• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Jj, měla jsem taky dlouhý. Zoladex mi píchli 21. DC, pak během 14 dnů by měla proběhnout MS a od 3. DC jsem začala chodit na injekce (měla jsem hrazené pojišťovnou - Fostimon a Merional), ale stejně jsem ještě 4.000,- kč doplácela, páč jsem se nevešla do limitu pojišťovny.
Běžné je, že mezi 12. - 14. dnem stimulace dochází k OPU. Jenže já reagovala blbě, několikrát mi dávky zvyšovali, takže jdu na OPU až 19. den stimulace. Dva dny před OPU (tj. u mě dneska) pak musíš večer ještě na injekci Pregnylu (stejné jako u IUI - vyvolá ovulaci). Ty budeš taky začínat s dlouhým protokolem? A kam chodíš?
28. čer 2007 v 15:41  • Odpověz
Mikulko, přesně tak je to v mm, jak napsala Lanka. Akorát já jsem ho na to, že jsem byla teprve 9. den cyklu, měla hodně přerostlý. A opravdu roste folikul asi o 2 mm denně.

Renys, hlavně, že už je to za Tebou. Teď si užij prázdniny a pak se do toho určitě znovu dáš.

Happykaty, vítej mezi námi a budeme držet palečky, ať máš nějaká pěkná vajíčka. :slight_smile:
28. čer 2007 v 15:46  • Odpověz
Ano, taky s dlouhým protokolem. Chodím do Pronatalu Praha. Doktorka mi říkala, že mi nejprve dá injekci na uspání vaječn. a pak po 21 dnech začnu cca 9 dní píchat injekce na produkci vajíček... Pochopila jsem, že tedy celkem jen 10 injekcí, to je divné, asi?
28. čer 2007 v 15:48  • Odpověz
ahojky, mikulko, injekcí máš podle toho, jak rostou folikuli, já mám vždy o jednu nebo dvě víc, reaguji pomaleji než běžně je.někdo taky píchá od určité doby dvě denně, podle preparátu.začneš je píchat fakt až od 3-4 dne MS.krátký protokol se liší jen tím, že tam není ta "tyčinka" Zoladexu do bříška 21.den předchozího cyklu.
28. čer 2007 v 16:51  • Odpověz
Mikulko, přesně, jak píše zulik, jde o to, jak budeš reagovat. Možná ti těch 9 injekcí bude stačit, možná jich bude víc. A kdy začínáš?

Buresinko, díky za přivítání. Uvidíme, jak to dopadne :wink:
28. čer 2007 v 18:41  • Odpověz
Mikulko, budeš tam chodit pravidelně po pár dnech na kontrolu, aby na UTZ zjišťovali, jak folíci rostou. Já tam chodila obden, bylo to docela náročný kvůli práci, ale naštěstí mám chápavou šéfovou :wink:
28. čer 2007 v 18:43  • Odpověz
ahoj happykaty vítáme tě mezi námi... :slight_smile:
28. čer 2007 v 19:40  • Odpověz
Ahoj holky - není tu někdo kdo má zkušeosti s Jihlavským Sanusem - kamarádka se tam chystá ale zatím se nám nepodařilo sehnat nikoho, kdo by se s námi podělil o zkušenosti...
1. črc 2007 ve 14:34  • Odpověz
Ahoj "spolubojovnice", zitra me ceka posledni kontrola pred planovanym OPU, tak doufam, ze vse dopadne ok....jinak se chci s vami podelit o "moje desne narostly" bricho :slight_smile:, mela jste nektera z vas taky s briskem problemy? zpocatku to nebylo tak sileny, ale od ty doby co si picham jeste orgalutran (patek vecer), tak me v metru poustej sednout:slight_smile:, je to sileny, mam dojem, ze odletim...krome briska jsem jeste desne utahana, kam se usadim, tam usnu.co u vas, jaky byly projevy stimulace?
drzim k nasemu "vseobecnemu" stesti vse co mam a brzzy nashle, ff
1. črc 2007 v 17:55  • Odpověz
ffialka já jsem měla taky nafouknuté břicho, neboj to přejde.
Přeji hodně štěstí na OPU a doufám, že se ozveš, jak jsi dopadla.
1. črc 2007 v 18:43  • Odpověz
Ahojky holky, jak se tady máte? Doufám, že dobře.Já se teď vyskytuji na tématě Začínáme po potratě :frowning2: , bolí mě břicho, lehce krvácim, takže už se vidím zas na stole...Ffialko, taky moc držím palečky, a buď v klidu, já měla taky nafouklé břicho, které se ještě zvětšilo po OPU, hlavně pak ffialko hooodně pij ať ti nehrozí hyperstimulační syndrom! Mně tenkrát dr řekl, že asi 2 dny po OPU ty vaječníky zas hrozně otečou, tak se musí hodně pít.
1. črc 2007 v 18:52  • Odpověz
renys jasně chápu tě, doufám, že bude brzy ok. Ten život je tak hrozně nespravedlivej :frowning2:
1. črc 2007 v 18:53  • Odpověz
Marky, já mám ale normálně už strach, že třeba ten na hoře zkouší co vydržím :rolling_eyes: , mám strach, že už se nedokážu zas radovat ze života, ach jo.
1. črc 2007 v 18:55  • Odpověz
renys ne ne musíš ukázat, že statečná jsi. Negativní myšlení není dobré :wink:
1. črc 2007 v 19:31  • Odpověz
Ahoj holky, tak hlásím, že mám od včerejška za sebou OPU - odsáli mi 17 folíků, z toho je 14 vajíček. Zítra si budu volat, kolik se jich podařilo oplodnit, tak jsem na to zvědavá... :wink:
1. črc 2007 v 19:41  • Odpověz
ffialka: Taky jsem měla děsně nafouklý břicho a pořád ještě mám. Už v sobotu od rána jsem měla docela nepříjemný bolesti, po OPU bohužel dr. konstatoval OHSS. Takže se snažím hodně pít. Pokud jsem doma, tak je to v poho, ale šla jsem nakoupit a po cca 15 minutách jsem toho měla plný zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak při stimulaci jsem byla taky absolutně bez energie a pořád bych jenom spala...tyhle stavy zatím přetrvávají a vzhledem k tomu, že po ET zase nasadím Utrogestan, tak se jen tak "neprobudím" :wink: Držím moc palce!
1. črc 2007 v 19:52  • Odpověz
happykaty moc ti držím pěsti :slight_smile: tolik vajíček, to je super!!!Neboj určitě se vše v dobré obrátí! Moc ti to přeji.
Nezapomeň nás informovat, ať víme co a jak probíhá :slight_smile:
1. črc 2007 v 19:59  • Odpověz
Dobré ránko všem,

Renys je mi to líto, že to takto dopadlo. Ale chce to čas (jak obehraná fráze :grinning: ) a uvidíš určitě znovu najdeš chuť jít do dalšího pokusu. Držím moc palečky.

Ffialko, nafouknuté břicho je opravdu projevem stimulace, hodně pij a jez bílkoviny. Já jsem vypadala jak ve 4. měsíci. :slight_smile:

Happykaty, tak to je pěkná úrodička, tak držím palečky ať se jich co nejvíce oplodní. :slight_smile:
2. črc 2007 v 09:01  • Odpověz
Ahoj holky, happy, to je hodně vajíček, tak dobrý, držím palce, ať se jim co nejvíce oplodní.
Prosím tě, a s tím stimulákem se nic nedělá, jen máš hodně pít a bude to ok? Jak se ti to projevuje?

zuliku, a u dlouhého protokolu je nějaká tyčinka 21. den cyklu? A co to je za tyčinku?

renys, snad abys do takovýh témat jako potraty raději nechodila. A neboj, to víš, že se budeš zase radovat, překováš to.
2. črc 2007 v 09:46  • Odpověz
Dobré ráno všem!

Mikulko, nic se s tím nedělá, ani nevím, co to vlastně znamená, jen mi dr. řekl, že mě bude bolet břicho a abych hodně pila.

Buresinko, díky, dneska jsem si tam volala, ale řekli mi jen, že je všechno v pořádku, takže nevím, kolik se jich vlastně oplodnilo :frowning2: Zítra si mám zavolat zase, aby se dohodl termín ET.

Nechali jsme všechny naICSovat, tak snad jich bude co nejvíc.
2. črc 2007 v 09:53  • Odpověz
Ale OPU byla docela sranda :grinning: Byla to má první narkoza, takže jsem byla pěkně vyklepaná, anesteziolog mi pořád něco říkal, já ho stěží vnímala, pořád jsem koukala nad sebe na ty zářivky, oni se pak začali rozpíjet a poslední, co si pamatuju bylo, že jsem si říkala, proč zhasínají, vždyť na to neuvidí :grinning:
2. črc 2007 v 10:05  • Odpověz
Mikulko, s tím stimulákem se opravdu nic nedělá. Jen se musí hodně pít. Minimálně 3l denně. Já jsem zvládla i 5l. Ono se to musí rozpít a doporučují jíst hodně bílkovin. No a pokud se to rozjede opravdu hodně, tak může člověk skončit i na kapačkách v nemocnici.

Happykaty, tak hlavně, že je vše v pořádku. A brzy budeš mít broučky u sebe. Jinak zážitek z OPU je krásný. :grinning: Já jsem zase měla pocit, že vůbec nemohu usnout a najednou střih a nic jsem nevěděla. Horší pak bylo, že jsem reagovala docela blbě. A pěkně jsem jim tam omdlela, je pravda, že si mě od té doby v centru pamatují. :grinning:
2. črc 2007 v 10:25  • Odpověz
No, já na narkózy reaguji špatně - poté omdlívám, zvracím, nízký tlak i měsíc, byla jsem zatím na dvou operacích. Ale doufám, že u OPU to není tak hrozné, když je nark=oza krátkodobá.
2. črc 2007 v 10:43  • Odpověz
Bruesinko, mě se pak taky pěkně motala hlava, ale to bylo naštěstí všechno. Jinak mě ještě druhý den pěkně hnusně škrábalo v krku. Myslela jsem, že dávají narkozu do žíly, ale podle toho krku asi dávají dejchák - nevíš?
2. črc 2007 v 11:23  • Odpověz
Ahoj holcicky, jdu akorat od dr...prej pekne rostu :slight_smile:
Mam na kazde strane par dominantnich folikulu, podle dr i v tech mensich muzou byt kvalitni vajicka. Prestala jsme si pichat puregon a i orgalutran a dnes vecer nasadim jednu mega davku ovitrelle (pregnyl) a ve stredu rano v 7: 30 mame byt v centru na OPU.kolem jedenacty si me uz muzou zase pekne odvez domu....
jak vam bylo pak? instrukce k dodrzovani pitneho rezimu budu brat vazne, ale co treba takovy cestovani nebo neschopenka? hlavne , prosim, neberte moje dotazy jakou rouhani nebo nejak necitlive, nerada se tomu stavu bezmoci poddavam, tak se chci snazit to vsechno kolem IVF brat alespon trochu "sportovne", kazdopadne vim, ze na zadnici vydrzim sedet taky :slight_smile:

Jinak happykaty, ta narkoza je opravdu kratkodoba, dava se pouze kyslikova maska, ale i z toho muzes mit podrazdeny krk.Ale kazde centrum muze mit jiny zvyklosti a mohli te dat i na klasicky intubacni zarizeni a pak se podrazdeni v krku nevyhnes. Gennet dava pouze masku...

Drzim palce, hodne stesti...dneska tady leje jak z konve, holky to je pro nas...kapky stesti :slight_smile:, ff
2. črc 2007 ve 12:01  • Odpověz
Ahojky, Happykaty, tak jsi to zvládla, to je bezva, tak teď ať Ti tam namixují nějakého krásného kudrnáče :slight_smile: .Ffialko, to jsou bezva zprávy, tak ve středu to zvládni, ať Ti je co nejdřív dobře.(holky to je děs, mně chvilkama teče z pravé bradavky, to jsem ještě nikdy neměla, v těch prsou mě hrozně píchá, asi jak se to tam dává do kupy a vše zas smršťuje, divný pocit.. :confounded: ). No ffialko, je to asi u každého jinak, mně to břicho po OPU první den bolelo šíleně, bálá jsem se i zakašlat, a z narkozy jsem doma 2 x vrhla, ale to bylo tím, že jsem se musela rychle najíst a zapít antibiotika, tak to tomu scvrklému žaludky neudělalo dobře. Já jsem taky pila, jako nikdy v životě :slight_smile: a bříško bylo ready.
2. črc 2007 ve 12:23  • Odpověz
happykaty to se teda divím,že ti neřekli, kolik vajíček se oplodnilo. To by měli říct.....No hlavně, že je vše ok.
2. črc 2007 v 16:56  • Odpověz
Ahoj holky, dlouho sem se neozvala, to je tím, že furt spím :slight_smile: ale čtu vás pořád :wink: jen sem chtěla podotknout, že po narkóze sem jim taky trošku zlobila a ta bolest břicha - hrůza,ale to už si pamatuju jen proto, že sme si tu o tom psaly,a ten večer sem měla nastudované na netu všechny stránky s hyper.syndromem, ale pak sem vzorně pila a všechno dobře dopadlo.Dva dny sem ale měla dovču. Minulý týden sem byla na prenatálním screeningu(downův syndom, vývojový vady a tak)a všechno dobrý, obě miminka OK, máme už 5 cm a nechala sem si je nahrát na video, jedno je lenoch a druhý nešlo ani změřit jak sebou mydlilo, mávalo na mě ručičkou,tak uvidíme.Tak snad sem vám dodala trošku elánu.Renys to byla jen zkouška na nečisto a teď už to bude všechno dobrý,uvidíš, vím,že mě se to mluví,ale musíš věřit.
2. črc 2007 v 18:35  • Odpověz
Tindruško, to je nádhera, moooc Ti to přejeme a držíme palečky!!!! Ty brďo, už 5 cm, to už jsou cvalíci :slight_smile: . Jen nám dělej hezky radost :dizzy_face: . Strašně ráda bych tomu věřila, je to tam ve mně, cítím to, že to mimčo někdy bude, ale snad do té doby nezešedivím :angry: .
2. črc 2007 v 18:58  • Odpověz
tindro tak to je super, že jsou mimča v pořádku :slight_smile: V kolikátým týdnu vlastně jsi?
2. črc 2007 v 19:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.