• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

IVF tento měsíc

(Zamčená)
18. března 2011 
veria nic si z toho nedělej - ovlivňuje to spousta faktoru a spermie je potřeba stejně jen jedna :slight_smile:

Petula - tři měsíce je minimální čekaní pokud by jsi znovu měla projít stimulaci a ET. Jestli máš schované mražáčky tak je rozhodnutí v podstatě jen na tobě jestli si budeš chtít odpočinout a nebo hned zkoušet dál (třeba hned v dalším cyklu).

mratiku - s gyn.neváhej. Já měla stimulaci v červnu a říkala jsem si taky je to po lékách uklidní se to, odolávala jsem do konce srpna a minulý týden se tam konečně stavila - zánět a bakterie všeho druhu........ Prý jsem tam měla být hned. Ale jak to má člověk vědět.........

zen - gratuluju a doufám že se udrží až do zdárného konce. Kdyby se tak chtěli vylekat u všech....... (asi bych se měla probudit z toho snu co :grinning: )

koryna držím palce.

oskarka izzy, vítejte, určitě zapadnete. Za chvíli už ty zkušenosti a vědomosti budete mít bohužel taky. :wink:
10. zář 2007 v 11:58  • Odpověz
Ahoj Péťo, pozdravila jsem a musela odejít. Mám za sebou 1. cyklus - v květnu jsem měla evakuaci a po 4 dnech revizi děložní dutiny. Partner má diagnózu oligoasthenozoospermie, takže téměř nepohyblivé spermie a zoufale málo. V srpnu jsme měli začít další cyklus, ale nedošlo k tomu, protože ještě nebyly schváleny léky z VZP a teď v pátek jsme měli začít (nafasovala jsem léky do kufříčku) a pak jsem se zeptala na výsledky krya spermií, doktor zavolal do laboratoře a pak jsem šla léky vrátit. Teď to vypadá, že máme jít na genetická vyšetření a pak PDG (hradíme sami) a v listopadu?? by to mohlo začít znovu??? To čekání je hrůza, ale to tady asi znáte všechny - aspoň vím, že píšu někomu, komu není třeba nic vysvětlovat. Jaký máš problém Ty?
10. zář 2007 v 11:58  • Odpověz
Zen, jj, čekám, mám 26 den. Doufám, že MS přijde co nejdřív, ať mám vše co nejdřív za sebou. Po těch inj. se zatím cítím úplně normálně, včera jsem byla i cvičit. Až začnu píchat Puregon, tak už to asi na cvičení nebude, co :unamused:
10. zář 2007 v 11:59  • Odpověz
Vlastně jsem se spletla, mám už 27., neumím ani počítat. Tak to by za 3 dny mohla MS už naklusat:slight_smile: Poprvé se na ní těším:slight_smile:
10. zář 2007 ve 12:01  • Odpověz
Peti první IVF jsem měla krátký protokol,tak jsme u druhého přešli na dlouhý.Doktor říkal,že to zkusíme,aby se zlepšíla kvalita vajíček.Rozhodně se zvětšil počet.Poprvé jsem měla 16.
10. zář 2007 ve 12:03  • Odpověz
veria - cvičení se neboj - dokud ti bude dělat dobře - tak na pohodu, až pak po OPU budeš muset na chvíli přesta (den, dva).
No a pak logicky po trasferu - pauza v lepším případě do konce třetího. :wink:

Izzy - flintu do žita neházej - čekání taky jednou skončí - ono v podstatě celý život jen na něco čekáme..... :unamused:
Ber to z té druhé stránky, po genetických vyšeních alespoň budete přesněji vědět na čem jste. A s PGD si to nejdřív pořádně rozmyslete. Existují na toto téma i celkem kontroverzní články a zatím nepotrvzené statistiky. Máme je za sebou (jen za PGD jsme dali 38 tis) a vím že podruhé už bych to neudělala.
10. zář 2007 ve 12:06  • Odpověz
Lanka, no po transferu se na cvičení už vážně nepoženu :slight_smile: Víš, na tom spermiu nám zjistili výrazně zhoršenou morfologii. T.j, je jich dost, jsou rychlé, ale mají špatné tvary! :frowning2:
10. zář 2007 ve 12:08  • Odpověz
A jakou zkušenost s PDG jsi měla? Já tomu pořádně nerozumím, doktor nám to doporučil, že prý se zárodek zastavil ve vývoji pravděpodobně pro genetickou vadu a takhle by se to dalo zjistit.A Ty ještě čekáš?
10. zář 2007 ve 12:09  • Odpověz
Já jsem s tím PDG také skeptická, oni tam zjišťují jen pár závažných vrozených vad, a pokud není nějaká genetická zátěž, tak k tomu podle mně není příliš důvod. Samozřejmě nám to také nabízeli, je to holt byznys :wink:
10. zář 2007 ve 12:12  • Odpověz
Veria, držím pěsti! Kdy máš embryotransfer?
10. zář 2007 ve 12:13  • Odpověz
veria - tak to se ISCI opravdu asi nevyhnete, ale aspoň tak při tom praní vyberou ty s pořádnými tvary. :wink:

izzy - nepochopila jsem na co se ptáš zda čekám.

Zkušenost s PGD? vezmu čistě teorii:
10. zář 2007 ve 12:13  • Odpověz
Jestli už máš dítě nebo ne.
10. zář 2007 ve 12:15  • Odpověz
Izzy - kdy mám transfer ještě vůbec nevím, jsem zatím na začátku, ale vychází to přibližně někdy na konec září.
Lanka - rozumíš trochu tomu ICSI? Já příliš ne, ale někde jsem četla, že je spíše pro případ malého počtu či pomalosti spermií. Že ten tvar stejně nemohou vybrat. Taky jak by mohli, když výsledky morfologie trvají 10 dnů? Víš o tomto něco, prosím?
10. zář 2007 ve 12:17  • Odpověz
genu máme 24 (nebo 23 nejsem si jistý) každý den je ze dvou částí.
Při klasické PGD zkontrolují obě části 7-mi genů, takže stejně to harakyry může být na genu, který nezkontrolují. Tudíž samovolnému potratu nebo zamlklému těhoteství se stejně vyhnout nemusíš (je to jen na míň procent)

Dále ony kontroverzní články pojednávají o tom že tato metoda může být efektivní - tam, kde je třeba špatné vyřadit z dost podstatného důvodu. Avšak vzhledem k tomu že k provedení testů se musí odebrat několik buněk z embria a nikdo neví jestli už v té době je rozděleno čím se která buňka stane, je možné že právě tímto odběrem embrio poruší a to je nadále(přestože geneticky vpořádku) neschopné žít.
Také je statistiky vyšší potratovost po provedení PGD. Což uvádí rovněž ony kontroverzní články. (osobně jsem se toto dozvěděla na zahraničních serverech v čechách se o tom zatím moc nemluví a všichni mají tendenci to spíš doporučovat)

Já v dnešní době už bych do toho nešla, protože ona "záruka" embria po genetické stránce v pořádku je podle mého vkusu malá 7 prozkoumaných genů z 24 a cena příliš vysoká. Ale je to můj osobní názor a nerada bych aby ses na mně ohlížela.
10. zář 2007 ve 12:19  • Odpověz
Lanka: jaká je ta teorie s PDG? nějak se to nezobrazilo.
10. zář 2007 ve 12:20  • Odpověz
izzy - ne mám po třech samovolných potratech, počtvrté to bylo zamklé těh. takže mne čistili a od té doby jsem sekundárně (tedy následkem) sterilní.
Mám za sebou 2 stimulace (protože nemohli vydolovat dostatečný počet vajíček i přes enormní dávky léku) a jedno ET. Kdy po PGD na které šly 4-ři embria (víc jich nebylo) zbylo jen jedno embrio, které se tvářilo v pořádku, a to se pro jistotu nechytilo.
Ostatním třem embriím chybělo třeba i několik genu nebo částí genů. V jednom případě bylo dokonce bezpohlavní(tj. němělo žádný gen určující pohlaví)
10. zář 2007 ve 12:23  • Odpověz
koukám na ty chyby - omlouvám se - jistá, každý gen..... no snad to z toho vyluštíte. :wink:
10. zář 2007 ve 12:24  • Odpověz
martíku, jenže já právě doma nebudu, probíhá to zatím tak jak má, tak neschopenku brát nebudu. Víš je to lepší v našem případě, protože kdyby se miminku přestalo dařit, tak bych asi nezvládala všem zase říkat "ne už těhotná nejsem a prvních 12 týdnů je nejkritičtějších, tajk chci počkat no uvidíme jak to půjde. Už jsem dneska 5+1den :wink:

lanko, no kdyby to neviděla na testu a na ultrazvuku tak ti tomu taky nevěřím. Taky se dočkáš, načerpáš sílu a chuť do toho zase jít a bude to. Nic se nedá uspíšit, každý má tu cestu jinou :slight_smile: Věřím, že ti to vyjde jak se do toho pustíte, věř tomu :slight_smile:
10. zář 2007 ve 12:24  • Odpověz
Zen, myslím, že děláš dobře, určitě není nutné být na PN, když je vše tak jak má. To se pak člověk jen pořád pozoruje a to není dobré :wink:
10. zář 2007 ve 12:28  • Odpověz
Taky si myslím že mezi lidmi je líp než zavřená ve čtyřech stěnách - držím palce.
10. zář 2007 ve 12:30  • Odpověz
Lanka: To teda nemáš lehký, ale věřím tomu, že Ti to vyjde. S tím PGD jsem na rozpacích, zase mám z toho zmatek, ale jsem ráda, že jsi mi to napsala - podívám se na to na web. Moc jsem se v tom nechtěla šťourat, protože tomu nerozumím, ale riziko poškození plodu? - nic moc. To riskovat nechci. Docela mě to štve, roky letí, no znáte to.
10. zář 2007 ve 12:31  • Odpověz
izzy - kolik ti je? Nebo spíš - jak moc spěcháš?

zen - nestěžuju si, už jsem se smířila.
10. zář 2007 ve 12:33  • Odpověz
Spěchám hodně. Snažíme se od mých 30 let a teď mi bude 35, biologicky ještě nějaký čas mám :grinning:
10. zář 2007 ve 12:36  • Odpověz
Zkouším ten článek najít - ale je toho na webech tolik......
10. zář 2007 ve 12:37  • Odpověz
Máš zkušenost s nějakým institutem, kde je přístup dobrý - tzn. při schůzce stejný lékař, nezapomínají podívat se na výsledky atp.? Já byla tady v Plzni, ale neměla jsem moc dobrou zkušenot a teď jsem v Praze a vypadá to podobně - pokaždé jiný lékař, pokaždé se mě ptají na to samé, to co jim dám v ofocení nemůžou najít...
10. zář 2007 ve 12:41  • Odpověz
Rozhodování je těžké tomu věřím - ale ona to nakonec příroda stejně vytřídí sama.
10. zář 2007 ve 12:43  • Odpověz
Asi máš pravdu, opravdu se nad tím ještě musíme zamyslet. Zní to jako zdravý rozum.
10. zář 2007 ve 12:45  • Odpověz
Lanko, četla jsi můj dotaz ohledně ICSI? Víš o tom, jako zkušená bojovnice, něco? :wink:
10. zář 2007 ve 12:46  • Odpověz
izzy - nemůžu srovnávat - v tomto jsem měla docela štěstí - potkala jsem bezva gynekologa, takže jsem byla dlouho u něj, na CAR dle jeho výběru mě pak poslal až ve chvíli kdy už mi pomoct nemohl. Do dnes se na mě jen podívá a vybaví se mu za jakých podmínek jsme se potkali.
Když jsem ceny srovnávala, zda nemám přestoupit do jiného tak vyšlo že tam je to tak, támhle jinak, ale v podstatě plus mínus to stejné a předem se nedalo odhadnout jak vše dopadne a kde to cenově bude lepší.
Co se Car týče jsem z okolí Brna, v car (Brně) mám vždy stejnou doktorku a v podstatě podle toho co slyším od ostatních, lepší péči už bych si vymýšlet nemohla. Až na jednu kontrolu jsem vždy hovořila s ní, prováděla veškeré zákroky...
Sestry už se ani neptají na příjmení, poznali mě svého času od pohledu (teď už tam nejsem tak často).Takže netřeba se hlásit. Telefoní číslo 24hod denně kdykoli člověk zaváhá a neví. A pokud radu vyžaduji - dostane se záznam o tom nač jsem se ptala doktorce, která se při příští návštěvě ptala jak to dopadlo, jestli vše ok.
10. zář 2007 ve 12:54  • Odpověz
Veria: Já byla poprvé také na ICSI a co vím, tak je hlavně důležité, aby měl Tvůj partner zmražené spermie - nám to nenabídli a pak použili jen tu dávku, kterou ze sebe ten můj dostal v den odběru oocytů a nic moc. Chce to, aby bylo z čeho vybrat a radši víc, protože po rozmražení ne všechno je použitelné. Ale to Ti asi neříkám nic nového, co?
10. zář 2007 ve 12:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.