• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
autor
už ti moc z těch krizových nezbývá, i když je mi jasný,jak se vlečou.
viděla jsem v nemocnici, jak je toho plno, bylo nás tam takových spousta :frowning2:
o to radši vidím, že se tobě a pár dalším daří a brzy to vyjde i nám ostatním!
6. čer 2007 ve 14:02  • Odpověz
jéé holky, co já bych za takovej zázrak dala :frowning2: jenže při naší smůle, pracující vaječníky nás před IVF stejně neuchrání ale aspoň by to bylo jistější :pensive:
Bohužel tam musíme tak jako tak. Leda bysme si našli nějakého dárce "naživo" :grinning: :grinning: :grinning: - to ne dělám si srandu. Jak říká můj manžel, "neber ten život tak vážně, na to je příliš krátkej..." A asi to má něco do sebe vždyť i při řešení těch našich potíží je dobrá pohoda, nedílnou součástí úspěchu :dizzy_face:

Všem vám posílám spoustu štěstíčka ať se mimískům daří... Snad ho budu taky brzo potřebovat :pensive:
6. čer 2007 ve 14:35  • Odpověz
Ahoj holky tak tehulka nejsem doktor mi rek ze jsem potratila :frowning2: a navrhl mi umelou inseminaci nez se pokusim znovu o IVF celej den jen bulim :frowning2: . Ale vam budu drzet vsem pesti at na tom jste lip :slight_smile:
6. čer 2007 v 17:13  • Odpověz
mumis :frowning2: ach jo. Holka, ale zvládneš to a půjde se dál. Inseminace nezatíží, třeba se to povede právě s ní. Mumis, nebuď smutná, tohle se bohužel moc často stává.
6. čer 2007 v 17:21  • Odpověz
renys, právě že ty naše problémy jsou civilizací. Špatný vzduch, samá éčka ve stravě, všude nezdravá chemie, kolem nás i v nás. Proto jsou i chlapi čím dál míň plodný, vše civilizací.
6. čer 2007 v 17:24  • Odpověz
ahoj mumísku - to je smutný :frowning2: poslední dobou je to samá špatná zpráva, Ale třeba se to s tou inseminací zadaří, tělo je teď na těhotenství nachystaný, tak to třeba líp vezme - musíš se na to koukat z toho lepšího konce - pokud ti dávají šance s inseminací, tak jsi na tom ještě docela "dobře", těch můžeš zkusit podstatně víc - i když doufám že to nebudeš potřebovat. Ale pořád seš na tom líp , než my, co nemáme jinou šanci než IVF - pokud nevyhrajem ve sportce tak to znamená 3 x a konec :frowning2: :frowning2: .
Uvidíš že to vyjde, musíš tomu věřit - pozitivní přístup je moc důležitý aby u tebe těm potvůrkám bylo dobře :wink:
6. čer 2007 v 17:54  • Odpověz
mumisku, to je mi moc líto :cry: , je to nespravedlivý, viď, tak jsi chtěla... neplakej, určitě se brzy zadaří, do té inseminace bych šla co nejdřív, začne to být zase všechno pozitivní, neboj. Tak to je síla tinko, co říkal ten doktor o té plodnosti, a co teprve naše vnoučata, ty už se asi bez IVF neobejdou. Mikulko a jak vy jste na tom, už se něco děje?
6. čer 2007 v 18:16  • Odpověz
někde jsem četla, že do sta let už to bude problém celé populace - to je strašný , no je pravda že toho přibývá hrozným tempem, už jen když se člověk podívá kolik dneska jezdí kočárků s dvojčátky, pamatuju si jak jsme z toho byli vždycky na větvi jako malý děcka - to byla událost, a dneska, osobně znám troje, k tomu jedny trojčata (všechno uměle) a dalších minimálně deset kočárků, možná i víc potkávám ( a to Třebíč není žádný velkoměsto) a ve spoustě případů mají lidi třeba jen jedno. Je to hrůza. :unamused:
6. čer 2007 v 19:02  • Odpověz
autor
mumísku,taky s tebou cítím,snad jsme si už to špatný vybraly... :frowning2:
6. čer 2007 v 19:06  • Odpověz
Ahoj Tinko, ty jsi taky snad všude ! Jen tě zdravím, holky četla jsem si vás asi dva dny, ale musím říct, že tady ty diskuse jsou pro mě hrozně nepřehledný. Tak ať je ti dobře a neboj se pořád, vždyť pak budeš mít doma malýho strašpytlíka !!! Mě je jinak pořád stejně ( tzn. že mi nic není ), zítra mám 9.den od ET, tak asi v neděli zkusím ráno testík po ukončeném 10.dnu.

Mějte se všechny krásně, pohodové těhu a ostatním sílu do dalšího boje.
7. čer 2007 v 08:23  • Odpověz
Holky moc vam dekuji za to co jste mi napsaly . Dalo mi to odvahu :wink: a verim ze ty co jsou na tom jako ja budou brzo stastny :slight_smile: . Je sice pravda ze na to porad myslim ale zase si rikam ze to musi jednou vyjit vsak to stesti si zaslouzime vsechny :wink: . Manzel je rad ze si o tom mam s kym promluvit tak vam moc dekuje on sam to snasi dost spatne :frowning2: tak se holky snazte at se dozvim nejakou novinku :grinning:
7. čer 2007 v 10:46  • Odpověz
Ahoj mimisku, vyřiď manžílkovi, že to my zase jó, ženský musí držet spolu :sunglasses: :slight_smile: !Tak to je jasný, že srdíčko pořád bolí, ale neboj vydržte, chce to jen čas, a teď si užívat každou hezkou chvilku. Dnes medicína dělá divy, a třeba vede cestička pro někoho přes nějakého slušného léčitele. Znám ale z doslechu od známých i o spoustě mladých lidí, kteří adoptovali mimčo a jsou prostě šťastný a vysmátý. Ale podle mě, to je opravdu ta pravá zkouška pro vztah, né každý muž to zkousne, utrápená žena, která marně léta touží po mimču a pak jí dají i když "cizí" do náruče, tak je prostě "její" :dizzy_face: , ale muži to mají asi jinak.
7. čer 2007 ve 12:26  • Odpověz
pardon přejmenovala jsem tě :slight_smile: , mělo být mumisku
7. čer 2007 ve 12:27  • Odpověz
No jo - Renys, je vidět že tu všichni myslíme jen na miminka :grinning:

Mumiskovani - klidně vyřiď manželovi že si taky může přijít popovídat - myslím že to tu určitě nikomu vadit nebude :wink:
7. čer 2007 v 15:13  • Odpověz
Ahojky je tady někdo na pokec?
7. čer 2007 v 15:15  • Odpověz
Teda holky, dnes je tady ticho po pěšině :unamused: , jak jde u vás život? Mimmix, už se asi nudíš, viď? Já si jdu zítra sednout s holkama z práce a už se na to těšim jako blecha :dizzy_face: , konečně vyrazit mezi lid.
7. čer 2007 ve 21:33  • Odpověz
Ahoj holčiny. Včera jsem byla poprvé v CAR (Podolí). Přišli jsme hodn zklamaní, protože jsme se dostali ke špatné doktorce. Nepříjemná, nedala žádné informace, chovala se k nám velice špatně, jako když jí obtěžujeme. Mě schazovala. Např. já: hormonální profil jsem měla v květnu ok, Ona: tak teď už může být špatný. Já: Cytologie byla ok, ona zase, že může být špatně. Předala jsem jí grafy, bazálku za posl. 6 měsíců, na to řekla, že to nic neznamená, že asi nemám vajíčka. Řekla jsem jí, že mám od své p. dr. všechna vyšetření včetně laparoskopie a že mám vše v pořádku. viz karta, kterou měla k dispozici.
Ona to ale nebrala a nejhorí bylo, že se VŮBEC nezajímala o manžela, u kterého byla zjištěna azoospermie. Dokonce ho ani nechtěla poslat na spermio.
Prostě se točila kolem mne, ač mám čerstvá vyšetření. No, dejme tomu, ale proč ZÁROVEŇ neřeší i manžela?
Nakonec jsme pak u sester řekli, že chceme 2. konzultaci u jiné doktorky. Tak příště jdeme k někomu jinému. Včera jsme z toho byli moc špatní.
Když jsme se jí zeptali, jaké je řešení našeho problému, odpověděla, že jediné řešení je dárce! O metodách MESE/TESE nechtěla ani slyšet! Hrůza prostě!
8. čer 2007 ve 13:19  • Odpověz
Taky mě tahle dr. posílá na nějaký zátěžový test na prolaktin. V lednu jsem jej měla mírně zvýšený-ale to prý yblo ze stresu, pak už kontrolní ok. No a stejně mě posílá na nějaký test, při kterém mi budou dávat ěnjakou látku do žíly a sledovat mě a odebírat krev. Bude to celé trvat tři hodiny! Nechápu, proč neudělá jen odběr, proč hned takovou hrůzu, přio které jsou rizika jako mdloby, křeče apod.!!! Ach jo!
8. čer 2007 ve 13:21  • Odpověz
Dělala mi UZ a našla tam vajíčka (mám před ovulací). Ptala jsem se: Tak mám tak vajíčka? A dr. úplně naštvaně (!): no jo no, tak máte!
Dnes už se mi to zdá neuvěřitelné, včera to bylo jak zlý sen.
Na další konzultaci jdeme za 14 dní, v den, kdy mi budou dělat ten zátěžový test.

A jak vy, holčiny, jak se vede?
8. čer 2007 ve 13:24  • Odpověz
Miku, plně ti schvaluju že jste změnili lékaře - s takovýmhle přístupem tam nemá co dělat :angry: jako by nestačilo, že je člověk i tak dost vystresovaný. Takový lidi by měli vyhodit.
8. čer 2007 ve 13:25  • Odpověz
Teda mikulko, já jsem prostě v šoku! Tak tento přístup bych jim asi taky neprominula :angry: ! Tak to je mi líto, že jste kápli na takouv kravku, my když jsme přišli poprvé do centra, podali jsme si ruku s dr., vše nám hezky vysvětlil, hned nám odebrali krev a manželovi sperma a mně prozkoumal katétrem dělohu. A hlavně pozor, zjistěte si, zda-li opravdu vaše centrum provádí tyto metody (MESA,atd.). Ale to snad dělají všude, ne? Tak hlavu vzhůru, příště už to bude určitě lepší. Držím palečky!! :slight_smile:
8. čer 2007 ve 13:25  • Odpověz
Přeju ti abyste tentokrát narazili na někoho - kdo ví jak se k lidem chovat. Musím říct, že my máme zkušenosti jen ty dobré (Unica Brno) vždycky k nám byli vstřícní a chovali se velmi příjemně. Možná je to tím že je to maličká soukromá klinika a je to na tom vidět.
Tak hodně štěstí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. čer 2007 ve 13:27  • Odpověz
a čeho se bude týkat ten test? To jsem ještě neslyšela.
8. čer 2007 ve 13:28  • Odpověz
No my byli v šoku. Mysleli jsme, jak si oddychneme po první návštěvě, jak získáme informace a ono nic. Když jsme se té dr. zeptali: Řeknete nám něco o dalším postupu a tak, dáte nám nějaké informace? Ona úplně vyštěkla: A jako jaké informace?
Teď se jen bojím, co mi to předepsala za vyšetření. Mám tak pečlivou doktorku, že věřím, že kdyby bylo takové vyš. třeba, udělala by jej.
Připadá mi nešťastné podtupvat vyšetření, které je zátěží pro organismus a strávím celé dopo v nemocnici... když to možná ani není třeba. Chystám se ke své dr. a zeptám se jí na to. Jenže i tak an to asi budu muset jít, i když téhle dr. fakt nevěřím. Byla neschopná. Jo a hrozně mladá, těsně po škole.
8. čer 2007 ve 13:31  • Odpověz
Je to nějaké vyšetření na prolaktin. Ptala jsem se setry, říkala, že mi dají nějakou látku do žíly a pak odeberou krev. Odběr že budou s hodinovým odstupem opakovat. Prý si mám vzít s sebou pití a něco sladkého, kdyby se mi chtělo omdlíva, nebo se mi dělalo špatně. Ptala jsem se, jestli je to tak náročné a sestra mi řekla: No to víte, je to zátěžový test.
:unamused:
8. čer 2007 ve 13:35  • Odpověz
A nemáte možnost úplně změnit CAR? I kdyby to bylo dál - myslím že za tu psychickou pohodu by to stálo, i to je pro úspěch důležité. :confused:
8. čer 2007 ve 13:36  • Odpověz
No to zní teda nějak strašidelně, jakto, že jsem o tom ještě nikde neslyšela?! Janko, ty to znáš?
8. čer 2007 ve 13:39  • Odpověz
Psala jsem na neplodnost.cz a také o tom nikdo neslyšel. To je divné, co???
Moc se mi zatím nechce měnit CAR, chodím na gyndu do Podolí a tohle je také v Podolí, tak jsem myslela, že to bdue lepší, že je to propojené...
Ostatní dr. by tam měli být dobří, jak jsem zjišťovala. Ale samozřejmě, pokud by i druhá konzultace byla špatná, jinam půjdeme.
No, psychická pohoda... a my vyšli z té ordinace a úplně se nám klepali nohy a byli jsme vyděšení!
8. čer 2007 ve 13:43  • Odpověz
taky mi to nic neříká, ale je tu někde diskuse ohledně vysokého prolaktinu, taky tady na snažilkách, možná by tam o tom mohl někdo něco vědět.
Každopádně, uvidíš co vyleze z té příští konzultace, ale jestli z nich budete mít pořád stejně špatný pocit tak neváhej a měň.
My jsme jezdili z Třebíče až do Brna (asi 60km), a i když teď už je i v Jihlavě což máme o polovinu blíž, tak jsme se i tentokrát rozhodli pro Brno, protože jsme tam byli opravdu spokojení.
8. čer 2007 ve 13:49  • Odpověz
Tak to vyšetření se jmenuje MCP - mám to tak ve zprávě. No, skutečně uvidíme po další návštěvě.
8. čer 2007 ve 13:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.