• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
PGD je třeba dělat když je vysoká možnost genetické vady, nebo když si to sami vyžádáte. Vzhledem k tomu že my oba máme malou chybičku v genetice a za sebou 4 samovolné potraty - doktoři si myslí že když se ta naše chybička z obou stran spojí dohromady - těhotenství sice vznikne ale tělo plod později odmítne jako neschopný života - PGD by měla tyto "neschopné" přežít vyloučit může se stát že se některé spojí a ta chyba v nich nebude, ale čekat že se to povede naživo je přílišný risk se zdravím. Navíc po posledním čištění už se nám ani nepodařilo znovu přirozeně otěhotnět takže nám do papírů píší sekundární sterilita.
Moji jedinou otázkou je - bude tam něco životaschopného - nebo vrážíme tolik peněz do snu?
18. kvě 2007 ve 12:40  • Odpověz
Lanko, držím palečky, ať se zadaří :slight_smile:.
18. kvě 2007 ve 12:43  • Odpověz
Burensinko - jo jo podruhé - poprvé nedošlo ani k ET, po odběrech nám sdělili že vajíčka jsou v pohodě jen tři - takže jestli chcem tam je oplodní a vrátí je hned zpátky, nebo udělají všechny ty vyšetření na těch třech, a nebo že je zamrazí a udělá se druhá stimulace a pak je vezmou všechny dohromady přes všechny ty vyšetření.
jak jsem psala doufám že s pomocí PGD se vyhnu dalšímu potratu - takže bez toho do toho nejdu. Do vyloučilo první variantu, statisticky PGD projde jedna desetina vstupu (a zaplatit celou částku s tak mizernou nadějí....)- tedy statistika vyloučila druhou metodu, tak jsme požádali o třetí. V podstatě týden po odběrech jsem naběhla znovu na dlouhý protokol a odběry mě čekají někdy ke konci příštího týdne.
18. kvě 2007 ve 12:45  • Odpověz
Tak snad jich budete tentokráte více a budou moci udělat PDG a budou Ti moci vrátit embrýsky. :slight_smile:
18. kvě 2007 ve 12:48  • Odpověz
lanko, a PDG se nedá dělat, když jsou embrýsci jen tři?
Moc ti přeju, aby jsi už měla zdravá mebrijka v bříšku a vše proběhlo dobře.
18. kvě 2007 ve 12:51  • Odpověz
Mikulko - dá, ale sama jsi zaúpěla když jsi slyšela tu cenu (nemáme na to to platit 2x)
18. kvě 2007 ve 12:52  • Odpověz
A v případě že statistika říká 10% by mohlo přežít všechny ty procedury až dokonce - kolik jich z těch tří zbyde?
Radši jsme se rozhodli to trochu pojistit než tak moc riskovat.
18. kvě 2007 ve 12:53  • Odpověz
autor
lanko, to bylo asi nejrozumnější řešení. jak daleko jste s vyšetřeníma?
18. kvě 2007 ve 13:20  • Odpověz
autor
jo a myo jsi tu? honem, jak jsi dopadla s výsledkama, nenapínej :angry:
18. kvě 2007 ve 13:22  • Odpověz
mimmix - budou ale až po těch odběrech - ptej se tak za 14dní. :wink:
Ale to už budeš mít úplně jiné starosti - ty hezčí. :grinning:
18. kvě 2007 ve 13:29  • Odpověz
autor
a co potom dál? kdy se můžete chystat na další stimulaci?
18. kvě 2007 ve 13:32  • Odpověz
Lanko, to chápu- cena. Hm, tak to jsem nevěděla, že to emryjka ani nemusí přežít, že je ODG tak riskantní!
Takže jsi šla znovu do stimulace, viď?
18. kvě 2007 ve 13:36  • Odpověz
mimmix / koukám že jsi se ztratila - já mám druhou stimulaci teď :slight_smile:
Mikulka PGD není riskatní - riskantní je PK, u PDG vyřádí to co není životaschopné no a dohromady statistiky říkají něco o 10% těch co se dostanou skrz.
Ale statistiky nemusí odpovídat našemu případu - možná projdou všechny, možná žádné.
Být tebou ušetřím si nervy - pokud manžel opravdu neprotestuje nad dárcem. :slight_smile:
18. kvě 2007 ve 14:05  • Odpověz
autor
jsem jelito, vždyť vím, jak jsi sháněla :slight_smile: nervy mi pracujou no... :pensive:
takže bys mohla mít teď víc vajíček a tím pádem větší šanci k selekci těch lepších, jestli to chápu dobře.
doufám že nastimuluješ pořádný množství. :wink:
18. kvě 2007 ve 14:10  • Odpověz
mimmix - neselektovali lepší - vzali co bylo (jen ty tři - jsou v mražáku a čekají až jich bude víc než je postaví na startovní čáru do laborky)
Jestli jich bude víc - nevim - dávky mi pravda zvedli z 375 na 450. Ale jaký bude účinek?.... No zítra jdu na UTZ a na krev. Ale to je ta první a posledně mi hlásili kolik jich tam je a že tam jsou ještě i nějaký malý že třeba vyrostou do té doby dostatečně, třeba ne. Takže hádám moudřejší budu opravdu až ten příští týden a ještě moudřejší ten přepříští až bude po testech. A pak za budu mudrovat jak to udržet - no prostě si nevybereš.

Vidíš mikulko kam se vrháš - furt tu s náma budeš mudrovat - dokonce i když už se ti narodí :grinning:
18. kvě 2007 ve 14:19  • Odpověz
autor
vím, že ti nasadili hodně vysoký dávky. snad to bude ku prospěchu :wink:
jednou všechny dojdeme až na konec - teda těhotenství :grinning: a budeme zakládat úplně jiný diskuze.
18. kvě 2007 ve 14:24  • Odpověz
Taky v to doufám. :wink:
18. kvě 2007 ve 14:28  • Odpověz
lanko, tak ti držím pěsti, ať je hodně embrýsek. To jsou věci, holky.

mim, a jak u tebe?
Já jak to tak čtu, asi bych šla raději rovnou do dárce. Ale ještě si myslím, že třeba příště bude manžel nějaké spermijky mít. I když nevím, zda se při azoospermii mohou nějaké objevit. :unamused:
18. kvě 2007 ve 14:54  • Odpověz
Mikulka - nikdy to vědět nebudeš dokud to nezkusíš.
Otázkou pro tebe je jesli to vůbec zkusit budete chtít. A budete muset zvážit vše, jak se na to cítíte, skutečné náklady i stress kterým budete procházet. ....... Je toho prostě nazačátek docela dost.
18. kvě 2007 ve 14:56  • Odpověz
Právě. Já jsem dost neodolná a gynekologicky sice zdravá, ale taky jsem dřív mívala potíže. Radši bych šla na "jistotu", i když samozřejmě, ta není ani v dárci, mimi se nemusí uchytit. Uvidím, co budou radit v CAR. Kdyby ale příště manžel nějaké spermijky měl, asi bychom to zkusili s nimi. Kdyby neměl, do nejisté TESE bychom zřejmě nešli.
Díky, lanko, za tvé rady, vážím si jich, a za podporu :slight_smile:
18. kvě 2007 v 15:11  • Odpověz
Mikulka - už jsi se ptala i jinde - od celkem dost lidí jsem slyšela že tyhle techniky jsou pro chlapy dost bolestivé po operaci - ale mám to opravdu jen z doslechu. Naštěstí jsem tuhle stranu pólu prozkoumávat nemusela.
18. kvě 2007 v 15:18  • Odpověz
Ptala jsem se včera své doktorky a ta říkala, že metoda je to dost bolestivá, bohužel i po operaci, a naznačovala mi, že by raději volila dárce. I vzhledem k tomu, že vše dost špatně snáším, ona už mě zná, že jsem měla vždy vše s komplikacemi - třeba jsem měla srůsty po slepáku, všichni šli po 3 dnech domů, já po měsíci. U slepáku to samé, to jsem tam byla asi 5 týdnů. A také vzhledem k mému věku (33).
18. kvě 2007 v 15:38  • Odpověz
Holčiny já bysem vám všem strašně moc přála ty samé pocity co mám já,jenom asi musíte mít ještě chvilku strpení,ale pak si budem psát jaký je to pocit plnýho břicha, když tam ale vlastně skoro nic není,jen malincí drobečci :grinning: Tak hodně trpělivosti :wink:
18. kvě 2007 v 15:41  • Odpověz
No však uvidíš co ti řeknou a pak se rozhodnete - hádám měsíc na tom už nic nezmění. :wink:
18. kvě 2007 v 15:43  • Odpověz
tindro, hezky si to užívej, musí to být krásné a zvlášť, když se povedla dvojčátka :slight_smile:
18. kvě 2007 v 15:50  • Odpověz
Tindro - neboj máme to v úmyslu :grinning:
18. kvě 2007 v 15:52  • Odpověz
no lanko s tím počítám,pomalu bych založila téma jinde a vzorně tam na vás budu čekat....nebo raději počkám na vás tady s váma a budu vás podporovat.mikulko mě je 32,takže neboj,zas tak stará nejsi :wink:
18. kvě 2007 ve 21:44  • Odpověz
Zlatíčka tak jsem byla včera na krvi a místo krve mi udělal ultrazvuk ....viděl tam něco i já!!!!!!ale bylo to prý ještě moc malíčké tak z určitostí nemůže říct že je to plod ale plně tomu věříme :grinning: Jestli tam jsou dva to prý ještě nejde poznat ale říkal že se moc ve mě nechce hrabat aby se něco nepokazilo a taky mě dost bolí břicho mám ho nafouklé tak že bych mohla z klidem nosit těhotenské věci :wink: :dizzy_face: Na krev mám přijít v pondělí a další uterý na ultrazvuk to už by mělo jít vidět i srdíčko nebo srdíčka.....já se asi nedočkám!!!!Zatím papa a držte se opatrujte a užívejte sluníčka!!!!!
19. kvě 2007 v 09:25  • Odpověz
Ahoj Tinuško, holka ty mi děláš radost :slight_smile:
19. kvě 2007 v 09:36  • Odpověz
Ahoj holky! Jsem tu prvně, byla jsem na IVF+ICSI na přelomu doben/květen a zřejmě jsem těhule. Tak pročítám, co si tu píšete. :wink:
20. kvě 2007 v 09:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.