ale udelala jsem si jinej, co byl pribalenej k ovu testum a ten je jasne pozitivni, tak nevim, no a pak mi psali dva spoluzaci, ze moje spoluzacka ze stredni v utery zemrela, bylo ji 27, pristi stredu je pohreb, pro me uz 4.pohreb tohle leto... takze nemam absolutne naladu a dneska mam pohovor se svym sefem o mych cilech a praci za uplynuly pulrok, ble... :frowning2:
27. srp 2010 v 08:47  • Odpověz
@iriel no tys teda měla noc :confused: :confused: To bude ok. Za chvíli voláš do CARu, že? To bude v pohodě.
27. srp 2010 v 08:51  • Odpověz
Jedu dnes do práce (nakonec sama :grinning:), ale ještě si tu počkám na výsledek toho telefonátu, jsem napnutá.
27. srp 2010 v 08:51  • Odpověz
@sovicka_ Ja uz jsem v praci, taky to mam daleko, asi 40km, ale da se to... teda, ale naladu mam fakt silenou ted... :frowning2:
27. srp 2010 v 08:53  • Odpověz
Jo a slibene testy... Vubec nechapu, proc byl ten z Gennetu negativni... smejd.
27. srp 2010 v 08:54  • Odpověz
Tak jo, dobry, hodnota je 111, coz je pry na 13. den dostatecne vysoke, ale odpovida to jednomu... najisto se to bude vedet az na utz.. tak nevim, stejne je mi z toho nejak smutno, asi jsem fakt rozhozena... dvojcatka asi nebudou :-/
Asi fakt uz hormony, ale nejak se fakt nedokazu zbavit toho strachu a mit radost, momentalne...
27. srp 2010 v 09:07  • Odpověz
@iriel raduj se z jednoho, je to super :slight_smile: Po tom snu, co se ti zdál, se nedivím, že nemáš náladu, ale ono se to spraví. Kdy máš utz? Čárečky ti krásně sílí.
27. srp 2010 v 09:08  • Odpověz
ted jsem nasla ty hodnoty... http://www.babymed.com/pregnancy-symptoms/normal-hcg-pregnancy-hormone-levels... ja byla 13 den po oplodneni a mela 111, tak to zase jde.... dobry, uz jsem si jistejsi, o neco :wink:

Utz mam 14/9
27. srp 2010 v 09:16  • Odpověz
iriel - moc, moc, gratuluju. Upřímně, jsem byla přesvědčená, že to budou dvojčátka - od kterého dne po ET jsi vlastně začala pozorovat příznaky, že bys měla být těhu? Nějak hned, ne? To jsem si říkala, že když máš ty příznaky tak brzo, tak to musí být prostě dvojky, neb u jednoho se příznaky ani skoro nepoznají.
A s tou kámoškou je to smutné...jednou tam nahoře skončíme všichni... Co se jí stalo, že umřela tak mladá?
27. srp 2010 v 09:17  • Odpověz
iriel: raduj se ze super hodnot i pozitních testíků a nesmutni :slight_smile: i kdyby to dvojčátka nebyla, každé jedno zdravé miminko je přece obrovský úspěch :slight_smile: tak se koukej v rámci možností naladit na dobrou notu :slight_smile: ať tě šéf moc nemučí :slight_smile: s tím testem geneťáckým jsi mě pobavila....
27. srp 2010 v 09:17  • Odpověz
autor
@iriel http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=343

Koukej :slight_smile: A optimismus holka !! Už teď přenášíš svoje pocity a nálady na miminko, tak mu předávej jen ty krásné myšlenky :wink:
27. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
4. den po ET a absolutně žádný příznak.........., ale tak strašně vůbec nic a stejné prázdno jako po IUI, že už mě taky dostihla depka depkovatá..
27. srp 2010 v 09:20  • Odpověz
@sysysy Cysticka fibroza.. :frowning2: Nejak se z toho nemuzu vzpamatovat, docela jsme spolu kamaradili, byla moc fajn...

Jinak jedna holka z diskuze Gennet Praha si normalne zasla sama do Aeskulabu a nechala si udelat hCG, zaplatila si ho (neco malo pres 200) a sla tam uz 9. den po ET, ma to pozitivni...
27. srp 2010 v 09:24  • Odpověz
@arianka já nemám taky nic. Spoléhám se na to, že jsem z těch, co jsou prostě bez příznaků.

@iriel ty jsi včera byla 16 dní po OPU, takže bys měla být v intervalu 70-758, a to jsi v pohodě :slight_smile:
27. srp 2010 v 09:32  • Odpověz
@sovicka_ : no ono co taky člověku zbývá než se zařadit do skupin bezpříznakových :slight_smile: budeš fakt testit až po víkendu ? vydržíš to ??
27. srp 2010 v 09:33  • Odpověz
@iriel ad cystická fibróza, to je svinstvo. Kamarádka otěhotněla po IVF, dvojičky - narodila se jí krásná holčička a chlapeček s CF. Teď v květnu :frowning2:
27. srp 2010 v 09:33  • Odpověz
@arianka vydržím, o víkendu testovat nechci - ty víš proč, psala jsem ti to soukromě onehdá.
27. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
@arianka - a co bys jako tak chtěla 4 den od ET? Jak tu iriel dávala odkaz na ty rakouské stránky o výpočtu vývoje embrya, tak podle toho jsem pochopila, že nám se cca v těchto dnech mimi "přilepuje" k našemu tělu - představuju si to jako chobotnici, co roztahuje chapadla a přisává se na náš krevní oběh a až 30.8. by měla být jeho implantace dokončena a teprve pak by se mohly nějaké ty příznaky projevit....
Takže taky teď žádné příznaky nemám, jen občas cítím pnutí v prsou, ale to přikládám utroši. Testit hodlám příští pátek - to budu 11DC od ET a to už se ukáže, jak to dopadlo... Ale stejně už by někdo mohl vymyslet nějaký test, kterým se těhu zjistí už třeba 5 dní po ET

27. srp 2010 v 09:39  • Odpověz
Ahoja holky!držim Vám všem moc palce..a doufám, že se to tu bude těď pěkně těhulit :grinning: já jsem z té neúspěšné červencové diskuze..tak doufám, že to vy srpňandy teď prolomíte..jinak tady na tom odkazu najdete hodnoty HCG podrobněji, podle kultivace embryjek atd...http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=343
Tak se držte :grinning:
27. srp 2010 v 09:55  • Odpověz
@sovicka_ Ach jo, to je hrozny, je mi ji lito. Chudak chlapecek... :frowning2: Ja uz se ted fakt jen modlim, at je vsechno v poradku... mimochodem ty hodnoty hCG uz neresim, stejne jsou vsude jinak, na te druhe strance jsou, ze bych mela mit maximalne 100 ted, jinde jsem koukala, ze 50-150, ono to je fakt asi individualni, sestra mi rekla, ze je to hodnoceno jako vyssi, coz je dobre, ale ze si mam po tydnu klidne dojit znovu na krev, abych videla, jak to roste... na to se uz asi vykaslu, ale mozna vymeknu a pujdu :slight_smile:
27. srp 2010 v 10:03  • Odpověz
autor
Takže dnes je 4.den kultivace a máme 11 hrošíků, z toho 2 kompaktované moruly, zbytek je 12ti, 10ti a 9ti buněčný. A zítra na 8:30 transfer :dizzy_face: Začínám mít smíšené pocity, nevím jak to 14 dní do testování zvládnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2010 v 10:43  • Odpověz
@drndapetka super počet. Zvládneš to blbě, co ti mám povídat :grinning:
27. srp 2010 v 10:46  • Odpověz
autor
@sovicka_ já jsem navíc jakási nachcípaná a rozlámaná z toho věčnýho odpočívání, moje tělo není vůbec na příjem miminek připravené :cry: po OPU jsem celá tam dole ještě taky rozbolavělá, když čůrám, tak ze začátku to bolí, kdyř rychle vstanu ze židle, tak vaječníky tlačí jak čert....ach jo, jak se mám dát do kupy, aby se těm miminkům u mě líbilo
27. srp 2010 v 10:49  • Odpověz
@drndapetka Hele to je prej ale lepsi, kdyz nejsi uplne fit... ze se telo soustredi na jiny veci, treba rymu a tak a ty prcky prijme jen tak jakoby mimochodem :slight_smile: Vis kolik miminek zacinajo jako chripka? :grinning:
27. srp 2010 v 11:01  • Odpověz
@drndapetka Ja mela pri ET pomalu nabeh na zanet mocaku, urologickej caj nesmis, prskala jsem a byla nejaka nachcipana a jak to dopadlo...
27. srp 2010 v 11:01  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.