• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
ahoj,
je tu někdo kdo je na tom podobně a bude tenhle měsíc stimulovat?
ráda se podělím s někým na stejný lodi...
nebo i s těmi, co už to mají za sebou
:slight_smile:
4. dub 2007 ve 12:09  • Odpověz
Ahojky, kdy budes tento mesic zacinat?
Ja bych mela az v poslednim tydnu, uvidime, jak prijde MS. Mam za sebou jedno IVF a jeden KET ... oba pokusy vloni a neuspesne. Ty jdes na prvni pokus nebo uz na opakovany?
At se Ti dari :slight_smile:
5. dub 2007 v 08:05  • Odpověz
autor
ahoj,
já začnu se stimulací taky ke konci měsíce, je to moje první.
Víš proč tvoje pokusy nevyšly?
5. dub 2007 v 10:19  • Odpověz
Zatim nam zadny konkretni duvod nezjistili. Ale embrysci se ani neuchytili :frowning2: Ted uz pul roku cvicim Mojzisovou, tak doufam, ze to treba pomuze. Mivam totiz potize se zadama a ono to muze souviset. Uvidime...
u vas vite duvod, proc se vam nedari prirozene?
5. dub 2007 v 10:39  • Odpověz
autor
no, z části kvůli spermiogramu a zčásti kvůli mým častým zánětům.
ještě že tahle možnost existuje a je aspoň nějaká naděje.
6. dub 2007 v 07:12  • Odpověz
Jo, ja taky verim, ze je to pro nas nadeje :slight_smile:
Do ktereho centra jezdis? Vsimla jsem si, ze jsi od Pisku. Ja jsem z Moravy, jezdime do Zlina.
Doporucili Ti nejake vitaminy nebo tak neco? Ja mam doporucenou jen kyselinu listovou a jako vitaminy bastim klasicky multivitamin.
6. dub 2007 v 10:36  • Odpověz
autor
my jezdíme do Českých Budějovic, taky se cpu listovkou, tu mi tam předepsali a brala jsem Calibrum Babyplan, ale s tím jsem sekla, už by toho bylo moc,
protože ještě baštím brusinky na močák a lactobacilly.
Jaký bylo tvoje první IVF a KET? Měli jste připlaceno něco navíc?
6. dub 2007 v 11:30  • Odpověz
Pri IVF jsme meli priplaceno i ICSI i asistovany hatching (nevim, jestli to pisu dobre). Mela jsem 19 vajicek, pet jsme nechali oplodnit volne - podarily se dve a zbytek ICSI a oplodnilo se tusim 8 nebo 9. Tak jsme nechali naimplantovat 2 a zmrazit dve davky po 4 embryjkach. Ivf se nepodarilo, tak jsme sli na KET, rozmrazili jednu davku a z ni byly implantace schopne 3. Ale ani ty se u me neuchytily :frowning2:
Ted chodim na tu Mojzisovou, terapeutka rikala, ze mam hodne tuhe dno panevni, ze by to mozna mohl byt duvod, proc se neuchytily. Tak poctive cvicim, treba to pomuze.
6. dub 2007 v 11:50  • Odpověz
autor
ta mojžíšová je výborná, ségře pomohla, chce to trpělivost a třeba se to nakonec povede přirozeně.
nás taky čeká ICSI kvůli tomu horšímu spermiu.
kdy čekáš MS?
6. dub 2007 ve 12:23  • Odpověz
vypada to na termin okolo 26.4., a Ty?
6. dub 2007 ve 12:46  • Odpověz
autor
já jí čekám kolem 19.4.
už z toho začínám být trochu nervozní, jak se to blíží a já ještě nevím do čeho jdu...
navíc moje ségra byla třikrát a pokaždý obrovskej hyperstimulační syndrom, musela kvůli tomu i do nemocnice, takže mám docela odstrašující případ :unamused:
6. dub 2007 ve 14:26  • Odpověz
neboj, kazda jste jina :wink:
a budu Ti drzet pesti :slight_smile:

pekne velikonoce a v utery ahoj!
6. dub 2007 v 15:00  • Odpověz
Holky, já jsem po druhém IVF, chtěla bych vám dodat odvahy a pozitivního myšlení, my jsme měli ICSI+AH+ Pk+ PGD, kombinace opravdu velká a na podruhé po vyšlo, dnes jsem viděla miminka poprvé, čekáme dvojčátka, holky držím pěsti a at je vše v pořádku!
6. dub 2007 v 15:18  • Odpověz
autor
larunnko gratuluju a přeju super těhotenství, nakonec se určitě všechny dočkáme :wink:
nufinka36-pa a hezký svátky
7. dub 2007 v 08:30  • Odpověz
Ahojky, diky za povzbuzeni laruunko a taky blahopreju!

jinak doufam, ze jste mely pekne svatky a ze jste trochu vypnuly hlavu od beznych starosti :wink:
10. dub 2007 v 09:12  • Odpověz
autor
ahoj nufinko, volno se hodilo, i když bylo pracovní-obkládali jsme kuchyň.
jsme zase o pár dní blíž ke stimulaci, larunnka nás docela povzbudila.
10. dub 2007 ve 12:09  • Odpověz
Taky jsme stravili pracovni vikend, protoze jsme se pred tydnem stehovali, tak je potreba najit vecem nove misto. Protoze ten byt je po rekonstrukci, jeste jsem nektere veci musela cistit a piglovat ... urcite si to dovedes predstavit :slight_smile:
Urychlovala jsem stehovani, abych uz pak po ET mohla neschopenku travit v novem :sunglasses: Aby se tam mimiskum zalibilo a zustali u nas :grinning:
10. dub 2007 ve 13:45  • Odpověz
autor
určitě zůstanou :wink:
my bydlíme už rok, ale pořád je co vylepšovat, tak jsme se vrhli na ty obklady, ještě vymalujem a můžu si lehnout s nohama nahoru :slight_smile:
asistovaný hatching to je to naříznutí obalu embryjek?
doporučili vám to nebo je to prostě nadstandard?
10. dub 2007 v 15:05  • Odpověz
Asistovaný hatching si myslím že je když ty spermie chytí a vpraví do vajíčka pomocí jehel.
A určitě je to nadstandart
10. dub 2007 v 15:25  • Odpověz
Mimochodem doporučuje se tam kde chtějí zvýšit počet úspěšně oplodněných vajíček.
10. dub 2007 v 15:28  • Odpověz
Vcera odpoledne jsem byla objednan u doktora, tak uz nemohla odpovedet.
Asistovany hatching je nariznuti obalu embryjek, aby se lip z toho obalu dostaly a zahnizdily ve sliznici delohy.
Ta "injekce" spermie do vajicka se oznacuje zkratkou ICSI.
Oboje je nadstandard, ktery se plati a nam oboje doporucili pro zvyseni pravdepodobnosti uchyceni.
11. dub 2007 v 07:44  • Odpověz
Tak se omlouvám - domotala jsem to. Nejspíš proto, že máme doporučeno oboje.
11. dub 2007 v 07:51  • Odpověz
Jeje, neni proc se omlouvat, informaci je hodne, ja mam z toho vzdycky hlavu jak patraci balon :grinning:
Myslim, ze doktori standardne doporucuji vsechno. Aspon nam rekli, co je co a ze kdyz uz do toho jdeme, tak at zvysime pravdepodobnost, ze by to bylo asi lepsi... taky kvuli tomu, ze uz je mi 36, tak at nevyplytvame pokusy jen tak. Zvlast kdyz se nevi, proc se nam nedari.
A taky z toho maji nemale penize. To se neda pominout :wink:
11. dub 2007 v 07:58  • Odpověz
autor
nufinko, to je fakt, peníze bývají až na posledním místě :unamused:
my ISCI budeme mít taky, ostatní uvidíme podle situace.
já jsem z toho trošku nervozní, protože nevím do čeho jdu, vždycky čtu snažilky, který mají za sebou už třeba šest sedm pokusů a obdivuju je.
11. dub 2007 v 11:06  • Odpověz
páni 6-7 pokusů to je opravdu obdivuhodné - na to bych vážně neměla ani nervy ani ty peníze.
Doporučeno máme proto aby bylo co nejvíc embryíí pro PGD.
A o penězích - radši ani nemluvit - z první návštěvy centra jsem odcházela s tím že do toho nejdu - že chtěj vytáhnout jen prachy. Naštěstí mně to přešlo.
11. dub 2007 v 11:38  • Odpověz
My jsme si rekli, ze ty tri pokusy, na ktere prispiva pojistovna i s temi nasimi doplatky zvladneme. Ale pokud se nepodari ... tak si myslim, ze tech 70-80000 je asi uz pak nad bezne moznosti. To si asi moooooc dobre rozmyslime. Ale to tak o dva roky predbiham udalosti. Kez bychom uz nemuseli mit nejake starosti o IVF, ale o drobotinu :slight_smile:
11. dub 2007 ve 12:01  • Odpověz
Jo jo nufinka - kdyby to tak opravdu bylo že tři pokusy zaplatí pojišťovna. Platí jen to nejzákladnější a když je toho víc........
Však všechny víme.
My se prozatím dohodli na jednom pokusu. A pak se pozná.
Přemýšleli jsme že když se nepovede požádali bychom o "adopci bez účasti sociálních pracovníků". Tedy ať vás tu všechny nematu - vložení cizího dobře vyvinutého embria. Na tuto možnost jsme narazili v centru - prostě páry, které již nechtějí dál platit "mražák" a vlastních dětí již mají dostatek a nechají svoje embria k "adopci" samozřejmně anonymně. No a v ČR platí zákon o tom že matkou pro stát je žena jež dítě porodila - tudíž je to cesta jak se vyhnout sociálním pracovníkům - a pokud se ani toto nepovede - tak asi klasická adopce .... Jenže ta je bohužel na moc a moc let.
11. dub 2007 ve 12:21  • Odpověz
Dobre vyvinuta embryjka jsme meli, ale u me se neuhnizdily :frowning2:
O adopci jsme taky doma uz mnokrat mluvili, porad zvazujeme pro a proti ... byli jsme se i ptat na socialce, co vsechno ten proces adopce zahrnuje. Rekli nam, ze trva asi 5 let ... to uz mi bude pres 40, nevim, jestli treba neuprednostnuji mladsi zajemce, kdyz maji na vyber. Primo to totiz nereknou, jen ze komise vybira podle mnoha kriteri ... pod tim se muze schovat i ten vysi vek. A taky jsme nebyli nadseni z toho, ze chteji posudek z prace. Ne, ze bychom meli v praci nejake problemy, ale nelibi se nam, ze by se ve firmach, kde pracujeme rozneslo, ze chceme adoptovat dite. Samozrejme, ze by to melo zustat jako duverna informace, ale vime, jak to chodi... :unamused:
11. dub 2007 ve 12:43  • Odpověz
Tak to nám rovnou řekli že vyšší věk znamená starší dítě. A určující u toho je věk matky.
Taky se mi to moc nelíbí spíš než ten zaměstnavatel všechny ty jejich procedury.
Ale myslím že to je na jiné téma. :wink:
11. dub 2007 ve 12:57  • Odpověz
Jo je, ale clovek se neubrani sirsimu zaberu :slight_smile:
11. dub 2007 ve 13:39  • Odpověz
A Ty se chystas na stimulaci od kdy? JAk Ti to vychazi?
11. dub 2007 ve 13:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.