• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
ahojky všem mám dotaz to se musí jít pokaždé na genetiku?
31. srp 2010 ve 20:00  • Odpověz
dobrý den, doufám, že nevadí, že jsem se Vám sem vetřela.
Tedy něco o nás - po 2.IVF ICSI máme 2,5 letého caparta, nyní jsem 30.8. absolvovala KET a čekám..... To čekání je děs, tak budu ráda, když se vzájemně podpoříme.
1. zář 2010 v 11:21  • Odpověz
Ahojky, a jak to vypadá, kdy plánuješ udělat testík ? :slight_smile:
5. zář 2010 v 07:34  • Odpověz
Ahoj holky, je mi líto, že jste diskuzi opustily a založily si svoji. Já z vás čerpala sílu k iVF a ještě když člověk viděl, že se neskutečně začalo dařit, tak se ta chuť zdvojnásobila. :wink:
5. zář 2010 v 09:04  • Odpověz
@ivula21 no jo, člověk pak začne psát takové soukromé věci a je rád, že se může "schovat". Ale je mi jasné, že se to dobře čte, nechci to zakřiknout, ale zatím je tam opravdu dobrá úspěšnost. Už máme 4 potvrzená těhotenství z krve, další 3 zatím jen podle testu a některé holky po ETu stále ještě čekají, zda uspěly, takže nemusí být všem dnům konec :slight_smile: - a to nás bylo řádově tak 15. Takže statistikám určitě nevěřit, vše může být jinak!!
5. zář 2010 v 09:19  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu nová, mám na Vás dotaz- jsem dnes 5.den po ET( IVF-ICSI+PGD po 6 denní kultivaci)... Vůbec nic mi není, sem tam mě dloubne v břichu, ale žádná bolest, prsa taky nic, prostě je mi ok krom únavy- asi z Utrogestanu, beru ještě estrogeny- klasika...
Jde mi o to, jak bylo po ET Vám a zda pak byl vytoužený výsledek nebo ne? Prostě, jetsli když mi skoro nic není, může to ještě znamenat //?

Možná tak cca 2 dny po ET mě trošku bolelo podbříšku, ale nic strašného... Jo a taky mi po ET splasklo to obr břicho, co jsem měla po OPU To je normální? Díky moc za veškeré info...
5. zář 2010 ve 23:33  • Odpověz
@tonytony Ahojky, můžu se tě zeptat kde ti dělali PGD. A jeslti jsi k PGD měla jednu nebo 2 stimulace pro dostatek embryí a kolik jsi měla embryjek? Děkuji
6. zář 2010 v 08:24  • Odpověz
@ivula21
Měla jsem dlouhý protokol, 20 vajíček, 15 jsme jich oplodňovali ICSI, oplodnilo se 12, 11 z nich se vyvíjelo první dny super, pak 5. den byla vyšetřena první 4. embrya, 6. den další 2, co se zdála dobrá( nejlepší) a výsledek- jedno jediné bylo v pořádku:frowning2: A to mám teď u sebe:frowning2: Takže na KET nic nezbylo, žádná záloha, nic, takže teď musím věřit tomu jednomu bojovníkovi, ale bojím se moc:frowning2: Jinak Helios:slight_smile:
6. zář 2010 v 10:23  • Odpověz
Já si myslela, že helios. Nikdo jiný PGd v prodloužené kultivaci ani nedělá. Hrozně moc ti držím palečky. Já mám totiž obavy, že ani k transferu nedojdu :frowning2:
6. zář 2010 ve 12:05  • Odpověz
@tonytony A z těch osmi bylo jenom vlastně jedno v pořádku? A na co vám PGD dělali? A co ty ostatní embrya, které se nevyšetřovali? Ty se nezmražovali pro případ další analýzy? Promiń, že se tak ptám.
Ať se bojovníček hezky drží :slight_smile: , to je určitě ten nejsilnější :slight_smile:
6. zář 2010 ve 12:15  • Odpověz
Ivul, PGD vyšetřovali celkem 8 embryí, ale jen to jedno "prošlo" bez vady:frowning2: Jinak ostatní nebyla už tak dobrá, aby na nich PGD vůbec mohlo být provedeno:frowning2: Po tom 6. dnu už nejdou embrya zamrazit pro další analýzu- třeba po rozmražení, to už nejde, max. je těch 6 dní...

No, dnes mě teda šíleně pálí žáha a je na zvracení, ale nevím, jetsli to může být dobrá známka ane spíš reakce na léky nebo na nervíky:frowning2:
6. zář 2010 ve 12:19  • Odpověz
@tonytony
Jinak já měla potraty plus vyšší věk a chtěli jsme hned napoprvé pro to udělat maximum,a by to vyšlo a byla větší jistota, bohužel jen jeden si to vybojoval:frowning2:
6. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz
@tonytony já jsem měla první pokus už před třemi roky a cítila jsem myslím tehdy jenom slabé bolesti v podbřišku, jinak nic a embryjka se mi nechytla.
Ale jak tady pročítám holky, tak je to různé - většinou každou trošku pobolívá bříško a prsa, ale jak říkají, že prsa mohou být i po utrouši. Jinak únava a slabost a i bolení hlavy....ale některé nepozorují vůbec nic a těhotné jsou :slight_smile:
Tak to že ti není dobře je určitě dobré znamení :slight_smile:
6. zář 2010 ve 13:13  • Odpověz
@ivula21 Pardon , Ivul, koukám, že jsem se upsala, vyšetřovali 6 embryí ne 8!
6. zář 2010 ve 14:59  • Odpověz
@tonytony ahoj, já necítila 5 dní po ET příznaky absolutně žádné, tak buď v klidu :slight_smile: 7. den trochu únava, 10. den se mi zvětšily prsa (tedy, manžel poprvé konstatoval, že se zvětšily). Celou dobu bolesti břicha, už od prvního dne. Ty trvají pořád :slight_smile:

To PGD dělají na spoustě místech, ne-li všude? V Jihlavě, kam chodím já, ho dělají stoprocentně :slight_smile:
6. zář 2010 v 16:43  • Odpověz
Dělají to na hodně místech, jak tak na netu čtu...
No, břicho mě vyloženě teda nebolí, jako takový trochu něco sem tam jo, ale nic, co bych nazvala vyloženě bolestí- to mě bolelo po OPU a to jsme ho teda měla jak balón a měla strach z hyperstimuláku:frowning2:
Takže teď jsem síš byla smutná, že mě tolik nebolí a splasklo, jetsli to neí špatně, ale snad ne...
6. zář 2010 v 16:56  • Odpověz
@sovicka_
Jo a únava to jo, ale to mylsím, že je hodně tím utrogestanem hodně...ten, když jsem kdysi polykala mě odboural na 3 hod. úplně- jak v narkoze, to teď při zavádění je to jen slabá únava, ale je...
6. zář 2010 v 16:57  • Odpověz
Ahoj holky, všechny moc zdravím a držím všem moc palečky v dalším boji k cestě za mimískem
Já nevím, co se děje- od včera mi je najednou děsně zle- je fakt, že jsem včera poprvé od ET vyrazila ven na cca 2km procházku, chytilo mě pak večer břicho a do toho děsně, ale hl. děsně bolest hlavy- celou noc i teď mě bolí jako střep- na to vůbec netrpím a taky už asi 4 dny to pálení žáhy a pocit na zvracení- to taky neznám- ani z těhu ani z nporm. života, zato prsa vůbec nic
Tak nevím, co si o tom myslet??? Neměl jste někdo něco podobného? Jsme dnes 7. den po ET...
7. zář 2010 v 09:52  • Odpověz
@tonytony to může znamenat, že jsi těhotná :slight_smile: Co testík, nedělala jsi už?
9. zář 2010 v 11:07  • Odpověz
@sovicka_
Ještě jsem netestovala, včerqa mi pro změnu bylo úplně dobře krom trošku navalování, ale zítra už asi testnu- bude to 10 dní po ET, to už by mohlo něco být vidět, nevím, snad si to nevsugerovávám a nebo to není léky:frowning2: Díky...
SOVICKO, zádala jsem Tě přes osobní zprávu, zda bych se mohla ještě nějak dodatečně dostat k Vám do soukromé diskuse- zamčené, je Vás tam asi dost, co teď řeší podobné věci, jak já:frowning2: Nevím, zda máte nějaké podmínky pro vstup a zda to je ještě možné, byla jsem na ET 31.8., tak ještě do srpna 2010 spadám:slight_smile: Díky moc.
9. zář 2010 ve 12:50  • Odpověz
určitě testni :slight_smile: Příznaků máš spoustu, tak to vypadá dobře.
Co se týče soukromé diskuze, psala jsem ti před chvíli IP.
9. zář 2010 ve 13:40  • Odpověz
TAk jsem to nevydržela a testovala teď večer( už 9.den po ET- po 6denní kultivaci) a totálně jsem s etady sesypala manželovi, rpotože tam je pusto bílo, jen / samotinká čára Holky,je mi na nic, vše krásné pro mě dneškem skončilo, nevěřím, že je na test brzy, prostě to by tam byl aspoň stínek nebo něco a neí nic, vůbec nic Určitě 9.den po ET s tak dlouhou kultivací by tam už něco bylo... Je to pro mě ten nejhorší den mého života Já vnitřně tolik chtěla věřit...

určitě nikdo neměl 9.den po ET bílo a pak třeba za 2 dny //, že ne? Je to jasný, že?
9. zář 2010 ve 22:28  • Odpověz
Tony, vím, že jsou holky, které neměly sedmý den nic a jedenáctý třeba ano. Navíc jsi testovala večer...ještě neházej flintu do žita. Mně říkaly sestřičky v CARu, že se stává, že je test negativní a přitom v krvi to je... Příznaky máš, ještě bych věřila...
10. zář 2010 ve 04:02  • Odpověz
Podle mě to je už bez šance- i ráno naprosto pusto prázdno, bílo Je konec Nevěřím, že by se mohlo ještě něco objevit- už jsem 10.den po ETa nic:frowning2:
10. zář 2010 v 06:45  • Odpověz
Ahoj Tony já myslela, že tady od tebe dneska uvidím jenom dobré zprávy a nevím, ale ještě opravdu neházej flintu do žita. Desátý den to opravdu ještě nemusí být vidět.
Na druhou stranu vím jak ti je hrozně, určitě je to kvůli věku a taky určitě kvůli peněz, které jste do toho dali. Já si to prožila před třemi lety, tehdy jsme za PGD v Repromedě dali 160 tisíc a embrya se mi taky nechytla. Tehdy jsem se skoro složilA, protože jsem věděla, že už si druhý pokus nebudeme moct dovolit.
Ale nakonec čekám na PGD znovu, tentokrát v Gennetu a tam za to chtějí minimum peněz ( teda zatím - prý to budou muset taky zdražit). Takže já třeba věřím, že tam ještě budu moct zkusit zbylé dva pokusy. Tak tě chci jenom povzbudit, kdyby se ti to náhodou nepovedlo, tak to zkus třeba tam.

Ale věř, že některé holky tady 10. den taky ještě neměly pozitivní test a 14. ano. Tak ještě doufej a vydrž
10. zář 2010 v 09:04  • Odpověz
@tonytony počkej ještě do krve... musí to být hrozný a smutný pocit :frowning2: :frowning2: Je mi to moc líto. Někomu to vychází napoprvé a někomu ne, je to takové nespravedlivé. Ale to znamená, že ti to vyjde na nějaký z dalších pokusů. Nakonec to téměř všem vyjde, i tobě!
10. zář 2010 v 09:22  • Odpověz
Bohužel, opět nic Tak si procházím 2. kolem pláče a je mi na nic
Včera jsem na netu do noci hledala a našla pár případů, kdy třeba fakt až 12.den po ET byla slaboulinká čárka až po limitu nebo dokonce, že těhu testy byly negativní, ale v krvi nebo na UZ těhu bylo Trošku mě to dala malinkatou jiskřičku naděje, ale po dnešním testu jsem zase totálně zničená, nevíc mám pocit, že veškeré těhu příznaky, které jsem fakt pociťovala už nejsou- ale to možná zase ta psychika po negat. testech- do té doby byly prostě se v tom plácám, ale už je asi prohráno jasnojasně, oficiálně mám testovat dle Caru až zítra( 12.den po ET), pokud bude negativní, tak ještě zopakovat 14.den po ET a pak dle toho volat do Caru MS nikde, mívám dlouhé cykly, takže i s těmi by měla dorazit zítra, pokud ale vezmu v potaz uměle navozený cyklus po IVF, tak už tady měla být ve čtvrtek a není- ale to si myslím jen díky lékům, co beru( utrogestan a estrogen), že mi MS brzdí- nebo co myslíte, vy? Je to asi beznadějné, co?
11. zář 2010 v 10:08  • Odpověz
@tonytony utrogestan brzdí MS, ale někdo ji dostane i přesto. Někdo až po vysazení, ale i tak nedokáže utrouš MS brzdit pořád - myslím, že tak o týden se tím MS posunout dá, ale podle mě pak utrouš "přebije". Já bohužel nemám žádnou zkušenost s negativním testem, byla jsem na IVF poprvé, takže neporadím... jsou tu ale nějaké diskuze, kde se řeší negativní test a pozitivní krev. Mně sestřička říkala, že se to stát může.
11. zář 2010 v 10:13  • Odpověz
@ivula21
Ivul, fakt tady někdo měl 10.den negativní a pozit. až 14.den??? Já tomu už moc fakt nevěřím, prostě aspoň stíneček po limitu by tam už měl být, kor po 6 denní kultivaci s PGD, ne? Já se bojím dávat si naději azároveň to vzdát, prostě je to strašný, nejsem schopná teď nic ani dělat, s někým mluvit- nikdo to kolem nás neví ani rodina, manžel o tom moc mluvit nechce, bere to jako pokus, co se nepovedl, ale já to miminko měla u sebe a už asi není a já se z tho sypu:frowning2: Přitom, když vidím Vás, kolik jste toho už prošly, kolik zklamání máte za sebou, tak jsem fakt asi slaboch:frowning2:
My za vše dali cca 52tisíc- měli jsme ICSI a PGD, já si teda vzala jen ty základní léky buď proplacené pojišťovnou nebo za 2stovky, takže tím to nenalezlo ještě víc a vajíček jsem s nimi vyrobila dost- 20ks, takže tam jsme to snad nepokazili- nebo myslíte, že ty dražší jsou lepší i třeba na kvalitu těch vajíček??? Mně bylo řečeno, že jen je to ve způsobu aplikace( složitější, bez per, míchání)...
Nevím, kde se stala chyba. Možná sem měla brát Prednison- nedoporučili mi ho, ale vím, že některé holky ho mají a možná to je s ním lepší:frowning2: Teď si to vyčítám, že jsem si ho nenasadila taky:frowning2: Možná jsem měla být víc v klidu, snažila jsem se nenamáhat, ale neležela jsem, to ne- jen první 2 dny polehávala, posedávala... Pak opatrněji,a le normálně fungovala- spíš doma...
11. zář 2010 v 10:15  • Odpověz
@tonytony třeba neni.sem ti psala, že ja sem taky mela přiznaky jako kdybych mela dostat mesicky.a vyšlo to.ještě vydrž. :slight_smile: my museli jit na ICSI.prvni genetika pak zjistili že jsem trombifilni. pak znova genetika,protože se jim tam srazila moje krev.a po pul roce teprv na ISCI.mela sem 13 vajicek a z toho se oplodnili jen 4.a to jeste nebyli pry nic moc.drzim palecky. :wink:
11. zář 2010 v 10:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.