• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Tak to jsi mě uklidnila, mim. Bála jsem se, že to může trvat mnoho mnoho měsíců, než se dopracujeme k IVF. Proč to trvá dýl kvůli darovaným spermiím? Ale také je možné, že manželovi nějaké spermijky najdou přímo ve varlatech...

To je také možné, že by to mohlo být mimoděložní, když ti embryjko zavedou přímo do dělohy? Jak dlouho jsi těhotná, třeba je ještě brzy, aby bylo něco vidět?
16. kvě 2007 ve 13:57  • Odpověz
autor
aha, oni vlastně někdy jsou v nadvarlarlatech spermíci i když ve spermatu nejsou žádný, stačí přece pár schopnejch a oplodnění se může povést :slight_smile:
doufám že to bude váš případ :wink:
mimoděložní to u mě být může, prostě si embryo odputuje jinam :unamused:
ale možná je ještě brzy, mělo by být vidět, ale některý bývají menší tak to dýl trvá. já jsem dneska 19.den po embryotransferu, 3.den po vynechání MS.
pátek mi dá jistotu.
16. kvě 2007 ve 14:03  • Odpověz
Mim, bude to v pořádku, je ještě brzy, uvidíš.
16. kvě 2007 ve 14:16  • Odpověz
autor
snad :slight_smile:
ty se chystáš na první IVF kvůli tomu spermiu? ty jsi v pořádku?
16. kvě 2007 ve 14:18  • Odpověz
Ano, chystám se na první IVF, ale nevím, za jak dlouho, ještě jsem nebyla v CAR. Manželovi buď nějaké spermie najdou přímo ve varlatech, nebo bychom museli jít do dárce.
Já jsem snad zatím ok - hormon. profil ok, UZ ok, i na laparoskopii jsem před časem byla a ok, MS pravidelná a podle bazálky i ovu... Akorát minule jsme měla vyšší prolaktin, ale to prý může být i z nervů.
Je nějaký rozdíl v tom, jestli jsem v pořádku, je větší šance, že se embryjko uchytí? Ale je mi 33 let...
Jaká jsi měla problémy ty?
16. kvě 2007 v 15:03  • Odpověz
mimmix / tak to je fajn když to klape.
Mimoděložní mají většinou nízké HCG nepověděl ti Dr jestli je v normě?
Mikulka - ono je to všechno o všem. Závisí jestli si doktoři budou chtít u tebe i u manžela testy něco ověřovat a co.
Těžko se to takto určuje. Snad jedině v CAR by ti dokázali dát přibližnou odpověď. Určitě to bude o tom co vlastně budete chtít - pokud vím tak obě metody MESA i TESA jsou pojišťovnami nehrazené a údajně i dost bolestivé. Takže ti asi moc nepomůžem.
Na tom jestli jsi v pořádku spíš závisí to jak to proběhne a co všechno bude třeba než procentuální uchycení embria - to je vždycky nejisté. :unamused:
16. kvě 2007 v 15:33  • Odpověz
Ahoj holčiny, chci se jen zeptat, jak často se chodí ve stimulaci na IVF na kontrolní ULZ? a ještě, jak je to s KET? M§že se KET podstoupit třeba hned další cyklus po neúspěšném IVF, nebo se musí čekat také ty 3 měsíce? Předem moc děkuju.
16. kvě 2007 v 15:47  • Odpověz
Holky, co je KET?
Ano, metoda MESA a TESA jsou bohužel nehrazené, ale chceme je podstoupit, aby byla šance na vlastní dítě, tedy bez dárcovských spermií... Myslíte, že ty spermie, když je při MT najdou, jsou ok, nebo jsou u nich rizika - potrat apod.???
16. kvě 2007 v 15:58  • Odpověz
KET, je kryoembriotransfer, to znamená,že ti rozmrazí zamražená embrya a zavedou ti je...
16. kvě 2007 v 16:04  • Odpověz
mimmix a dneska si nebyla na ultrazvuku?jenom vyšetření?třeba se špatně koukal :wink: v pátek určitě bude všechno krásné,uvidíš.Mikulka my šli na IVF hned měsíc po tom sme byli v CAR,ten první sem byla už dlouho po začátku ms.meryblue já byla na UTZ jen2x,ale to záleží hlavně na tom,jak ti budou růst vajíčka.
16. kvě 2007 v 18:52  • Odpověz
mimmix neboj není nic ztraceno, na ultrazvuk bylo ještě brzy. V pátek už tam bude vidět malá fazolka. To hcg je dost vysoký na to, aby to bylo mimoděložní.
16. kvě 2007 ve 20:10  • Odpověz
ahoj holky,tak jsem se prisla podivat,abych si zkratila to silene cekani na zitra.Zitra jdu nakrev a bojim bojim.prerd tim se budu rano testovat.
mimmix gratuluju. ja mam v patek taky den D. :slight_smile:
16. kvě 2007 ve 20:13  • Odpověz
autor
holky UTZ mi dělal, ale právě že tam ještě nic neviděl a to tam civěl asi půl hodiny :wink:
říkal že nejspíš je zárodek ještě maličkej aby ho viděl, ale mimoděložní je taky možný.
ani jsem nevěděla, že při mimoděložním je HCG nižší...
tvrdil, že za ty dva dny vyroste tolik, že mi s jistotou řekne jak na tom jsem.
mya-držím všechny palce, pátek bude šťastnej den, uvidíš :slight_smile:
16. kvě 2007 ve 20:31  • Odpověz
mimmix ,uz to vidim jak v noci nebudu spat a budu na to my :unamused: slet.stacilo to uz dnes,a to jeste ma tehotna kamoska prisla a rikala ze mela sen,ze to mimi ktere ted nosi,nosi pro me .uplne okolo me to prozivaji i moji pratele a strasne moc me podporuji,ale ja jsem skeptik..myslim ze to nevyslo.mam strach
16. kvě 2007 ve 20:37  • Odpověz
autor
myo já jsem taky skeptik, dokonce děsnej pesimista, všichni mi to vyčítají, ale já už to mám v povaze :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale je třeba věřit a doufat, třeba ve skrytu duše :wink:
já s úspěchem vůbec nepočítala a podívej. kámošce bych věřila, těhule jsou přece senzitivní nee? :sunglasses:
budu na tebe myslet a to by bylo aby nebylo!
16. kvě 2007 ve 20:41  • Odpověz
holky do pátku bych to už asi nevydržela :grinning: ještě že se jen vyspím a hupky šupky už budu vědět jak na tom su :sunglasses: ale vám přeji trpělivost :wink: mimmix nezapomínáš,že teď musíš myslet jen a jen pozitivně?a na samý krásný věci! :grinning:
16. kvě 2007 ve 20:48  • Odpověz
autor
tindro musím se hooodně snažit :wink:
a doufám že mimčo se taky bude snažit, za ta dva dny poporoste a pak tam na MUDra pěkně vykoukne :grinning:
držím všem pěsti tolik, že to musí vyjít holky!
16. kvě 2007 ve 20:50  • Odpověz
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak jooooo, uz je okolo me dost lidi kteri rikaji ze to bude OK! ja sama verim tak 80% na 20% hadej ktery jsou k cemu? :sweat_smile: kdyz jsem ten skeptik.manzilek to semnou taky proziva,ale spis mimo me ,se mnou o tom moc nemluvi.asi me nechce nervovat.rikalo mi spoustu nasich znamych jak s nimi o tom mluvi.nekdy me to stve,ale zaroven si rikam, ze se potrebuje asi taky vypovidat.jeden test nam vysel pozitivni,byl po 8 dnu po ET,sice slaby,ale bylo to.pristihla jsem ho jak se na to chodi koukat,asi uz 2x .pak prisel ten negativni po 10dnu po Et a od te doby jsme netestovali.a jak tvuj manza?
16. kvě 2007 ve 20:50  • Odpověz
tindro tak na zítřek držím pěstičky. Jééé to je super, že už zítra uvidíš malý bobky.

mimmix ty jsi kolikáty den po ET? já myslím, že na to aby bylo něco vidět, je ještě brzy.

mya neboj, vše dopadne dobře. :slight_smile:
16. kvě 2007 ve 20:54  • Odpověz
mya muj to snáší ještě hůř jak já,jen o tom taky nechce mluvit(trošku mě brzdí,že se to třeba nemuselo povést),ale i když jsme se domluvili že to budem ventilovat až po UTZ,jeho kamarádi už to skoro všichni ví - prostě se musel pochlubit :wink: chápu to,pokud to bude zítra dobrý,myslím,že strávím celý den na telefonu a na mailu :grinning:
16. kvě 2007 ve 20:58  • Odpověz
autor
marky dneska je to 19.den, 3.den po vynechaná MS.
myo já to manželovi podala dost pesimisticky, že spíš to jako vypadá na mimoděložní, takže z toho byl celkem vyšinutej, tak doufám, že ho budu moct v pátek potěšit, představa že bych musela na revizi mě děsí... :confounded:
on je moje mláďátko a všechno víc prožívá, je mladší než já a já už jsem tak nějak klidnější a zkušenější, on to opravdu hodně žere :grinning:
16. kvě 2007 ve 21:01  • Odpověz
marky děkuju,moc si přeju aby tam byli oba sněhuláčci :sweat_smile:
16. kvě 2007 ve 21:01  • Odpověz
tindra,na tak to budeme na tom asi stejne.Oni ti chlapy jsou silni pred nami ,ale bez nas jsou to taky citlivy.To on me nebrzdi,rika mi ze man to vyslo a ze jen mimi se rozhodlo nam to jeste nerict.spis ho brzdim ja.cele toto podstupujeme jen kvuli mym problemum.on je v poradku.ja mam neprichodne vejcovody,atak mam takovy ten divny pocit, ze jsem spatna partie....-coz samosrejme on nechce ani slyset,ale je to ve me :confounded:
16. kvě 2007 ve 21:05  • Odpověz
mimmix...my valstne vsicky chceme deti ,pritom uz je domam mame.... :grinning: :grinning:
16. kvě 2007 ve 21:06  • Odpověz
mya tak to bylo trefný :grinning:
16. kvě 2007 ve 21:11  • Odpověz
autor
jo, přesně tak,jedno dítě už doma mám :grinning:
a to si dovoluje mi říkat že mimčo není na UTZ vidět protože zlobí jako já už teď a schovává se nám :grinning:
u nás je vina moje, průchodnost vejcovodů mi neprošetřovali, šla jsem rovnou na IVF, ale celej život mám chronický záněty a je téměř jasný, že tam srůsty jsou...
manža má slabší spermiogram, ale nic podstatnýho, měli jsme sice ICSI, ale možná by ani nebylo třeba (samozřejmě ho doporučili kvůli prachům).
a když je možnost IVF, není třeba řešit na čí straně je vina, i když z hlediska psychiky tvůj postoj chápu...ten pocit že "to blokuju já"
16. kvě 2007 ve 21:12  • Odpověz
mimmix...presne tak, ale myslim ze je dulezite vedet ze stoji pri nas!!!jaky jsi mela embryska?ja mela 1 petibunecny a druhy na hranici vyvyjeni,tak mi tam dali obe,a zbytek se nevyvynul, takze na mrazacek nezbylo nic. :frowning2:
16. kvě 2007 ve 21:16  • Odpověz
mimmix tak to je ještě brzy aby něco bylo vidět. Takže buď v klidu.

tindro myslím, že tam budou oba dva sněhuláčci.

Jj můj taky do poslední chvíli věřil, že tam mimísci zůstali. teď už ví, že to tak není. Ale oba to bereme v pohodě. Co jíného chcete dělat, že!
16. kvě 2007 ve 21:19  • Odpověz
marky4 tak to jste dobry!!! ja sama nevim jak dopadne u nas kazdopadne mylim, ze ikdyz se nic jineho delat nebude moc,tak stejne to obrecim a budu zaprdla.
16. kvě 2007 ve 21:23  • Odpověz
autor
marky4 vážně brzo? hned mám lepší náladu.
vím, že to bereš jak to je a to je podle mě ten nejlepší přístup. nakonec to vyjde, to je jasný :wink:
myo mě odebrali 8 vajíček, oplodnili se čtyři, z toho dvě mi zavedli (kvalita na spodní hranici) a zbylý dvě se přestaly vyvíjet (aspoň mi to tvrdili :grinning: ) takže mrazáčky taky žádný.
16. kvě 2007 ve 21:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.