• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF srpen 2010

(Zamčená)
14. září 2010 
@sovicka_
Já k tomu Utrogestanu mám ještě estrogen a ten to asi brzdí ještě víc- nevím.. Jen to tak chápu... Ikdyž v papírech ohledeně dalšího postupu máme psáno- pokud se dostaví MS a test bude.... tak.... Takže se asi stát může, že i přes ty léky MS dorazí, nevím, no:frowning2: Na MS to teda zatím vůbec nevypadá, dokonce mě fakt přestalo od včera bolet břicho- právě jsem si říkala, jestli teda nepřijde MS, ale nic:frowning2: Nevím:frowning2:
11. zář 2010 v 10:18  • Odpověz
@kapradina
U nás PGD řekli, že je asi jediná šance, že pravděp. potrácím kvůli genet. špatným embryům, taky, když PGD vyšetřovali embrya, tak oprvadu z 6 vyšetřopvaných bylo jen 1 jediné dobré:frowning2: Ale nechápu proč teda ani to(pravděpodobně) u mě nevydrželo:frowning2: Přitom podmínky hormonálněteď mělo ideální oproti těm mým normálním a bylo zdravé:frowning2:
11. zář 2010 v 10:21  • Odpověz
@tonytony tak to holka nevim.a je ta klinika dobra,tam kde jsi?
11. zář 2010 v 10:25  • Odpověz
Já myslím, že jo, doporučila mi ji známá a ta tam byla moc spokojená i úspěšná a má mnohem větší problémy než já a její dalš 3 známí taky ok, tak nevím:frowning2: Je to Helios.
11. zář 2010 v 10:27  • Odpověz
@tonytony nemeli by udelat jeste nejaka vysetreni? :unamused:
11. zář 2010 v 10:27  • Odpověz
@tonytony to je asi v brne ne?ja teda byla ve Zline a tam sem byla velice spokojena.i doktori byli uzasni. :slight_smile:
11. zář 2010 v 10:29  • Odpověz
@tonytony ale to je spis o tom komu co je.my si teda to ICSI museli neco platit,protoze toto nehradi pojistovna.ja byla na prd a i muj nebyl v poradku.
11. zář 2010 v 10:32  • Odpověz
@kapradina
My taky měli ICSI- manžel neměl moc ok spg a vzhledem k plánovanému PGD, tak aby byla jistota, že bude, co vyšetřovat:frowning2:
11. zář 2010 v 10:48  • Odpověz
@tonytony léky nemají na kvalitu vajíček IMO vliv. Já měla ty nejdražší léky a moje vajíčka prý nijak super nebyla, povídala embryoložka.
Myslím, že je to prostě jen o tom, že u tebe nevyšel první pokus. Vyjde druhý, nebo ten další, pokud do toho půjdete znovu. To se nedá nic dělat, o tom to prostě je.
Spíše bych se smířila s tím, že to napoprvé nevyšlo a hledala bych sílu na další pokus. Udělejte si s manželem klidný víkend, oklepejte se z toho. Nedovol, aby tě to přemohlo, aby tě to takto dostalo...
11. zář 2010 v 11:14  • Odpověz
Aho Tony, Helios je určitě dost dobrý, já taky nad ním zvažovala, kvůli tomu, že dělají PGD v prodloužené kultivaci - víc buněk víc materiálu k analýze a je to určitě přesnější. Žádná jiná klinika to u nás nedělá.

To že udělali PGD určitě bylo dobře, sama jsi viděla, že ostatní embrya nebyla kvalitní. Jedna holka co měla PGD mi psala ( dělali jí to taky kvůli věku) , že její vajíčka nebyla taky dobrá - že tam byly tak špatné chromozomy, že jedno embryomělo Downa, další Edwardsův synrom a z některých pry by byli sadisti, vrazi apod.. Víš ona asi příroda to dobře zařídila, že když žena ve vyšším věku nemůže už přirozeně otěhotnět, tak je to právě z těchto důvodů, aby děti nebyly nemocné. Já myslím, že to PGD u tebe je u tebe na místě. Já už taky nejsem nejmladší, je mi 34, ale mi budou PGD dělat kvůli dědičné nemoci, kterou máme v rodině. Já vlastně ani nevím, jestli můžu přirozeně otěhotnět - jsme to nezkoušeli.

A k těm iinjekcím. Já se taky pořád ptala, jaký je rozdíl v kvalitě horm. injekcí. Mudr Veselá v Repromedě mi tenkrát jiné injekce než Puregon nebo Gonal nechtěla dát, že z nich jsou prý vajíčka nejkvalitnější a k analýze PGD prý musí být kvalitní vajíčka.
A teď jak jsem v tom Gennetu, tak mi doktorka řekla to samé, že by k PGD dala jenom Puregon nebo Gonal kvůli kvalitě. Tak nevím jak je to s tou kvalitou injekcí.
Já osobně si myslím, že jestli se embryo chytne nebo ne, že je to jako jackpot....
11. zář 2010 v 11:17  • Odpověz
@tonytony a co si nechat embrya nebo vajíčka darovat, pokud je máš taková špatná?
Někdo si Helios chválí, někdo ne - asi jako každý CAR. My měli původně chodit také do brněnského CARu, nebudu psát kam... ale nakonec jsme zvolili jihlavský SANUS. Bylo nám naznačeno, že v Brně je to jen kšeft, že jde v první řadě o prachy. Asi to není pravda, nebo ne asi, ale určitě :slight_smile:, to by se nerodilo v brněnských CARech tolik miminek :slight_smile: - ale když to slyšíš dva měsíce před plánovaným IVF, tak ti to klidu nepřidá. My jsme šli tedy nakonec jinam a dobře jsme udělali, cítili jsme se tam dobře. Můžeš zkusit také popořemýšlet o změně CARu, to pro psychiku udělá hodně.
11. zář 2010 v 11:17  • Odpověz
autor
@ivula21 Unica PDG dělá taky. Já tedy osobně nebyla v Heliosu spokojená...když jsem poznala i jiný přístup, nedá se srovnávat....
11. zář 2010 ve 12:04  • Odpověz
Já si myslím, že PGD už je standartní procedura, kterou dělají všude... nebo skoro všude? V Sanusu to také dělají.
11. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz
@drndapetka Tak vidíš to. Dokud člověk sám nezjistí tak neví. Já už bych třeba do Repromedy nešla. Je to tam z velké části o penězích, ale zase pravdou je, že jim to tam všechno klapalo. Žádný zádrhel. Teď jsem v Gennetu a i když je vyhlášený, už jsem se tam setkala s nějakými nedostatky, ale zase si říkám....jsme jenom lidi a ne stroje.

Jinak Tony moc moc přeju, aby se zítra testík změnil
11. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz
@sovicka_
ono záleží na co PGD chceš. Já potřebuju vyloučit dědičnou nemoc....tak to všude nedělají. To záleží, jestli je na tu nemoc klinika nachystaná nebo ne, nebo jestli budou ochotni se do té nemoci pustit. :slight_smile:
11. zář 2010 ve 12:11  • Odpověz
@ivula21 to bohužel netuším :slight_smile:
11. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz
@ivula21
Ivul, díky, aspoň budu chytřejší a zkusím teda Gonal, Puregon, třeba na tom něco je:frowning2:
Mně je 35:frowning2:
11. zář 2010 ve 12:23  • Odpověz
@sovicka_
Manžel o tom moc nechce mluvit, bral to jako "pokus", já to miminko měla prostě v sobě- v bříšku a prostě to cítím a beru jinak a spíš o tom mluvit potřebuju, kolem mě to nikdo neví- ani rodina ani kamarádky, takže jsem na to tak nějak sama a je to těžký:frowning2:
11. zář 2010 ve 12:27  • Odpověz
@tonytony víš já nevím, u mého prvního pokusu o tom kamarádky věděly, o to pak bylo těžší pořád něco vysvětlovat, ještě když je člověku zle. Ťeď jsem to chtěla udělat, aby o tom nikdo nevěděl, ale to prostě nejde. Stejně to zas vědí....ale když se mě ptají, tak už říkám, že o tom nechci mluvit, protože se to pak zas nepovede .... a vysvětluj někomu, kdo o tom nemá ani páru a pak si připadám jak neschopná otěhotnět.
A navíc já myslela, že ti je víc let jak jsi tehdy psala, tak to máš ještě dost času na další pokus :slight_smile: :slight_smile:

Já vím jak ti je hrozně zle, ale ještě doufej prosímtě , třeba opravdu to ještě není na testu poznat !!!!!
To že holky 10 den neměly na testu nic, jsem tady četla několikrát
11. zář 2010 ve 12:51  • Odpověz
já jsem o IVF pár lidem řekla. Nejdřív jsem nechtěla, ale manžel mi říkal: sdílená starost je poloviční starost. Tak jsem to řekla mámě, pár známým - takovým, u kterých jsem věděla, že mě nebudou otravovat dotazama. Od začátku jsem IVF prezentovala také jako pokus, jako něco, co jdu zkusit a co nemusí vyjít napoprvé. Kdyby to nevyšlo, smutek by byl veliký, ale... co člověk zbývá jiného než se sebrat a jít dál? Velký smutek to jenom zhorší...
11. zář 2010 ve 13:29  • Odpověz
@tonytony nevim jak je to u vas s rodinou.ale pokud mate fungujici rodinu,tak by to meli vedet.aspon by te podporili.ja bych vtedy byla bez rodiny v prdelince. :slight_smile:
11. zář 2010 ve 13:32  • Odpověz
@kapradina no, ono je to asi individuální. Já to řekla jen mamce, třeba ségra nic neví. Volila jsem zlatou střední cestu: někomu se určitě svěřit, ale ne zase hodně lidem, abych pak nemusela od každého případně poslouchat soucitné řeči o tom, jak to nevyšlo - já to nemám ráda.
Já to třeba před mámou dlouho tajila - no, dlouho. Ona věděla, že na IVF půjdeme - tohle z mé strany rodiny věděli všichni :slight_smile: Jen se nevědělo kdy. A já jsem to mé mámě řekla až ve chvíli, kdy jsem stimulovala. Byla velmi překvapená... a je pořád dost opatrná, ale její podpora byla moc fajn.
11. zář 2010 ve 13:36  • Odpověz
@ivula21
Ivul, já už jsem dnes 11.den ale:frowning2:

Jinak právě z těhle důvodů jsme s manželem nechtěli, aby o tom někdo věděl, takže fakt o tom nikdo neví:frowning2: Ani netuší...
11. zář 2010 ve 13:40  • Odpověz
@sovicka_ tak u nas je rodina moc fajn.i se segrou je to supr,ona to chape,protoze byla na IVF 9krat.a bohuzel se jim to nepovedlo vubec,tak si pred 12lety adoptovali 2sestry.ale od meho pritele rodina,tak o tom sem se s nema taky nebavila.jen s mou.a byla to podpora maximalni. :slight_smile:
11. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz
@kapradina
No, mně by to spíš trápilo ještě víc... Právě ty dotazy na to a tak, stejně by mi max., řekli, že to bude dobrý, ono stejně na to moc nejde nic říkat:frowning2: A hlavně, kdo si tím neprojde, tak stejně neví, o co vlůbec jde, jaký nervy a strach to je:frowning2:
11. zář 2010 ve 13:44  • Odpověz
@tonytony je fakt,že každy to řeší jinak.pokud je ti lip,ze si tady povykladas s lidma,tak je to uplne v poradku. :wink: a je to supr.
11. zář 2010 ve 13:47  • Odpověz
Holky ahojte omlouvám se,že vám sem lezu,Petko čauky :wink: ,já jsem byla dneska na ET a jsem uplně v pr...i :confounded: ,z deseti vajíček mi zbylo 5,zavedli 2 a zbytek nebyl prý vhodný k zamrazení :cry: ale ty dvě co zavedli jsou jsou prý jen střední kvality ,něco prý mezi kompaktovanou morulou a blastocystou :frowning2: ,fut ale mluvil tonem,že z toho nic nebude,takže to naventiloval i do mě,takže žádná radost se nekoná :confounded: ,nevíte,jak to je s těma stádiema?moc děkuji za odpověd :wink:
11. zář 2010 ve 13:58  • Odpověz
@natulaaa hele, mně dali embrya v podstatě stejná :slight_smile: po 5denní kultivaci. Z 13ti oplodněných vajec se chytili 9, 3 z toho okamžitě zmrazili hned po 24 hodinách. Ze zbývajících 6ti zbyla jen ta dvě embrya, zbytek se rozpadl na přelomu 4. a 5. dne. Embryoložka moje embrya moc nechválila. Hele, pokud se mají chytnout, tak se chytnou.
11. zář 2010 ve 14:19  • Odpověz
@sovicka_ no já vím,máš pravdu :pensive: ,ale je to těžké :pensive:
11. zář 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
@natulaaa nesmíš být ted negativně naladěná....jsou i holky, kterým zavedli embrijka bez PK na 3.den od OPU, byla i šesti a osmibuněčná-JENOM, a uchytilo se to.Jinak na 5.den kultivace mají být už blastocysty, kompaktovaný moruly na 4.den. Máš zavedenou nějakou blastu?
11. zář 2010 ve 14:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.