• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@kenya83 : no a protože vysychají, tak to máš ale jak podle předlohy, co den to tmavší čárka, něco je tím, že ty starší světlají, ale i tím, že druhá sílí, krásaaaaaaa :slight_smile:
31. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
@sovicka_ : 12. den po ET
31. srp 2010 v 09:34  • Odpověz
@arianka protože jsem měla nemocnou štítnou žlázu a beru každý den léky. A bude mi to muset upravit, asi zvýšit dávku, protože mi dítě bude jakoby ubírat.
Mimochodem v těhotenství často k poruše štítné žlázy dochází i u těch, co předtím neměli problém. Dítě potřebuje jód a ženské to může nabourat hodnoty.
Kopíruju:

U těhotných žen se může vyvinout zvýšená funkce štítné žlázy zejména u těch, které již v minulosti toto onemocnění prodělaly. Proto je vhodné u mladých žen, které měly hyperfunkci a plánují těhotenství, provést ještě před otěhotněním chirurgické odstranění štítné žlázy jako definitivní řešení této problematiky. „U některých pacientek dochází k rozvoji hypertyreózy po porodu poprvé, může se jednat o přechodné zvýšení hormonů v krvi při poporodní tyreoiditidě, zánětu, který se může projevit za 3–9 měsíců po porodu, postupně přechází do normální až nižší funkce štítné žlázy a nevyžaduje razantní léčbu,“ říká MUDr. Řehořková. „Po porodu se však může vyvinout obraz hyperfunkce, provázený zvýšenou hladinou protilátek proti štítné žláze. V tom případě by měla následovat adekvátní léčba,“ dodává lékařka.

V těhotenství jsou denní dávky jodu mnohem vyšší, než v „normálním“ období a je třeba jim věnovat péči dostatečným přísunem jodu. Jeho doporučený denní příjem je 150–200 µg, ovšem v těhotenství, při kojení a v pubertě je nutné příjem jodu zdvojnásobit. Kromě užívání prenatálních vitaminů můžete do jídelníčku přidat více ryb, v menší míře mléčné výrobky a maso, ale také například kiwi, salát nebo pijte minerální vody obohacené jodem.

Ženy, které se léčí na hypotyreózu, a otěhotní, těm se zvyšuje dávka již na počátku těhotenství a sledují se zhruba v 3měsíčních intervalech. Po porodu se většinou vracejí k původní dávce, kterou užívaly pacientky před otěhotněním.
31. srp 2010 v 09:35  • Odpověz
@sovicka_ Mne se zas silene zhorsila alergie, to je proste jedna z moznych reakci na hormony, ale fakt porad prskam, mam rude oci a tece mi z nosu.. ble... budu tam muset skocit, co vlastne ted muzu brat... ty mas problem se stitnou zlazou? nebo s cim?
31. srp 2010 v 09:35  • Odpověz
@sovicka_ : aha, to jsem nevěděla, ani žes měla štítnou žlázu, ani co je v tom článku, každopádně vím, proč do nás máma cpala za mala rybí tuk :grinning: fuj :grinning: no moje kámoška měla sníženou funkci štítné žlázy a také jí to hlídali celou dobu těhu:slight_smile:
31. srp 2010 v 09:36  • Odpověz
jo, uz to ctu.... ja jsem si nasadila rybi tuk hned jak jsem zjistila dve carky :wink:
31. srp 2010 v 09:38  • Odpověz
@arianka No jasně, oni to berou univerzálně - 12 dní po ET + 2 dny bez PK = 14 dní od OPU. Teprve 15. den po OPU je den vynechání menstruace (cca), kdy teprve začínají být testy spolehlivé. Mě lékárnice nabádala, ať netestuju dřív, než vynechá menses. Navíc tam může být působení Pregnylu - takže CAR tím prostě chce dosáhnout toho,aby byly ženské trpělivé a pak zbytečně neprolévely slzy. Nemůžou ke každému přistupovat individuálně (mám na mysli sestry), nemůže sledovat (kor po telefonu), kdy jsi přesně měla ET, kdy OPU, počítat dny... pro ně je jednodušší, když si ženská udělá test co nejdéle.
31. srp 2010 v 09:39  • Odpověz
@iriel já si takhle bez vědomí dr nic nasadit nemůžu :grinning: ale předpokládám, že mi sama doporučí, jak se mám teď chovat. Já nemám štítnou žlázu vůbec, nechala jsem si jí kvůli těhotenství vzít - taková jsem obětavá :slight_smile: Jinak bych neotěhotněla. I proto jsme tak dlouho čekali na IVF (skoro 3 roky).

@arianka v tom člániu se píše, že těhotenství může způsobit zvýšenou funkci štítné žlázy u těhotných žen, což není dobře (může to vést k potratu v krajním případě, není to dobré pro dítě, není to dobré pro matku, protože to s sebou přináší obrovskou únavu a vyčerpání, otoky, bušení srdce - to jsou ty "venkovní" projevy, já je zažila i bez těhotenství). HCG samotné činnost štítné žlázy zvyšuje. U žen, které mají sníženou funkci (a těch je hodně, spousta ani neví, že jsou nemocné) je potřeba nasadit léky či zvýšit dávku léků.
31. srp 2010 v 09:43  • Odpověz
@sovicka_ No to je jasny, ze ty ne... ja si ji jen nechala pred IVF zkontrolovat, mam ji v poradku...
31. srp 2010 v 09:51  • Odpověz
@iriel mně se z ničeho nic prudce zvýšila činnost štítné žlázy - měla jsem problémy se špiněním asi 2 roky, pak jsem začala pociťovat i další příznaky, typické pro tuhle nemoc: únavu, na lyžích jsem nesjela kopec na jeden zátah, bušení srdce. Půl roku na to mi zjistili, že jsem skoro mrtvá :grinning: Ba ne, až tak ne, ale horní povolené hodnoty jsem měla zvýšené 4x, spodní povolené hodnoty byly v mém případě nezměřitelné. Ty příznaky se objevily 2 měsíce po tom, co jsme se začali snažit o dítě. Zpětně si myslím, že nemoc vyvolal - anebo zhoršil - stres z toho, že se nám nedaří otěhotnět a z toho, že se nám nepodaří otěhotnět. Prý je to pravda, tahle choroba je prý často stresem způsobená. Moje nemoc spočívala v tom, že se mi štítná žláza zbláznila a začala si vyrábět protilátky sama proti sobě, čímž se ohromně zvýšila její činnost i velikost. Rok jsem na to brala prášky, kdy se to vždy mírně postupně zlepšilo a pak zase prudce rychle zhoršilo, po roce mě to přestalo bavit a řekla jsem, že to chci dát pryč. Po dalším půl roce jsem šla na operaci a po dalším půl roce na IVF. Dneska jsem naprosto v pohodě, žádná únava, žádný stres, už s tím nikdy nebudu mít problém, nikdy mě to nebude trápit, hodnoty mám skvělé, jen beru jeden prášek denně a mám na krku jizvu.

Mimochodem - štítná žláza je v podstatě parazit v těle - tělo ji považuje za cosi, co tam nepatří a v malé míře proti ní protilátky vytváří. Akorát že u zdravého člověka je to v rovnováze.

A s tím jodem, laicky - štítná žláza produkuje dva hormony, které jsou pevně svázány s přerozdělováním jódu. Jód je potřebný pro vývoj mozku miminka. Pokud je štítná žláza nemocná, neprodukuje správně ty hormony, ty nepřerozdělují správně ten jód a miminko se špatně vyvíjí.
31. srp 2010 v 09:52  • Odpověz
@iriel oni ti stejně udělají testy pak asi u gyn průběžně, zda je stále v pořádku (ani o tom nebudeš vědět), to se musí hlídat. Stejně jako cukrovka a to a ono a... tisíc dalších věcí :rolling_eyes:
31. srp 2010 v 09:54  • Odpověz
autor
@sovicka_ Ahojky, taky beru Euthyrox, ale teprve 6 týdnů. V CARu mi zjistili hodnotu TSH 2,7 , prý do hodnoty 4 je to pro normální život o.k. , ale pro těhu je lepší se dostat mezi hodnoty 1-2. Myslíš, že za těch 6 týdnů mi to kleslo? Oni mi totiž nechtěli vzít kontrolní krev :unamused: Jinak - hodně jím ryby, obden někdy i denně, myslíš, že mám jíst i jod v tabletkách? Mám je doma koupený, ale nemůžu se třeba jodem předávkovat? :confused:

Holky, jinak dnes 3.den po ET a vůbec nis necítím, ani bříško, ostatním holkám už 2.den po ET aspoň bolelo bříško jak na mrchu, a já nic necítím, začínám mt takový divný pocit :frowning2:
31. srp 2010 v 10:14  • Odpověz
autor
@sovicka_ aha, ty máš zvýšenou činnost štítky, já mám sníženou :sweat_smile:
31. srp 2010 v 10:15  • Odpověz
holky, podle Vašich tlustých čárek tam musíte mít dvojčátka:grinning:

Já mám dnes čárku asi tak jako Kenya 6 den od ET.....tak si říkám, že pokud test není falešný, tak by tam mohlo být jen jedno...což byl i můj cíl:wink:
31. srp 2010 v 10:16  • Odpověz
@drndapetka - klid, já kromě příznaků MS necítím vůbec nic :wink:
31. srp 2010 v 10:16  • Odpověz
autor
@sovicka_ Já o tom asi 3 roky vůbec nevěděla, že mám sníženou fci štítky, proto jsem taky potratila, asi :unamused: Hodně jsem za poslední roky přibrala, byla unavená, bledá, snížil se mi tlak, i u televize mi najednou začalo bušit srdce jak o závod...Nikdy mě nenapadlo, že tohle může způsobit štítka :astonished: Teď po tom Euthyroxu je mi fajn, už necítím ani ten knedlík v krku ( furt mi tam něco zavazelo, já myslela, že jsem věčně zahleněná a to byla ta štítka)
31. srp 2010 v 10:19  • Odpověz
@sysysy Ja si taky rikam, ze to snad musej byt dvojcata.. u Kenyi a u Sovicky.. ale uvidime, treba fakt jen jeden silak :slight_smile:
31. srp 2010 v 10:21  • Odpověz
autor
@sysysy no,já nemám ani to, vůbec žádný příznaky, jako by se nic nedělo, jako bych v těle ani embrijka neměla :confused: Cítím se parádně, plná energie, zdravě, nic nebolí, nepíchá, netlačí....je prostě divný :unamused:
31. srp 2010 v 10:21  • Odpověz
@drndapetka - to máme všechny stejné :wink:
31. srp 2010 v 10:34  • Odpověz
@sovicka_ : no jasne, ja vim, ale stejne... tak jako vzit mi krev o 3 dny driv by je myslim nezabilo ... :slight_smile:

me pobavil přítel :grinning: včera jsem mu ráno psala, ať koupí v lékárně 2 balení takových těch tenkcých chirurgických rukavic, mám hodně zvířat, občas ošetřuju a tak se chci raději pojistit, i když mám dezinfekční mýdla, ale ještě nějakou ochranu .., no a odpol jsem psala, ať koupí test Clear Blue :grinning: On to zapoměl, kupoval to až dnes a všechno najedou a psal, že na něj lékárnice a další klienti koukali jak na úchyla :grinning: :grinning: Pravda, divná kombinace :grinning:DDDD
31. srp 2010 v 10:35  • Odpověz
@arianka Ja byla na krvi o den driv... a nikdo nic nerikal.

Jo, jak pecu dorty a barvim marcipan, tak pouzivam taky vysetrovaci rukavice a na krajeni jemnych ornamentu skalpely, manzel v praci ma benefit nakupy v lekarne a zatimco jeho kolegyne kupuji vitaminy, tak on baleni latexovych rukavic a skalpely, coz pusobi taky dost divne :grinning:
31. srp 2010 v 10:43  • Odpověz
@iriel : no o den to je asi ok, já chtěla tak o 4 a to byl problém :grinning: ale to je fuk, kdo si počká, dočká se :slight_smile: :grinning: to je taky hezká kombinace :grinning: já ani nevěděla, že skalpel se dá koupit volně ? :grinning: :grinning: no to fakt musí koukat, co ten pán asi doma po večerech dělá :grinning:
31. srp 2010 v 10:46  • Odpověz
@iriel : ty jsi začla jíst rybí tuk, ju ? a v pilulkách ? já přemýšlím, jestli by nestačilo zvýšit konzumaci ryb ? třeba.. :confused:
31. srp 2010 v 10:46  • Odpověz
@arianka Ja ti nevim, ryb se nema jist moc v tehotenstvi, kvuli tezkym kovum... tak jsem si koupila normalni rybi tuk v kapslich, ja bych tolik ryb stejne nesnedla, nemam nejak cas to resit...
31. srp 2010 v 10:52  • Odpověz
@drndapetka je to dost pravděpodobné, že ti to kleslo, ty prášky fungují v podstatě ihned. Já žádný jod navíc neberu. Ryby moc neumím kupovat a vařit, takže je moc nejíme, jen na dovolené - spoléhám se na Euthyrox, že se postará.
K tomu bříšku - měla jsem dny, nebo spíš části dnů, kdy jsem necítila nic. Třeba ráno mě tam píchalo, večer jednou dvakrát a mezitím vůbec nic. Krom toho - je to příznak, který být nemusí. Hele, Iriel měla těch znaků hafo a já skoro žádný.

Jinak s tou tvou štítkou je to zvláštní. Já nevím, jak je to se sníženou funkcí, já měla zvýšenou, ale ty tvoje příznaky jsou spíš jak u zvýšené funkce. A knedlík v krku taky. Já mám teď funkci žádnou, 0, protože žádnou žlázu nemám - a to je prostě něco jiného než snížená funkce.

Holky, zase to s těma vitamínama a jodem nepřežeňte. Řiďte se tím, co vám říká doktor. Ale jinak ryby určitě stačí, nemusíš jíst pilule.
31. srp 2010 v 10:52  • Odpověz
@iriel : no těžké kovy sice jo, ale zase je to pořád přírodnější forma než kapsle, ono už tak těch pilulek je až dost, zkusím to někde načíst, ryb mám v mrazáku pořád kvanta, tak uvidím

31. srp 2010 v 10:54  • Odpověz
holky co s tou uzamčenou diskuzí, nepřesídlíme? Já už tu píšu dost konkrétní věci a nejsem z toho odvázaná :slight_smile: Je konec srpna, to už nikdo nový nepřijde.
31. srp 2010 v 10:56  • Odpověz

Těhulky:
Iriel: 32.DC, GENNET, 1. IVF, 10/8 OPU, 13/8 ET, 24.8. //, hCG 111 (13. den po ET),14.9. utz
kenya83: 1. IVF, 16.8. OPU, 21.8. ET - 1 embryjko, 27.8. // kontrola HCG+UTZ 6.9.

Čekatelky na //:
sovicka: SANUS Jihlava, 1. IVF - stimulace (Puregon 250j, později 200j), ET 19.8., 30.8. //, KO + krev 2.9.
mimunesko: únor 1.IVF Sanus Hradec - neg., nyní Arleta Kostelec 2. IVF, 7 den po ET
arabida: OBI Brno, 1.IVF/ ICSI, PK, AH, ET 21.8, KO 2.9.
kikincuk: UNICA BRNO,1.IVF/ICSI. ET 22.8.10,test 5.9.10
sysysy: 24.DC, OBI Brno, 2010 2x IUI neg, IVF - stimulace, (gonal, 225j, 187,150) ET 23.8., krev 4.9.
arianka: 26.DC, Gennet, 1x IUI neg., 1.IVF, ET 23.8, 30.8. //
drndapetka: 1.ICSI/IVF,AH, PK, UNICA Brno, ET 28.8., test 12.9.

Stimulky:
ankil: 13.DC , CRM ZL, 2007 1.IVFúsp., 2IVF stimulace (puregon 200IU), OPU 30.8.
milka77: 5.DC, GENNET Praha, 2x IUI neg, stimulka na 1.IVF Gonal+Cetrotide, UTZ 1.9.
Mishule78: 33.DC, ISCARE Praha, 2010 2x IUI neg., příprava na IVF
magieee: 1.IVF neúspěšné,2.IVF koncem září stimulace
31. srp 2010 v 10:56  • Odpověz
@sovicka_ : na Dámě se dá uzamknout diskuse, ne ? taky jsem z toho někdy trochu nervozní :sunglasses:

drndapetka: jak psala sovička, někdo má příznaky a někdo ne, já neměla žádné, možná včera trochu bolelo břicho tak nějak divně, ale to je celé, jinak ani ťuk a přesto jsem měla // docela brzo
31. srp 2010 v 10:57  • Odpověz
tady se dá uzamknout diskuze taky. Mám ji založit?
31. srp 2010 v 10:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.