• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Takže hádám Nufinka ty už celkem dobře víš do čeho jdeš. Co tě čeká tentokrát Ket nebo budeš muset jít znovu od začátku?
11. dub 2007 ve 13:54  • Odpověz
Mame jeste jednu davku (4 embrysky) zamrazenou. Ale rada bych ted podstoupila celou stimulaci a zkusila to znovu s cerstvymi embrysky, jestli se podari dostatek vypestovat a jestli se oplodni a zacnou vyvijet.
Pry je jaro a zacatek leta priznive obdobi :wink:

A Ty jdes na KET nebo na celou stimulaci? A kdy Ti to vychazi?
11. dub 2007 ve 14:12  • Odpověz
Na celou stimulaci, nevim od kdy chceš počítat začátek, jsem na dlouhém protokolu a začali jsme minulý týden synarelem. MS by se měla dostavit o výkendu a najíždíme na puregol s penem to kvůli vysokým dávkám, protože nemám dost ženského hormonu. (čímž nás velmi potěšili, protože jen příplatek stimulaci na léky nám odhadli na 15.000,-) ty druhé (levnější) injekce nám nedoporučili právě kvůli vysokým dávkám hormonu s tím že by bylo hodně nepříjemné a dlouho bolestivé píchat tak velké množství dané tekutiny.(navíc když počítali doplatek tak to vycházelo při tom množství téměř fifty fifty, protože pojišťovna platí jen určitou část jednotek a ta nám stačit ztěžka bude.
11. dub 2007 ve 14:23  • Odpověz
Předpokládám že to asi nebude tak strašný když jsi ochotná jít na celou stimulaci radší než použít mražáčky.
11. dub 2007 ve 14:25  • Odpověz
autor
taky myslím že ty tři pokusy se dají snést...pak už asi musí být ta touha po miminku obrovská, aby se zkoušelo dál. Ale jsou takové, kterým to vyšlo na posedmé třeba...to jsou taky hrátky přírody, najednou to vyjde.
já bych do adopce asi nešla, ale člověk nemůže mluvit předem.
spíš mě štve, že kdo dítě nechce, ten jich může mít a rodiče co by o něj opravdu stáli nemůžou...
11. dub 2007 ve 14:43  • Odpověz
Spíš nervy a pak taky finance. ........ :wink:
11. dub 2007 v 15:15  • Odpověz
Ja jsem mela minule kratky protokol a vsechno az do uchyceni bylo v poradku, tak myslim, ze ted ho budu mit zas. Takze do centra budu volat prvni den MS a od druheho dne bych mela zacit stimulaci.
U mrazacku pry je mensi pravdepodobnost uchyceni a navic se obcas vedou diskuse, jestli zmrazeni (ne)muze mit vliv pak na zdravi deti ... takze zkusime ted, jestli se povedou "cerstva" :grinning: , a kdyz ne, pouzijeme mrazacky. Budem verit tomu, ze budou v poradku, a ze to na jejich zdravi nebude mit vliv. Vira hory prenasi :wink:
11. dub 2007 v 15:22  • Odpověz
Tak teď by mně zajímalo v čem se krátký a dlouhý protokol liší. Je celkem jasné že v délce stimulace ale je tam těch odlišností ještě víc a nebo ani ne? Mohla bys popsat víc? Co jsi brala, kdy a jak dlouho?
Navíc psala jsi že neví proč se neuchytili - hádám ti dělali taky testy na vše nač si vzpoměli, že?
11. dub 2007 v 15:29  • Odpověz
Kdyz jsem se ptala na rozdil mezi dlouhym a kratkym protokolem, tak mi jen rekli, ze me zkusi na kratky protokol. Bylo to navazne na hormonalni testy, ktere mi delali na zacatku a konci cyklu. Vice o tom nevim.
Delali mi jeste nejake imuno-testy a pak nejakou genetiku. Ale asi jen zakladni, vzali nam krev a po mesici prisel papir, kde bylo napsano, ze jsme bez abnormalit, ale ze ja bych mela brat kyselinu listovou 2x denne, protoze jinak hrozi riziko presne nevim to oznaceni ... na netu jsem tehdy vycetla, ze jde o vyssi riziko vyskytu rozstepu u ditete.
Ten papir ted s sebou povezeme do CARu, treba reknou neco podrobnejsiho.

Jinak se pro dnesek loucim, objevim se tu zase zitra ahoj! :slight_smile:
11. dub 2007 v 16:05  • Odpověz
Ahoj
11. dub 2007 v 16:07  • Odpověz
Ahojky holčičky,ja take jdu na 1 ivf tento mesic :slight_smile: Mam protokol s antagonisty, tak si picham od 3 dne menzes inj. puregon to bylo minule utery 3.4 pak jsem šla na kontrolu v sobotu jestli dobře reaguji na hormony a hned mi dali dalši inj.orgalutran takže už 2 inj.každy den. Ted v utery mi řekli že je všechno ok a jdu v patek na punkci vajiček.Skoro manžel(bereme se 5.5)je v pořadku, tak jsme zatim zaplatili za leky 4000 a zalohu na laboratorni zakroky 7000.Tento protokol mi doporučli protože ty leky antagoniste jsou nove a telo na ne dobře reaguje :sweat_smile: Jen že pry jsou docela drahe, a me zas tolik nepřijdou :wink:Chodime do iscaru. Pa :slight_smile:
11. dub 2007 v 17:35  • Odpověz
Ahoj mourek - tak tě tady vítám.
O těch antagonistech jsem ještě neslyšela. Holt musíme věřit že doktoři ví líp než mi co je pro každou z nás nejlepší.
12. dub 2007 v 07:54  • Odpověz
Dobre rano,
vitam mourka :slight_smile:
Ja vubec nevim, co si mam pod nazvem antagoniste predstavit :fearful: Muzes napsat k cemu Ti pomahaji/prospivaji?
12. dub 2007 v 08:11  • Odpověz
Dobre rano lanko :slight_smile: , protokol s antagonisty je take vhodny pro holčiny, co maji dobrou odpoved vaječniku, a to ja mam. Tak uvidim, zatim jsem uplne v poho :sunglasses:
12. dub 2007 v 08:20  • Odpověz
mufinko ,ja bych řekla že maji nejmenši negativni dopad na telo, proto nam dr.řekla že jsou pomerne drahe a že nam muže nabidnout i leky levnejši,ale doporučuje tento protokol. Citim se fajn žadne bolesti břiška, zitra jdu na punkci tak me to ješte třeba čeka :frowning2:
12. dub 2007 v 08:27  • Odpověz
Holčičky a do třetice :grinning: Podivejte se na www.gest potom kliknete na ivf mimotelni oplodneni, a potom na stimulačni protokoly, je to tam bezvadne popsane jsou tam i grafy :sunglasses: Tak pa a hezky den :grinning:
12. dub 2007 v 08:36  • Odpověz
Ahoj nufinka - jestli se můžů vrátit k tomu včerejšku - znám důvod proč dávají dlouhý a krátký protokol. Spíš mně zajímá ten skutečný rozdíl v průběhu stimulace - jestli jsou to jiné léky atd.
Je mi celkem jasné že stimulace bude pravděpodobně kratší. Možná i o nižších dávkách, ale co je tam ještě jiného?
12. dub 2007 v 08:38  • Odpověz
lanka doufam že na tech strankach najdeš odpoved :slight_smile:
12. dub 2007 v 08:44  • Odpověz
a ješte na tom gestu lanka klikni na leky tam je fakt všechno :slight_smile:
12. dub 2007 v 08:49  • Odpověz
Teda - co se člověk všechno nedoví :wink:
12. dub 2007 v 08:57  • Odpověz
Ahoj lanka, ja si z minuleho roku jen pamatuju, ze jsem si pichala gonal v peru do bricha a pak jeste jeden lek poslednich 5 dni do stehna (ale uz zase nevim jmeno :frowning2: )... Pak byla jeste jedna injekce do zadku den a pul pred odberem vajicek. Vidim, ze uz jsem to docela pustila z hlavy :grinning: Ted uvidime, s cim se na nas vytasi, pak napisu! :wink:

Ale jdu se podivat taky na ten gest.cz :wink:
12. dub 2007 v 09:41  • Odpověz
Tak holčičky dobry?Dozvedely jste se neco :slight_smile:
12. dub 2007 v 11:17  • Odpověz
Tak už skončila porada - takže mam zas chvilku kdy.
No to viš že něco málo jo mourek - dík za typ. Už aspoň vím na jak dlouho to tak asi bude.
Málo hormonu - tedy dlouhý protokol, pokud bude málo vajíček k odběru tak mi to ještě uměle protáhnou nebo v případě že nepůjde tak druhou stimulaci bez ET to aby byla dostatečně velká šance pro PGD, a k tomu ještě prodloužená kultivace kvůli PGD.
No myslím že tohle bude jeden z mých nejdelších cyklů v životě. :wink:
12. dub 2007 v 11:32  • Odpověz
autor
ahoj holky, už mě pobolívá břicho jako před MS, tak nejspíš začnu s injekcema příští týden.
Délka protokolu se prý určuje podle délky cyklu, pravidelnosti MS a podle toho jestli bylo prokázáno že probíhá ovulace.
Já mám taky krátký.
mourek - kolikáté je to tvoje IVF?
12. dub 2007 v 11:41  • Odpověz
ja si myslim to same.Ja jsem mela poradu včera :angry: a přemyšlela jsem co je horši.Pichat si 2 inj.každy den do břicha a nebo porada :sunglasses: Mame ředitele ktery chce stale šetřit a neni kde :angry:
12. dub 2007 v 11:42  • Odpověz
No my zase máme cizince co se nedokáže zrovna nejlíp se zdejší kulturou srovnat. Aspoň tak bych to přiblížila. Někdy člověk neví jestli se smát nebo plakat.
Na druhou stranu ty injekce asi skončí dřív - vždyť i výpovědní lhůta je dvouměsíční :grinning:
12. dub 2007 v 11:48  • Odpověz
autor
já tu dneska šéfa nemám :sunglasses:
12. dub 2007 v 11:49  • Odpověz
lucky you
12. dub 2007 v 11:53  • Odpověz
autor
no, jak na co, protože když tu je, sice prudí, ale každej den nám vaří oběd...
12. dub 2007 v 11:57  • Odpověz
Tak jsem dámy byla zvědavá (mám pauzu a tudíž čas) a nakoukla zda některá vedete albíčko - a hádejte co máme společné.....
Ani jedna z nás ho na Koníkovi nemá :grinning: :grinning:
12. dub 2007 v 11:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.