• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
REnysku, ja to amm taky za sebou-jsem 2 mesice po revizi, o mimi jsme prisli ve 3 mesici, nebylo misto v nemocnici, tak jsem taky cekala par dnu s mrtvym plodem v brise a vim, jaka je to hruza...Plakali jsme bez prestavky, oba dva i s manzelem, asi neni jineho leku...Ja premyslim o dalsim pokusu, cekam druhou menzes, pak se rozhodnu, zda do toho pujdu.ZAtim se moc necitim, dalo mi to poradne zabrat...
Tak se drz , kocko, at je ti co nejdrive zase hej!
25. čer 2007 ve 21:55  • Odpověz
Renys - nezávidím vím o čem mluvíš. Já už jsem si to prošla 4x a bojím se toho jako čert.
Ale tak jak se všude říká čas ty hrany otupí a zas bude líp.
Takže přeju pevný nervy. A snadný průběh zákroku.
26. čer 2007 v 08:11  • Odpověz
Renys-je mi to moc líto. :frowning2: Život si s námi zahrává, ale musíme být statečné. Budeme na Tebe moc myslet, ať to máš co nejdříve za sebou.
26. čer 2007 v 08:36  • Odpověz
Reny, chápu, že ti asi v tu chvíli nepřišlo moc vhodné co ti manžel řekl, každá chceme mít miminko vlastní - ale na druhou stranu, dej mu za to velkou pusu a buď ráda že máš takového muže - je spousta chlapů, co se nedokáží přenést přes vlastní hrdost - no tomu se ani hrdost říkat nedá - spíš blbost. A razí názor, když ne vlastní tak žádné, a nebo radši zbaběle utečou. Tvůj manžel tě určitě moc miluje a snaží se ti pomoct. A navíc, možná by vám to mohlo i pomoct, určitě i ty jsi slyšela o spoustě lidí co nemohli mít mimčo a po adopci se jim to podařilo ani nevěděli jak, a možná i to smíření s tou myšlenkou a přemýšlení o této možnosti by se mohlo nějak pozitivně projevit :wink: :wink: :wink:
Já vím že se mi to snadno říká, když už doma jedno mám, ale vždycky jsem děti chtěla a minimálně dvě, a pokud to nepůjde jinak tak si taky o nějakého broučka zažádáme, aby Daník nebyl sám. :slight_smile:
26. čer 2007 v 09:15  • Odpověz
Renys, ach jo, holka zlatá. Co naděláme, příroda to tak holt chtěla. Jestli už jsi po revizi, snad se brzy vyčistí i dušička a bude líp. Časem určitě. Co bude za tři měsíce, to uvidíš. Zatím si dáš odpočinkové léto.
26. čer 2007 v 09:44  • Odpověz
renys, tak tady sedím v práci a brečím jako slůně, musím se jít schovat na záchod, aby si toho kolegové nevšimli,já se tolik těšila jak si budem psát, je mi to opravdu ze srdce moc líto,snad to trošku vyléčí čas.držím palečky ať se trošku otřepeš a je ti co nejdříve trošku líp.
26. čer 2007 v 10:30  • Odpověz
jinak těm vám,co potřebujete poradit s léky, ne že bych na vás kašlala,ale o těch vašich sem neslyšela,měla sem něco jiného.
26. čer 2007 v 10:32  • Odpověz
Holky, v Pronatalu to bylo super. Skvělý přístup, doktorak bezva, vše nám vysvětlila. Manžela teď čekají vyšetření a když dopadnou dobře, doporučí nám MESA/TESE. Když ne, asi bychom měli dárce. A pokud to celkově dobře pošlape, asi koncem srpna, zač. září bych začala se stimulací. Budu mít dlouhý protokol, cca na 30 dní.
Jo, a oba nás ještě čekají gen. testy. Jinak mně už žádná vyšetření asi dělat nebudou.

reny, moc na tebe myslím, ty naše sluníčko. Dodáváš nám tady všem sílu a zrovna ty musíš mít smůlu :frowning2: Holka zlatá, neboj, vše se v dobré obrátí a bude zase veseleji. Jen překonat tu smutnou dobu teď.
26. čer 2007 ve 21:42  • Odpověz
reny moc mě to mrzí, přeji hodně síly
26. čer 2007 ve 22:02  • Odpověz
Ahoj holky, uz jsem sem psala...a postupne a obcas jsem si vas procitala....reny drzim palce a preju hodne sily
Ja mam taky skvely kolegyne v praci, v tuhle chvili bych je nechtela opoustet, citim z nich podporu, nevim, jestli bych mela chut na "novy a neznamy" tvare...kazdopadne to je zmena a ja vsechny zmeny beru jako krok vpred.ostatne ja ve sve soucasne praci nejsem dlouho, je to rok, co mame ten svuj "klub" pracovnic...je mi s nima fajn
jinak ja s lekama taky neporadim, zacala jsem stimulovat v nedeli, mam kratky protokol, puregon 200 j. a 5mg prednisonu.
drzim vsem palce, co place, cele pesti drzim nam vsem :slight_smile:, ff
26. čer 2007 ve 22:52  • Odpověz
Mikulka - to je fajn že konečně trochu vstřícný přístup. Takže držím palce ať je genetika v pořádku.
Ffialka - nenech se námi odstrašit. Někdo musí být v pořádku. Někomu to přece vyjít musí. :wink:
27. čer 2007 v 08:49  • Odpověz
Holky, a jaký je rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem? Je mi jasný, že jako krátký je kratší, ale podle čeho to učují, komu dají jaký protokol, a liší se to pak i nějak v lécích?
27. čer 2007 v 11:39  • Odpověz
Rozhodují se podle výsledků hormonálního profilu (krev na rozbor odebírají cca 3tí den MS)
Jinak rozdíl mezi dlouhým a krátkým protokolem je v grafu nejlíp vidět tady :
http://www.gest.cz/ivf/stim-prot.php?pg=1
a jestli chceš vědět i léky tak koukni sem : http://www.gest.cz/ivf/leky.php?pg=13
Líp rozepsané jsem to ještě nikde neviděla.
27. čer 2007 v 11:49  • Odpověz
Díky, lanko. Mně tedy dr. říkala, že píchneme nejdřív něco na uspání vaječníků a po 21 dnech budu 9 dní píchat něco na produkci vaječníků.
Ale jestli se na to uspání píchne jen jedna, nebo se bude píchat velých 21 dní, to nevím. Na tom grafíku je to kapku jinak. Ale snad mi to příště doktorka vysvětlí.
27. čer 2007 v 11:56  • Odpověz
Aha - tak to typuju na dlouhý protokol - 21 den cyklu ti "uspí" vaječníky (u mně to probíhalo Synarelem (nosní sprej a užívala jsem jej až do OPU). A až ti přijde MS tak budeš píchat stimulační látky.
Koukala jsem na ty léky k uspání vaječníků našla jsem v injekcích dva: Zoladex a Decapeptyl. O tom prvním jsem neslyšela, ale ten druhý holky co ho měli píchali celou dobu tj od 21 dne až do OPU.
27. čer 2007 ve 12:12  • Odpověz
Dr. Má pravdu - nemusíme vědět všechno hned, ono to ten proces stejně neuspíší. :wink:
Ale je to příjemné vědět že už se to někam hýbe. Nebo ne?
27. čer 2007 ve 12:14  • Odpověz
Mikulko Puregon se píchá od druhého dne MS, poslední bude pak dva dny před odběrem (tj. v den odběru nic a den před tím taky nic) poslední injekce která tě čeká slouží pro dozrání a uvolnění vajíček (obvykle pregnyl)
27. čer 2007 ve 12:29  • Odpověz
Aha, díky za info :slight_smile:
27. čer 2007 ve 14:00  • Odpověz
teda lanko, ty si chodící encyklopedie, by ses tím už mohla živit :wink:
27. čer 2007 ve 20:47  • Odpověz
Jak ráda bych nic z toho nevěděla......
28. čer 2007 v 07:52  • Odpověz
Ahojky,
Mikulko tak to je fajn, že jste byli tentokráte spokojeni. Ono asi opravdu záleží k jakému doktoru se člověk dostane. Já jsem byla zrovna v úterý v CAR Podolí na konzultaci a byla jsme u své doktroky a byla skvělá. Mám teď trochu rozházený cyklus, už 9. den jsem měla folukul 24 mm, nějak se mi cykly zkrátily. No a jinak jsem jako prevenci dostala Anopyrin a Prenidson, tak mám další prášečky. Ale doufám, že to k něčemu bude.
Teď se chystáme na dovolenou a pokud bude vše OK a já se budu cítit dobře, tak bych někdy v září mohla na další KET.

Lanko, jsou to znalosti, které by člověk opravdu raději neměl co? :slight_smile:
28. čer 2007 v 09:03  • Odpověz
Ahoj holky, jsem akorat po kontrole u gyndr v gennetu. Zpravy a nalez je priznivy, takze dalsi kontrola za v pondeli a pokud pujde vse podle planu, tak na odber vajicek bych sla ve stredu a na embrousky v patek - 6.7.
Jinak pro info, ja mam kratky protokol, zacala jsme stimulovat az 2. den MC. Folikuly rostou, mam na kazde strane tri dominantni, tak snad se odber kvalitnich vajicek zadari....mam ponekud euforicky stavy, prej to muze mit za nasledek prednison :slight_smile:
V jednu chvili mi prislo dsne fajn, ze jsem znala v terminecha lekarskych obratech (jsem puvodne sestricka), ale ted nejak by mi snad bylo lip, kdybych nevedela nic....
Drzim place, vsem hodne stesti :slight_smile: ff
28. čer 2007 v 10:46  • Odpověz
Ahoj buresinko, prosím tě, těch 24 mm, to jsou fakt milimetry, to jsou folíky tak velké? Já měla něco podobného a právě jsem si říkala, že to asi nebudou milimetry? Teď si užijete dovču a v září odpočatí se na to vrhnete a bude, viď? :slight_smile:

ffialko, tak to už máš za pár, držím palce.
28. čer 2007 v 10:53  • Odpověz
mikulko - jsou to opravdu mm je to vlasně obal v kterém vajíčko roste. někde jsem četla že denně v průměru vyroste asi o 2mm.
28. čer 2007 ve 12:04  • Odpověz
Ahojky holčičky, díky moc za podporu, úplně jste mě rozbrečely. Před pár hodinami jsem se vrátila z nemocnice a aby toho nebylo málo, tak tam měli od úterý strašně narváno a hroznej frmol, že to tam ještě prý nezažili, takže mě uložili na odd. šestinedělí....No nebýt holčiny s kterou jsem se tam sčuchla a ležela přímo vedle mě a měla taky zamlký potrat, tak bych to tam asi psych. nepřežila. Všude rozzářený mamči a plačící mimina :frowning2: , prostě kalich hořkosti až do dna.. V úterý mi slíbili, že se ten zákrok provede v ten den(šla jsem tam nalačno)no a čekala jsem až do večera (hlad, žízeň, to vám nemusím popisovat), no a pak mi oznámili, že mají strašně císařáků, tak mi dali véču a že na mě vlítnou ve středu ráno. No a ve středu jsem čekala do 12 hod. Pak když mě konečně odvezli na sál, tak mě zaparkovali před tím vstupem a nechali mě tam ležet 20 min a já si mezitím vyslechla průběh nějaké zkomplikované operace paní, po které jsem měla jít. Neustále okolo mě lítali doktoři z jiných sálů, všichni nervózní, i sprostá slova padala...no oblbobací injekce nezabrala, chtělo se mi utéct. No a pak když mě konečně na ten sál dovezli a já už ležela rozšklebená :unamused: a napůl napuštěná narkózou, tak se čekalo na dr., který to měl provést a nemohl se sehnat. Pak tam ještě zašel jeden dr.a říkal personálu, že tady dnes spousta dr machruje, jak to stíhá a pak jsou komplikace...No hrůza. Teď to tady na mě nějak padá a pofňukávám, no snad bude líp. Mikulko, jsem ráda, že už se Ti to rýsuje a držím palce i ffialce, ale jak už tady někdo řekl, držím pěsti nám všem!!!!Tindruš, hlavně ty nás nezklamej, koukej pěkně prospívat :wink: !!
28. čer 2007 ve 14:50  • Odpověz
renýsku zlatej, to je hrůza, že sis musela vytrpět ještě další nerváky. jak tě mohli dát na odd. šestinedělí, to je strašný! Jako by nestačilo, co se stalo, ještě tě dál drásali, uf.
Ještě že je to za tebou, snaž se to vypustit a zapomenout na to. Je to pryččč, fuuuč.
Snad bude čas lékem a bude ti brzy lépe na dušičce. Drž se! my na tenebe tady všechny myslíme. Já si říkala, kdepak jsi a furt jsme nakukovala, kdy už napíšeš :wink: Tak hlavně, že to máš za sebou a jsi doma.
28. čer 2007 v 15:09  • Odpověz
Ahojky holky, můžu se k vám připojit? V sobotu mě čeká OPU na mé první IVF. Už nějakou dobu vás tady čtu, ale zatím jsem nějak neodvažovala vstoupit.

renys: Je mi to moc líto a doufám, že příště už to bude jen a jen dobré. Nic si z toho nedělej, že fňukáš, já u tvého příběhu fňukala taky :cry:

Mikulka: V příspěvku výše jsem našla zmínku o Zoladexu. Já ho dostala - je to injekce do břicha na útlum vaječníků. Injekce jako taková byla v pohodě, ale jak mi dr. pořádně zmáčknul špek, aby to tolik nebolelo, tak jsem pak měla 3 neděle modřinu přes celé břicho :wink:

Moc vám všem držím palce!!!
28. čer 2007 v 15:12  • Odpověz
Mikulko jsi moc hodná, díky, no jsem fakt ráda, že už je ta hrůza za mnou. Teď budu přemýšlet co a jak dál. Je mi jasné, že se z toho za pár měsíců oklepu a mateřský pud zas bude úpěnlivě volat a zas se budeme pokoušet. Happykaty, vítej u nás a držím palce a hodně štěstí!
28. čer 2007 v 15:22  • Odpověz
Jo, ještě jsem chtěla dodat, že kromě toho Zoladexu (když někdo nechce injekci) se používá nosní spray Synarel - nebo tak nějak, ten název nevím přesně. O ničem jiném na útlum vaječníků nevím, dr. mi dal vybrat z těchto dvou možností.
28. čer 2007 v 15:29  • Odpověz
happykaty, a ty jsi taky měla dlouhý protokol? Jak to probíhalo? Kolikátý den cyklu ti píchly tu utlumovačku a kdy sis začala píchat i njekce na podporu růstu vajíček?
28. čer 2007 v 15:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.