• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Zulíku, určitě je to těžké, ale když už to některá udělá, určitě je pevně rozhodnutá, že to mimčo prostě nechce. Problém je v naší legislativě - měli by ho dát hned k adopci, vždyť je tolik čekajících párů a kvůli našim zákonům většinou náhradní rodiče přijdou o ten nejlepší miminkovský věk.
4. črc 2007 v 17:01  • Odpověz
happykaty držím palečky :slight_smile: ať se mimča chytnou! taky máme ještě 6 sněhuláčků :wink: bohužel, se zákonama je to tady takové, tolik dětí bez rodičů i v dětských domovech. přitom prý stačí, aby jim jednou za půl roku poslali rodiče pohlednici a to už se definuje jako zájem, fakt směšné. někdy mám pocit, že jen čekají, až dítě trochu vyroste a bude moci na mámu či tátu dělat.
4. črc 2007 v 17:14  • Odpověz
Ahoj holcicky :slight_smile:, jsem taky zpet...
Mame 9 peknych vajicek, zitra rano mame volat jak se jim dari a v patek by sli zpatky do "pelisku".
Jsem prekvapena, jak to v "tom nasem" CARu je prijemny, mily a odborne na urovni...kazda jsme mela samostatny pokoj, tak je mi jen lito, ze nevim jak na tom byly "vajicka" u ostatnich, ale mozna je to lepsi, asi i zamer centra (sdelovat si hromadne srdceryvne pribehy po celkovy anestezii asi neni zrovna zuzo).
Drzim stesti happykaty, jste o krok pred nami, tak cerpam informace :slight_smile:
Spousty sil Renys, kazdopadne jsme fakt jeste mladice, mame dost casu resit "trable" az budeme mit ctyrku na zacatku...
Tindre posilam pozitivniho poslicka, 13 tt je krasny :slight_smile:
....a vsem ostatnim móře stesti....

ff

Jinak si myslim, ze zakonodarci se snazi s porblematikou adopce trosicku pohnout, jinak by tady nefungovaly primy "adopce novorozenych" miminek...viz osudy deti z babyboxu. Vim, ze je to vsechno na dlouhy lokte, nejde uzakonit po tydnu jednani adopci primo z porodnice, ale opravdu mi prijde, ze zakony jednou budou na strane deticek...snad jeste k tomu miminkovskymu veku: to je obdobi ve prospech mimca ne adoptivnich rodicu :slight_smile:
4. črc 2007 v 17:44  • Odpověz
ff, tak ať se jich co nejvíc chytne. máte to s pomocí ISCI? nebo to necháváte na přírodě?
4. črc 2007 v 17:52  • Odpověz
zuliku ano, isci...nic jinehonam nezbylo.mame pozitivni reakci na sperma, takze jedine isci...
4. črc 2007 v 17:54  • Odpověz
fialko děkuju.přeju hodně štěstíčka :wink: happykaty tak pěkně odpočívej,přeju ti ať se jim u tebe líbí, něco hezkýho jim naslibuj a oni určitě vydrží :grinning:
4. črc 2007 v 17:57  • Odpověz
tindro, poraď nám, co jsi slíbila ty, když to krásně vyšlo :wink: nějaké dobrůtky, nebo auta za maturitu :grinning:
4. črc 2007 v 18:00  • Odpověz
Tindro, no jasně, pověz nám, co na ně působí :wink: Mě řekli sestřičky v CAR, že až mě můj potomek bude hodně štvát, mám mu ukázat všechny paragony, kolik nás vlastně stál, než vůbec přišel na svět :grinning:

Fialko, jasně, že je ten věk ve prospěch mimča, myslela jsem jen, že ti adoptivní rodiče tak přijdou vlastně o to nejkrásnější - první úsměvy, zoubky, batolení....
Závidím ti tvůj optimismus co se týče našich zákonodárců, já v justici pracuju, tak vidím, jak to chodí - každý nový zákon je o něco horší a problematičtější než ten předchozí, takže se pak musí milionkrát novelizovat, aby byl použitelný atd.
4. črc 2007 v 18:24  • Odpověz
Happykaty, to je paráda, tak držím moc palečky, ať se do tebe zahryznou a vydrží 9 měsíců :slight_smile: !! Ffialko a Tobě taky, ať je vše na jedničku! To je hrozný, jak to ta žena může udělat, mně by to urvalo srdce i kdybych neměla ani na chleba, vždy je nějaké řešení, no alespoň, že mají tu odvahu a sílu ho do toho boxíku dát.
4. črc 2007 v 18:28  • Odpověz
renys: Taky to nechápu,ale pořád je to lepší řešení, než to maličké pohodit někam do popelnice. Vždyť takových případů je všude kolem ještě dost. Dneska jsem četla, že ta matka s nemocnicí komunikuje, děcko bylo v pořádku zabezpečené, ale je prý definitivně rozhodnutá, že ho prostě nechce. Já bych si pro něj jela klidně hned :frowning2:
4. črc 2007 v 18:33  • Odpověz
někdy mám pocit, že zákonodárci dost často při schvalování některého ze zákonů spí a omylem při převalení se na druhou stranu stisknou zrovna nějaké tlačítko...a zákon je na světě :grinning: a pak znovu a znovu a kdo má pak číst v zákonech ty poznámky atd..aby se dopídil, jak to vlastně všechno je.taky tomu každý jinak rozumí, vím to z práce, každý má jiné vysvětlení.není to jednoduché, zrovna jako se zákony IVF.
4. črc 2007 v 18:55  • Odpověz
tak mně napadlo, nevíte něco o ice.tince? dlouho se neozvala nebo je na jiném tématu?
4. črc 2007 v 18:57  • Odpověz
Zuli, tak to jsi mě rozesmála :grinning: :grinning: , to je přesné. No taky jsem si říkala, že o ní ani vidu ani slechu. Snad je v pohodě. Když už jsme u těch zákonů, někdo mi říkal, že slyšel říkat Ratha, ještě když ministroval, že je proti příspěvkům od pojišťoven na IVF, no to jsem byla v šoku :confounded: .
4. črc 2007 v 19:04  • Odpověz
happykaty tak moc držím pěstičky ať se hezky uhnízdí. Kde jim taky bude lépe, že :slight_smile:

Ffialko, moc hezká úroda. My jsme měli 8 oocytů, ale nakonec zůstali 3. Tak přeji jen dobré zprávy :slight_smile:
4. črc 2007 ve 21:20  • Odpověz
Ahojky holky, koukám, že se nám zase debata rozjela. To je moc fajn. :slight_smile: Já jsem teď měla nějaký pres v prácim, ale naštěstí je před námi volno. A pak jsme sháněli dovolenou, protože jsme měli původně naplánovanou v Čechách, ale tím, že nejsem těhotná, tak jsme chtěla jet do zahraničí. Ale bylo docela dost obsazeno, tak mi to docela dalo práci. :unamused:
No a ještě ke všemu se tělo rozhodlo mě potrápit a začal mi poporůstat zub moudrosti, tak mě to docela bolí. :angry:

Jinak s těmi těhulemi, tak já je vidím také všude. Dnes jsem si šla koupit něco do trafiky, asi 50 m a potkala jsem dvě. Ale my se také dočkáme.

Happykaty, tak to je fajn, že máte mrazáčky, pěkně, ale teď opatruj ty co máš u sebe. A ať nám brzy nahlásíš dvě čárky. :slight_smile:

Fialko, to je super a držím palečky. :slight_smile:
4. črc 2007 ve 22:50  • Odpověz
Ahojky sluníčka.....Já žiju jestli myslíš mě Zulik :grinning: :grinning: Zatím se já i mimi držíme Doktor nám posunul termín porodu podle utz z 20 na 11 ledna což mě hned šouplo z 11tt na 12+4tt ,což docela nechápu když je mimi počato uměle ale možná právě proto by se to mělo počítat nějak jinak než u normálního těhu,podle mě při umělém oplodnění tu 7 denní cestu vajíčka z vaječníku do dělohy doktoři vlastně obejdou že to tam šoupnou hned ...no tak asi tím je to těhotenství hned a ne jak u normálního ....No zeptám se na to v Praze už tam pojedu naposled v uterý :sweat_smile: ....Chystáme svatbu na 14.7 tak ty přípravy už hopem vrcholí tak moc nepíšu jen sem tam na koníka nakouknu :dizzy_face: :dizzy_face:

Zatím se držte hodně štěstíka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vám všem vždyt vím že ho moooooc potřebujete!!!!!!!!!!!!!!!!!Já taky už ale naštěstí jinak :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
5. črc 2007 v 01:16  • Odpověz
Dobré ráno všem!

Ice.tinka: Tak to přeju do manželství hodně sluníčka a ať jste pořád tak šťastní jako teď!
5. črc 2007 v 10:30  • Odpověz
Ice.tinko, taky přeji hodně štěstí a lásky do manželství, ať vám vše klapne. Buresinko, kampak jedete? Já bych chtěla na dovču až pěkně po prvním menzesu od revize, ale s mýmy dlouhými cykly to vidím teda až na září, takže to vidím na africký kontinent, alespoň jeden světlý bod přede mnou :dizzy_face: .
5. črc 2007 v 11:25  • Odpověz
renys: Tak to je super, tam určitě přijdeš na jiné myšlenky a bude to krásná rekonvalescence, jen pozor, aby sis domů nepřivezla nějakého černouška :wink:
5. črc 2007 v 11:34  • Odpověz
:grinning: já bych radši bělouška s očima mého muže :slight_smile:
5. črc 2007 v 11:37  • Odpověz
Ice.tinko hodně štěstí do nového života :slight_smile: Já měla jet 14.7. s manžou taky na veselku ale byla to komplikovaná věc a do Bojnic v SK, tak jsme se nakonec omluvili a poslali přáníčko s malým dodatkem :slight_smile: raději bych totiž taky někam za sluníčkem, když tady teď moc není.koukala jsem na last min. ale trochu se toho bojím,už jsem slyšela nedobré zkušenosti.většinou vždy kupujeme dovču do zahr. předem.
5. črc 2007 ve 14:25  • Odpověz
ice.tinko tak hodně štěstí do manželství. Pak nám musíš ukázat fotky. :slight_smile:
5. črc 2007 ve 21:16  • Odpověz
Zuliku, last min. bych se nebála, před pár týdny byl v Sama doma zástupce čs. cest. kanceláří (takový šikmooký sympaťák, určitě ho znáš), aby se toho lidé nebáli, že cestovky mají nasmlouvané hotely a místa v letadle a pakliže nějaká místa zůstávají volná, tak jim se stále vyplatí, jít s cenou tak dolů, třeba i s jejich malou strátou, ale pořád jsou na tom líp, než kdyby to museli uhradit celé ze svého. Akorát upozorňoval na typy zájezdů, kde je místo názvu hotelu napsán název cestovky např. Sunny days****, ve smlouvě tak není napsán přímo určitý hotel, a oni Tě pak třeba šoupnou do hotelu, který Ti nebude zrovna vyhovovat. Holky viděli jste včera na čt2 ty nedonošeňátka?To bylo šmutný :frowning2: .
6. črc 2007 v 08:42  • Odpověz
jj, renys, no to jsem zrovna byla doma a viděla o těch cestovkách, tak uvidíme :wink: manža by chtěl raději někam po kopečkách u nás, jednou sjem ještě jako svobodní byli spolu na nějaké párty, kde byli kámoši manži i jeho ségry a ti se smáli, že to je rodina, co chodí s kýblíčkama a barvama po horách a dokreslují turistické značky :grinning: fakt je, že jako děti s rodičema hodně jezdili na hory.nedonošeňátka jsem neviděla, fakt je, že ikdyž to dokážou vypiplat, většinou už mají ti dětičky pak nějaké nemoci.já měla o měsíc dřív mimčo a taky nic moc start, do roka každý měsíc kontroly na srdíčko-teď už dobrý,špatná imunita.a to je ještě vítězství :slight_smile:
6. črc 2007 v 16:58  • Odpověz
fakt, to jsem nevěděla, že i miminka narozená v 8. měsíci mají takové problémy :fearful: , no hlavně, že to dobře dopadlo!! Hory v létě mám ráda, ale co je prý dobrodrůžo - cestovat po rumunských horách (samotách, medvědi a divocí koně-normálka :confounded: ), semtam prolést nějakou tu jeskyni - no asi bych tento výlet nepřežila :grinning: :grinning: , ale můj kolega na to vzpomíná, jako na ráj na zemi.
6. črc 2007 v 18:09  • Odpověz
autor
ahoj holky, konečně jsem se dostala na chvilku mezi vás.
tak jak pokračujete?
všem úspěšně těhulkujícím znova gratuluju!!!
my to zkusíme asi zase na jaře, uvidíme jak to bude vypadat, zatím jsem pět týdnů po revizi a čekám na MS.
zítra máme první výročí svatby, tak si uděláme výlet do Prahy s večeří, už se nemůžu dočkat :slight_smile:
6. črc 2007 v 19:01  • Odpověz
zuliku,auta za maturitu?dovedeš si představit co bude za 20 let?jestli ještě normální auta budou :grinning: no abych se přiznala, tak jim furt vykládám co bude až tu budou,snad se těší :wink: Ice tinko hodně štěstíčka,ať se máte rádi ještě víc než dnes :sweat_smile: .mimmix krásně oslavte výročí!!
6. črc 2007 v 19:32  • Odpověz
tindro,fakt je, že už mi před měsícem dcera vyprávěla, že její spolužačka má dostat za výzo /po 8.třídě/ nějaké malé auto, co jezdí do 50 km/h.nevím, jestli to vůbec existuje ale je to děsný, když rodiče nevědí, kdy přestat.hlavně jestli mají čas si s dětma popovídat :sweat_smile:
mimmix, krásné výročí! jestli má rád manža velké porce jídla, jděte třeba do rest. Pravěk, jsou v Praze asi 3 nebo 4.
6. črc 2007 ve 20:05  • Odpověz
:grinning: Zuli, to by mě fakt zajímalo, co je to za autíno. No já si taky myslim, že daleko víc dá dítěti třeba taková obyčejná každodenní černá hodinka (alespoň my jsme tomu tak u nás říkali :slight_smile: ), kde si všichni popovídají, vyslechnou se, povídají se příběhy a příhody, srandindy...než auťák a nejlepší stereo v pokojíku. Tak v Pravěku jsem ještě nebyla, teď mi říká manža, že jich je už prý po Praze vícero, my chodíme do rest. U bílého lva na Břevnově, tam mě ještě nikdy nezklamali a prostředí moc útulné a nebo do Colosea na Ovocnym trhu-tam je ale hroznej šrumec, ale o jejich mascarpone se mi často i zdá :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Tindruš, teď jsem někde četla, že by se mělo miminkům v bříšku zpívat :slight_smile: !Mimmix, krásně si to užijte!!!
6. črc 2007 ve 20:33  • Odpověz
zpívat?no to sem zkoušela jen jednou,když sem jela v autě sama a po dálnici,takže to nebylo moc slyšet :grinning: den před tím sem byla na muzikálu Čarodějky z Eastwiku,tak sem jim vysvětlila, že ne každý zpívá tak krásně :grinning: budu se pak ale asi muset naučit všechny ty dětské písničky a básničky,z mládí si toho nic moc nepamatuju,tak ještě že na to jsou knížky :slight_smile:
6. črc 2007 ve 20:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.