• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Zdeeno já bych rozhodně žádný výlet nepodnikala.Já jsem teď těhu po 1.IVF a po ET jsem 4 dny poctivě ležela a pak se šetřila.Šla jsem maximálně na krátkou procházku a nebo jsem jela autem ke kamarádce.13.8.jsem byla na krvi a dozvěděla se,že to dopadlo.Chtěla jsem,aby mi napsali na neschopenku vycházky,ale sestra to rázně zamítla,že bych měla být do další kontroly ještě pořád doma a šetřit se.Tak jsem z toho začala mít takové špatné svědomí :sweat_smile: Tak to prosím vydrž a buď vážně v pohodě a klídku doma,určitě ne žádný výlet :angry: Jdi si třeba na lehkou procházku :wink: Já potom měla pořád výčitky,když jsem někam jela autem a mám je vlastně i dneska.Jedu na nákup :sweat_smile: Ale jen na malinkej,velký dělám s manželem a docela si to užívám :grinning:
22. srp 2007 v 10:25  • Odpověz
zuliku určite ti zavolam a domluvime se na to kafčo. My už zase dnes frčime do chorvatska a vracime se 9.9. tak se tady opatrujte :slight_smile:
22. srp 2007 v 11:31  • Odpověz
Ahojky Barčo28,
máš pravdu, šetřím se. Dá se říct, že do včera jsem taky ležela, bolelo mě dost břicho po stimulaci a punkci.Doma nic nedělám, max. rychlý oběd a pak si jdu zase lehnout. Kuchyň už potom uklízí manžel. :grinning: Mám právě taky špatný svědomí, když jdu něco dělat.
Dneska si chceme s manžílkem dojít na večeři, abych vypadla z baráku. Musím teď pořádně jíst, abych nabrala sílu :grinning:
22. srp 2007 ve 12:13  • Odpověz
To jo,na véču klidně běž.Mě taky pomohlo,když jsem na chvilku vypadla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už mi z toho doma hrabalo :grinning: Ale potom jsem zase odpočívala.Hrozně mi pomohlo,když jsem jela třeba ke kamarádce a ten den mi pak hned líp utekl a nemusela jsem se pořád nervit :grinning: :sweat_smile: Hlavně nic těžkýho netahat a když budeš unavená,tak si prostě schrupni,taky to tak dělám :wink:
22. srp 2007 v 19:19  • Odpověz
Barčo, prosím, můžu se tě zeptat, zda jsi měla PGD?
22. srp 2007 v 19:38  • Odpověz
mikulko, ty tento měsíc taky stimuluješ? :slight_smile:
22. srp 2007 v 19:49  • Odpověz
Ahoj holky, já byla v úterý na první injekci Diphereline, která navodí umělý přechod. 17. září jdu na UZ, jestli injekce zabrala. Když ano, začnu si píchat Gonal, pak po 9 dnech na UZ...

Zdeeni, tobě držím vše co mám, ať se zadaří.
23. srp 2007 v 09:58  • Odpověz
Mikulka už bylo na čase.
I když pravda že to bude zase čekání, ale aspoň na něco maličko jiného :slight_smile:
23. srp 2007 v 15:17  • Odpověz
Ano :slight_smile: Tak doufám, že mi ta injekce zabere, zatím mi nic není :confused: , jen možná trochu únava, ale to nemusí být z toho.
Lanko, a co ty, co u tebe nového?

Holky, měly jste některá podobný protokol jako já? Injekce na útlum vaj. a pak po 4 týdnech Gonal?
23. srp 2007 v 15:23  • Odpověz
Ahoj
nic / z vlastního rozhodnutí pauzujem. :slight_smile:
24. srp 2007 v 08:25  • Odpověz
lanko, to je dobře, odpočiňte si.
Zen, a ty stimuluješ taky teď?
24. srp 2007 v 09:17  • Odpověz
mikulko, ano už jsme začala. Beru Proveru (2 tablety denně) od 16 DC po dobu 10 dní. 23 DC (což je teď v neděli) začínám píchat Decapeptyl a podle krve na kterou jdu 1-2 DC se mi nasadí Puregon (to je stejné jako Gonal). No a ten budu píchat společně s Decapaptylem až do odběru. :slight_smile:
24. srp 2007 v 09:30  • Odpověz
Ahoj holky. Mikulko já už si přes týden stříkám ten sprej do nosa,ale raději bych měla injekci je to totiž jak octová voda,takže nic příjemného. Na hormony jdu příští čtvrtek,tak doufám,že bude vše o.k. a začnu stimulovat. Tentokrát nám to určo klapne. A co u vás nového se spermijkama?
24. srp 2007 v 09:36  • Odpověz
ahoj holky, snad mi společnými silami poradíte. Tento měsíc jsem byla na první IUI, ale obávám se vzhledem k léč. postupu a samotnému zákroku že by se musel stát zázrak aby to vyšlo. Rozhodli jsme se s mužem, že pokud to nedopadne půjdem do IVF. Další IUI by byla pro nás ztráta času, kterého už bohužel mám velmi málo. Poraďte mi prosím kdy je nejlepší se objednat abych mohla začít stimulovat v dalším měsíci (pokud je to vůbec možné). Dr. mám tedy dle mého názoru velice zvláštního, nic si nepamatuje, jednou má názor takový další den zase makový, no prostě hrůza. Po IUI mně ihned hnal domů, nenapsal mi žádné hormony, prý se to vůbec nedává, zakázal nám sex nejméně 4 dny. Přitom všude jinde slyším pravý opak. Nařídil mi přijít až 9. cyklu což se mi zdá dost pozdě. No prostě hrůůůůza. Pomoooooc
24. srp 2007 v 09:39  • Odpověz
n1993, pokud se u tohoto dr. necítíte, mohli byste změnit?
je těžké poradit, kdy se objednat, aby se načasovala stimulace na IVF. Záleží na tom, jaký máš protokol. Asi bych se objednala hned v den, kdy dostaneš MS (pokud se IUI fakt nepovede).
Jinak to, že jsi nedostala žádné hormony, ení až tak divné. Při IUI je často nedávají. A ten 9 DC je taky obvyklý, je to těsně před ovu, tak bych to viděla jako normální postup. I zákaz sexu se mi zdá normální. PO IVF taky doporučují snad týden bez sexu :confused: Ale záleží skutečně na to, jaký máš z dr. pocit. Jestli špatný, radši bych šla k někomu jinému...

Zen, a na kdy ti vychází odběr?

Koryno, to je asi nepříjemné ten sprej. No ale co dělat, viď? Musíš vydržet.
My zatím nevíme, zda manžel bude moci jít do TESE, až podle genetiky. Blbý je, že urolog, který jediný může říct, jestli T bude, nebo ne, bude mít do konce září dovču. A to už bychom měli mít koncem září odběr. Snad se to nějak skloubí. A po tom spreji ti něco je? Mně zatím po inj. nic. Snad zabírá. :confused:
24. srp 2007 v 09:54  • Odpověz
Mikul - já slyšela, že po IUI se naopak sex doporučuje... Po IVF opravdu ne...
24. srp 2007 v 09:56  • Odpověz
Jo? To jsem nevěděla! Myslela jsme, že je to stejné jako při IVF.
N, tak to je snad lepší poohlédnout se po jiném dr... :confused:
24. srp 2007 v 10:06  • Odpověz
mikulko, no to nikdo přesně neví, záleží jak budou reagovat vaječníky a folikuly.... tak odhadem v půlce září asi. Možná malinko dřív. :sweat_smile: Prostě to nikdo neví...
24. srp 2007 v 10:06  • Odpověz
Mikulko: Prvních pár dní bych pořád spala,ale ted už je to v poho. Urolog,at si pohne a přeji 100% úspěch.
24. srp 2007 v 10:13  • Odpověz
Koryno, no, já jsem taky dost unavená, ale mám pocit, že to nemusí být z toho, že je ještě brzy, abych něco cítila. Tobě se chtělo spát hned od začátku?
24. srp 2007 v 10:26  • Odpověz
Jo. Nemohla jsem udržet oči ani jsem nebyla schopná nic dělat.Vůbec mě nenapadlo,že by to mohlo být z toho,ale pak jsem si přeřetla leták a bylo to jasné.
24. srp 2007 v 10:34  • Odpověz
Holky, které jste už na IVF byly, můžete mi prosím říct kdo ten samotný zákrok dělá? Jestli přímo Váš Dr. nebo kdo má zrovna operační hodiny? Silně totiž zvažuji, že změním Dr. ale pouze v rámci stejného CAR, jiné totiž v Ova neznám. A i tak to mám daleko :unamused:
24. srp 2007 v 11:08  • Odpověz
n1993:U nás to většinou dělá můj doktor,ale když jsou dovolené,svátky nebo výkendy,tak to dělá ten,který má v tu dobu službu,takže podle mě záleží na tom,na kdz ti punkce a ET vyjdou.
24. srp 2007 v 11:46  • Odpověz
Mikulko myslíš tu genetiku,co se dělá z embrya?Tu jsme neměli,ale měli jsme prodlouženou kultivaci.Ani nám ji nenabízeli.
24. srp 2007 ve 12:24  • Odpověz
ANo, tu jsem myslela, nám říkali, že když budeme mít M/T, že ji mít musíme, tak nevím.
24. srp 2007 ve 13:10  • Odpověz
ahojky holky, tak jsem z měřitel BT nakoukla i sem, dnes jsem se objednala do Pronatalu, 2,5 roku bez ochrany a zatím nic, 4 mesice merim BT podle ktere ovu probiha, manzel byl vcera na spermiogramu a ma to OK. Tak jsem zvedava co provedou se mnou - jake mate zkusenosti? Asi mi provedou vsechny vysetreni a kdyz najdou nejakou odchylku - presto me nabidnou umele oplodneni nebo se pokusi me nejdriv lecit?? Nevite? Diky za zkusenosti.... :wink:
24. srp 2007 ve 13:59  • Odpověz
n1993-co se IVF týče mě byla to vždy ta samá doktorka na všechny kontroly i vyšetření i zákroky, naprosto jedno zda ve svátek v neděli nebo ve všední den. (ale chodím do soukromého CAR)
Myslím že trošku plašíš - dle statistiky IUI je procentuální možnost otěhotnění stejně trochu nižší takže to dýl trvá.
Pokud chceš opravdu jít do IVF - většinou potřebují znát tvůj hormonální profil (a spermio partnera, které předpokládám že máte) na základě HP se rozhodnou jaký dostaneš protokol a pak jdeš stimulovat.
Dejme tomu že opravdu moc spěcháš - objednej se tedy okamžitě na konzultaci, pokud HP ještě nemáš stanoven - dělá se 2-3 den MS (je to odběr krve). V případě že budeš mít hodně štěstí a normální hormony vyfasuješ krátký protokol a to by znamenalo že budeš moc ještě ten samý cyklus stimulovat, a vše kolem.
V případě že vyfásneš dlouhý protokol vše se o jeden cyklus protáhne.
Jinou otázkou však je jestli ti to tak rychle pojišťovna schválí, popř jestli to CAR nebude vadit že ještě nemají vyjádření pojišťovny. (např. my o schválení žádali - protože car zjistil že ten papír ještě nemají - až po druhé stimulaci)
24. srp 2007 ve 14:51  • Odpověz
Lemulka - je to doktor od doktora.
Nejspíš budou pomalu zkoušet - určitě nebudou dělat všechny možné i nemožné vyšetření - to by pojišťovny nedoplatili :wink:
24. srp 2007 ve 14:53  • Odpověz
Lanko, já mám vše naprosto v pořádku, a mám dlouhý protokol. Takže to záleží na rozhdonutí doktora.
Lemulco, v tonhle bych radila spíš nespěchat. Měsíc už nehraje roli. A spěch je stres a to není dobré pro otěhotnění. Ale klidně se objednej už teď a uvidíš. Ale třeba se povedlo to IUI :wink:
Nám CAR schválil žádost o léky za měsíc. Někdy je to i dřív. Ale opravdu, i kdybs měsíc čekala, velice to uteče, čas neztratíš.
24. srp 2007 v 15:50  • Odpověz
mikulko, ja bych prave nejdriv radeji nejake to leceni nez hned umele oplodneni, ale nevedela jsem uz kam jinam se obratit kdyz muj dr me nechtel nikam poslat, dva dalsi kterym jsem volala neberou zatim nove pacientky....
24. srp 2007 v 15:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.