• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@iriel : nojo tak já zavolám pokud se dovolám bych si nafackovala :frowning2:
9. srp 2010 v 16:57  • Odpověz
@magieee a ty máš první ivf ??
9. srp 2010 v 16:58  • Odpověz
@arianka Jo první.Jenže co sem tady tak četla,tak to na poprvé moc lidem nevyšlo. :unamused:
9. srp 2010 v 16:59  • Odpověz
@magieee : lítej dál v oblacích a nevěš hlavu :slight_smile: mrkla jsem na jedno forum, kde to nevyšlo nikomu a naopak na jiné, kde 8 holek z 9ti úspěšných bylo. Já si vůbec nepřipouštím, že by první nevyšlo, a protože psychika je půl úspěchu, vyjde to ! a basta ! :slight_smile:
9. srp 2010 v 17:04  • Odpověz
@arianka Já si to taky nepřipouštím.Říkám si udělala sem proto hodně a ten můj taky,protože ne každej chlap by do toho šel,tak to musí vyjít.A co ty?Poprvé nebo už víc? :slight_smile:
9. srp 2010 v 17:06  • Odpověz
@magieee : přesně tak :slight_smile: člověk proto udělá maximum, to by v tom byl čert, aby to nešlo :slight_smile: no první IVF, zkusila jsem IUI, ale jak mi doktor před zavedením řekl, že vzhledem ke kvalitě spermií tomu nedává šanci (nevím proč, ale prostě se kvalita zhoršila výrazně oproti půvoním hodnotám), tak jsem tomu nevěřila a samo to nedopadlo. A hned jsem se vrhla na IVF :slight_smile: A protože se znám, vím, že to musí vyjít, protože pokud ne, nevím, jestli mám sílu to opakovat a opakovat :frowning2:
9. srp 2010 v 17:09  • Odpověz
To taky nevím zda mám tu sílu.To zjistíme asi až tomu budem čelit což se doufám nestane. :wink: :grinning:
My máme problém oba. :unamused: Já neměla ovulaci a navíc si tělo vytvářelo protilátky proti spermiím a manžel zas velice málo zdravých spermií,takže nám ani jiná varianta než ICSI nezbyla.
Popravdě mám strach jaká budu maminka a to s jedním natož kdyby to byli 2,ale taky doufám,že tam dvě budou.
9. srp 2010 v 17:15  • Odpověz
@magieee : a jak zjistili ty protilátky ?? protože mě nezjistili nic, tedy vyjma toho, že asi pravidelně není ovulka, ale jinak nic a partner trochu horší spermio, no a jinak jediné vysvětlení bylo, že obal vajíčka může být příliš silný a není možní ho nabourat.., to řekl posledně doktor, to je vše.., ale prošla jsem tolik vyšetřeníma, že jsem čekala jiný závěr ..
taky bych si strašně přála dva prcky naráz, když už tak už :slight_smile: :slight_smile:
9. srp 2010 v 17:21  • Odpověz
Brali mi krev a dělali imunologii,na štítnou žlázu a ještě něco.Dopodrobna ti to nepovím,protože ty jejich odborný zkratky si moc nepamatuji.Moje máma je zdravotní laborantka,tak vím,že z krve můžou zjistit dost věcí.
Na fotoblogu máš pěkný fotky obzvlášť ty prcky,ale nezapomeň se dívat i na věci pro dvojčata!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
9. srp 2010 v 17:24  • Odpověz
@magieee : aha, tak to by mi asi zjistili, když nic neřekli, tak nic nezjistili, nebo fakt nwm :frowning2: To máš fajn, že máš mamču z oboru, zrovínka v těhle chvílích se to hooodně hodí :slight_smile:
Hele, dvojčata tam za chvíli přibudou také, ale nechci to zakřiknout, tak si počkám ještě tak asi no max 3 týdny :grinning:
9. srp 2010 v 17:42  • Odpověz
Jojo.Mamča se,ale v tomhle oboru vyzná taky jako já. :grinning: Poctivě študuje na netu jako já.Táta je z toho taky nervózní.V pátek,když mi dělali OPU,tak měl 50,tak mi to snad přinese štěstí a jemu vnoučata k 50-tinám. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. srp 2010 v 17:46  • Odpověz
ahojky holky, tak jsem dnes začala stimulovat. Mám gonal 225 j. a Decapeptyl. Za pár dnů si přidám prednison a před OPU agolutin a otrivil před OPU a aby to nebylo manželovi líto, tak i pro něj jsem nafasovala jakési antibiotika, co má užívat 3 dny před odběrem, aby ve spermiích nebyly mikrooranismy či co :unamused: - prý se to dává před IVF všem chlapům, no já nevím, při prvním to určitě neměl :confounded:
9. srp 2010 v 18:05  • Odpověz
@magieee : aneb čeká celá rodina :grinning: to se to prckům nebo prckovi s takovou podporou hnízdí :grinning:
9. srp 2010 v 18:12  • Odpověz
To jo hlavně nesmí být ti prckové tvrdohlaví po tatínkovi. :grinning: U vás nečeká celá rodina?
U nás je zvědavá i tchýně s tchánem :wink:
9. srp 2010 v 18:18  • Odpověz
autor
@sysysy ahojky, ty ATB můj manža bude mít taky a budu je mít i já :wink: každý dvě - jednu večer před OPU a jednu ráno před OPU....Prednison už beru od začátku stimulky.....pak prý dostanu ješt+ jakési vaginální globule před OPU ( asi pro lepší prostředí v čípku či co :unamused: ) Agolutin budu taky po OPU asi 20dní píchat, takže jak koukám, tak máme vše stejně :grinning: Já mám teda místo Gonalu Puregon, ale to je prý jedno a to samé :wink:
9. srp 2010 v 18:21  • Odpověz
@magieee : no tatínek mých prcků je Beran, tedy čeká mne myslím úžasná doba, neb tatínek je klasický Beran . . .Tvůj je Beran znamení nebo jen paličák s jiným znamením ? :grinning: Hele, u nás to ví moje mamča, to jsem řekla, ale jinak ticho pssst, nikdo nic neví :slight_smile: Nějak jsem to chtěla nechat pro sebe a partner souhlasil, takže celá naše a jeho široká rodina nic neví :grinning:
9. srp 2010 v 18:30  • Odpověz
My to řekli v rodině jen rodičům,Manželově sestře,protože ta se snaží 5 let,tak sme ji chtěli nakopnout ať se taky nechají prověřit no a bratrům,když mě jeden na dovolené nachytal jak si píchám,tak prý jestli neberu drogy. :grinning:
Jo a manžel je bohužel paličák i znamení Beran,takže někdy na odstřel! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. srp 2010 v 18:33  • Odpověz
No nic končím a pouštím sem manžela,tak třeba zítra holky.Ahoj :wink:
9. srp 2010 v 19:13  • Odpověz
autor
Já to teda holky neřekla v práci, i když máme dobrej kolektiv.....hooodně jsem o tom přemýšlela, ale nakonec jsem se rozhodla, že budu tajná...je to přece jen trošku osobnější věc, a i když každej ví, že se 3 roky snažíme o dítě, tak prostě v práci jak půjdu na NP řeknu, že jdu na gynekologický zákrok a na jakej, kdy, proč, s čím atd. to může být každýmu ukradený :grinning:
9. srp 2010 v 19:24  • Odpověz
@magieee : a nechala se manželova sestra nakopnout nebo ještě zkouší ? :slight_smile: hehe, drogy, to je vtipné :grinning: ani nevím, jestli se píchají drogy i do břicha :grinning: No, tak to upřímně soucítím s Beranem manželem, krásné i strašné znamení, ano, také bych někdy nejdraši střílela svou drahou polovičku, když si postaví hlavičku a ne a ne si něco nechat vymluvit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. srp 2010 v 19:25  • Odpověz
@drndapetka : hmm, já to v práci taky neřekla a asi si nechám dát neschopenku od obvodní, protože nechci výřit diskuse... :slight_smile:
9. srp 2010 v 19:31  • Odpověz
@drndapetka : a máš to nějak vymyšlené pak s neschopenkou po OPU resp po vložení embryí zpět ? já si říkám, že bych se prostě hodila na nemocenskou, pro klid duše a fakt pelešila a lenošila v posteli a tak nějak v klidu co nejdéle to půjde, než bude něco jasné
9. srp 2010 v 19:32  • Odpověz
autor
@arianka no když to vyjde, zůstanu na neschopence až do nástupu na mateřskou, myslím si, že můj gynekolg nebude dělat problémy, po IVF je bráno každé těhu jako rizikové. Na klinice mi nechají neschopenku až do potvrzení buď negativní krve ( v horším případě ) nebo do potvrzení srdíčka v 7tt na ultrazvuku, takže času ještě dost ....... a to že budu mít na neschopence razítko KLinika UNICA pro léčbu neplodnosti to mi je šumák, ať si každej víří co chce, je to moje věc, můj život, moje touha
9. srp 2010 v 19:34  • Odpověz
autor
@arianka a nárok na neschopenku na klinice mám od prvního ultrazvuku folíků, což je u mě už příští úterý 17.8. Jen jsem přemýšlela, protože dělám v práci mezi hodně lidma a teď každej kašle a prská, jestli se nehodím marod už teď, ať ještě neonemocním..... :unamused: do práce mám jít teda naposledy ve čtvrtek.....co myslíš, mám to už vydržet?
9. srp 2010 v 19:37  • Odpověz
autor
@arianka A v Gennetu neschopenku nedávají? :confused:
9. srp 2010 v 19:38  • Odpověz
@drndapetka : ale jasně, určitě, taky bych to normálně neřešila, jen prostě nechci výřit debaty a diskuse :grinning: hele, to mě nenapadlo, že by to šlo až do mateřské ????? a to není vůbec špatný nápad ? máš nějakou zkušenost, jestli opravdu tohle jde, i když je vše v pořádku?? Hmm, možná není od věci se hodit marod dřív, preventivně, protože je pravda, že teď řádí jak zase chřipky, tak i nějaké střevní virozy atd. a pak je to v háji celkově samozřejmě, tak nevím, ale vnukla jsi mi myšlenku, že se zítra poptám své obvodní a možná to od příštího týdne taky zkusím nahrát na neschopenku v rámci prevence. Protože aby nám nějaká pitomá viroza stála v cestě, to fakt ne . . Tak jestli tu možnost máš, možná bych se hodila opravdu marod co nejdřív, však o co je ? Práce bez tebe nespadne a ty budeš mít klid :slight_smile:
9. srp 2010 v 19:41  • Odpověz
autor
@arianka jde to, protože jak už jsem napsala - KAŽDÉ těhotenství po IVF je bráno jako RIZIKOVÉ těhotenství, tudíž právo na neschopenku míš bez debat :grinning: No práce beze mě asi spadne, bohužel dělám vedoucí pozici a všechno na mě tady stojí, ale holt jinak to nejde.....musí se postarat ostatní.....Mě končí teda 4.11, smlouva, mám ji na dobu určitou, ale mám vypočítané, že když se povede, tak nárok na mateřskou mít budu, protože od konce ukončení pracovní poměru do nástupu na mateřskou ( 8 týdnů ) je ochranná lhůta 180 dní, což mi krásně vyjde.. :wink: Pak už mi bude vše fuk...No a dyž to nevyjde, tak holt počkáme do dalšího IVF až na leden ( počkám aby mi v práci prodloužili smlouvu -to by měla být už na dobu neurčitou ) a hurááá na to......nějak bude, nějak to uděláme, bylo hůř a práce není všechno, ani peníze :wink: já si práci seženu, i kdyby měl tady někdo nějakej problém, jen by bylo teda škoda, že bych musela oddělat 3 měsíce zkušební lhůtu, což je blbý , ale na druhpu starnu mezi jedním a druhým IVF by měla být pauzička 3 měsíce, tak by to bylo vlastně fuk....ale co to povídám, to se prostě nesane, povede se hned na poprvý :grinning: :dizzy_face: :wink:
9. srp 2010 v 19:52  • Odpověz
já to vzdávám ..., jsem prostě extrémní debil, to se nedá jinak říct.., měla jsem pocit, že jsem pochopila systém pera, nepochopila .., dala jsem dávku, která byla 2x větší než měla být, píchla jsem "pocitově" něco a zbytek vyhodila, takže mi místo 6ti dávek mi zbývá teď v peru dávka jedna . . ., tímto prosím všechny, kdo berou Gonal, ať mi prosím vysvětlí, jak se ta dávka 150IU dává sakra :pensive: :pensive: :pensive: :cry: :pensive: :cry:
9. srp 2010 v 19:55  • Odpověz
@drndapetka : zrovna přemýšlím, co to povídaš, samozřejmě, že se to nestane :grinning: žádná pauza nebude a ty budeš vesele těhulit :grinning: jaké 3 měsíce pauza ? :grinning: no, vypočítané to máš krááásně :grinning:
9. srp 2010 v 19:56  • Odpověz
@arianka mrkni se na youtube, jsou tam videa kde všechno hezky uvidíš :wink: (stačí zadat Gonal Pen a vyhodí Ti jich několik). Jinak obecně je to ale jednoduchý: nasadíš jehličku, točítkem navolíš jednotky tak, aby k nim směřovala ta černá šipka, zatáhneš za píst dokud to jde (pro kontrolu tam malým červeným písmem uvidíš tu stopadesátku), vydezinfikuješ kůži, stáhneš vnitřní krytku jehly, vpíchneš a stlačuješ pomalu píst, ono to jde jakoby cvak-cvak-cvak postupně, když dopíchneš, tak ještě počítej tak do deseti (můžeš i delší dobu) a potom vytáhni pero a hotovo.
9. srp 2010 ve 20:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.