• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Dobré ráno, děvčata!
Tak jsem dneska od rána celá oteklá a mám křeče v břiše, vypadá to na MS :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
11. črc 2007 v 09:52  • Odpověz
ffialko, MESE/TESE by dělali přímo v CAR. pronatal se totiž specializuje na mužskou neplodnost. Mají tam i svou urologii. U vás byl jaký problém?
11. črc 2007 v 10:02  • Odpověz
happy, a jak dlouho od ET jsi? Neboj, snad MS nepřijde! Bolesti jako na MS jsou i při těhu...
11. črc 2007 v 10:03  • Odpověz
Mikulko, mám 7. den po ET, ale dělali mi ho dost pozdě, takže jsem vlastně 31.DC, a to by klidně MS mohla dorazit. :unamused:
11. črc 2007 v 10:15  • Odpověz
Ahojky, happykaty, neboj, dokud se MS neobjeví, je pořád šance. Teoreticky by si mohla zítra zkusit testík. Tím, že jsi měla prodlouženou kultivaci, tak je šance, že by mohly být zítra //. Ale nechci Tě navádět.
11. črc 2007 v 10:35  • Odpověz
happy, věřím, že se podaří, ale ještě je čas na jakékoli závěry...
11. črc 2007 v 11:05  • Odpověz
happykaty - hlavně kdyby se cokoli dělo, než se začneš trápit - skoč si ke svému gynekologovi, na krev - menzes můžeš mít až do třetího měsíce těhotenství, (osobně znám dvě holčiny, které to tak měly)
Jak je to s tou prodlouženou kultivací a HCG to nevím - myslela jsem že HCG se produkuje až když je embryo v těle - ale v tomhle směru jsem analfabet - takže nevím. Každopádně pokud bys to nemohla vydržet - tak bych na tvém místě raději opravdu zkusila krev u doktora - testy reagují až od určité hladiny a mohlo by tě zbytečně vyděsit, kdyby byl negativní - na krvi je vidět jakékoli zvýšení. :wink:

Buresinko - a co ty - už jsme na sebe dlouho nenarazily. Jak se máš? Už se snažíte, nebo zatím nic?
11. črc 2007 v 11:05  • Odpověz
autor
happykaty to ale taky může být dobrý znamení, já měla po ET to samý a bylo to těhu.
janko, když už tě tu vidím, prozraď mi, za jak dlouho po revizi jsi dostala MS? jsem z toho docela jelen...
11. črc 2007 v 11:40  • Odpověz
Ahoj holčičky...
dneska jsem si dala v parci den volna, prislo mi, ze zbytecne riskuju...
...Nemohli jsme prijit do jineho stavu asi tak dva roky, gyndr me "tlacil" do laparoskopii, ale ja jsem asi rok (naprosto zbytecne) oddolavala. Kdysi jsme mela akutni slepak s mnohocetnymi komplikacemi a tak se dalo predpokladat, ze bude problem u me...nebyl, pak jeste snizena fnkce st.zlazy.nakonec se ukazal problem v kvalite a mnozstvi spermii, manzovi byl doporucen pripravek se zelenem, zinkem a spousty dalsich mineralu a prvku a tak doslo k vyraznemu zlepseni, lae i tak se nezdarily inseminace.Pokracovalo to imunologii a vysledkem je reakce na sperma, do jake miry je silna, to nevim, dalsi testy nedelali, takze nevim, jestli jsme schopna prijmout i oplpdnene vajicko apd, ale snad davky prednisonu to "zajisti" bez problemu. "jsem se nejak rozjela :slight_smile:"

Ja jsme sla na OPU 12. den a na ET 15., cyklus mam po 30. dnesch, takzeu me drivejso testovani nehrozi, naopak by me privedlo k silenstvi....vim, jak jsou ty dny nesnesitelne dlouhy, ale nerisknu test jen proto, abych si pak vycitala negativni vysledek jen kvuli my nedockavosti...a pokud beru utrogestan v takovejch davkach, hrozi ze ms prijde o neco driv...

kazdopadne drzim ti, happykaty, palce a preju silnou vuli...vydrz:slight_smile:

podle info, ktery mam ja, dochazi k uvolnovani hcg az po uhnizdeni embrya a to v pripade transferu trva 5-10 dni, pokud se dela AH (asistovany hatching) muze dojit k uhnizdeni drive, ale hodnoty hcg jsou natolik nizke, ze je tt nezaznamena.az druhy tyden po transferu (oplodneni) jsou hodnoty od 10 a výše, taže pak ma smysl testovat....

hodne stesti :slight_smile:
ff
11. črc 2007 v 11:42  • Odpověz
holky držím palce :wink:
mimmix - jak dlouho už to vůbec je (přestala jsem to počítat)
říká se že cokoli do 8-mi týdnů je normální, pak se Ms vyvolává.
11. črc 2007 v 11:53  • Odpověz
Ffialko, neboj, budu na sebe tvrdá a vydržím do pondělka :slight_smile: Teda jestli do tý doby nedorazí MS :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak holky, moc děkuju za podporu :wink:
11. črc 2007 ve 12:28  • Odpověz
autor
lanko díky, já mám necelých šest týdnů po - je to děs, jak to letí viď?
happykaty, víme co prožíváš, známe to moc dobře :wink:
11. črc 2007 ve 12:31  • Odpověz
FFialko, já jsem dlouho nereagovala na stimulaci, takže mi pořád zvyšovali a zvyšovali dávky a pořád dumali, jestli to stopnout nebo zvýšit, takže nakonec jsem šla na OPU až 20. DC a na ET 24.DC.
A já naopak po Utroši dostávám MS o hodně později, tak okolo 36. DC a jednou dokonce až 41. DC.
11. črc 2007 ve 12:34  • Odpověz
No s tím testováním je to samozřejmě tak, čím déle člověk vydrží tím lépe. Ale je to někdy na hlavu. Happykaty vydrž. Jinak mě to Utrogestan také vždy drží, ale když jsem se o tom zmínila v centru, tak prý to není pravda. Tak nevím, ale já to vždy po utrogestanu také dostanu později.
11. črc 2007 ve 12:59  • Odpověz
Janko, mám teď vynucenou pauzu. Chtěla jsem jít na KET a doktorce se nelíbilo můj folikul, už 9. den cyklu jsem měla 24 mm, tak to stopla. No a teď co mám mít cyklus, jedeme na dovolenou, tak to zkusíme až se vrátíme.

A co Ty? :slight_smile:
11. črc 2007 ve 13:02  • Odpověz
Buresinko, mě to dr. i potvrdil, že může zpožďovat MS, že je to jeden z jeho vedlejších účinků, ale že toho "dobrého" je v něm víc, takže to vůbec nevadí. Nad tím mým cyklem 41. dnů se jen zasmál - nechápala jsem :slight_smile:

Jen tak mimochodem jsem si pořád říkala, že ten tvůj "nick" znám a nemohla jsem na to přijít, až dnes. Už jsme si jednou psali - ty máš tu babičku v Březnici, že jo? :grinning:
11. črc 2007 ve 13:05  • Odpověz
Ju, přesně tak. :slight_smile:
11. črc 2007 ve 13:39  • Odpověz
Ahojky děvčata, happykaty, strašně moc držím palce, musí to tady snad konečně někomu vyjít! Termín menzesu bych na vašem místě úplně vypustila z hlavy, žádný nepřijde!! Buresinko, kampak razíš na dovču? Mimmix, to je fakt, hrozně to utíká, snad to bude rychle za námi, zotavíme se a hurá zase na těhotnění!
11. črc 2007 ve 14:13  • Odpověz
Zdravím buresinko, mim a renys.
Letí to. Můj manžel jde příští st na urologii a to jsem si nedávno říkala, jaká je to doba, než tam půjde!
renys a jak je na dušičce? A co manžel?
11. črc 2007 v 16:07  • Odpověz
no když se mi to stalo poprvé, tak jsem myslela, že nepřežiju, no a teď už jsem taková otupělá, někdy mám dobrý den, mám i dobrou náladu, ale pak zase jako když to na mě hodí (např. dnes) a je mi smutno, nemůžu usnout, poplakávám . Manžel má hodně práce, cestuje po Čechách, tak asi přichází na jiné myšlenky. Pořád neztrácím naději, budu bojovat, ale zároveň si připouštím myšlenku, že mimi prostě nebude. Ale to je k zbláznění, ach jo. Mikulko a jak manžel, nemá z toho všecho co ho čeká strach?Držím palce, ať to zvládnete
11. črc 2007 v 18:03  • Odpověz
ahojte holky
Happykaty neboj dokud nepřijde MS tak je pořád naděje. I když ta naděje může být i když MS přijde. a taky to může být znamení, že se malí bobci zavrtávají. Já jsem měla taky takový pocity. Jen škoda, že to nakonec nevyšlo.
To já jsem na stimulaci reagovala moooooc. Museli mi to dokonce stoupnout.
11. črc 2007 v 18:10  • Odpověz
ahojky, jen sem chtěla podotknout, že sem si dělala test už 8.den, páč sem měla chuť na cigárko a byly tam!!to byl super šok.takže vám přeju víc trpělivosti a nebojte, taky tam budou :wink:
11. črc 2007 v 19:28  • Odpověz
Ahojky tindruš, co dělají (vždycky chci napsat kluci, že by nějaká moje předtucha :grinning: ?) miláčkové?
11. črc 2007 v 19:51  • Odpověz
mimmix - já na revizi nakonec nebyla. Dr v CAR mi řekl že v 7tt je to ještě dost brzo a že je tam teprve malinký váček a tím pádem by bylo lepší i kvůli dalším pokusům nechat tomu volný průběh. Po revizi by prý měla být pauza tak půl roku, a když to půjde samo tak prý stačí 3 měsíce.
Dal mi deset dnů - a pokud během nich nepřijde MS tak pak teprv revize. MS přišla asi za 5 dnů od vysazení prášků a někde uprostřed to přišlo bylo to několik krušných hodin, kdy jsem dokonce přemýšlela že se nechám odvézt do špitálu. Ale nakonec k tomu nedošlo - přišlo to rychle a rychle to odešlo - silné krvácení, kusy sliznice a křeče v podbřišku. Pak už pokračovala dál normální MS. Když jsem pak byla na kontrole na UTZ tak mi řekli že už je děloha prázdná, jen s trochou tekutiny, ale žádné kusy sliznice - což bylo dobré, a tekutina by měla odejít s příští MS. Teď jsem byla po MS na kontrole u svého gynekologa a HCG je negativní. Ta další MS přišla asi po 37 dnech - ale já ji mám celkem nepravidelnou - takže to bych neviděla nijak tragicky.

Buresinko - nám teď nezbývá než šetřit a tiše doufat, že to příště vyjde. Bude to náš poslední pokus, protože abysme to platili komplet, tak to bysme museli vyhrát v loterii. Moc ráda bych to zkusila začátkem příštího roku, tak uvidíme jestli se nám do té doby povede schrastit penízky. Bohužel kvalita našich embryí byla pokaždé tak mizerná, že sotva vybrali dvě na zavedení a na mražáčky už nezbylo :frowning2:
Užijte si dovolenou a budu držet pěstičky. :wink:
11. črc 2007 ve 21:52  • Odpověz
Ahoj holky, jankar, tak hlavně že to proběhlo dobře, že se tělíčko samo vyčistilo.
renys, manžel to už vše bere líp, ale zádrhel je, že se mu moc nechce do milování :confused: Říká, že když tam nic nemá, proč by to dělal! :cry: Ale věřím, že i to se spraví. Renys, proč bys neměla dítě, však se povede, musíš tomu věřit. Kéž bys už to, co bylo smazala, a už se dívala jen dopředu. Ale vím, že je to těžké.
12. črc 2007 v 11:42  • Odpověz
mimmix - letí to strašně.
Mikulka - ani se mu nedivím je to pro něj asi dost velká rána. Bude se s tím nejdřív muset vyrovnat. A jestli to ovlivnilo jen tohle, tak je na tom ještě asi docela dobře. :slight_smile:
Můj už se o IVF a různých dalších variantách ani nechce bavit - prý se zase bude jen chvíli těšit a zase se zklame. Takže zaměstnává hlavu v práci a na stavbě a tak nějak.......
Holt budu muset počkat a doufat že to zase bude OK. Nerada bych kvůli mrněti přišla i o něj. Tak se snažím nic nepopohánět a netlačit, třeba časem zase otočí.
12. črc 2007 ve 12:07  • Odpověz
lanko, tvůj muž asi také potřebuje čas. Já někdy zapomínám, že chlapi se neradi pitvaj v problému, nechtějí rozebírat...
12. črc 2007 ve 12:41  • Odpověz
autor
ježiš renys, já jak tu dlouho nebyla (nějak jsem po neúspěchu neměla chuť) tak čtu až teď, že jsi dopadla stejně jako já!
krucinál, tohle je nějakej neštastnej rok, ale my jsme holky silný a o to hezčí, zdravější a hodnější miminka budeme mít!
lanko, uvažuješ jako vždycky rozumně :slight_smile: , na chlapy se nesmí tlačit.
já taky vím, že nám to jednou vyjde, akorát mě děsně straší věk, pořád jsem nějak starší a starší... :grinning:
jinak novějším mezi námi - Happykaty - držím pěsti, dneska jsem byla služebně v Příbrami :wink:
12. črc 2007 v 15:36  • Odpověz
mimmix - a dokážeš si představit že by jsme mládli a furt byli mladší a hloupější a menší a....... :grinning:
Takovej svět na ruby ne? :grinning:
12. črc 2007 v 15:56  • Odpověz
Ahojky, teď jsem byla v knihovně a jenom cestou tam jsem potkala takových mamin s kočárky, že se snad na mě všechny domluvily :unamused: ...
Lanko už i my ženský jsme z toho otravené, viď, tak naši chlapi jsou na tom holt stejně, ale přijde zase ten čas, kdy do toho půjdete určitě naplno. Mikulko, já nepřestanu doufat, že to mimi bude, ale stále si říkám, co když jsem ta vyjímka. Včera jsem pročítala stránky o adopci, ale to testování partnerů je strašně psychycky náročné, psycholog musí nejdřív posoudit 600 otázkový test, vyhodnotí osobnosti(tudíž už zde pro někoho konečná), pak časté přepadovky domácností od paních ze sociálky(kontrolují úklid, postele?, skříně? a ledničku :grinning: :grinning: ).
12. črc 2007 v 16:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.