• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Tak mám hotový krevní testy. Játra a štítnou žlázu mám naštěstí v pořádku. Tak to je super. Jinak všechny zbývající testy dopadly dobře. Jediný co je špatný a možná, že kvůli tomu se mimi neuchitily, je vysoká sedimentace. tzn. v těle mám zánět. Ted ho jen najít :wink:
17. kvě 2007 ve 21:00  • Odpověz
marky a co ještě budeš mít za vyšetření než ho najdou?
17. kvě 2007 ve 21:29  • Odpověz
tindro to zatím nevím, budu to vědět zítra. Měla jsem to minulý rok a nic jsme tenkrát nenašli. Tak uvidíme jak to bude teď.
17. kvě 2007 ve 21:36  • Odpověz
marky, tak zítra na tebe budu moc myslet,hlavně ať brzo víš co a jak :wink:
17. kvě 2007 ve 22:00  • Odpověz
dík moc. naštěstí mi to dělá tchýně, tak mě pošle na všechno možné.
17. kvě 2007 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj holky. Marky, takže ty jsi byla na IVF, neuchytilo se a pak zjistili někde v těle zánět?
Oni zkoumají, když se mimi neuchytí příčinu?
Omlouvám se, že se ptám jak blbec, ale jsem v tom nováček a teprve mně čeká první návštěva CAR.
Holky, měly jste některá stejný problém, že manžel neměl žádné spermie? Tedy ani živé, ani mrtvé, prostě nic?
18. kvě 2007 v 09:43  • Odpověz
Mikulka / proč se mimi "neuchytí" (snad lépe řečeno - proč se dále nevyvyjí a následuje samovolný potrat) v případě přirozeného otěhotnění se začíná zkoumat až po 3-tím potratu (vyšetření jsou drahá a pojišťovny je neuhradí pokud by to zkoumali dřív)Marky má štěstí že má tchýni ve zdravotníctví, která jí to pomuže najít. domnívám se že za běžného stavu asi nezkoumají nic.
S tou druhou otázkou nepomůžu - jsme jiný případ. :frowning2:
18. kvě 2007 v 10:23  • Odpověz
Holčiny, ještě mi prosím řekněte, pojišťovna platí tři pokusy IVF, ale do toho se počítá i KET? Nebo to není v těch třech pokusech a pojišťovna platí vyloženě celé IVF?
18. kvě 2007 v 10:37  • Odpověz
Ket se hradí. Pojišťovna platí jen IVF. (ale co jsem slyšela tak se s Ket se má údajně vejít do nějakých 10 000 takže asi napohodu)
jestě to má jeden háček - závisý co všechno budete potřebovat - né vše pojišťovna hradí.
Např. pro stimulaci pojišťovna hradí 2250 jednotek léku (v mém případě to byl puregon na který je doplatek) ale protože mám málo hormonu k jedné stimulaci spotřebuji cca 5400 jednotek tudíž mi řekli že zbytek můžu buď sehnat od někoho co už nepotřebuje a zůstalo mu nebo za plnou cenu.
18. kvě 2007 v 10:44  • Odpověz
No my asi budeme dost hradit, protože manžel nemá žádné spermie. Teď bude ale záležet, zda půjdeme do dárce - to by asi mělo být levnější, nebo ne. Když ne, platili bychom Mese, určitě ISCI, pak takové to genetické zkoumání, zda je emryjko v pořádku a kdo ví co ještě... Nevím, na kolik by nás to celé vyšlo...?
Já jsem sice zdravá, ale dost citlivá a bojím se, že nebudu snášet hormony. Vadila mi třeba i antikoncepce. Jo a taky mám strach z hyperstimulačního syndromu, protože jsem fakt hrozná citlivka a vše snáším špatně a s komplilacema. Ale snad si mě v CAR pohlídají...?
Zatím jsem ze všeho mimo, hledám si informace, pátrám.
18. kvě 2007 v 11:16  • Odpověz
mikulka / vadila mi rovněž antikoncepce - a přitom mám hormonu tak málo že mně musí jó hodně stimulovat abych vůbec zareagovala. ´HSS u mně nepředpokládájí je to přiliš velká reakce na stimulaci a to se se mnou neshoduje - takže flintu do žita nehaž třeba jsi ze stejného soudku. V car si tě jistě pohlídají.
Bohužel neznám ceny za Mesa - takže nevím co je levnější. Ale myslím že tam bude víc hrát roli zda tvůj manžel bude chtít alespoň zkusit mít svoje a nebo jestli mu dárce vůbec nedělá problém.
U nás by to dárce na které koli straně taky řešil, ale manžel se rozhodl že je šance a tak ji zkusíme (oba máme chybu v genetice - kdyby byl dárce zdravý - pak bych mimi pravděpodobně byla schopná donosit)dárkyně je cenově moc daleko a jen těžko se hledá.
Pak takové to genetické zkoumání máš na mysli PGD? jestli ano - máme je rovněž v plánu a je to v podstatě nejdražší položka na seznamu.
zkusím se někde mrknout na ceníky, ale stejně závisí kam se chystáte každý car má svůj ceník.
18. kvě 2007 v 11:32  • Odpověz
Ano, myslím PDG. Kdybychom použili manželovy spermie, museli bychom to mít.
Manžel nemá s dárcem moc velký problém, naštěstí! My nechceme ztrácet čas, je mi 33 a pořád doufáme, že do našeho druhého dítěte by se manžel uzdravil. Ale samozřejmě, jestli nám v CAR řeknou, že je šance, že bychom měli celé vlastní dítě, a že hlavně nejsou rizika, půjdeme do toho.
Já mám hormony v pořádku, ale antikoncepce mi vadila na játra, už si to moc nepamatuju... Doufám, že ten hyperstimulační syndrom není běžný, z toho mám strach.
Nevíš, jestli jsou dárcovské spermie drahé?
A kolikáte IVF to bylo u tebe? Kolik ti je?
18. kvě 2007 v 11:44  • Odpověz
koukala jsem na mesa - čekala jsem že to bude horší - stojí tam 16000Kč. a obsahuje to operační výkon, anestezie, pobyt na lůžku, embriologické a histologické vyšetření materiálu.
Celková výsledná cena se stejně jen špatně odhaduje - nám řekli že máme počítat tak asi 70 000Kč. za všechno. ale už teď vím že se do toho ani omylem nevejdem - a to hlavně protože se první stimulace tak úplně nepovedla podle představ můj typ je že snad do 100000 bychom se vejít mohli - jaká ale bude skutečnost je ve hvězdách.
18. kvě 2007 v 11:45  • Odpověz
Mikulka - já mám druhou stimulaci - při první k transferu nedošlo.
Koukala jsem zpět do toho ceníku - užití spermatu dárce (zahrnuje klinické, hematologické, genetické, cytogenetické, molekulárně genetické, opakované serologické a mikrobiologické vyšetření dárce + zmrazení a rozmrazení spermatu dárce) je 4000Kč.
JEstli tobě opravdu nic není asi bude dárce levnější - protože se vyhnete ceně za PDG a za Mesa.
V car vám nikdy neslíbí že nejsou rizika - ty tam jsou prostě vždycky - věřím že medicíně rozumí, ale nejsou to ani kouzelníci ani páni bozi...
Nakolik je HSS běžný nevím, je dost takových co jej měli ale i dost těch co jej neměli. Takže tam aby si to čert přebral.
18. kvě 2007 v 11:51  • Odpověz
Ty jo, lanko, 70 tisíc? To je hrůza! A za co vše byste platili tolik peněz?
Nevíš, jak je to, když bychom šli do dárce, je to hodně drahé? Ach jo.
18. kvě 2007 v 11:51  • Odpověz
Mikulka - neděs se - u nás je toho moc právě kvůli té genetické vadě. Ale na druhou stranu do toho počítám opravdu všechno včetně doplatků za léky. A když se podíváš jakou dávku jsme si museli sehnat navíc - tak ta cena hodně skočí.
Jinak ta cena je - léky, pobyt na stacionáři, ICSI, PK, PGD, AH
18. kvě 2007 ve 12:00  • Odpověz
Mikulko,také jsem koukala na ceny na netu a sleduji diskuse o IVF (od včera pro nás aktuální :frowning2: ).První 3 cykly hrazené pojišťovnou+doplatky za "nadstandartní",ale důležité výkony, které zvyšují šance: cca 15 tisíc bez PDG. Je-li třeba PDG, tak +15-25 tisíc (celkem cca 35 tisíc za cyklus). Takže věřím, že když máš pak 4. IVF, který už pojišťovna nehradí, tak se to na těch 75 tisíc vyšplhá :frowning2: . Já doufám, že se nám do září, kdy je předběžně IVF plánované, podaří otěhotnět, nebo, že se to pak povede na první, druhý pokus...vůbec nevím, jak bychom to finančně zvládli :cry:
18. kvě 2007 ve 12:01  • Odpověz
majenko, a co máte za problémy?
lanko, my bychom taky, pokud by jsme měli manželovi spermie metodou MESE, asi taky museli mít tohle všechno ICSI, PK, PGD, AH. :frowning2:
18. kvě 2007 ve 12:04  • Odpověz
Majenka - mám cyklus hrazený poj. Jak uvedeno výše prostě potřebuju větší dávku léku ke stimulaci a pojišťovna hradí při jedné stimulaci pouze 2250 jednotek. Přijde mi to nefér - to jako když někdo potřebuje větší dávku annestezie k provedení operace tak ho v půlce probudí a doptají se ho jesli uhradí zbytek - nebo jestli mu tu operaci udělají při vědomí - mám pocit že u toho někdo nepřemýšlel. Rozhodně s tím vůbec nic nenadělám a vyšplháme se cenově tam kam se vyšplháme.
Když to k něčemu bude lítovat toho nebudu.
18. kvě 2007 ve 12:04  • Odpověz
Kde jste našly ty ceníky?
18. kvě 2007 ve 12:05  • Odpověz
mikulka - téměř každý car má internetové stránky - tam bude i jejich ceník - takhle můžeš mrknout přímo tam kam se chystáš.
18. kvě 2007 ve 12:08  • Odpověz
Kam jsi vůbec objednaná - už jsi někde psala že máš termín - můžem zkusit najít právě ten tvůj. :wink:
18. kvě 2007 ve 12:10  • Odpověz
MIkulko, přesně jak píše Lanka. Najdi si svůj CAR a uvidíš. Já jsem koukala na neplodnost.cz (myslím) a ještě na jiná zařízení. My jsme byli v Pronatalu v Teplicích a ten tam ceník nemá. Ještě se zkusím podívat na stránky do Prahy. Manžel má ve spermiu zvýšený počet leukocytů (normál je 1 milion a on jich tam má 6 mil.-má nemoc jater) a ty prý způsobují shlukování spermijí, takže žádná nemá tendenci běžet oplodnit vajíčko. Ostatní hodnoty spermia jsou na spodní hranici normálu...
18. kvě 2007 ve 12:14  • Odpověz
Jdu do Podolí, 7. 6., ale na stránkách Podolí, jako nemocnice, není skoro nic - jen stručné info. Nevím, jestli nemají ještě nějaké zvlášť. Ještě budu pátrat.
18. kvě 2007 ve 12:14  • Odpověz
Hm - na podolí se opravdu na moc nezmohli - zkus mrknout třeba na Gest tam je to zajímavě rozepsáno a je to v Praze http://www.gest.cz/ivf/financ.php?pg=9
Brno může mít odlišné ceny protože je to odlišná lokalita. :wink:
18. kvě 2007 ve 12:21  • Odpověz
Díky moc, lanko :slight_smile:
18. kvě 2007 ve 12:29  • Odpověz
Mikulko, v Podolí stojí

Mesa/Tese - 12.000,-
Isci - 8.000,-
KET - 4.000,-

Za dárce jsme platili 700,- Kč.

Napiš mi do IP e-mail a já Ti ceník Podolí pošlu.

Jinak se hyperstimulačního syndromu neboj, dá se to zvládnout. Já jsem lehký prodělala, a tak mi odložili transfer. Důležité je hodně pít.
18. kvě 2007 ve 12:31  • Odpověz
Buresinka - ještě že tě tady máme. :wink:
18. kvě 2007 ve 12:33  • Odpověz
Lanko, nevíš náhodou, kdy je nutné dělat PDG?? Mě zatím všechny testy teprve čekají, ale předpokládejme, že budou dobré...a manžel má nemoc jater, která je dědičná (způsobená změnou na chromozomech). Stačí je jeden z partnerů je zdravý? Musí být oba?
18. kvě 2007 ve 12:34  • Odpověz
Lanko, a jak na tom vlastně jsi ty? Stimuluješ už po druhé? :slight_smile:
18. kvě 2007 ve 12:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.