• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
Aha. A prosím tě, vy máte jaké problémy? A dr. s vámi nic nedělá? CDo jakého CAR chodíte?
24. srp 2007 v 16:11  • Odpověz
2,5 roku neberu HA, nechráníme se ale ani jsme nijak netlačili na nic. Jenže po 2 letech stále nic tak jsem si začala měřit BT (podle ní ovulace probíhá) a šla jsem s grafama za dr ze se mnou snad neco zacne delat. Jenze!!! On mi rekl merte jeste tak 2-3 mesice a pak prijdte...po 2,5 letech bez uspechu!Vyprosila jsem si alespon to doporuceni na spermio pro manzela, vcera tam byl a ma ho OK=normospermie. No a dnes jsem volala do Pronatalu (tam byl i manzel na tom spermiu) jestli me vezmou i bez doporuceni dr a rovnou me objednali na zari na schuzku. Tak doufam ze mi udelaji treba hormonalni profil a treba neco zjisti čemu by mohly pomoci léky... to právě nevím jestli mi už rovnou budou dělat vyšetření jako před umělým nebo jestli když zjistí nějakou odchylku tak se pokusej léčit a až pak umělý...?
24. srp 2007 v 16:16  • Odpověz
Budou ti dělat běžná vyšetření jako odběr krve na hormonální krve (dělá se v 1. části cyklu a ve druhé, po ovulaci) a stěry na různé nemoci. Také se UZ podívají, jaké máš vaječníky. Pak ti asi navrhnout, co dál. Možná budou zkoumat, zda máš průchodné vejcovody, nevím. A asi doporučí IUI, pokud jej chtít nebudeš, tak IVF. Ale asi bych ještě zkoušela IUI, IVF je přece jen velká zátěž pro tělo. Neboj, v pronatalu jsou dobří a poradí ti tam, pomohou.
24. srp 2007 v 16:27  • Odpověz
díky moc za rady mikulko :wink:
24. srp 2007 v 16:31  • Odpověz
n1993-asi to opravdu tak rychlé nebude, jak píše Lanka.navíc, někteří chtějí víckrát zopakovat IUI než se rozhodnou pro IVF,to už je to krajní řešení.Navíc,jak píše Mikulka, když jsou léky dotované zdravotní pojišťovnou, u některých se čeká na schválení revizním lékařem, já čekala 3 týdny,záleží na pojišťovně.samozřejmě,pokud nemáš dobrý pocit z konkrétního lékaře,máš právo ho změnit. :slight_smile: Mikulko,naposledy jsem taky měla dlouhý protokol s Gonalem, měla jsem pak 18 vajíček,což bylo podle toho,co říkali v CAru hodně.
25. srp 2007 v 11:41  • Odpověz
Nazdárek holčiny, moc vás všechny zdravím, Mikulko, tak Tobě už to začalo, já měla také dlouhý protokol, prý má větší úspěšnost. Tak Ti budu stráášně držet pěsti, ať vše dopadne na výbornou! :dizzy_face:

Zuli a jakpak jste na tom vy? Už se chystáte na KET?

Tak jsem byla teď v úterý u mého gyn. na kontrole po revizi, a jako ten dr v nemocnici tak i on se strašně divil, proč mi v tom centru nepředepsali k užívání Prednison, když tam měli zprávu a doporučení a nález od mé imunoložky, která s nimi paradoxně spolupracuje....a že si myslí, že na něj zapomněli a že to neni možné a že hned zavolá tomu jejich přednostovi..no jak už jsem se teď jakž takž srovnala, tak mě to hodilo zase do kelu a šla jsem od něj s brekotem. Jinak jsem pracně sesmolila do IVF centra dopis s dotazem, proč mi ten Prednison nedali a uvidíme, co mi odepíšou. No jestli jsem zas o mimi přišla kvůli zanedbání.... :frowning2:

Nevíte, jak se daří Tindře a dvojčátkům?
26. srp 2007 v 18:38  • Odpověz
Renys,to fakt jednoho rozhodí :angry: Bohužel se s tím nedá už nic dělat.já teď beru nějaké hormony-Estrofem na zlepšení sliznice,tak se uvidí.má to podle letáku strašně moc vedlejších účinků a jak si to přečtu,hned je všechny mám :grinning: no spíš jsem taková trochu v depce /to taky byl jeden vedlejší účinek/, pošlu ti zprávičku do ID. Tindru jsem tu zahlídla jednou a byla v pořádku.
26. srp 2007 v 18:49  • Odpověz
Zuli, Estrofem jsem brala na začátku těhu, ty příbalové letáky člověka vyděsí, viď :confounded: , sesty říkaly, že je lepší je raději nečíst :fearful: . Hledala jsem Tindru v jiných tématech a nic, tak snad se nám brzy ozve a pochlubí :slight_smile: .
26. srp 2007 v 19:21  • Odpověz
Ahoj renys. Tindra je v pořádku, psala jsem, těší se z dvojčátek v bříšku :slight_smile:
Renys, a to vadí, že nebereš ten Prednison? Nebo to dr. myslel tak, že jsi ho měla brát předtím, po ET?
Taky jsi měla ten protokol tak, že ti nejdřív dali inj. na přechod a pak sis píchala něco an podporu vaječníků?
Mně v noci začaly strašně bolet nohy, opravdu moc, jako by byly ze železa, tak se bojím, jestli ta inj. nezpůsobila špatnou srážlivost krve. Příští týden jdu na odběr právě kvůli té srážlivosti, tak uvidím. Kdyby to byl špatné, musela bych si píchat Heparin na ředění krve. Ale snad ne!
Taky jsem dnes začala krvácet (7 DC). Ale dr. říkal, že se to může stát, tak snad jo. Snad jen zabírí injekce.
Holky, ale řeknu vám, jsou to věci, cítím se celkově jako v jiné kůži. A to jsem na úplném počátku.

Renys, a jak ty, jsi v pořádku, co říkal doktor, zhojilo se vše dobře?
26. srp 2007 ve 21:13  • Odpověz
Zuli, taky bych ještě raději zkoušela IUI, ale bohužel mně bude v únoru 39 a to pro mně končí veškeré příspěvky pojišťovny :frowning2: Takže pokud to tento měsíc nevyjde, zkusím ještě jedno IUI, ale zároveň se domluvím s Dr. na IVF ať stihnem do února aspoň 2 pokusy. Ale snažím se nezoufat a nepanikařit, jsem vděčná, že se aspoň něco děje.
27. srp 2007 v 07:23  • Odpověz
Ahoj holky stimulky :slight_smile:
Tak já jsme si začala včera píchat Decapeptyl..... byl to zážitek :sweat_smile: ale zvládla jsme to :wink: Teď budu čekat na MS a pak půjdu na krev podle které mi určí píchání Puregonu. Tak se mi to pěkně rozjelo. :slight_smile:
27. srp 2007 v 07:25  • Odpověz
Ahoj zen, tak vítej mezi stimulantky. Pícháš do břicha? Já začnu, když mi zabere 1.injekce Diphereline za 3 týdny, mám trochu strach. Pícháš si sama?
27. srp 2007 v 09:10  • Odpověz
Ahojky holky, chci se zeptat, taky se cítíte po těch hormonech tak unavený? Já bych furt jen spala. Po odběru vajíšek mě daly Duphaston, tak nevím jestli je to po něm...nebo se ze mě stala lemra :frowning2:
27. srp 2007 v 10:40  • Odpověz
Já jsem unavená hodně. A to jsem zatím týden po první injekci, která má navodit přechod. To můžeš mít po tom Duphastonu. Já s eprávě ani nemůžu donutit pracovat, jak se mi zavírají oči.
27. srp 2007 v 10:48  • Odpověz
mikulko, díky za přivítání :slight_smile:
Jo píchám si do břicha. Neboj, taky jsme měla obavy, že to nezvládnu, ale dá se to. tak jak píší holky jak dáš jednu už dáš pak každou :wink: Říkám si, že to dělám pro miminko. Ten Decapeplyl má malinko silnější jehly jak stimuláky (puregon a gonal...) tak mi to tam chvilku jakoby nechtělo projít ale pak v pohodě. Taky malinko jakoby tlačí ten obsah při vpouštění, ale neboj ty ho mít nebudeš.....budeš mít pak rovnou stimuláky, pokud jsme dobře pochopila a ty jsou prej v pohodě. :wink:
Jinak já žádnou ospalost zatím necítím, necítím zatím nic moc. :sweat_smile: No taky se zatím u mě nic neděje, zatím se mi jen utlumuje výrobna vajíček :grinning:
27. srp 2007 v 11:01  • Odpověz
Vždycky jsem si myslela, že po hormonech spíš budu hyperaktivka a ono tohle, včera jsem dokonce žehlila na etapy :wink: , doufám, že to šasem odezní. Mikulko dík moc za odpověd a držím palečky at ti to včechno dobře dopadne :grinning:
27. srp 2007 v 11:03  • Odpověz
martiku, a ty jsi po odběru a transfér už jsi měla? nebo v jaké jste fázi? Pokud se moc hloupě neptám....je tu moc holek a já si vás všechny pletu, když to čtu naráz všechno a všude. :sweat_smile:
27. srp 2007 v 11:10  • Odpověz
Zeniku, já jsem byla v pátek na odběru a ve středu jdu na transfer, nemůžu se dočkat, zatím jich je osm o jsou všechny v pořádku, tak doufám, že to vydrží a že nějaký zamrazíme :grinning:
27. srp 2007 v 11:46  • Odpověz
Mratik, tak to už jsi na konci cesty. :slight_smile: A tys měla celkově 8 vajíček, nebo se jich 8 oplodnilo?
27. srp 2007 ve 12:04  • Odpověz
martiku, no tak to ti budu držet všechny pěstičky :slight_smile: A mrazí se až v den tranféru?
27. srp 2007 ve 12:06  • Odpověz
Kolik prcků si necháte vložit? My zatím jednoho.
27. srp 2007 ve 12:08  • Odpověz
Mratik: vítám tě zpátky, já sem byla v sobotu na OPU, odebrali mi 14 vajíček a z toho se mi 6 oplodnilo, teď čekám, jak se budou vyvíjet a podle toho půjdu na ET. Jinak jak píšeš, taky sem jak chcíplá myš, spim víc než jindy a mám i víc nafouklý bříško. Ale co bysme pro ty prdísky nevydrželi viď? :wink: no za týden budem vědět víc :sunglasses: držím palečky :dizzy_face:
27. srp 2007 ve 12:18  • Odpověz
Zdravím všechny holčiny. Já jsem měla odebráno 15 vajíček, 13 bylo dobrých, 5 se jich nepodařilo oplodnit. Nechám si dát 2 mimísky a zbytek mi zamrazí v den transferu, což by měla býti středa. Uf doufám, ýe jem odpověděla na vše :grinning:
Petulo, bolelo tě po odběru břicho, nebo jsem jenom já histerka, :slight_smile: byla tam se mnou jedna a ta byla úplně v poho a já jsem dva dny skučela... :frowning2: , každopádně držím palečky :wink: :wink: :wink:
27. srp 2007 ve 12:38  • Odpověz
Mratiku já dostala dobrou dávku injekce proti bolesti, protože se mě anestezioložka ptala odkud jsem a když jsem jí řekla, že ze severu, tak mi dala silnější dávku a do večera sem skoro nic necítila. Jen večer se mi to trochu ozvalo, tak sem si vzala Nurofen a spala jak mimino. Myslim, že každý to má úplně jinak, takže si z toho nic nedělej :grinning: hlavně, že ti je teď fajn :wink: Byla sem ale hodně ospalá celý den, to spíš citím bolesti dneska :angry:
27. srp 2007 ve 13:06  • Odpověz
Petulo ty si taky necháváš tu prodlouženou kultivaci, nebo normální. Já jsem je poprosila i o ten asistovaný hatching, sice se to připlácí ale prý se potom zvyšuje moznost že to vydrží... :slight_smile:
27. srp 2007 ve 13:11  • Odpověz
petulo a martiku, holky jste už o kus cesty dál než já..... moc vám oběma přeji ať se embrijkám daří a ať se zavrtají hned ti první vyslanci :wink: :slight_smile: Hodně štěstí. :dizzy_face:
27. srp 2007 ve 13:12  • Odpověz
Já zatím čekám, jak se budou embrýsci vyvíjet, zatím tu prodlouženou nemám, ale asi si o ní zažádám. Zatím vůbec nevím, jestli si ten AH nechat připlatit nebo, nejde o peníze, ale spíš o takový rozhodnutí, nechat ty embryjka bojovat. Fakt nevím, jak se rozhodnout ....
27. srp 2007 ve 13:17  • Odpověz
petulo, no u nás je prodloužená kultivace a AH jako jedna položka, prostě to dělají oboje pokud se to prodlužuje. Ale všude je to jinak. my se rozhodli pro PK+AH hned na začátku stimulky. No snad ti naši budou silní a dojdou až tak daleko :confused: Ale myslím pozitivně, musím, jinak by to nešlo.
27. srp 2007 ve 13:24  • Odpověz
Já jsem se s manželem rozhodla až v pátek, chci pro to udělat úplně všechno, protože jsem měla před lety 2 spontální potraty a nechtěla bych to zažívat znovu. :frowning2: Tak zatím doufáme, že to vyjde, no a když ne tak to zkusíme znovu, než nám dojdou mražánci a pak si koupíme pejska, protože budeme vědět, že nám není přáno :frowning2: ...ale člověk věří a pokud na to není sám, je to super. :grinning:
Každopádně máš pravdu i v tom, že by se měly nechat bojovat...co má být bude :grinning:
Zen ty jsi ted v dlouhém protokolu? Jak daleko?
27. srp 2007 ve 13:34  • Odpověz
Zen, tak to máš asi balíček. Já jsem v Gennetu a za PK se platí 2.500 a za AH 6.000, ale i to jsme ochotni do toho dát. Jen jsme si řekli, že první pokus necháme na úplně na tom shaku spermií a vajíček :wink: no optimismus musí být :grinning: No jak říkala embryoložka, už se můžeme jen zlepšovat :wink: Taky ti držím palečky, už si pícháš?
27. srp 2007 ve 13:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.